Nevinné lži

• angličtina Innocent Lies
Česko, (2013–2014), 16 h 21 min (Minutáž: 70–82 min)

Aňa Geislerová, Tomáš Pavelka, Roman Luknár, Daniela Kolářová, Vojtěch Dyk, Tatiana Dyková, Jitka Čvančarová, Matěj Ruppert, Boris Hybner, Jiří Langmajer (více)

Série(2) / Epizody(13)

„Každý má někdy důvod neříct pravdu"

dzivetka

Pod hladinou: Obrovské překvapení, vzhledem k tomu, čím televize své diváky pravidelně hostí. Alice Nellis nezklamala - perfektní režie, perfektní scénář, výborné herecké výkony...upozorňuji, že Aňu normálně moc nemusím - tady byla úžasná. Velmi silný příběh, který nutí k zamyšlení a který je uvěřitelný. Oceňuji odvahu České televize zařadit do hlavního vysílacího času těžce psychologický film. Smekám.//100% Lež má rozbité auto: Vystřízlivění. Přiznám se, že jsem čekala do konce filmu, abych viděla, kdo režíroval. Chvílemi primitivní...herecky taky nepřesvědčivé. Mně naprosto nesympatičtí herci - s výjimkou Borise Hybnera a toho malého chlapečka. Sotva průměr.// 50% (jenom proto, že dávají obvykle ještě horší věci) Druhý dech: Já nevím...Příběh podle mě dost nereálný - nechal by to opravdu zajít tak daleko? neměl ulité peníze na dalších účtech? "náhodná" setkání s bývalým zaměstnancem? těžce optimistický konec? podnikání bez kapitálu? Každopádně ze začátku docela dobré, až z toho mrazí, tím koncem to podle mě zkazili. Langmajer slabší, na mě moc přehrával...Petra Hřebíčková skvělá.// 65% (Pořád lepší, než ten divný předchozí díl) ()

AnčaRambo

,,Pod hladinou'' - **** ,,Lež má rozbité auto'' - *** ,,Druhý dech'' - ***** ,,Hvězdička'' - *** ,,Klukovina'' - ***** ,,Chromozom'' - ** ,,Čistá práce'' - ** ,,Byl lásky čas'' - **** II.řada ,,Zrádce'' - **** ,,Vedlejší účinky'' - ** ,,Na dně skleničky'' - ***** ,,Moje pravda'' - ***** ,,Hra'' - ***** ()

Tomatec

Čím dál tím lepší, začíná mě to bavit. Úroveň Soukromých pastí, možná víc, 1.díl 65%, 2.díl 70%, 3.díl 75%! No ještě taková nějaká hvězdička a půjdu s hvězdičkou dolů, 4.díl sotva 45%. Já nevim co to je za módu obsazovat Míšu Suchýho do takových to rolí. 5.díl Klukovina celkem dobrý, herci akorát, 55%, 6.díl Chromozom mi nějak nesedl 50%. No teď jsem dodíval Čistou práci, uff, jsem taky osvč, takže vím o čem byla řeč, celkem reálné až depresivní, perfektní herecké obsazení Beretová Plouhar. Prago Union taky dobrej týpek vole 70%. ()

Edge_666

1. díl: 40%, 2. díl: 60%, 3. díl: 90% Nebudu dlouho a zbytečně komentovat. Jen k prvnímu dílu. Námět je bezva, zpracování hrozné a Aňa Geislerová snad už neumí zahrát nic jiného než chudinku. Kdysi jsem tuto herečku měl rád. V poslední době u mě spadla hodně dolů. ()

matkoslav1

Za mě rozhodně český nadprůměr a když přemýšlím o nejlepším současném českém seriálu, tak mě nic jiného nenapadá. Hlavně, jak se zdá, už dlouho se mi nestalo, že bych se těšil na každý nový díl... ()

eva.sa

1. díl Pod hladinou - kvalitní snímek s rodičovským tématem. Jedinou vadu na příběhu pro mě symbolizovala A. Geislerová. Bohužel jí jako herečku nemusím a vadí mi její jediná poloha hraní a tady hodně nepřesvědčivá. 50% 2. díl Lež má rozbité auto - výborný, humorný příběh. Skvělé herecké výkony hlavní dvojice. Bylo zkrátka poznat, že ty jiskřičky mezi nimi létají i v soukromí. Skvěle jsem se bavila. 90% 3.díl Druhý dech - lehce mrazivý příběh s přesvědčivými hereckými výkony. Jen konec mi do toho moc nezapadl. 90% 4. díl Hvězdička - zatím jsem neviděla 5. díl Klukovina - námět dobrý, ale zpracování .. no úplně mi to nesedlo. Hodně rozmělněné, natáhlé. 70% 6. díl Chromozom - téma lesbické lásky a darovaných/ukradených spermií bylo nevšední a originální. Zpracování bohužel o něco horší, nepřesvědčivé a umělé herecké výkony a ten konec... česká klasika. Už to začíná být otravné, že čeští tvůrci nejsou schopní vymyslet i jiný druh závěru, než že nijaký. 60% ()

