Četníci z Luhačovic (TV seriál)

• Česko

Četnické trampoty

(neoficiální název)

Krimi / Komedie / Historický

Česko, 2017

Jiří Hájek

Pavel Zedníček, Robert Hájek, Martin Donutil, Robert Jašków, Karel Dobrý, Jiří Langmajer, Igor Bareš, Dana Batulková, Ondřej Malý, Pavla Tomicová, Ivana Korolová, Marek Holý, Lukáš Vaculík, Vica Kerekes, Tereza Bebarová, Radim Novák, Jaroslav Plesl, Radoslav Šopík, Jan Václavík, Petr Šimčák, Přemysl Bureš, Rozálie Krycnerová, Jan Vlasák, Míra Nosek, Alena Mihulová, Dana Morávková, Kristýna Podzimková, Naďa Konvalinková, Martin Stránský, Jan Komínek, Ondřej Pavelka, Jan Novotný, Marie Ludvíková, Martin Sitta, Martin Trnavský, Patrik Böhm, Vladimír Hauser, Hana Holišová, Alois Knecht, Tomáš Kvoch, Táňa Malíková, Miloslav Maršálek, Jiří Maryško, Marek Pospíchal, Dušan Sitek, Luděk Randár, Kateřina Sedláková, Tomáš Sýkora, Milan Šindelář, Kamil Švejda, Dalibor Vinklát, Gabriela Štefanová, Robert Šenki, Miroslav Babuský, Helena Čermáková, Stanislav Gerstner, Jan Grygar, Radan Hlubinka, Jiří Jelínek ml., Romana Kvapiková-Julinová, Elena Juráčková, Štěpán Kaminský, Karel Riegel, Tereza Slámová, Igor Stránský, Ondřej Šípek, Jana Štěpánová, Šimon Tintěra, Tereza Vilišová, Martin Havelka, Zdeněk Černín, Eva Doležalová, Daniel Joch, Lenka Loubalová, Lukáš Marval, Milan Němec, Petr Soumar, René Šmotek, Jiří Miroslav Valůšek, Vladimíra Včelná, Ivo Gogál, Jana Hubinská, Jana Kvantiková, Roman Slovák, Laura Kovalová, Jiří Fero Burda, Zdeněk Pecháček, Ondřej Biravský, Otmar Brancuzský, Alena Doláková, Václav Hanzl, Radim Jíra, Miroslav Kumhala, Petr Pavlas, Sandra Riedlová, Josef Šamonil, Martin Vrtáček, Lívia Bielovič, Amálka Gregorová, Zuzana Slavíková, Jakub Zindulka, Tomáš Dianiška, Dalibor Buš, Olga Fečová, Zdeněk Julina, Milan Kroka, Jiří Pištěk, Otto Rošetzký, Eliška Skálová, Václav Svoboda, Tomáš Turek, Marcel Vašinka, Simona Zmrzlá, Kamila Valůšková, Michael Weinberger, Michal Soltész, Miloslav Mejzlík, Vojtěch Blahuta, Radek Galaš, Luděk Jelen, Pavel Lagner, Jan Mazák, Ludmila Mecerodová, Zdeněk Truhlář, Ivan Urbánek, Ondřej Veselý, Michal Dlouhý, Petr Stach, Jiří Ployhar ml., Sara Venclovská, Petr Bok, Kryštof Grygar, Michal Isteník, Petr Jarčevský, Josef Jurásek, Ladislav Kolář, Erika Kubálková, Pavel Vencl, Hana Kusnjerová, Arnošt Goldflam, Zdena Herfortová, Samuel Smejkal, Bronislava Trepešová, Robert Urban, Eva Ventrubová, Alexandra Gasnárková, Michal Bumbálek, Barbora Dvořáková, Pavel Hromádka, Radek Kašpar, Roman Nevěčný, Vít Piskala, Jan Počepický, Miroslav Hanuš, Štěpán Kozub, Martin Siničák, Jaroslav Achab Haidler, Václav Chalupa, Petr Čampa, Tomáš Drápela, Tomáš Nápravník, Anna Kameníková, Adrian Jastraban, Jitka Smutná, Jana Paulová, Antonie Talacková Barešová, Petr Halíček, Václav Šanda, Roman Zloch, Ivan Lupták, Hana Vagnerová, Tomáš Pavelka, Zdeněk Dvořák, Martin Hudec, Čeněk Koliáš, Martin Lejsek, Jitka Sedláčková, Martin Sláma, Jaroslav Stich, Petra Johansson, Tomáš Sax, Leoš Žižka

