Hannibal

Krimi / Thriller / Drama / Horor / Mysteriózní
USA, (2013–2015), 27 h 54 min (Minutáž: 41–44 min)

Tvůrci:

Bryan Fuller

Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne, Scott Thompson, Aaron Abrams, Gillian Anderson, Hettienne Park, Kacey Rohl (více)

Série(3) / Epizody(39)

Dr. Hannibal Lecter se po letech vrací na seznam nejhledanějších zločinců a rozehrává další rafinovanou smrtící hru. Po útěku z vězení se uchyluje do Itálie, kde se vydává za znalce umění. Jediná přeživší oběť ale prahne po pomstě... Dr. Hannibal Lecter, rafinovaný psychiatr a úchylný vrah, který s požitkem pojídal maso svých obětí, uprchl během pátrání po sériovém vrahovi Buffalo Billovi ze svého ostře sledovaného, nicméně improvizovaného vězení v Memphisu. Nejprve trochu „cestoval", pak se přemístil do italské Florencie. A nepřestává být sám sebou.
Pod maskou kultivovaného znalce italského umění mate stopy a s noblesou si užívá své choutky. Je tu ale několik lidí, kteří na něho nezapomínají. V první řadě zvláštní agentka FBI Clarice Starlingová. Ta se už této noční můry nikdy nezbaví, fascinující tón hlasu dr. Lectera si stále vybavuje. A je tu též perverzní Mason Verger, který se dříve měl stát jednou z Hannibalových obětí.
Přežil, ale je v zuboženém stavu, závislý na lékařských přístrojích a posedlý touhou po pomstě. Prostřednictvím internetu sleduje svůj objekt a připravuje past. Návnadou musí být to, co doktora nejvíce těší... (TV Prima)

kouBaMW

Už po prvních dvou dílech jsem měl na "Hannibala" jistý názor, ale nechěl jsem komentář uspěchat, nyní po sedmi dílech mi to už nedá. Jediné co se mi na "Hannibalovi" líbí, je ta ucelenost a elegantnost jak celého seriálu, tak hlavní postavy a tím výčet předností hasne.. Děj nudný a omšelý, který se snaží šokovat za každou cenu, ale něco tomu pořád chybí.. ()

marekspanel

Pilot a druhý díl, u kterého jsem skoro usnul je pro mne zatím urážkou kultovního kanibala. Okatá hudba a záběry, vraždy, dialogy vše příliš umělé, samoúčelné, trochu chaotické, moc prostříhané a příliš sebevědomé. Slušný casting a výkony to drží pohromadě. Ale říkám si koho tohle může ještě zajímat, vraždy a empatický chlápek, když o nic jiného nejde...? Ale dám tomu rozhodně větší prostor..uvidíme..zda vůbec půjde primárně o Hannibala..? Tak po zkouknutí první série žádná změna, a to se tam občas zablesklo na lepší časy, ale bohužel. Všichni tam vypadají jak z módního katalogu, takový prostě plastový seriál. Ani Mads, kterého mám rád a je skvělý herec na roli vůbec nesedí. Špatný, přeplácaný a absolutně nezajímavý scénář. ()

mr.twizta

Hodnoceno po druhe sezone - i pres pomerne unyly zaver se tvurcum uspesne podarilo resuscitovat hannibalovsky kult,a to prosim ve stylu, s jakym si fillmy absolutne nezadaji. Divakovi je patricne ouzko a Mikkelsenuv Lecter oplyva veskerou gracii, kterou sir Anthony nemel na omezenem celovecernim pisecku moznost dat na odiv. Plusem budiz, ze nemalo epizod natocili tvurci, kteri hruzu maj iv malicku. ()

