Původní

• USA The Originals
USA, (2013–2018), 65 h 13 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Julie Plec

Hudba:

Michael Suby

Joseph Morgan, Daniel Gillies, Claire Holt, Phoebe Tonkin, Danielle Campbell, Leah Pipes, Charles Michael Davis, Eka Darville, Daniella Pineda (více)

Série(5) / Epizody(92)

V tomhle spinoffu Upířích deníků se Mikaelsonovi přestěhují do New Orleans a spojí se s místními čarodějkami, aby mohli zase vládnout městu. (Netflix)

BranuliQ

Podľa môjho názoru vo všetkých rovinách lepšie ako TVD. Postavy vynikajúce, atmosféra výborná dokonca sa nešetrí ani krvou. Čo ma veľmi milo prekvapilo sú neobyčajne dobré dialógy a žiadna teen drama. Jeden z mála spin-offov, ktoré bezkonkurenčne predčili svojho predchodcu. ()

Drakie

Dříve, bývala jsem zblázněná do Upířích deníků, ale asi po třetí řadě mně omrzely, už to nemělo ten správný děj. Proto jsem dala šanci The Originals, první série výborná, tak uvidíme jak to bude pokračovat dále. ()

katka219

Opravdu obdivuju lidi, kteří vymýšlejí propracovaný děj tohoto seriálu! Vše jim do sebe vždy skvěle zapadá a epizody jsou napínavé v každém okamžiku. Nikdy neztrácejí dramatičnost ani logiku. Myslím, že postavy jsou skvěle propracované a ani nevím, kterou z nich jsem si oblíbila nejvíce. Baví mě sledovat téměř všechny! Nikdy bych si nemyslela, že se mi bude líbit seriál, ve kterém je tolik násilí a tolik mrtvých... Zatím mu dávám silné čtyři hvězdy. (Upíří deníky mám také ráda. Ano, je to jednodušší a méně propracované, ale pro mě skoro o nic méně zábavné.) ()

DobraVila

Nečakala by som, že od trápnych Upírskych denníkov sa oddelí takto zaujímavý seriál. Najmä Joseph Morgan sa od HEXu veľmi dobre vypracoval a jeho prízvuk je stále zážitkom. Celkovo je seriál na vysokej úrovni čo sa týka námetu, deja aj jednotlivých postáv. Žiadne deti a hlúpe adolescentné problémy ktoré ma pri TVD tak strašne nudili. Za posledné roky asi to najlepšie čo vzniklo s upírskou tematikou a jednoznačne dúfam v ďalšie pokračovanie. ()

Ryorka

Spin off Upířích deníků. Je to prostě o hooodně lepší. Temnější,akčnější,vášnivější,zamotanější i brutálnější. Klaus je takový citlivý psychopat. Jeho postava mě prostě baví. Druhá řada měla zajímavé finále. No opravdu se těším na třetí. ()

sara93

První 2 série zatím super uvidíme co nm přinese ta třetí . Miluju roli Josepha . To jak hraje Klause je nepřekonatelný . Tak třetí série je stejně super jako ty první 2 . Doufám , že se dočkáme i čtvrté ! ()

JohnX

Áááá, tak proto stojí současný Deníky za neuvěřitelně starou skoro až mrtvou belu... všechny dobrý nápady jdou totiž sem do The Originals. Hodně pomalý rozjezd, ne fakt, dostat se přes druhou půlku první série je skoro nadlidský úkol, ale určitě se to pak vše vyplatí, druhá sezóna byla lepší než posledních pět řad Deníků dohromady. Způsob, jakým si svět Originals vytváří vlastní mytologii jen velmi povedený. Postavy jsou fajn, herecké výkony jsou skvělé, psaní by mohlo být lepší - motivace postav není nic moc a interakce postav také nejsou vyloženě dechberoucí a volby postav jsou předvidatelné, ale ne tak předvídatelné jako "zvraty" typu - postava se přidá ke záporákům a přitom je vám celou dobu jasné, že to jenom postava předstírá a že to bylo celou dobu plánované. Tohle u mě bylo největší mínus, protože to bylo moc okaté a jenom ve dvou sezónách to udělali snad pětkrát a nikdy ne dobře. Jak jsem říkal - plusy tohoto seriálu jsou v magii a mytologii s ní spojené. Jedinou obavou teď je, aby si tu kvalitu příběhu udrželi a vytvářeli stejně zajímavé postavy jako Freya a Dahlia. ()

