Doktoři z Počátků (TV seriál)

Rodinný / Drama

Česko, 2013 - 2016, 136x60 min

Václav Postránecký, Lenka Termerová, Martin Stránský, Marek Vašut, Halina Pawlowská, David Prachař, Jitka Ježková, Michaela Sejnová, Václav Jílek, Nela Boudová, Pavlína Mourková, Martin Písařík, Josef Carda, Sabina Laurinová, Josef Láska, Roman Tomeš, Jakub Kohák, Petr Franěk, Zdeněk Dušek, Zdeněk Srstka, Milan Slepička, Uršula Kluková, Zdena Herfortová, Gustav Bubník, Lumír Tuček, Jindřich Kout, Roman Havelka, Andrej Lekeš, Zdeněk Piškula, Lenka Švejdová, Zdeněk Žák, Anna Polcarová, Simona Prasková, Martin Šverma, Martin Simandl, Naďa Konvalinková, Josef Dvořák, Iva Janžurová, Kateřina Bláhová, Dagmar Křížová, Martin Preiss, Petr Janda, Marta Jandová, Barbora Jánová, Kristýna Maléřová-Podzimková, Jan Antonín Duchoslav, Dita Hořínková, David Gránský, Lucie Benešová, Zuzana Stavná, Miroslav Šimůnek, Sandra Milčinská, Ladislav Novák, Dana Hradiláková, František Nedbal, Tomáš Matonoha, Petr Štěpánek, Naďa Urbánková, Jan Maxián, Sandra Pogodová, Oldřich Vízner, Petr Pospíchal, Miluše Bittnerová, Karolína Hlaváčková, Eva Režnarová, Anita Ešpandrová, Matyáš Bystroň, Jan Urban, Petra Hobzová, Vladimír T. Gottwald, Gabriela Vránová, Čestmír Řanda ml., Vanda Hybnerová, Lucie Slováková, Kim Son Nguyen, Dana Bartůňková, Regina Řandová, Jakub Mohamed Ali, Kamil Halbich, Petr Vojnar, Leoš Noha, Denisa Pfauserová, Jan Havlovic, František Mitáš, Markéta Martiníková, Lucie Polišenská, Vlasta Peterková, Jindřich Kriegel, Lenka Zbranková, Kateřina Jačková, Radana Herrmannová, Tomáš Drápela, Jakub Hajner, Simona Vrbická, Lucie Kožinová, Radim Novák, Petr Halíček, Inka Brendlová, Dagmar Novotná, Pavel Juřica, Ladislav Dvořák, Jan Leflík, Milada Janderová-Kratochvílová, Jarmila Vychodilová, Lukáš Šolc, Ondřej Kavan, Jan Szymik, Akram Staněk, Marta Hrachovinová, Martin Bačkovský, Jarmila Vlčková, Petr Drozda, Roman Teprt, Ondřej Biravský, Martin Hub, Leoš Juráček, Jakub Vyplel, Kateřina Hovorková, Veronika Petrová, Lubor Novotný, Ivan Vodochodský, Kristýna Šebíková, Veronika Divišová, Viera Pavlíková, Antonín Kaška, Romana Sittová, Karel Riegel, Romana Chvalová, Otto Rošetzký, Dušan Sitek, Jana Vaculíková, Dáša Kouřilová, Šárka Opršálová, Richard Maška, Daniel Šváb, Simona Včalová, Květa Plachetková, Tomáš Kořének, Veronika Nouzová, Petr Strnad, Jaroslav Someš, Linda Stránská, Daniela Byrtusová, Milan Duchek, Jan Pavel Filipenský, Lucie Březovská, Otta Tesař, Kristýna Hrušínská, Josef Hervert, Jiří Jelínek ml., Martina Gasparovičová-Bezoušková, Bohumír Starý, Eva Čížkovská, Petr Stehlík, Marcela Nohýnková, Claudia Vašeková, Ivo Novák, Jan Čenský, Stanislav Lehký, Lukáš Křišťan, Lukáš Pečenka, Marek Svitek, Emily Hrabáková, Anna Jiřina Daňhelová, Aleš Balda, Petra Johansson, Aneta Novotná
  • agentmiky

