Četníci z Luhačovic (TV seriál)

• Česko

Četnické trampoty

(neoficiální název)

Krimi / Komedie / Historický

Česko, 2017

Jiří Hájek

Pavel Zedníček, Robert Hájek, Martin Donutil, Robert Jašków, Karel Dobrý, Jiří Langmajer, Igor Bareš, Dana Batulková, Ondřej Malý, Pavla Tomicová, Ivana Korolová, Marek Holý, Lukáš Vaculík, Vica Kerekes, Tereza Bebarová, Radim Novák, Jaroslav Plesl, Radoslav Šopík, Jan Václavík, Petr Šimčák, Přemysl Bureš, Rozálie Krycnerová, Jan Vlasák, Míra Nosek, Alena Mihulová, Dana Morávková, Kristýna Maléřová-Podzimková, Naďa Konvalinková, Martin Stránský, Jan Komínek, Ondřej Pavelka, Jan Novotný, Marie Ludvíková, Martin Sitta, Martin Trnavský, Patrik Böhm, Vladimír Hauser, Hana Holišová, Alois Knecht, Tomáš Kvoch, Táňa Malíková, Miloslav Maršálek, Jiří Maryško, Marek Pospíchal, Dušan Sitek, Luděk Randár, Kateřina Sedláková, Tomáš Sýkora, Milan Šindelář, Kamil Švejda, Dalibor Vinklát, Gabriela Štefanová, Robert Šenki, Miroslav Babuský, Helena Čermáková, Stanislav Gerstner, Jan Grygar, Radan Hlubinka, Jiří Jelínek ml., Romana Kvapiková-Julinová, Elena Juráčková, Štěpán Kaminský, Karel Riegel, Tereza Slámová, Igor Stránský, Ondřej Šípek, Jana Štěpánová, Šimon Tintěra, Tereza Vilišová, Martin Havelka, Zdeněk Černín, Eva Doležalová, Daniel Joch, Lenka Loubalová, Lukáš Marval, Milan Němec, Petr Soumar, René Šmotek, Jiří Miroslav Valůšek, Vladimíra Včelná, Ivo Gogál, Jana Hubinská, Jana Kvantiková, Roman Slovák, Laura Kovalová, Jiří Fero Burda, Zdeněk Pecháček, Ondřej Biravský, Otmar Brancuzský, Alena Doláková, Václav Hanzl, Radim Jíra, Miroslav Kumhala, Petr Pavlas, Sandra Riedlová, Josef Šamonil, Martin Vrtáček, Lívia Bielovič, Amálka Gregorová, Zuzana Slavíková, Jakub Zindulka, Tomáš Dianiška, Dalibor Buš, Olga Fečová, Zdeněk Julina, Milan Kroka, Jiří Pištěk, Otto Rošetzký, Eliška Skálová, Václav Svoboda, Tomáš Turek, Marcel Vašinka, Simona Zmrzlá, Kamila Valůšková, Michael Weinberger, Michal Soltész, Miloslav Mejzlík, Vojtěch Blahuta, Radek Galaš, Luděk Jelen, Pavel Lagner, Jan Mazák, Ludmila Mecerodová, Zdeněk Truhlář, Ivan Urbánek, Ondřej Veselý, Michal Dlouhý, Petr Stach, Jiří Ployhar ml., Sara Venclovská, Petr Bok, Kryštof Grygar, Michal Isteník, Petr Jarčevský, Josef Jurásek, Ladislav Kolář, Erika Kubálková, Pavel Vencl, Hana Kusnjerová, Arnošt Goldflam, Zdena Herfortová, Samuel Smejkal, Bronislava Trepešová, Robert Urban, Eva Ventrubová, Alexandra Gasnárková, Michal Bumbálek, Barbora Dvořáková, Pavel Hromádka, Radek Kašpar, Roman Nevěčný, Vít Piskala, Jan Počepický, Miroslav Hanuš, Štěpán Kozub, Martin Siničák, Jaroslav Achab Haidler, Václav Chalupa, Petr Čampa, Tomáš Drápela, Tomáš Nápravník, Anna Kameníková, Adrian Jastraban, Jitka Smutná, Jana Paulová, Antonie Talacková Barešová, Petr Halíček, Václav Šanda, Roman Zloch, Ivan Lupták, Hana Vagnerová, Tomáš Pavelka, Zdeněk Dvořák, Martin Hudec, Čeněk Koliáš, Martin Lejsek, Jitka Sedláčková, Martin Sláma, Jaroslav Stich, Petra Johansson, Tomáš Sax, Leoš Žižka