Komentáře uživatelů k TV seriálu (150)

12/12 Na první pohled vysloveně poklidný seriál, taková jemnější První republika. Ačkoli koncept je nezvyklý. Kvalita se mění přímou úměrou podle toho, kdo je zrovna velitel. Například díly s Karlem Dobrým jsou vysloveně dobré. Naopak díly s Jiřím Langmajerem slabší. Nicméně jako celek je seriál o Četnícich z Luhačovic nadmíru potřebným neb zkoumat počátky Československa v rovině tradiční lázeňské krimi a poukazovat na odlišnosti doby na přelomu 10. a 20. let, toho není v našem kraji nikdy dost. Takto divák získá přesně tu potravu, kterou mu nedali Četnické humoresky, seriál bohužel až příliš tradičně sledující zánik první republiky. Vzácně je tu celá přehlídka žánrů, zajímavá práce s vývojem postav. A několik velmi krutých vyvrcholení. Nač lamentovat na homosexualitou v řadách četnictva? Člověk je vždy stejný, jen zákony a společnost se vyvíjejí.(20.1.2017)

Tento seriál má tady docela špatné hodnocení a já bych téměř zcela souhlasil s uživatelem Tom_Lachtan. Začátek je bohužel jednou z nejslabších částí a skutečně se to velmi liší dle velitele, kterého četníci mají. Mě na tom zezačátku bavila jen ta prvorepubliková atmosféra, ale s druhým velitelem se děj příjemným způsobem rozjede a 6. díl je z mého pohledu díl srovnatelný s četnickými humoreskami. Další velitel (Langmajer) je bohužel opět posun k horšímu (hraje dobře, ale postavu jak z nějaké frašky nebo nepovedené komedie). Celkově ale dobré.(22.4.2017)

V celkom pozeratelnych US-Kanadskych serialoch (Castle na zabiti, Mentalista, Murdoch, Sue Thomas ... ) vyzdvihne zbor sympatickych hercov aj niektore menej zazivne casti na slusnu uroven a vytvoria v divakoch pocit sympatii a pohody. V tomto seriali nie! Neviem, s kym mam sympatizovat, dvaja titulni hrdinovia a ponemceny Zednicek to akosi nezvladaju. Kym inde sa vytvoria aj urcite medziludske vztahy medzi protagonistami tak tu sa ludkovia tak nejako stretavaju a odchadzaju, no a ked nahodou prileti niekto, kto ma "stavu" ,doda potrebny "riz" a zacnem s nim sympatizovat, tak bum - hned ho odstrelia! Bol si dobry, id do prde*e! A hned tam vrazia magora z ktoreho ma brucho boli. A este jedna vec ma srdi, ale extremne. Viete, za sociku tu bol taky for, ze: "Otvorim radio - Breznev, otvorim noviny - Breznev. Uz sa bojim otvorit konzervu!" Dosadte si namiesto Brezneva gaya.(1.8.2017)

Für mich - 70%, - /díky kumulaci skutečných kriminálních příběhů vyhrocené, superakční a nepravděpodobné a celé takové moc moderní a stran sexuální orientace postav zcela korektní/, + /inspirace skutečnými případy zajímavá, Zedníček se svým žvatláním ucházející a naturalistická atmosféra - ne všechno bylo na začátku nové republiky tak skvělé - velmi dobrá/, hodnocení - takový průměrný seriál, horší než Humoresky, nicméně nějak ušel, jenom ta vyhrocenost a nepravděpodobnost mi dost vadila - musíme tam toho hodně narvat, aby se lidi nenudili(26.11.2017)

Je dobře, že se nejedná o pouhou kopii Četnických humoresek se kterými je automaticky srovnáván. Na rozdíl od nich více vypovídá o realitě té doby. Na zpočátku poněkud protivný přízvuk Pavla Zedníčka jsem si postupem času zvykl a častá výměna velitelů mi nakonec přišla jako vítané zpestření série.(24.12.2017)

Těšil jsem se na každý díl a každý díl jsem si užil. Pro mne seriál pěkně na pohodičku, jen tak se válet, starosti nechat za hlavou a užívat poválečnou atmosféru pohledem četníka. A Karel Dobrý jako velitel, excelentní výkon.(19.2.2018)

