Četníci z Luhačovic (TV seriál)

• Česko

Četnické trampoty

(neoficiální název)

Krimi / Komedie / Historický

Česko, 2017, 16 h 42 min (Minutáž: 12x80 min)

Jiří Hájek

Pavel Zedníček, Robert Hájek, Martin Donutil, Robert Jašków, Karel Dobrý, Jiří Langmajer, Igor Bareš, Dana Batulková, Ondřej Malý, Pavla Tomicová, Ivana Korolová, Marek Holý, Lukáš Vaculík, Vica Kerekes, Tereza Bebarová, Radim Novák, Jaroslav Plesl, Radoslav Šopík, Jan Václavík, Petr Šimčák, Přemysl Bureš, Rozálie Krycnerová, Jan Vlasák, Míra Nosek, Alena Mihulová, Dana Morávková, Kristýna Maléřová-Podzimková, Naďa Konvalinková, Martin Stránský, Jan Komínek, Ondřej Pavelka, Jan Novotný, Marie Ludvíková, Martin Sitta, Martin Trnavský, Patrik Böhm, Vladimír Hauser, Hana Holišová, Alois Knecht, Tomáš Kvoch, Táňa Malíková, Miloslav Maršálek, Jiří Maryško, Marek Pospíchal, Dušan Sitek, Luděk Randár, Kateřina Sedláková, Tomáš Milostný, Milan Šindelář, Kamil Švejda, Dalibor Vinklát, Gabriela Štefanová-Ježková, Robert Šenki, Miroslav Babuský, Helena Čermáková, Stanislav Gerstner, Jan Grygar, Radan Hlubinka, Jiří Jelínek ml., Romana Julinová, Elena Juráčková, Štěpán Kaminský, Karel Riegel, Tereza Slámová, Igor Stránský, Ondřej Šípek, Jana Štěpánová, Šimon Tintěra, Tereza Vilišová, Martin Havelka, Zdeněk Černín, Eva Doležalová, Daniel Joch, Lenka Loubalová, Lukáš Marval, Milan Němec, Petr Soumar, René Šmotek, Jiří Miroslav Valůšek, Vladimíra Včelná, Ivo Gogál, Jana Hubinská, Jana Kvantiková, Roman Slovák, Laura Kovalová, Jiří Fero Burda, Zdeněk Pecháček, Ondřej Biravský, Otmar Brancuzský, Alena Doláková, Václav Hanzl, Radim Jíra, Miroslav Kumhala, Petr Pavlas, Sandra Riedlová, Josef Šamonil, Martin Vrtáček, Lívia Bielovič, Amálka Gregorová, Zuzana Slavíková, Jakub Zindulka, Tomáš Dianiška, Dalibor Buš, Olga Fečová, Zdeněk Julina, Milan Kroka, Jiří Pištěk, Otto Rošetzký, Eliška Skálová, Václav Svoboda, Tomáš Turek, Marcel Vašinka, Simona Zmrzlá, Kamila Valůšková, Michal Weinberger, Michal Soltész, Miloslav Mejzlík, Vojtěch Blahuta, Radek Galaš, Luděk Jelen, Pavel Lagner, Jan Mazák, Ludmila Mecerodová, Zdeněk Truhlář, Ivan Urbánek, Ondřej Veselý, Michal Dlouhý, Petr Stach, Jiří Ployhar ml., Sara Venclovská, Petr Bok, Kryštof Grygar, Michal Isteník, Petr Jarčevský, Josef Jurásek, Ladislav Kolář, Erika Kubálková, Pavel Vencl, Hana Kusnjerová, Arnošt Goldflam, Zdena Herfortová, Samuel Smejkal, Bronislava Trepešová, Robert Urban, Eva Ventrubová, Alexandra Gasnárková, Michal Bumbálek, Barbora Dvořáková, Pavel Hromádka, Radek Kašpar, Roman Nevěčný, Vít Piskala, Jan Počepický, Miroslav Hanuš, Štěpán Kozub, Martin Siničák, Jaroslav Achab Heidler, Václav Chalupa, Petr Čampa, Tomáš Drápela, Tomáš Nápravník, Anna Linhartová, Adrian Jastraban, Jitka Smutná, Jana Paulová, Antonie Talacková, Petr Halíček, Václav Šanda, Roman Zloch, Ivan Lupták, Hana Vagnerová, Tomáš Pavelka, Zdeněk Dvořák, Martin Hudec, Čeněk Koliáš, Martin Lejsek, Jitka Sedláčková, Martin Sláma, Jaroslav Stich, Petra Johansson

