Avengers: Infinity War

• USA Avengers: Infinity War (více)
USA, 2018, 149 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

cesky_hrac odpad!

,,Pustil jsem, zkusil jsem, dokoukal jsem. Začal jsem přemýšleti zda jsem to musel vykonati.Nejspíše musel. Nehněval bych se kdyby vševědoucí bůh mě od této chvíle ochraňoval od všeho zlého jako je toto. Prosím!"- cesky_hrac, po dokoukání Avengers: Infinity War. ()

bobstock

Jestli někdo chtěl vidět jak to dopadne, když dáte do jednoho filmu všechny možné postavy z tisíců sešitů Marvelu...TADÁÁÁÁ. Takovou hromadu kreslených panďuláců jsem ještě neviděl. Scénáristi museli hodně brečet při psaní, aby alespoň nějaké té kladné postavě udělali smysluplnou výplň v celém 150minutovém dělu na takové množství lidí a monster to je výkon teda. Za to na záporáka si tentokrát udělali času dost. Thanos je kupodivu po dlouhé době inteligentní, rozumný, citlivý až si říkám, že by ve skutečnosti nic takového nikdy proti takové bandě pláštěnkářů nezkusil. Ale to bychom nevymlátily kaštany z popkornových žroutů, že?! PS: to be continued huráá. 65% ()

spageta

Naprostá pecka!!! Za mě zatím nejlepší Marvelovka! Kombinace superhrdinů celého universa. V reálném čase můžete porovnat všechny postavy vzájemně, jejich humor, schopnosti, sympatie a atmosféru. Je to jako degustace vín – když jednotlivé druhy hodnotíte s odstupem (jako jednotlivé superhrdiny ve „svých“ filmech), není to stejné, jako když v jeden večer otevřete deset flašek, které porovnáváte současně. Strážci galaxie to dost zvedli, svým humorem vždy odlehčí atmosféru a dodají tomu šťávu. Iron man se skvěle doplňuje s dr. Strangem a Spidermanem. Vtažení do děje od začátku do konce. A ten závěr... už aby bylo pokračování! ()

Ukko

I když mi marvelovky nic moc neříkají a na některé jsem se díval spíš z povinnosti, musím uznat, že film Avengers Infinity war mě poměrně překvapil. U marvelovek asi nemá moc cenu posuzovat scénář, režii nebo herecké výkony. Jsou tam a jsou poměrně standartní (hezky řečeno průměrné), ale přeci jen rád bych se pozastavil nad scénářem, který mě docela bavil. Většinou, jak marvelovské komiksy, tak jejich filmy snesou maximálně jednu zápletku okořeněnou o osobní zápletku. Mě se na Infinity war líbilo propojení tří hlavních dějových linek, které byly zábavné. Když připočtu epické bitvy plné superhrdinů, a po letech, zajímavý konec, musím doporučit. Pro „Márvel fandy“ povinnost, pro ostatní solidní akčňák s vtipnými hlášky a opravdu tuhým hlavním bossem. Apropó „Jestli po mě ještě jednou hodíš měsíc, tak se naštvu.“ ()

Garch

Vtipnější než první Strážci galaxie a akčně graficky parádní. Pro můj sarkastický pohled na superhrdinské a vesmírné ságy je to takový Red Pulp Fiction Dwarf. ()

ASSEMBLEDSK

Zo všetkých Avengers a obecne celého MCU je Infinity War pravdepodobne asi môj najobľúbenejší. Keď som prvý krát videl tento úžasný film v kine, tak som si hlavného záporáka Thanosa okamžite zamiloval na prvý pohľad a je to môj najobľúbenejší záporák z celého MCU univerza. Začiatok filmu je na prvý pohľad veľmi nepríjemný, keď Thanos a jeho pomocníci zabijú skoro celú Thorovu posádku a hlavne Lokiho, ktorý si to nezaslúžil! Samozrejme sa vracajú naši dobrí a veľmi známi Avengeri a hlavne aj Strážcovia galaxie, kde som si veľmi zamiloval Rocketa, ktorý mi príde zo všetkých najzaujímavejší a mal skvelú chémiu s Thorom. Finále je naprostý orgazmus, fenomenálne, veľkolepé a veľmi smutné a najviac sa mi zapáčila časť na Wakande. Rozhodne najsmútnejšia smrť z celého filmu je ako na konci umiera Spider-Man pri Iron Manovi. Pre mňa je to jeden z najlepších blockbusterov za posledných 10 rokov. Kino Považan NMnV. 10/10. ()

