Strážci Galaxie Vol. 2

• USA Guardians of the Galaxy Vol. 2 (více)

V rytmu zbrusu nových Nejlepších hitů #2 pokračují ve filmu od studia Marvel Strážci Galaxie Vol. 2 dobrodružství party superhrdinů, kteří se vydávají až na samé hranice kosmu. Strážci se musí naučit držet pohromadě a odhalit tajemství rodičů Petera Quilla. Staří nepřátelé se stávají spojenci a na pomoc našim super-hrdinům přicházejí i další oblíbené postavy z rozpínajícího se filmového vesmíru studia Marvel. (Falcon)

DarthFailord

Naprosto fenomenální paráda. První díl mě totálně dostal a očekávání od dvojky bylo velmi, ale velmi přemrštěné. Ale stalo se co sem nečekal - dvojka dala laťku ještě výš a nechává za sebou všechy komiksárny tohoto druhu a Avengers je proti tomuto filmu totální propadák. Ten, kdo vymýšlel hlášky by měl dostat oscara a tučný šek navíc, protože celý film je tak báječně vtipný a humor není prvoplánový a trapný. Vážně dlouho jsem se takhle nezasmál při filmu. Narážek na devádesátkovou popkulturu je ve filmu mrak, ale nejví c mě teda odzbrojil pacman..hudba super, ale v jedničce byla lepší. Chris Pratt aka Star-lord je opět ve formě, ale není to tentokrát on, kdo celý film táhl. Nejvýraznější byl Dave Bautista a jeho Drax. Ten byl tentokrát opravdu nepřekonatelný. A baby Groot? Roztomilost level nekonečno. Ještě bych vypíchnul mnoho cameo štěků, a že jich vážně bylo. Ve trojce by si mohla zahrát půlka Hollywoodu. V daném žánru 100%. Film jako takový 80%. Yeeees!!! ()

Hellierer

Guardians of the Galaxy Vol. 2 pokračuje ve stejné rovině jako díl první. A to mu bohužel podkopává nohy. James Gunn je sice na režisérské sesli opět plný nápadů a co do vizuálu pořád dokáže vykouzlit malebné scenérie či psychedelické výjevy, které hrají všemi barvami. Scénáristicky to ale už tak moc nešlape. Nevím jestli jel Gunn pouze na půl plynu či mu ruku drželi producenti (asi známe odpověď), ale dialogové přestřelky nemají pověstný říz. Filmu taktéž oproti jedničce chybí větší míra osobitosti. Oceňuji,že se Strážci nevydali cestou většího rozmáchlejšího blockbusteru jako většina sequelů, avšak přepálená stopáž vás nechá si uvědomit, že se zhruba v půlce vlastně nudíte a čekáte jen na to velké finále, které přirozeně musí přijít. No a když přišlo tak se jednalo o klasický Marvelovský průměr. Co se týče postav tak vede suverénně Drax a Russel. Avšak je škoda, že třeba na Rocketa se vlastně ani moc nedostane. Pocit toho,že se jedná o vlastně druhý origin, mě pomalu celý film neopustil. 65% ()

Sweat55

EDIT: Každé další zhlédnutí mě baví víc a víc, takže zvyšuji na pět* ... Postavy. To mě napadne jako první, když se řekne Guardians of the Galaxy. Sehraná parta z prvního dílu nešetří charismatem a mě by je bavilo sledovat při čemkoliv. Proto jsem se u dvojky Strážců opravdu bavil, ale výtky by se našly. Jo, příběh není nic exta, tým a Marvel to nikam neposouvá a ten soundtrack už není taková pecka. Naštěstí Gunn skvěle pracuje s postavami. To co se nakouslo v prvním díle (jsou cool), se docela dobře povedlo prohloubit v díle druhém (jsou cool, ale i něco víc). Už to není jenom banda "týpků" s hláškama, což sice bylo fajn, ale dobře propracované postavy. Navíc půlku filmu je tým rozdělen, takže všichni mají nějaký to svoje vlastní dobrodružství. A funguje to, protože každej má co dělat a film se netočí kolem jedné věci. Jenže někdy se toho děje prostě moc a různý dějový odbočky lítaj ze všech stran, až jsem měl pocit, že se celej film rozpadá. První hodinu vlastně vůbec není jasný o čem film bude a kam směřuje. A když nakonec někam dojde, děje se toho strašně moc a přitom se jede na jistotu a nic se nikam neposouvá. Jak jsem ale řekl, postavy jsou parádní, emoce fungují, vtípky taky a bejt to celý o něčem zajímavějším, byl bych mnohem spokojenější. ()