Pavel Zedníček mne velmi mile překvapil svým civilním projevem. Největším esem seriálu je ale bezesporu Karel Dobrý. Díly s ním jsou taky nejlepší z celé série. Všichni herci podali dobré výkony, atmosféra ale není srovnatelná s Humoreskami už proto, že tady se jedná o soudničky s nadsázkou a humorem, občas vážno, ale hlavně bez politiky. Některé díly jsou skvělé jiné průměrné. Za výbornou výpravu, výběr lokací 75%.(28.7.2017)

Je asi jasný, že 99% lidí to bude srovnávat s Četnickýma humoreskama jen proto, že to má v názvu slovo četník. Já nebudu vyjímka, ale srovnání s Moskalykovým seriálem moc nejde, protože Moskalyka, Töpfera a Trojana překonat nejde. I tak jsem po prvním díle překvapenej, mile překvapenej a spokojenej. Četníci z Luhačovic se nesnaží nic kopírovat, nechybí tomu chvilky napětí, ani humor. Je jasný, že seriál bude stát a padat na hercích, za mě jednička s hvězdičkou pro Jaškówa, zajímavou roli má Čmaňa, ze začátku jsem mu moc nerozuměl, co vůbec říká...Uvidíme, jak to bude pokračovat dál, ale u mě převládá šance, že Luhačovičtí četníci budou na plátně dobrým nástupcem humoresek.(7.1.2017)

Velmi rozpačitý rozjezd (první tři epizody), po kterém následovaly velmi dobře zvládnuté díly. Byla by chyba nevidět, že příběhy nejsou špatně dějově vystavěné, postavy slušně napsané a skvěle zahrané. Spíš je problém v tom, že to nemá úplně tu správnou atmosféru a na seriálu je velmi znát, že se v ní do jisté míry odráží dnešní doba (u takových Četnických humoresek jev takřka nepatrný). Což samo o sobě nemusí být na závadu, jen to nevytváří ten kýžený efekt, že divák věří, že by se to doopravdy mohlo odehrávat v tehdejší době. Nicméně medvědí službu seriálu prokázala ČT, která ho prezentovala jako nástupce Četnických humoresek, přes podobnost doby a tématu, to seriálu spíše uškodilo (byť podobnost tady samozřejmě je, ale netřeba ji zdůrazňovat více), protože Četnické humoresky byl výjimečně zdařilý projekt, takový jakých žádná česká televize nemá mnoho, proto se v jejich stínu Četníci z Luhačovic mohou jevit jako o něco horší seriál, než jsou. Do jisté míry neprávem. 65%(25.3.2017)

• kulyk

No to mi ho drbej za ouškama! Zkusmo mrknu na dvě minutky ze seriálu, a copak to nevidím? Švestky na cimře spouští pumpky a dělají z Luhačovic lázně vpravdě římské, a jediný stařec, který zaslouží ve skorovarech procedury, je jejich fiflající šéfik Zedníček. No, není čas na kraviny, nebudu tu možná věčně. Holt zůstanu ochuzen.(26.3.2017)

Prvně jsem si říkala, jestli tomu můžu dát 5* jako mým milovaným Humoreskám, ale pak mi došlo, že se to přece naprosto nedá srovnávat! Tak proč to všichni srovnávají? Pojetí toho seriálu je úplně jiné a HLAVNĚ odehrává se to v úplně jiné době a v jiném prostředí a od toho se tudíž odvíjejí charaktery postav i případů, které jsou podle mě dobře zpracované. Přijde mi, že se tento seriál s ničím nepáře, některé případy dost hnusné, snad v každém díle mrtvola, scénáristi si nelámou hlavu se zbavováním se hlavních i vedlejších postav, které se občas pěkně vyvrbí... natočené dnešním typickým stylem české televize, na který už jsem si zvykla a nevadí mi, v hlavní roli dvou četníků na zkoušku jsou neokoukané tváře... Moc se mi líbí, že i de facto vedlejší postavy mají svůj prostor ve více dílech. Za mě prostě celkově spokojenost a upřímně nechápu, proč někdo hodnotí seriál jako celek, když viděl sotva pár dílů.(25.3.2017)

• - Jednoho z ústředních hrdinů seriálu hraje Martin Donutil. Jeho otec Miroslav Donutil se objevil v několika epizodách "původního" seriálu Četnické humoresky (od r. 1997) v roli Huga Líbala. (gogos)

• - Ve scénách ve slunečních lázních jsou na stříškách vidět eternitové krytiny. Ty se však začaly vyrábět až v 30. letech minulého století, tudíž v roce 1919 na střechách být nemohly. (otliksamuel)

• - Natáčelo se v Praze na Invalidovně, Brně Kamenné čtvrti, Krucemburku, Vratislávka, Prostějově, zámku Lesní Hluboké. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)