Četníci z Luhačovic (TV seriál)

• Česko

Četnické trampoty

(neoficiální název)

Krimi / Komedie / Historický

Česko, 2017, 16 h 42 min (Minutáž: 12x80 min)

Jiří Hájek

Pavel Zedníček, Robert Hájek, Martin Donutil, Robert Jašków, Karel Dobrý, Jiří Langmajer, Igor Bareš, Dana Batulková, Ondřej Malý, Pavla Tomicová, Ivana Korolová, Marek Holý, Lukáš Vaculík, Vica Kerekes, Tereza Bebarová, Radim Novák, Jaroslav Plesl, Radoslav Šopík, Jan Václavík, Petr Šimčák, Přemysl Bureš, Rozálie Krycnerová, Jan Vlasák, Míra Nosek, Alena Mihulová, Dana Morávková, Kristýna Maléřová-Podzimková, Naďa Konvalinková, Martin Stránský, Jan Komínek, Ondřej Pavelka, Jan Novotný, Marie Ludvíková, Martin Sitta, Martin Trnavský, Patrik Böhm, Vladimír Hauser, Hana Holišová, Alois Knecht, Tomáš Kvoch, Táňa Malíková, Miloslav Maršálek, Jiří Maryško, Marek Pospíchal, Dušan Sitek, Luděk Randár, Kateřina Sedláková, Tomáš Milostný, Milan Šindelář, Kamil Švejda, Dalibor Vinklát, Gabriela Štefanová-Ježková, Robert Šenki, Miroslav Babuský, Helena Čermáková, Stanislav Gerstner, Jan Grygar, Radan Hlubinka, Jiří Jelínek ml., Romana Julinová, Elena Juráčková, Štěpán Kaminský, Karel Riegel, Tereza Slámová, Igor Stránský, Ondřej Šípek, Jana Štěpánová, Šimon Tintěra, Tereza Vilišová, Martin Havelka, Zdeněk Černín, Eva Doležalová, Daniel Joch, Lenka Loubalová, Lukáš Marval, Milan Němec, Petr Soumar, René Šmotek, Jiří Miroslav Valůšek, Vladimíra Včelná, Ivo Gogál, Jana Hubinská, Jana Kvantiková, Roman Slovák, Laura Kovalová, Jiří Fero Burda, Zdeněk Pecháček, Ondřej Biravský, Otmar Brancuzský, Alena Doláková, Václav Hanzl, Radim Jíra, Miroslav Kumhala, Petr Pavlas, Sandra Riedlová, Josef Šamonil, Martin Vrtáček, Lívia Bielovič, Amálka Gregorová, Zuzana Slavíková, Jakub Zindulka, Tomáš Dianiška, Dalibor Buš, Olga Fečová, Zdeněk Julina, Milan Kroka, Jiří Pištěk, Otto Rošetzký, Eliška Skálová, Václav Svoboda, Tomáš Turek, Marcel Vašinka, Simona Zmrzlá, Kamila Valůšková, Michal Weinberger, Michal Soltész, Miloslav Mejzlík, Vojtěch Blahuta, Radek Galaš, Luděk Jelen, Pavel Lagner, Jan Mazák, Ludmila Mecerodová, Zdeněk Truhlář, Ivan Urbánek, Ondřej Veselý, Michal Dlouhý, Petr Stach, Jiří Ployhar ml., Sara Venclovská, Petr Bok, Kryštof Grygar, Michal Isteník, Petr Jarčevský, Josef Jurásek, Ladislav Kolář, Erika Kubálková, Pavel Vencl, Hana Kusnjerová, Arnošt Goldflam, Zdena Herfortová, Samuel Smejkal, Bronislava Trepešová, Robert Urban, Eva Ventrubová, Alexandra Gasnárková, Michal Bumbálek, Barbora Dvořáková, Pavel Hromádka, Radek Kašpar, Roman Nevěčný, Vít Piskala, Jan Počepický, Miroslav Hanuš, Štěpán Kozub, Martin Siničák, Jaroslav Achab Heidler, Václav Chalupa, Petr Čampa, Tomáš Drápela, Tomáš Nápravník, Anna Linhartová, Adrian Jastraban, Jitka Smutná, Jana Paulová, Antonie Talacková, Petr Halíček, Václav Šanda, Roman Zloch, Ivan Lupták, Hana Vagnerová, Tomáš Pavelka, Zdeněk Dvořák, Martin Hudec, Čeněk Koliáš, Martin Lejsek, Jitka Sedláčková, Martin Sláma, Jaroslav Štich, Petra Johansson
  • Marquis