Seriál má příjemný vizuál, hlavně kostýmy. Obsazení už je trošku horší, Jašków vše táhne, spolu s Malým, zbytek je nevýrazný. To, co fungovalo u Četnických humoresek, tu boužel chybí. Zábavné to není, hudba je rušivá. Pokud by se vše oprostilo o rádoby "humornou" stránku, tak by se jednalo o vcelku dobrou detektivku. PS: Těším se na Karla Dobrého. * Update: s přibývajícími díly se kvalita serálu zvedá a já zvedám i hodnocení. Ubylo trapných scének a děj se vyprofiloval v místy opravdu napínavé drama. Zajímavé zločiny, řekla bych až drsné.(13.1.2017)

To jsou zase plnohodnotné komentáře, které odůvodňují proč někteří odborníci dali odpad. Po prvním dílu musím říct, že jsem spokojená. Nevykrádá to Četnické humoresky, poukazuje to na první kroky četnictva a hlavně československé republiky a herci nehrají jako amatéři. Suma sumárum prozatím 3 hvězdičky, jelikož se nechci ukvapit a uvidí se kam to povede, ale myslím, že pod tři to nepůjde.(6.1.2017)

• 6thSun

Víte, proč je hovno hnědé? Je to kvůli žluči. Ta je sice tmavě žlutá až žlutozelená, ale obsahuje bilirubin, což je takový ‚odpad', který vzniká ze starých, pro tělo jich nepoužitelných červených krvinek. Ve střevě ho rozkládají bakterie na dvě části – jedna bezbarvá se vstřebá do krve a vyloučí se močí, druhá se oxiduje na různě barevné sloučeniny, nejčastěji právě v odstínu hnědé, a odchází ven z těla s výkaly. A pointa? Žádná, snad jen, že mi povídání o hovně přijde zábavnější, než Četníci z Luhačovic, ve kterých se Donutil s Jaškówem tváří tak, jako že je hraní hodně bolí a není se co divit, když jsou tak blbí, že je musí na banální stopu přivézt matka jednoho z nich. A komentovat Zedníčkův pseudo-akcent nebudu, to by bylo jako babrání se v hovnech.(28.1.2017)

Půlce lidí vadí, že to je moc jako Četnické humoresky, druhé půlce vadí, že to je málo jako Četnické humoresky. Tvůrci totiž v oparu všech trapných moderních kriminálek bez ducha a náboje oprášili četnickou tematiku, což se v zemi svatého Arazíma neodpouští. Humoresky jsou samozřejmě kultovní právem, ale srovnávat s nimi Četníky z Luhačovic jen kvůli barvě uniforem a humoru, který seriálu dává jiskru, je nefér. Mnohem lepší je srovnání se zmíněnými moderními kriminálkami, mezi kterými Luhačovice ční jako basketbalista ve školce. Seriálu celkově sedí temnější nota, obsazení (kdo po prvních dvou dílech odsoudí začínající herce nebo Zedníčkovu roli, ten by si měl doplnit vzdělání o zbytek série). Vztahový marasmus a zápletka některých dílů (za vše mluví slaboučké první dvě epizody nebo nedotažený konec) už jsou věci kritizované zcela oprávněně. Přesto působí celek seriálu velmi dobře.(19.4.2017)

12/12 Na první pohled vysloveně poklidný seriál, taková jemnější První republika. Ačkoli koncept je nezvyklý. Kvalita se mění přímou úměrou podle toho, kdo je zrovna velitel. Například díly s Karlem Dobrým jsou vysloveně dobré. Naopak díly s Jiřím Langmajerem slabší. Nicméně jako celek je seriál o Četnícich z Luhačovic nadmíru potřebným neb zkoumat počátky Československa v rovině tradiční lázeňské krimi a poukazovat na odlišnosti doby na přelomu 10. a 20. let, toho není v našem kraji nikdy dost. Takto divák získá přesně tu potravu, kterou mu nedali Četnické humoresky, seriál bohužel až příliš tradičně sledující zánik první republiky. Vzácně je tu celá přehlídka žánrů, zajímavá práce s vývojem postav. A několik velmi krutých vyvrcholení. Nač lamentovat na homosexualitou v řadách četnictva? Člověk je vždy stejný, jen zákony a společnost se vyvíjejí.(20.1.2017)

• - Aby všechny scény vypadaly reálně, musely se přizpůsobit i silnice. Vozovku v Sedlišti u Jimramova tak pokryla vrstva zeminy s kamením, aby silnice vypadala jako ve 20. letech minulého století. (MTHRFCKR)

• - Natáčelo se v Praze na Invalidovně, Brně Kamenné čtvrti, Krucemburku, Vratislávka, Prostějově, zámku Lesní Hluboké. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Ve scéně před Hotelem Popper je vidět, že část asfaltového chodníku není filmaři dostatečně posypána pískem. (otliksamuel)