Cement73

Max zábava pri ktorej netreba príliš rozmýšľať. Má to však zmysel a kto videl iné marvelovky si to užije na max. ()

Dunadan

Vlhký sen všetkých hardcore fanúšikov MCU! Je to veľkolepé, vizuálne a technicky vypiplané, pričom akcia šlape po celý čas. Príbeh ponúkne aj niekoľko zvratov, nečakaných prekvapení a úžasných momentov, ktoré filmu dodávajú poriadnu dávku silných emócií. Thanos je skvelý, no a pocit, že tentokrát ide jednoducho o všetko, je tu skutočne badateľný. Teda až kým neprišiel záver. Pre niekoho určite vynikajúci a nezabudnuteľný, z môjho pohľadu, žiaľ, tak trochu f*cker všetkému, čo sa dovtedy na plátne udialo. Stále sa totiž nemôžem zbaviť pocitu, že sa vo finále zrazu vytratila akákoľvek osudovosť a vážnosť. Páni v režisérskych kreslách ale Infinity War ukočírovali lepšie než som predpokladal a nepopieram, že som sa väčšinu času výborne bavil. Navyše, konečne sa urodil aj soundtrack, ktorý si pravdepodobne dokážem pustiť aj v pohodlí domova. Nebyť spomínanej studenej sprchy v závere, drobných scenáristických barličiek a občas (už klasicky) nevhodne zvoleného humoru, bolo by to možno aj za viac. 8,5/10 ()

Nolanofil

Zelený panáčik, fialový panáčik, čierny panáčik a hromada ostatných farebne /charakterovo odlišných panáčikov si medzi sebou hlaškujú a efektne režú v prehľadnej akcií. I keď za mna od finále som čakal niečo viac, pribehovej i po akčnej stranke. Inan som spokojný, i ked mám pocit, ako keby som dostal len polovicu príbehu. Mohol ztoho vzniknuť neprehladný guláš, namiesto toho som dostal konzistentné ale vydatné predjedlo. Na 4-ke si chcem ale zgustnúť. ()

Yokolobuna

Infinity War má jeden fatální nedostatek v podobě budoucího dílu, který zcela jiste všechno (pravděpodobně nějakým stupidním způsobem) popře. Pokud jde o film samotný, nelze dát než plný počet, protože tohle byla prostě superhrdinska lahůdka. Jen to kování Thorova kladiva nebylo úplně povedené. ()

Flopik

10 rokov budovania filmového vesmíru spejúcich k tomuto božskému filmu.Keby som povedal že som sa tešil na tento film tak by som klamal, je to slabé slovo ja som ním žil.Trailer ma mrazil , mal som zimomriavky a aký bol film ? Presne taký istý.Neskutočná neopísatelná , nemám slov aká pecka to bola.Thanos najlepší záporák z ktorého šiel rešpekt.Poklona režisérom že zvládli do filmu zapojiť také množstvo postáv a ani chvíľu nenudiť.Akčné scény fantastické , najakčnejší film celého Marvelu to rozhodne. Dejové linky skvelé ani jedna nenudila.No a čo sa konca týka tak ten bol fantastický.Bitka bitiek, a ja som len pozeral s vyvalenými očami.No a finále v lese tam som ani nedýchal.Celkovému koncu tlieskam a nedá sa opísať ako sa teším na pokračovanie.Rozhodne neostanem len pri jednej návšteve kina.Mrzí ma akurát že film nemá o pol hodiny viacej pretože linka s Capom a celkove bitka vo Wakande mi prišla krátka.Otvorené oči , zatajený dych a orgazmus pri scéne ako Cap drží Thanosovi ruku kde je jasne vidno ako Thanos nechápe Capove odhodlanie a silu.Úžasný zážitok. ()

Echelon1

Súboje prvej pólky s Black Orderom sú naprosto famózne (hlavne Strange vs Ebony Maw s telekinézou) a v kine som bol priam v eufórii. Takto nejak by to malo byť. Silný nepriateľ a silní poddaní, s ktorými sa hrdinovia môžu "zabávať". Základ deja mi trochu pripomína Star Wars VIII - niekoľko súbežných liniek skrz vesmír. Strážcovia sú tradične bolesť, "tá humorná zložka". Záverečná bitka vo Wakande príliš nedávala zmysel. Chcete mi povedať, že africká - xaxaxa - krajina s laserovými zbraňami a silovými poľami nepoužije letectvo ani nič? Na férovku s oštepmi, lol. Veď tých outraiderov by vykynožil jeden nálet, ale na boje lokálne-"globálnych" rozmerov sme si už v komixovkách zvykli. Jedná sa o najslabší článok filmu, pretože je to opäť zbytočný digitálny mišmaš kaziaci vybudovanú linku. Každopádne, aj tu platí, že Thanos urobí s kameňmi nekonečna niečo, čo následne nikdy znovu, pretože by vyhral za 5 minút. Škoda mnohých záberov, ktoré sa z traileru nedostali do filmu (zmrdi, robíte kraviny so stopážou ako DC?) a natiahnuť stopáž aby bol dej ucelenejší. /// Mimochodom, nečakal som, že z toho konca bude na nete toľko meme (prekonáva aj "Boy" z God of War). :-) Asi najlepší diel Avengers (aj keď jednotka ostane tým originálnym zážitkom), ale najlepšia marvelovka je stále Winter Soldier. A zrejme už prekonaná ani nebude. ()