Tomko87

Hannibal patrí medzi môj top seriál. U mňa neexistujú zlé časti. Iba dobré a výborné, prípadne exelentné. Pozerať sa na to, ako Hannibal pekne ťahá za šnúrky a jeho okolie nevie koľká bije, je na nezaplatenie. Kriste Mads Mikkelsen tak famózne stvárnil Hannibala, že seriálu odpustím miestami až príliš pomalé tempo. Ale za to z tých vrážd, ktoré neustále vyšetrujú mi pekne obracia žalúdok. Druhá séria je už lepšia, trocha sa zvýšilo tempo, a začína sa to prelínať s filmovými Hannibalmi, čo ma teší. Palec hore za finále druhe série, ktoré ma poriadne obilo o zem. Držím palce, aby seriál pokračoval ešte dlho po tretej série, keďže Fuller má v pláne prerobiť príbehy Mlčanie Jahniat, Hannibala, do seriálovej podoby. Na záver jedno moje zbožné prianie. Viac Gillian Anderson sakra ! !!!!!!!! ()

Wolftalon

Seriál, který vás strhne hlavně do hloubky napsanými a charismaticky zahranými postavami. I když víte, že Hannibal je prostě sráč, postupně si k němu získáváte cestu a najdou se díly, kdy s ním budete soucítit, až ho litovat. Hlavní hrdina, Will Graham, je snad dokonce ještě osobitější a výraznější. Hugh Dancy je navíc sympaťák a odvádí skvělou práci. Jednotlivé epizodní případy zaujmou jen svojí odporností, jelikož dopadení vraha je téměř automatické a jsou zde jen jako doplnění ústřední linky plné intrik, pochybností, zrad a ztrát. Nechybí gejzíry krve, ani emotivnější a filozofičtější chvilky. Zkrátka zde najdete vše, co dělá seriál kvalitním. Jen ta třetí série je daleko. Rád bych v ní viděl jisté protagonisty (nebudu spoilovat) naživu, konec druhé mě totiž dohnal až k slzám. ()

aannemer

Herecký koncert Mads Mikkelsena ale i dalších protagonistů. Perfektně inscenované i režírované. Jen si tak trochu kladu otázku - jsou vůbec ti, co ty vraždy vymýšleli normální? ()

Ironhead

Masakr a predevsim Mads Mikkelsen je proste desne moc cool tvrdak :_) btw... teprve ted zjistuju, ze je i treti serie a vubec nechapu, jak po uzasnym a zaroven brutalnim finale 2. serie zas muzou bejt ve treti serii vsichni? To jako opravdu vsichni prezili? Jak proboha? A jestli prezili, prijde mi to vazne jen jako trapnej mindfuck scenaristu, co potrebujou serial dal zdimat a natahovat... :oT ()

VLADEK

Vizuálně a střihově velmi zajímavé, ale poslouchat ty dialogy je utrpení. Po první sezóně jsem to vzdal a další už vynechávám, na to je život krátký. ()

Emperor1

Druhá zhlédnutá série mě přesvědčila k udělení výsostné pětky. Hannibal Lecter je psychiatr s podivnými potřebami, ale jinak je to člověk a vytříbeným vkusem, má styl, vzdělání a vychování gentlemana, hraje na spinet, moc pěkně kreslí a jeho kulinářské dovednosti by mu záviděl i samotný Pohlreich . Ano, vraždí lidi a pak je dokonce i jí, ale dělá to s takovou grácií, elegancí a vášnivým zaujetím, že mu člověk nějakou tu mouchu odpustí a nechá se od něj poctít pozváním na večeři. Mads Mikkelsen je hlavní hvězdou seriálu, strčí do kapsy všechny ostatní herce - snad kromě Hugha Dancyho, ovšem ten si to trošku kazí svou neměnnou, věčně ztrápenou grimasou, tudíž vypadá trošku jako Harry Potter zkřížený s právě ukřižovaným Ježíšem. Dějově velmi zajímavé, bizarní zobrazení zločinů originální, hudební podkres znepokojivý, zápletka do poslední chvíle napínavá a neustále překvapující, dialogy košaté a občas i nějaká černohumorná vsuvka. ()

Wade W.