Withree

Velice, velice líbivé, ale pouze výborným humorem se film příliš unést nedá. Druzí Strážci jsou snad první marvelovkou bez jakéhokoliv příběhu. Vlastně ani není o co stát, celé to vypadá jako epizoda Star Treku na cracku. Snaží se to o určitý posun v příběhu postav, ale ani tady to není bůhvíjak příznivé. Gunn se vydal komediální jednosměrkou, snad ve své poslední štaci s určitým velebohem dá zpátečku. ()

AloisNeuman

Pokud by nebyla jednička dvojka sama o sobě jako film neobstojí pro nové lidi, kteří neviděli první film je až moc navazování. Ponechal se humor a přidala se emoční linka. Co je velice zajímavé film pro sebe ukradne hláškami Draxe. To co bylo na jedničce super urážení Roketa je ve dvojce až zbytečně moc připomínáno. POZOR !! 5 PODTITULKOVÝCH SCÉN a celkově jsou titulky závěrečné super. Hudba byla u jedničky lepší. Závěrečný souboj dává hravě do kapsy souboj DC Supermana vs. Batman. Proto Marvel pořád DC válcuje. ()

E lan

Musím zde souhlasit s Mirkou Spáčilovou, bohužel. Doufal jsem, že nebude mít pravdu, ale opravdu film je příliš zanesený melancholií, která není moc opodstatněná, protože k postavám zas takový vztah člověk mít nemůže. První polovina filmu je navíc velmi nudná, druhá je povedená, ale ten konec je prostě moc. Navíc humoru ubylo a není ani moc dobrý. Triky zase naopak, to je pastva pro oči. ()

skkizo

Párkrát jsem se opravdu skutečně zasmál ale většina vtípků působí spíše trapně. Přebarvená, nudná a bez jakéhokoliv smyslu blbost. Absolutně nechápu jak může taková stupidita mít takové hodnocení zde. To už se dnes nemusí dělat film pořádně, že stačí natočit toto k tak vysokému hodnocení a návštěvnostem? ()

Likan7

Hodně slabé 3*, dokonce jsem přemýšlel o dvou. A důvodů, proč je dvojka Strážců tak slabá je celá řada. Jako film mi dvojka vůbec nesedí pohromadě. Přijde mi jako 2 hodiny gagů, vtipů, roztomilosti a frajeřiny, kdy ale funguje každá třetí taková scéna. U většiny hlášek jsem se nechytal stejně jako kino. Jo, neřikám, byly momenty, kdy jsem se královsky bavil, a v drtivé většině za to může Groot a Drax, který film jednoznačně zachraňují, díky Egovi za ně. Postav je ale zbytečně moc a kvůli tomu nemají skoro žádný prostor k nějaké zapamatovatelné scéně, která by byla wow, a protože jsme ve vesmíru, toho potenciálu na wow momenty byla hromada. Yonda má sice jednu skvěou scénu na lodi, ale jinak byl nevyužitý, Gamora byla vůbec mimo, Tykadlovka wtf a tentokrát neměl dost prostoru být frajer ani Pratt. Za tohle by si tvůrci fakt zasloužili nafackovat. První hodina byla ještě fajn, ta ještě určitým feelingem navazovala na skvělou jedničku, ale pak jsme viděli půl hodiny nudy, aby se to v poslední půl hodině začalo mlít a my viděli tuny a tuny digibordelu, který mi naprosto vážně silně připomínal finále Batman vs Superman. Bez emocí, wow momentů, cool momentů, momentů, který by jsme si zapamatovali. A to je průser...Až úplný závěr s pohřbem ve mě zanechal nějaký emoce, a to je bezmála dvouhodinovej blockbuster málo! Zívačka.. ()

Charpy

To co fungovalo v jedničce jako vtipné , inovativní, čerstvé a k zasmání je zde znásobeno. Jakoby autoři čekali až jednotlivé postavy a scénky dozrají mezi fanoušky. Tančící Groot - fajn dáme mu celou scénu, létající šíp ? Fajn dáme mu víc prostoru. Dvojka se snaží jít více do hloubky postav, vztahů, ale aby jedna věta prohloubila náš vztah k mývalovi? Za mě tedy o dost horší než předchozí díl. Škoda ()

Veseldaa.!