dobrey

Těšil jsem se podle některých zdejších komentářů...ale nuda, nuda, šeď šeď. To, že Nevinné lži jsou lepší než většina současných českých seriálů z nich ještě veledílo nedělá! ()

santa331

hodnocení:1. Pod hladinou- 80% 2. Lež má rozbité auto- 75% 3. Druhý dech- 70% 4. Hvězdička- 50% 5. Klukovina- neviděl jsem, nehodnotím 6. Chromozom- 75% 7. Čistá práce- neviděl jsem 8. Byl lásky čas- 79 % ()

zoruska127

Velmi kvalitní seriál, na který se prostě z nějakého neznámého důvodu musíte podívat. (: . Pod hladinou byl velice podařený pilotní díl se skvělými sestrami Geislerovými. Další díl - Lež má rozbité auto - mě okouzlil mimo jiné krásnou optimistickou realitou. Druhý dech dokonale ukazuje, že "i pád na držku je pohyb dopředu." Pak jsem viděla až Čistou práci, která svou surovostí a opravdostí nutí zamyslet se, kde to vlastně žijeme. ()

dannyarrow

To nejlepší na konec. Závěrečný díl s názvem Byl lásky čas, byl naprosto perfektní a z celého cyklu ve mně zanechal nejlepší dojem. Na druhé místo bych umístil díl Druhý dech a na třetí místo Chromozom. Opravdu velmi povedený seriál :) ()

Alenuch

1.díl – zajímavé a aktuální téma o tlaku okolí na pětatřicetiletou ženu bez dětí, i když by se dalo pochybovat o tom, zda se jednalo o nevinnou lež – hlavní hrdinka lhala docela dost a systematicky několik let v kuse. Nicméně herecky skvělé a scéna, ve které manžel na všechno přijde, byla opravdu vynikající. ------- 2.díl – největší překvapení. Čekala jsem, že všechny příběhy budou laděny spíše vážně až depresivně, ale tohle bylo hravé, vtipné a milé. Herecky silný a sympatický ústřední pár, k tomu vynikající Jitka Čvančarová a Boris Hybner v nezvyklé roli. ------- 3.díl – neviděla jsem. ------- 4.díl – nejslabší článek série. Téma už je provařené víckrát (zdravím humbuk kolem díla Můj vysvlečenej deník), navíc tady bylo podáno divně – tak nějak hrozně vážně a bez nadsázky, například mi lezl na nervy třeba fňukající hrdina, který hledá pochopení u policistů. Trochu výš to vytáhlo pár cynických vtípků Martina Hofmanna. ------- 5.díl – opět zajímavé a hodně aktuální téma, aneb jak zničit neoblíbeného učitele snadno a rychle. Vynikající Marek Taclík opět nezklamal, držela jsem mu fakt palce, aby se ti hajzlíci prořekli nebo přiznali. Jen byl trochu zvláštní ten konec, tedy deset minut lezení po skalách, kdy člověk každou vteřinu očekává, že se NĚCO stane… a ono nic – prostě vylezli nahoru. ------- 6.díl – citlivé téma dvou matek vychovávajících syna, který pátrá, kdo je jeho otec. Tahouny příběhu u mě byli tradičně skvělá Tereza Brodská a sympatický kliďas Hynek Čermák. Konec opět nebyl tak úplně uzavřený, ale celkem vzbuzující naději. ------- 7.díl – jak nejlépe dojet na to, že je člověk poctivý a pracovitý, ukázal sedmý díl. Herecky opět vynikající, věřila jsem jim každé slovo včetně toho, že je bohužel opravdu takhle snadné spadnout do problémů. Co mě ale opravdu naštvalo, byl ten konec, resp. absence konce. Žádný z příběhů nekončil úplně doslovně, ale vždycky se dal najít alespoň náznak, jak by to asi mohlo pokračovat. Tady jsme uprostřed napínavé scény a najednou prostě nic, jen titulky. Zmínila jsem se už, že otevřené konce vážně nesnáším? ------- 8.díl – podle očekávání herecký koncert tří dam, navíc na téma, které se svým zaměřením na rodinné spory a staré křivdy může dotknout největšího počtu diváků. I když příběh byl trochu předvídatelný, není to nijak na škodu. Taky oceňuji vzhledem k tématu překvapivě hodně vtipných scén. ------- Pokud shrnu sedm dílů z osmi, které jsem viděla, až na čtvrtý díl jsem ráda, že jsem tomu věnovala čas. Vynikající herci, zajímavé a povětšinou originální scénáře, sympatická snaha dát šanci i začínajícím tvůrcům. Myslím, že tohle se České televizi opravdu povedlo. ()