Prvá séria - dobre rozvinutá psychológia z kníh, druhá séria - očakávané Hannibalove vraždenie, prvá polovica tretej - zbytočné znásilnovanie určitých udalostí z predlohy. Druhá polovica tretej serie - Red Dragon a znovu vzniknutá zvedavosť ako pri vývoji predchádzajúcich udalostí následne knihu spracujú. Po dopozeraní tretej série - dá sa povedať že okrem scenáristických skratiek ( po konci 2 série je postava Alany Bloom neskutočne otravná, zbytočná a skutočný charakterový chameleón, berie na seba pribehové linky postáv z knihy ktoré sa v seriáli objavia a hrajú druhé husle alebo postavy úplne vyškrtnuté zo seriálu) naťahovačiek v dialógoch, logických kolapsov(v seriálovom svete dokáže jeden človek vystrielať celý SWAT team, úplne zhorený psychiater rozprávať len s menšou vadou reči atď) je jedine vďaka spracovaní pribehovej linie knihy Red Dragon putavejsi nez v predchadzajucich seriach. Čo je asi jednou z mála výhod keďže seriál ma nakoniec málo spoločného s realitou v knihách a minimalisticko vykreslenou psychológiou postáv ktorá tam fungovala lepšie, pretože konanie postáv malo ľudskejšie poňatie. Skôr sa zameriava na to čo by sa stalo ak by postavy a isté veci ktoré sú v knihách len naznačené prešli do extrémov a stým následne pracuje vo všetkých epizódach. ()

hony23

Dal jsem 2 díly a přistihnul jsem se při nich, že se nudím. Přitom nápad nebyl vůbec špatný, určitě se to dalo natočit líp. ()

doriana.g

Třetí série byla hodně slabá, ale zase to finále.... Nechávám pět, za celý seriál. Nepamatuju lepší spojení romantiky a krve. Neskonale milující monstrum. Od nejprve lehkého zaujetí Willem, přes zamilování se, hluboký cit, zradu, touhu po pomstě, její vykonání, až po konečné odpuštění a přijetí zpět. Čespír by měl radost. Plus všechny ty noblesně vyvržené vnitřnosti, precizně oddělené končetiny a těla umělecky stažená z kůže, o kulinářské přidané hodnotě ani nemluvě. Háňa, Will a jejich rozervané duše mi budou chybět. ()

mice.sk

Tento serial je, podobne ako obete jedneho z hlavnych postav, majstrovskym dielom. A to po mnohych strankach, nad ramec na prvy pohlad zrejmej elegancie, estetiky a kulinarstva. Nazor na to kto je v tomto pripade hrdina a antihrdina, avsak ponechavam na divaka. ()

punco

Je skutočne veľká škoda že sa tento seriál nedožil aspoň o sériu viac. Určite jeden z najkrajšie natočených televíznych počinov, kamera, kompozícia scén a záberov geniálne, ústredná dvojica fantastická, a veľmi originálne a kreatívne vraždy. Osobne nemám čo vytknúť aj keď niektoré epizódy tretej série miestami "strácali dych". ()

The_Misfit

Tento seriál nemusí určite sadnúť každému, avšak istým spôsobom ma celkom prekvapil, zaujal a každým jedným dielom ma premôže zvedavosť čo sa bude diať v ďalšej časti, tak je to pre mňa momentálne celkom zabijak času. Aj keď to by sa dalo povedať o každom seriále.Taktiež chválim herecké obsadenie. ()

OwlDanielson

Nenápadný začátek, který pokračuje do lineárně rostoucí tendence zájmu o to vědět kdy a jak příjdou na sériového vraha, kterého mají stále po boku. Jeden z mála příběhů, kdy diváka pohltí styl a vytříbenost hlavní postavy a i přes morální zábrany chce být spíše na jeho straně. Geniální propojení inteligence s medicínskými a psychologickými zkušenostmi doktora Lectera z něj tvoří respektovanou autoritu, ke které byste si došli pro radu i vy. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (více)

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

01.11.2022

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (více)