Taková lepší Ordinace v Růžové zahradě,ale jinak opravdu nic moc.Nápad dát seriál do správné vesnické atmosféry není špatný,ale je takový moc jednoduchý.Výkony herců taky stojí za starou bellu,ale co bychom také mohli očekávat od českého seriálu.Ani Marek Vašut to nezachránil za barem.Českým seriálům toho vždycky chybí hodně. Hodnocení:30%(17.7.2013)

• wafc

Uršule bych narval citron do prdele a poslal jí do Treblinky, protože to, co tady předvádí je regulérně zločin proti lidskosti. Jinak je to celý samozřejmě špatnej vtip. Troškovskej l'humour, infantilní novácká hudba a prase Postránecký v hlavní roli je jedna z těch nejhorších kombinací, co kdo stvořil. Causa bibendi zcela očividná, protože jsem si na uklidnění musel dát vodku na exkrát. A zajímalo by mě, jak probíhaly castings nebo prostě jak se jim povedlo sehnat tak otřesnou skupinu (ne)herců.(12.7.2013)

• GeusX

Pokud nemáte večer lepší zábavu a ze seriálů typu Ordinace nedostáváte hned kopřivku či průjem, není co řešit a zaplácněte si večer klidně tímto kouskem. Dostanete drama i (rádoby) vtipné scény. Pár kvalitních herců, co se snaží dát seriálu sledovatelnou úroveň, následně střídají komické figurky, jejichž představitelé buď hrát neumějí nebo už scénáristka jim napsala tak pitomé postavy a dialogy.(28.6.2013)

• Blue.Shark

Je mi upřímně smutno z toho, co za výblitky se to u nás rodí. Za půl hodiny jsem dokázal šestkrát předpovědět, co se v následujících minutách stane; nutně musím poznamenat, že jsem vždycky vybral tu nejdebilnější možnou variantu. Z Doktorů se nevyhnutelně stane další Ordinace, přestože se tvůrci pravděpodobně zmohli na lepší kameru. Debilní zápletky, debilní vtípky, debilní prostředí, debilní hudba, nulová invence v jakémkoliv směru. Klasický mustr, který lze vidět v ordinaci, ulici, gymplu, VKV, pojišťovně, atd. Modlím se za to, abych se ve svých 23 letech dožil dne, kdy česká tvorba povstane z popela a zrodí alespoň jeden kvalitnější seriál, který se nevydá klasickou cestou zaručených výdělků, ale bude se snažit zaujmout diváky na způsob X-Files, Castle, Sherlocka nebo třeba American Horror Story. Edit: po několika dílech může pyšně prohlásit, že se potvrdila moje obava. Tenhle seriál je jednoduše debilní a debily se snaží dělat i z diváků, když jim nestydatě podsouvá, co by měli cítit v té které scéně pomocí krajně nevkusné hudby. Třikrát fuj, zasloužený odpad. Smutné je, že se v tom hnoji nachází několik herců, kteří dokonce umí hrát, avšak mají tak retardovaně napsané role, že jim to je prd platné. A ne, Písaříka nemyslím, jeho postava je tam určitě jen proto, že se tvůrci rozhodovali, jestli prostoduše vtipnou roli dostane člověk nebo pes.(25.6.2013)

Koukám pravidelně. Je to taková velmi jednoduchá oddechovka, která by klidně mohla samostatně fungovat i bez Růžovky, která už vaří pouze z vody. Spojovací prvek v podobě Oty Kováře byl zbytečný. Je tu pár kvalitních herců, kteří se snaží tento seriál utáhnout na svých bedrech. Písaříkův obecní blázen už mi přijde trapný, ze začátku to bylo docela vtipné.(3.10.2013)

• - Město Počátky existuje a nachází se na Vysočině v obci Pelhřimov. (fiLLthe3DD)

• - V 9. dílu "Je to tvoje věc" ve scéně, kdy Ota Kovář (Martin Stránský) opilý upustí stránku s vytišteným mailem, je na něm - kromě žádosti, aby zvedl telefon a mluvil - možno číst: "Uhodneš o koho jde," a dále místo samotnýho mailu následuje text Julia Zeyera ze "Tří legend o krucifixu", konkrétne "Inultus", legendy pražské. (hermiona)

• - Natáčelo se v hostivařských ateliérech a v obci Pyšely. Interiérové a exteriérové scény jsou vyrovnané a oproti Ordinaci v růžové zahradě (od r. 2005) se točí více venku. (fiLLthe3DD)