vera.nemcova

Spin-off The Vampire Diares mě celkem mile překvapil a mám ho i radši. Děj se přesouvá z Mystic Falls do New Orleans spolu s hlavními hrdiny. Původně záporákovi par excelence, nyní spíše oblíbené hlavní postavě - Klausovi Michaelsonovi se má ač to zní sebenemožněji narodit dítě s vlkodlačicí Hayley, se kterou měl kdysi jen zápletku na jednu noc. Dítě má být samozřejmě výjimečně a jde po něm tudíž spousta nepřátel, především pak místní komunita čarodějek, navíc je tu rivalita mezi Klausem a místním vůdcem upírů Marcelem, kterého kdysi Klaus přeměnil a vychoval, pak se mezi nimi ovšem vztah pokazil. Zda to nyní napraví a jak se budou celkově dál vyvíjet vztahy v téhle rodince Původních kteří sice drží spolu jak si slíbili vždycky a navždy, ale někdy si také dokážou navzájem tvrdě ublížit, to uvidíme v dalších dílech seriálu, který postupně získává na dramatičnosti. Místy patetické pasáže se Původním dají odpustit, přece jen jsou už na světě dlouho a tak nějak to k nim patří, i přesto, že se modernímu chodu světa opět dokázali zázračně přizpůsobit. Celkově čitelnější, přehlednější děj a daleko méně nelogičnosti nežli ve Vampire Diares. Děje se občas protnou, ale ne nijak zásadně. ()

Sharon

Po TVD se mi nechtělo pouštět do dalšího seriálu o upírech. Nečekaně - seriál výbornej, postavy až na nějaké vyjímky perfektní. Někdy až koukám, co seriál přináší ve scénáři za povedené dialogy. The Originals je k mému překvapení zcela plně konkurujícím TVD. A opravdu ujíždím na postavě Vincenta, skvělý herec. Pěknou podívanou všem.... ()

SNCIS odpad!

V podstatě platí to, co jsem napsal u The Vampire Diaries. Efekty, kterým tento seriál oplývá jsou tragické. Příběh z pera Julie Plec je směšný. Mnohdy to nedává smysl, nebo to je přitažené za vlasy. Většinou je to slaďárna, taková telenovela ze světa upírů. Proč je tady odpad a TVD jsem dal 2 hvězdy? Protože je to mnohem horší, než TVD. Navíc zde mně s herců nikdo nezaujal. Za 1 hvězdu stojí prvních devět epizod... Zbytek je tragédie. Viděl jsem první dvě série, kde se neustále řešili rodinná dramata. Pokud chcete vidět seriál s nejhoršími efekty, tak směle do toho. - odpad! ()

Tom10000

Celkové hodnocení seriálu: Musím konstatovat, že lepší seriál na téma upíři, vlkodlaci a čarodějové jsem ještě neviděl. Celých pět sérií bych si bez váhání zopakoval ještě jednou. Postavy Klause, Elijaha a Hayley se mi dostaly pod kůži, a nejenom ony. I samotný herec Klause Joseph Morgan a herečka Hayley Phoebe Tonkin, i přes ne příliš rolí v dalších filmech, mi doslova přirostly k srdci. Kéž by třeba ještě existovaly další série, bez váhání bych je zhlédl, i přes případné klesající hodnocení, což by se zajisté stalo. Když vyšvihnu nejlepší scény, tak zajisté okamžik, kdy se Hayley zamilovala do Elijaha, když ho poprvé políbila a když se s ním, ač, myslím, jen jednou, vyspala. Rovněž moment, kdy se Klausovi a Hayley narodila Hope, mne nadchlo. I přesto, že podmínky narození byly příšerné, zvláště, když Halyey "zemřela". Moment, kdy Halyey zemřela nadobro, mne velmi rozčílilo. Změnilo mi to pohled na celý zbytek seriálu, její nepřítomnost mi zde velmi chyběla. Zbytek posuzujte sami, já tvrdím jednoznačně: nejlepší seriál všech dob. 100 procent, 5 hvězd. Neváhejte a zhlédněte! ()

Firefox69 odpad!

Naprostej brak, ve kterým se první polovinu první série (ne, dalšími sériemi jsem dobrovolnou lobotomii nehodlal podstupovat) řeší, jaký má kdo schopnosti a jak koho lze zabít a jak ne-e, a druhou polovinu si tři skupinky neherců, z nichž ti nejlepší mají v arzenálu právě jednu a půl grimasy, navzájem vyhrožujou, co kdo komu udělá, aby nakonec udělal něco úplně jinýho někomu úplně jinýmu. Celej seriál navíc provází černočerná tma, asi aby nebylo poznat, že kameraman se teprve učí, co jsou clona, závěrka a ISO. Pornhube, už jdu a těším se na daleko kvalitnější podívanou! ()