Doktoři z Počátků (TV seriál)

Rodinný / Drama

Česko, 2013–2016

Václav Postránecký, Lenka Termerová, Martin Stránský, Marek Vašut, Halina Pawlowská, David Prachař, Jitka Ježková, Michaela Sejnová, Václav Jílek, Nela Boudová, Pavlína Mourková, Martin Písařík, Josef Carda, Sabina Laurinová, Josef Láska, Roman Tomeš, Jakub Kohák, Petr Franěk, Zdeněk Dušek, Zdeněk Srstka, Milan Slepička, Uršula Kluková, Zdena Herfortová, Gustav Bubník, Lumír Tuček, Jindřich Kout, Roman Havelka, Andrej Lekeš, Zdeněk Piškula, Lenka Švejdová, Zdeněk Žák, Anna Polcarová, Simona Prasková, Martin Jan Šverma, Martin Simandl, Naďa Konvalinková, Josef Dvořák, Iva Janžurová, Kateřina Bláhová, Dagmar Křížová, Martin Preiss, Petr Janda, Marta Jandová, Barbora Jánová, Kristýna Maléřová-Podzimková, Antonín Duchoslav, Dita Hořínková, David Gránský, Lucie Benešová, Zuzana Stavná, Miroslav Šimůnek, Sandra Milčinská, Ladislav Novák, Dana Hradiláková, František Nedbal, Tomáš Matonoha, Petr Štěpánek, Naďa Urbánková, Jan Maxián, Sandra Pogodová, Oldřich Vízner, Petr Pospíchal, Miluše Bittnerová, Karolína Hlaváčková, Eva Režnarová, Anita Ešpandrová, Matyáš Bystroň, Jan Urban, Petra Hobzová, Vladimír T. Gottwald, Gabriela Vránová, Čestmír Řanda ml., Vanda Hybnerová, Lucie Slováková, Kim Son Nguyen, Dana Bartůňková, Regina Řandová, Jakub Mohamed Ali, Kamil Halbich, Petr Vojnar, Leoš Noha, Denisa Pfauserová, Jan Havlovic, František Mitáš, Markéta Martiníková, Lucie Polišenská, Vlasta Peterková, Jindřich Kriegel, Lenka Zbranková, Kateřina Jačková, Radana Herrmannová, Tomáš Drápela, Jakub Hajner, Simona Vrbická, Lucie Kožinová, Radim Novák, Petr Halíček, Inka Brendlová, Dagmar Novotná, Pavel Juřica, Ladislav Dvořák, Jan Leflík, Milada Janderová-Kratochvílová, Jarmila Vychodilová, Lukáš Šolc, Ondřej Kavan, Jan Szymik, Akram Staněk, Marta Hrachovinová, Martin Bačkovský, Jarmila Vlčková, Petr Drozda, Roman Teprt, Ondřej Biravský, Martin Hub, Leoš Juráček, Jakub Vyplel, Kateřina Hovorková, Veronika Petrová, Lubor Novotný, Ivan Vodochodský, Kristýna Šebíková, Veronika Divišová, Viera Pavlíková, Antonín Kaška, Romana Sittová, Karel Riegel, Romana Chvalová, Otto Rošetzký, Dušan Sitek, Jana Vaculíková, Dáša Kouřilová, Šárka Opršálová, Richard Maška, Daniel Šváb, Simona Včalová, Květa Plachetková, Tomáš Kořének, Veronika Nouzová, Petr Strnad, Jaroslav Someš, Linda Stránská, Daniela Byrtusová, Milan Duchek, Jan Pavel Filipenský, Lucie Březovská, Otta Tesař, Kristýna Hrušínská, Josef Hervert, Jiří Jelínek ml., Martina Bezoušková, Bohumír Starý, Eva Čížkovská, Petr Stehlík, Marcela Nohýnková, Claudia Vašeková, Ivo Novák, Jan Čenský, Stanislav Lehký, Lukáš Křišťan, Lukáš Pečenka, Marek Svitek, Emily Hrabáková, Anna Jiřina Daňhelová, Aleš Balda, Petra Johansson, Aneta Novotná, Adéla Kunzová, Marie Majerníková, Marek Dobeš, Alan Novotný, Lukáš Vincour