Jsem optimista a proto dávám 3 hvězdy, Ty jsou ale za jednotlivé případy. Mnohdy byly velmi zajímavé a člověka dost šokovali. Tady všechno fungovalo. Osobní vztahy a nějaká dějová linka mezi případy naprosto nefungovala. Vůbec se nebudu vyjadřovat o finální homosexuální scéně. Zřejmě by autoři dostali pokutu, pokud by tam nějaká nebyla. Každopádně tenhle seriál měl obrovský potenciál ale pouze za určitých podmínek – nějaký silný osobní příběh. Story o tom jak si holka po válce a dvou četnících najde chlapa z Ameriky který ukradne věno – no to se na mě nezlobte ale to bylo fakt slabé a průhledné. Navíc ten příběh nijak neskončil a rozplynul se do prázdna – odjezd na Slovensko. Jako druhou věc – nechápu proč autoři tak skákali od velitele na velitele – z mého pohledu – kdyby byl celou dobu velitel Karel Dobrý a řekněme zemřel v předposlední díle – úplně špica. Postava, co hrál Langmajer – to jsem si myslel že si někdo dělá srandu. A jeho smrt tak to bylo něco tak strašně trapného, že jsem se za autory seriálu skutečně styděl. Takže jak říkám – Karel Dobrý + rozumná zápletka postav mimo případy a mohl z toho být mladší bratr četnických humoresek. Takhle je to jen hodně průměrný seriál z poválečné doby. Tři hvězdy jsou za případy. Pokud bude nějaký další četnický seriál doufám, že tyhle chyby opakovat nebude.(30.5.2018)

Řemeslně zvládnutý seriál s vynikajícími Zedníčkem a Karlem Dobrým, kteří vyčnívají nad ostatními, prože se dokonale vžili do svých rolí. Celkově to je docela uvěřitelné a s dobrými hereckými výkony. Jenom ten Langmajer mi tam nějak nesedl, ale to už je věc scénáŕe.(3.2.2019)

Viděla jsem všechny epizody! Mám ráda dobové projekty, takže i tento fakt zřejmě nahrál tomu, že se mi toto dílo moc líbilo. Rozhodně mi sedl koncept detektivky, při které jsem se chvílemi mohla zasmát. Jistá inspirace Četnickými humoreskami je zde patrná, ale dle mého názoru se nejedná o sprostou kopii nebo snad dokonce napodobeninu. Díl od dílu mi příběhy přišly zajímavější. Prostředí mi pomáhalo navodit tu správnou atmosféru. Myslím si, že role výborně sedla panu Zedníčkovi a svoji postavu zahrál skvěle. Milým překvapením pro mě ovšem byli i Robert Hájek a Martin Donutil. Svých rolí se zhostili dobře a během seriálu jsem se s nimi postupně sžívala. Z rolí strážmistrů mi pak nejvíce v paměti utkvěl Karel Dobrý. Za mě si tedy Četníci z Luhačovic zaslouží čtyři hvězdičky. Jsem moc zvědavá na novou sérii, která by měla letos vyjít a doufám, že ode mě přinese seriálu tu zbývající pátou hvězdu.(18.7.2019)

Brno je větší město nežli Luhačovice. Četnická pátrací stanice v Brně má větší posádku nežli mají četníci v Luhačovicích. Město a vesnice. Ve velkém městě se budou odehrávat velké případy přesahující i rozměry města nebo i celého státu. Na vesnici jsou však případy maximálně s přesahem do vedlejší vesnice. Takže je jasné, že tento seriál bude mít i jinou atmosféru. Proto prosím odhlédněte od toho, že by to mohlo být pokračování Četnických humoresek a s úctou smekněte před tím, jak se autorům tohoto seriálu podařilo mistrně načrtnout atmosféru vesnického prostředí a případů odehrávajících se mezi lidmi, kteří se od malička znají. Případy jsou řešeny místními četníky na základě detailní znalosti vesnických obyvatel a jejich soužití. Noví rekruti si postupně přebírají tyto znalosti od svých služebně starších kolegů. Nedílnou součástí dobové atmosféry je i vykreslení doznívání následků první světové války, rozpad Rakouska Uherska a vznik nové republiky. Myslím si, že herecké výkony, jaké zde hlavní představitelé odvedli se vyrovnají výkonům jejich kolegů v Četnických humoreskách.(5.10.2019)

1 3 5 6 7 8 následující >>