Bez Zedníčka bych dal odpad. Mladej Donutil hraje vsude stejne ve vsech filmech- predcita text. Jedinej co v tomto serialu hraje je z nich Zednicek. kterej to za tuto roli nevim proc schytal od vsech. Jeho cechonemcina je skvele zvladnuta. Proste pan herec. To je ten rozdil- donutil je za donutila, zednicek je rakusak. Otresne zapletky, "nenapadna" propagace potratu, v poslednim dile LGBT, romove jsou ti citlivi, ktere tenkrat nepravem prisne vyhaneli a dalsi srandy. V kazdem dile je jedno takove tema. Nedivim se, TV v kazdem rezimu slouzi k ovladani mas- kontrole toho co si maji myslet. A vyuziva se k tomu i dobrosrdecni serial. Nic se nezmenilo. Delali to fasisti, komunisti...proc by se to melo menit. Jen ted uz tlaci cim dal vic na pilu. Moc bych si pral mluvit s dnesnimi scenaristy, kteri se tomuto museji podrizovat, jinak si nevrznou. Na malomeste se vrazdi, prepada, krade, strili jak nekde v Bronxu. ale to je detail. Serial si mel vybrat- bud byt naivni a hloupost by nevadila, nebo si hrat na tehdejsi realitu. Tady se snazili oboje skloubit a tak nelogicnosti a nesmysly vadi a biji do oci. Hadam, ze za to muzou Cetnicke humoresky, kde se to ale nejak podarilo vybalancovat. Tu se to prelava zleva doprava. Meli se priklonit vic k jednomu nebo druhemu.(22.3.2017)

Těžko se seriál hodnotí jako celek, když jím procházejí různí velitelé a jiní režiséři. Ze začátku jsem byl trochu zklamán, ale zejména prostřední epizody s velitelem v podání Karla Dobrého mě přímo nadchly a jeho smrt jsem nesl skoro tak těžce jako smrt Toníčka v humoreskách :-D Pro mě je to někde mezi čtyřmi a pěti, ale když tu vidím ty odpadovce po prvním díle, tak tomu tu jednu přihodím.(26.3.2017)

Velmi rozpačitý rozjezd (první tři epizody), po kterém následovaly velmi dobře zvládnuté díly. Byla by chyba nevidět, že příběhy nejsou špatně dějově vystavěné, postavy slušně napsané a skvěle zahrané. Spíš je problém v tom, že to nemá úplně tu správnou atmosféru a na seriálu je velmi znát, že se v ní do jisté míry odráží dnešní doba (u takových Četnických humoresek jev takřka nepatrný). Což samo o sobě nemusí být na závadu, jen to nevytváří ten kýžený efekt, že divák věří, že by se to doopravdy mohlo odehrávat v tehdejší době. Nicméně medvědí službu seriálu prokázala ČT, která ho prezentovala jako nástupce Četnických humoresek, přes podobnost doby a tématu, to seriálu spíše uškodilo (byť podobnost tady samozřejmě je, ale netřeba ji zdůrazňovat více), protože Četnické humoresky byl výjimečně zdařilý projekt, takový jakých žádná česká televize nemá mnoho, proto se v jejich stínu Četníci z Luhačovic mohou jevit jako o něco horší seriál, než jsou. Do jisté míry neprávem. 65%(25.3.2017)

Milé překvapení. Začátek byl sice trochu rozpačitý, především z pohledu lehce křečovitých vtipných vsuvek, ale postupem času se z něj vyklubal skutečně podařený detektivní seriál, se solidně vykreslenými postavami a jejich ne úplně plochými charaktery, s poměrně zajímavými případy v kontextu bezprostředně poválečného období, s velmi povedenou atmosférou, s viditelnou snahou zachytit prostřednictvím souboru vzájemně provázaných příběhů také tehdejší život lidí v různém společenském postavení a čím dál lépe fungujícím humorem někdy až groteskního ladění. Po stránce herecké je to také velice slušné, zejména v podání zkušených matadorů, ať už ve velitelských nebo jiných rolích. Na takřka perfektní filmovou výpravu a autentickou obrazovou složku historických počinů jsme už zvyklí. 80 %(25.3.2017)

• ssarka

po prvním díle: na ČT a její tvorbu za posledních 15 let velmi kvalitní,ale zatím mi tam nefunguje chemie....mladí četníci mě vlastně nijak nezaujali...no uvidíme,dám tomu další šanci,třeba se to zlepší....Ps: po druhém díle stahuji jednu hvězdičku dolů-scénáristi už se zase zfetovali a nechali tam poletovat a vyšetřovat matku jednoho z mladých,tak s tím jděte někam..pss: bohužel jsem musela zastihnout konec jakéhosi dílu teď nedávno,kdy fyzicky fakt škaredého syna Donutila pohladil jiný četník po rameni a tím naznačil to co naznačil,to je moc,hvězda dolů,ta jediná snad zůstává za kostýmy,jinak fakt nevím za co jinýho(7.1.2017)

• - Aby všechny scény vypadaly reálně, musely se přizpůsobit i silnice. Vozovku v Sedlišti u Jimramova tak pokryla vrstva zeminy s kamením, aby silnice vypadala jako ve 20. letech minulého století. (MTHRFCKR)

• - Varan Bismarck vrchního strážmistra Arnošta Sovy (Jiří Langmajer) byl Varan skrvnitý (Varanus Salvator), zabezpečený společností Fauna Film. (Ampi)

• - Všech šest celovečerních dílů Četnických trampot je inspirováno skutečnými případy z četnických archivů. (MTHRFCKR)