Koukám pravidelně. Je to taková velmi jednoduchá oddechovka, která by klidně mohla samostatně fungovat i bez Růžovky, která už vaří pouze z vody. Spojovací prvek v podobě Oty Kováře byl zbytečný. Je tu pár kvalitních herců, kteří se snaží tento seriál utáhnout na svých bedrech. Písaříkův obecní blázen už mi přijde trapný, ze začátku to bylo docela vtipné.(3.10.2013)

• GeusX

Pokud nemáte večer lepší zábavu a ze seriálů typu Ordinace nedostáváte hned kopřivku či průjem, není co řešit a zaplácněte si večer klidně tímto kouskem. Dostanete drama i (rádoby) vtipné scény. Pár kvalitních herců, co se snaží dát seriálu sledovatelnou úroveň, následně střídají komické figurky, jejichž představitelé buď hrát neumějí nebo už scénáristka jim napsala tak pitomé postavy a dialogy.(28.6.2013)

• liskam

Viděl jsem několik dílů... LŽU, viděl jsem části několika dílů této parády, vždy jsem musel uklízet před televizí hromadu blitek a exkrementů.I má domácí zvířátka při více jak pětiminutovém sledování utíkají do jiných pokojů a tam se klepou hnusem. Musím říci, že málokterý seriál považuji za větší odpad, než je tohle veledílo.. 0%(25.8.2013)

• SaNcHeZ_cz

Tak tohle je pecka. Stačilo mi pár desítek minut a už jsem málem ohrozil své mentální zdraví. Nova se zase vyšperkovala a po Ordinaci přináší v jejím spin offu pohled na vesnickou společnost. To vše za přítomnosti všech vyhořelých tv "osobností" a celebrit let minulých. Už jen čakám, až se tam objeví Sagvan. Troška by mohl závidět.(11.7.2013)

• Honzulik

Doktoři z počátků - tak jsem byl okolnostmi donucen shlédnout jeden z dílů tohoto seriálu, který se asi pokouší dosáhnout sledovanosti dalšího seriálového braku "Růžovky". Bohužel jsem to opět protrpěl a znovu mne udivila stupidnost tvůrců... Kolik dílů bude ještě natočeno, 500 nebo 1000 a v TV to bude 10-15 let? No ale co já vím jistě, že už mne na další díl nikdo nenaláká! Jen mne vždy ještě musí napadnout kdo takovéto hovadiny financuje a ještě to dokonce dokáže prosadit na obrazovku...?! Nevěřím, že se na něco takového dokáže někdo "normální" dívat...(15.3.2015)

• - Doktoři z Počátků jsou díky postavě doktora Oty Kováře (Martin Stránský) spin-off seriálu Ordinace v růžové zahradě (od r. 2005). Ve zmíněném seriálu si zahrál i Martin Písařík, avšak zcela jinou roli. Jedinou další postavou, která oba seriály spojuje, je pak Kovářova bývalá přítelkyně Kateřina Vránová (Jana Stryková). (Olík)

• - V 9. dílu "Je to tvoje věc" ve scéně, kdy Ota Kovář (Martin Stránský) opilý upustí stránku s vytišteným mailem, je na něm - kromě žádosti, aby zvedl telefon a mluvil - možno číst: "Uhodneš o koho jde," a dále místo samotnýho mailu následuje text Julia Zeyera ze "Tří legend o krucifixu", konkrétne "Inultus", legendy pražské. (hermiona)

• - Město Počátky existuje a nachází se na Vysočině v obci Pelhřimov. (fiLLthe3DD)