Montmorency

Zajímavý počin, každý příběh má svůj rukopis, bohužel rozdílné kvality - velmi dobré (Klukovina, Chromozom, Byl lásky čas) průměrné (Pod hladinou, Druhý dech, Čistá práce) a slabé (Lež má rozbité auto, Hvězdička) ()

AmericanX

5 hvězdiček, bez debat, zejména díly Druhý dech s Jirkou Langmajerem a Byl lásky čas, kde excelovaly Dagmar Havlová, Iva Janžurová a Veronika Freimanová byly geniální... tématika, která je blízká každému z nás- každý občas zalže, ale následky se s námi táhnou někdy celý život.... Musím ještě zmínit Terezu Brodskou, která byla v roli Katky, v díle Chromozom, neuvěřitelná... ()

dvojtecka85

Televizní cyklus, který celkovou kvalitou zdaleka přesahuje mnoho aktuálních počinů. Kvalita jednotlivých dílů kolísá, celkový dojem je ale velmi pozitivní. Jednotlivě: 1. díl: Pod hladinou - skvělý vstup do série. Výborná Aňa Geislerová, sugestivní atmosféra. 80% 2. díl: Lež má rozbité auto - překvapivě kvalitní režijní prvotina Vojtěcha Kotka. Pocitově velmi odlišné od prvního dílu, naznačuje, že série nemusí jet jednoznačně na vlně napjaté atmosféry. Příjemná oddychovka se skvělou Táňou Vilhelmovou a Vojtou Dykem, mezi kterými to jiskří a mají "šťávu". Pobaví i výstupy Matěje Rupperta. 90% 3. díl: Druhý dech - slibně rozvíjející se první polovina se v druhé zvrtává k předvídatelnosti. Příběh nepřekvapí a navíc je to "zabité" happy endem, u kterého jsem upřímně doufala, že k němu nedojde, aby proměna nabubřelého zabedněnce v uvědomělého a pokorného otce od rodiny nebyla taková "americky limonádní". 40% 4. díl: Hvězdička - chyběla mi větší pestrost emocí u Michala Suchánka. Skvělá Tereza Voříšková (velká charismatická naděje pro český film)!!! 80% 5. díl: Klukovina - po všech stránkách vydařené. Výborné herecké výkony od Marka Taclíka a hlavně představitelů klukovských rolí. Námět bolestně aktuální, to se může dnes stát poměrně bez problémů. Body navíc za nazančené rozřešení na závěr, bez nutného polopatického happy endu. Divák ví, co se bude dít. Nemusí to polopaticky vidět. 90% 6. díl: Chromozom - pominu-li hlavní podivnost, a to, že se dárce spermatu přeci jen rozhodně potkat se "svými" dětmi, film je pak zajímavý, dobře zpracovaný. Tohle mi ale nejde do hlavy a ač se v životě stávají různé věci, chybělo mi tady vysvětlení, proč se tak vlastně rozhodl a zamotal tím spoustu dalších životů. To je pro mě hlavní nedostatek tohoto příběhu. Jinak lesbické téma je aktuální, zajímavé, neprobádané...a tady velmi šikovně uchopené. 70% 7. díl: Čistá práce - námětem dost podobné třetímu dílu s rozdílem v umístění hlavních hrdinů na společenském žebříčku. Pro mě ale o dost uvěřitelnější (spíš se stane, že nedostane zaplaceno zedník či někdo podobný, než že přijde o práci vysoký manažer a přes své kontakty nenajde žádnou jinou...), do poslední chvíle napínavé. 75% 8. díl: Byl lásky čas - oddechovka s příjemnou atmosférou díky všem třem herečkám v hlavních rolích. Sesterský svár s lehkou nadsázkou a sebeironií nutí k úsměvu. Poťouchlá, ale dobrosrdečná bábi působí jak pohádková - urovná, co je potřeba, a zmizí. Příjemné pokoukání bez dramatických okamžiků. Nenadchne, ale rozhodně neurazí. 60% ()