Pokračování Strážců by byla jízda, kdyby však bohužel netrpěla marveláckým béčkovým syndromem. Tentokrát je vše zabaleno před zeleným plátnem do hávu Man of Steel, kterého nemálo vykrádá. K zapamatování se najde úvodní titulková sekvence s Baby Grootem natočená na jeden záběr a scéna, v nichž Yondu prochází lodí za doprovodu retro vypalovaček. ()

LordMysti

Ani jsem to nečekal ale dvojka to dokázala, povedla se a drží laťku hodně vysoko. Už to není takové překvapení jako v prvním díle, ale i tak dávám téměř 90%. Opravdu akční pohodovka jak má být ze které každým coulem srší optimismus a dobrá nálada! ()

Patrik200s

Mal som trochu obavu zo syndrómu vyhorenie ako to často býva v pokračovaniach úspešných filmov. Čo sa stalo? Ako to vypálilo? Skvele! Trocha rozpačitá patetická prvá štvrtina keď si Qill hádzal blikavú disko loptičku s novým ockom bola rozmetaná vo chvíli, keď taťuldovi rozstrieľal vrásčitú tvár. Esom v rukáve bol opäť zábavný Groot ale vtipné momenty doniesol ešte vo väčšej miere než tomu bolo v jednotke, Drax. Film ma ohromný záber na cieľovú skupinu diváka. ()

mazic

ještě větší kokotina než jednička. nic jiného v tu dobu nebylo, tak jsem na to zalezl a trojku never!!!! ()

PedroPo

Ano, ano, ano! Víc asi není třeba dodávat. To, co jsem zažil v kině před třema lety v kině se zopakovalo a měl jsem z toho velikou radost. ()

Mouchal

První Strážci byli bleskem z čistého nebe a vyvolali celkem slušný poprask kolem mluvícího mývala nebo humanoidního stromu. Do dvojky už jdeme všichni patřičně připravení a jen tak ledacos nás nepřekvapí. Jenže s tím počítají i tvůrci a jako hlavního záporáka nám tedy naservírují rovnou celou jednu planetku. Ptáte se, jak je to, k čertu, možné? Pusťte si Strážce a zjistíte, že tady je možné naprosto cokoliv. První díl byl právem zbožňovaný i díky skvělým doprovodným písničkám a ikdyž zde není žádný takový mega hit jako "Hooked on a feeling", soundtrack je zase našlapaný a už v samotném začátku filmu tato zběsilá digi-music-jízda začíná a po celé dvě hodinky sešlápne brzdový pedál opravdu jen kvůli Vám, abyste měli čas se nadechnout na další uragán hlášek, akce, ulítlosti a tak dále. Co se těch hlášek týče, plní účel tak na půl. Je jich tam opravdu spousta, ale bohužel jen málo které opravdu stojí za vyprsknutí předrahých kinosálních tekutin (viz verbalův komentář) a dovolím si tvrdit, že některé vtípky dokonce zavání jak pár týdnů hnijící mršina v kontejneru (a některé zase "zmrvil" český překlad, jak už to tak občas bývá). Nicméně je to ultra zábavný film, je tu toho tolik, co jinde nejspíš neuvidíte, je to všechno barevné, rychlé, svižné, vtipné a celé to uteče rychleji, než k Vám doběhne vaše babča poté, co pronesete větu "Já bych si ještě přidal". Jen krůček od kvalit prvního výborného dílu. 85%. ()

Black-star

Opakovaná mega nálož vesmírné odysey plná humoru a především úžasného soundtracku vol. 2 - kdo miluje MARVEL a především poslední komiksové příběhy 100% si příjde na své. Přesto tento díl nedosahuje preciznosti a kvalit dílu prvního - dosahuje rozhodně na vysoké hodnocení a myslím že by si ho měl udržet. Rozhodně je to skvělá partička, která zvláštním tmelem funguje a drží pohromadě a podobně jak k rychlé rotě se k ní jejich milovníci budou velmi rádi vracet. ()

Rychle a zběsile v kinech uspělo

07.12.2021

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

Will Poulter ztvární Adama Warlocka

12.10.2021

Server Deadline napsal a režisér James Gunn potvrdil zprávu o tom, že ve třetích Strážcích Galaxie oficiálně spatříme slavného marvelovskou superhrdinu Adama Warlocka. Co víc, už dokonce i víme, kdo… (více)