Volejte Saulovi

• USA Better Call Saul
USA, (2015–2022), 52 h 16 min (Minutáž: 42–69 min)

Hudba:

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Michael McKean, Miriam Colon, Raymond Cruz, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos (více)

Série(6) / Epizody(63)

Tenhle prequel Perníkového táty nominovaný na Emmy sleduje život začínajícího advokáta Jimmyho McGilla a jeho proměnu na morálkou nesvázaného právníka Saula Goodmana. (Netflix)

Recenze uživatele LachtanShows k tomuto seriálu (63)

Mág (2020) (S05E01)

Z postavy, co nám ze začátku po zkušenostech z BB byla skoro neznámá, se nám stává ta, kterou jsme si velmi oblíbili už v předešlém seriálu a teď začne ta pravá jízda, co připraví půdu pro veškeré kulervoucí dění, co nám doručil slavnější předchůdce. ()

O 50 % míň (2020) (S05E02)

Ke spokojenosti nechybělo moc, u tohodle seriálu i čtyřmi hvězdami můžu tvrdit, že se jedná o nadstandardní zážitek. Lalo mezi regular postavami velmi vítán, excelentní záporák. ()

Ten správnej člověk (2020) (S05E03)

Už jen kvůli návštěvě dvou nejlepších seriálových poldů evr nejde hodnotit jinak. Silné emoce při jejich nástupu na scénu, když většina z nás ví, jak to celé dopadne. ()

Namasté (2020) (S05E04)

Epizoda, co zase patří hlavně Kim, Saul za ní ale rozhodně nezaostává, jen dění kolem Guse je na chvilku takové nemastné, neslané. ()

S plným nasazením (2020) (S05E05)

Trochu zmatečně se tu přeskakuje z místa na místo, nebo možná v některých momentech i přešlapuje na jednom, ale i tak jde dost těžko od tohodle seriálu odrhnout oči. ()

Wexler v. Goodman (2020) (S05E06)

Poté, co se na poli téhle nadupané epizody stihne všecko odehrát, čekáte fakticky cokoli, ale rozhodně ne to, co naservíruje posledních pár vteřin. Tvůrci jsou fakt Bozi! ()

JMM (2020) (S05E07)

Tony Dalton je tím nejsvěžejším kořením, co tenhle i tak bezchybný seriál mohl dostat. Jeho scény totiž naprosto žeru! ()

Pochůzka (2020) (S05E08)

Zdejší čísla mluví za vše, Ozymandias vibes správnému fanouškovi běhají po zádech celou dobu, ačkoli ve vzduchu visí téměř stoprocentní jistota, že se alespoň prozatím nedostaví žádné drastické důsledky. Zatím nejlepší díl celého BCS! ()

Špatná rozhodnutí (2020) (S05E09)

Excelentní navázání na předchozí nejlepší epizodu celého seroše. Jestli jsem ho do teď nemiloval, tak od nynějška ho žeru! ()

Neodpustitelné (2020) (S05E10)

Jsem jak na tom nejpichlavějším trní, jak tohle celé v poslední řadě skončí. Hlavně pro veškeré postavy, jejichž osudy nepokračovaly v BB. ()

Víno a růže (2022) (S06E01)

Začíná poslední štace, kde se toho musí semlít fakticky hodně a já bych to nejradši sjel celé najednou. ()

Cukr a bič (2022) (S06E02)

Akční sekvence v Saulovi vždycky potěší, protože navodí tak husté napětí, že se přes něj musím prokousat. Neznát dění BB, tak se začínám bát o některé osudy. ()

Není na výběr (2022) (S06E03)

Z Nacha se v průběhu Saula stala fakt badass postava a tuhle epku si rozhodně ukradl pro sebe. Hlavně na začátku se napětím prostě nelze prokrájet! ()

Náraz (2022) (S06E04)

Když jsem na začátku zaznamenal, že se režie ujala sama Rhea Seehorn, byl jsem o to zvědavější, co si pro nás připravila. A hlavně scéna s falešným Howardem aka další neskonale promyšlená lotrovina té naší nerozlučné dvojky je opravdový highlight. ()

Samá modřina (2022) (S06E05)

Tenhle seriál dospěl do tak vyšperkované scenáristické i kinematografické výše, že mu prostě žerete i díly, které fungují jako prosté fillery - doslovné výplně mezi epizodami, kde ani nedutáte. ()

Sobectví (2022) (S06E06)

Eduardo "Lalo" Salamanca je tak badass záporákem, že by si s ním horko těžko poradil i obávaný Walter White v navazujícím seroši. Lalovo rafinované pohledy miluju a dost se děsím, co si pro nás do konce BCS ještě přichystá. ()

Podle plánu (2022) (S06E07)

Trio nejlepších částí celého seriálu právě dovršeno, tady nejde psát ani nic jiného, než to, jaký je Gilligan génius a jak mi celé podsvětí Albuquerque bude ohromně chybět. Televizní masterpiece! ()

Namířit a stisknout (2022) (S06E08)

Konsekvence událostí midseason finále přinesla další sešup vyhrocených momentů, na které budu vzpomínat se stejnou ctí, jako na nejsilnější chvíle navazujícího Breaking Bad! ()

Zábava a hry (2022) (S06E09)

Vztah, u něhož si spousta z nás myslela, že zažije razantní trhliny už v průběhu seriálu, právě dospěl do fáze, kterou každý BB znalý čekal a stejně si ji nechceme nechat připustit. Slza skoro ukápla. ()

Nippy (2022) (S06E10)

Poslední štace seriálu patří flashforwardům, na které nás Gilligan & spol. připravovali krůček po krůčku už poměrně dlouho, bohužel ale tak, že Gene dokázal i nudit. Tady jsem se ze začátku taky obával, Jimmyho a posléze Saulova rafinovanost se tu ale dodrala na povrch a i černobílý svět mi bude bavit. ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (více)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (více)

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

25.09.2022

Vince Gilligan už by nemusel do konce života nic dělat a jeho místo na seriálovém výslunní by mu stejnak nikdo nevzal. Po kritických i diváckých hitech Breaking Bad a Better Call Saul je zkrátka… (více)