Četníci z Luhačovic

• Česko Četnické trampoty (neoficiální název)
TV spot 2
Česko, 2017, 16 h 42 min (Minutáž: 82–86 min)

Hudba:

Jiří Hájek

Epizody(12)

Mr.Nobody

Téma československého četnictva není zcela nové, byť se o něm mnoho nenatočilo. Jistě měl každý, kdo viděl velmi zdařilé Četnické humoresky vysoká očekávání. Já také. To byl první kámen úrazu tohoto seriálu, který jim nesahá ani po paty. Nejvíce mohu seriálu vyčítat to, že jednotlivé díly jsou téměř zcela izolovanými příběhy, které snad kromě postav a prostředí nic významně nespojuje. Není to však jediná nespojitost. Kromě několika málo exponovaných míst a názvu nemá tento seriál s Luhačovicemi téměř nic společného. Zajímavou alternativou názvu by mohl být např. název "Četníci z Jimramova", Dále mne zaráží možnost, že by se v Československu takovým způsobem tolerovala homosexualita, a navíc u četnictva, které ji stíhalo. To je jen velmi stručný příklad výtek, které vůči seriálu a nesmyslům v jeho ději mám. A ačkoliv mne tento seriál jako Luhačovického rodáka přímo hrubě uráží jsem schopen stále některé aspekty tohoto seriálu ocenit. Příkladně obsazení herců ze zlínského divadla a herců divadel brněnských. Dále oceňuji, že do komparzu byli zahrnuti i luhačovjané a lidé z blízkého okolí. Rovněž lze přičíst k dobru i snahu o výběr zajímavých případů odpovídajících období po konci 1. velké války. To je ale asi tak vše. ()

TrokUruk

Tomuhle nerozumím...jak se můžou objevovat komentáře a hodnocení chvíli po začátku prvního dílu?! :-D to je opravdu vypovídající hodnocení...mě osobně jako milovníkovi Četnických humoresek a 1. republiky se první díl velice líbil...dýchla na mně z něj atmosféra dob dávno minulých i když pohled na četnictvo té doby je opět těžce romantizován:-) ()

Mazi23

1. Díl Snad to bude už jen lepší. První díl jako takové horší četnické humoresky. Stopáž delší cca o 20 minut než by bylo třeba, dostalo se nám tak podrobného vysvětlování co kdo proč jak, takže to nakonec pochopil i lobotom velitel a česky nerozumím bývalý velitel. Herecky poměrně zvládnuté, režie a výprava určitě neurazí, ale scénář slabší, zejména rádoby vtipné útěky jedné ťapiny byly vrcholem trapnosti. Další díly budou závislé na herectví vedlejších postav, protože tady nikdo z hlavních není Trojan ani Topfer, aby to pozvedli do nadprůměru. . ()

ocypuc

Nemělo se to jmenovat Četníci z Luhačovic, tam kromě kolonády není kde točit dobové scény. Při troše snahy by mohli natočit originální vlakové nádraží v Luhačovicích, když tam mají původní a krásnou nádražní budovu. První díl byl docela povedený, akorát doufám, že to celé nebude postavené na té holce, co jim pořád utíká. ()

Fahrenheit

Zdálo by se, že podlézt nízkou laťku Četnických humoresek nelze podlézt. Ale ono to jde! Příšerný Zedníček. Copak nikdy neslyšel, jak mluví Rakušák česky? ()

Loffa

Mě se to docela líbilo,začátek trochu slabší ale pak se to rozjelo, na četnické humoresky to ale ani zdaleka nemá. ()

DarkSikorski odpad!

No mám-li to hodnotit proti jiným počinům ČT (Trpaslík, Nádraží), tak tohle je zlaté. Ale ČT má poslední dobou nižší a nižší laťku. A co se Četníků týče... po jednom díle, je těžké hodnotit. Ale popravdě? Je to celé takové těžkopádné, křečovité a roztahané. Ale dejme tomu, že jsem ochotný se podívat na další díl a pak se uvidí. DOPLNĚK: Ne. Nechytilo mě to, nebaví mě to a nechci se na to koukat. Je mi to líto, ale prostě ne! ()

PanIncognito

Odlehčené a pohodové s dávkou humoru. Úspěšnost pro mně zajišťuje i historická přesnost. Velmi jednoduše uvedeno, jde o poctivý seriál při kterém jste v pohodě. :) ()

Alagaesie

Tak tohle jsou ty „Trumpoty“ na který byl v televizi tak zvědavej, ahá ... Snažili se navázat na Moskalyka a já čekal propadák. Ono totiž cokoliv, co režíruje člověk, co má ve jméně "ser", nebo "Biser", může bejt pěknej průser. Tak jako, pro mě, seriál První republika. Ale k Luhačovičákům: Mladý vyjukanci výborný, Jašków jakbysmet. Zedníček je až na hnojářskou Merkelštinu skvělej. Dobrý byl výbornej, ale takovej moc sentmentální. On je ten Gebrt z velitelů zatím asi nejlepší. ()

Hanka_M

Kreativní producent Jan Maxa chce jít divákovi na ruku a neumí to. Je mi líto nejen jeho, ale všech špatně vybraných herců, ubohé hudby, zvlášť ve znělce a také jinak dobrých režisérů. Považuji to za veliký dramatický a televizní podvod, i když nějaké zárodky příběhů tam jsou, ale po Četnických humoreskách by si televize neměla dovolit točit něco podobného. Shazuje se tím, zesměšňuje, mrzačí. Je to jen průměr toho, co je schopna jinak poslední dobou dramaticky kvalitnější TV vyrobit. Desítky milionů v luftě. Na tuto klasickou dramatickou tvorbu by si měla ČT najít úplně jiné lidi, absolutně z jiných autorských vrstev. ()

Answear

Vůbec ne špatný seriál. Samozřejmě seriál nejde srovnávat s Četnickými humoreskami, ale v době nesmyslných seriálů na Nově a Primě, je to příjemné odreagování. ()

les62

Po třetím díle, který byl zatím pro mne nejlepší, dávám průměr. Sice vykradené nápady z jiných četníků, ale na druhou stranu, dívá se na to už celkem příjemně. Jsem zvědavej na další díly. ()

JardaMar

Filmů či seriálů z tohoto období je jako šafránu. A ačkoliv jsem z prvního dílu byl dos rozpačitý, myslím, že díl od dílu lepší a lepší. ()