cskomando

Méně akce, méně vtipů (nebýt Strážců galaxie tak se jedná skoro o vážný místy až dramatický film). Efekty povedené, 3D provedení absolutně o ničem a zbytečné. Poprvé se dočkáme umírání náhodných hrdinů a zlo sice úplně nezvítězí, ale nechá otevřený konec. Záporáci byli kvalitně zpracovaní a jejich souboje víc než ucházející. Film byl přerozdělen do 3 menších fází, kde každá skupina hrdinů konala svůj úkol důležitý k záchraně vesmíru. ()

Mattij

Je až k nevíře, jak často platí rovnice: Dobrý záporák = Dobrý film. Upřímně, i přes prvotní zdejší nadšené reakce, jsem měl obavu, jak bratři Russovi dokáží ukočírovat tolik postav a zároveň se zavděčit tak širokému spektru lidí, kteří jsou fanoušky Marvelu. A nejvíce jsem se bál právě Thanose. Jeho digitální postava mi už od první potitulkové scény, kde se objevil, nebyla sympatická a nevěřil jsem, že právě on může utáhnout film. K tomu si připočtěte obvyklou kvalitu záporných postav tohoto universa (Ano Michaele, jsi čestná výjimka) a mírná skepse byla na místě. Jak se to teda zase Feigovi (nejen finančně) povedlo? Právě výběrem hlavního hrdiny. Ano film se jmenuje Avengers, ale hlavní hrdina pochází z planety Titan. Jedni budou nadávat nad humorem rozmělněnou první polovinu, druzí nad přílišnou osudovostí té druhé. Fakt je ten, že Marvel jede prostě na jistotu, ale zároveň se snad už učí, jak ukázat motivaci záporného hrdiny a hlavně mu vkládá potřebný prostor a čas na pochopení jeho činů/motivace. To mi vždy chybělo a při myšlence, jak by vyústění filmu vyznělo, kdyby film nečekal na pokračování, pak dokonce začervenám i hvězdu pátou. Kvalita filmu totiž vzroste, když se na něj podíváte jako samostatný celek. ()

scartino

Nejsem komiksový znalec, a nerad hodnotím filmy, kde celistvý příběh je rozdělen do více dílů. Avšak film nabídl a představil přesně to, co jsem od toho očekával v plné parádě a ve větším měřítku, než jsme doposud měli šanci vidět. Charakterovej progress postav, choreografie bitek, opravdu skoro vše bylo suprově zvládnuté. ALE jak už jsem zmiňoval, nerad hodnotím něco, co není zakončené bez rozuzlení toho všeho, co nám v tomto dílu bylo představeno. Prozatimní 4 hvězdy, které však přesně za rok změním, či ponechám na základě budoucího dění. ()

waits

Jak je u Avengers pravidlem, i Infinity War nabízí vynikající zábavu pro většinu diváků zhruba do úrovně fanoušků nezávislého iránského filmu. Za zmínku stojí obzvlášt Brolinův Thanos, jehož vzevření nápadně připomínalo střídavě Hellboye a Jaromíra Jágra a kterého ideová výbava musela nadchnout každého extrémnějšího člena Strany zelených. Mohutné zlo (ne ultimátní, je založené na osobně pojímaném humáním etickém základu) je tak silné, že i spojené síly hrdinů těžko, těžko stačí...boj s ním zabere téměř každou minutu z nabízených 155 a i po všech těch předcházejících příbězích šponuje akci kam až to jde. Neznaje komiksové pokračováním doufám, že za rok tvůrci nezařiznou nadějný trochu pochmurný závěr nějakým extrémně optimistickým vyústěním.. ()

husokachna

Musím se pořád opakovat, že ty hvězdičky, to je prostě zlo a člověk se tím tlačí do kouta. Prostě byl jsem navýsost spokojen, daleko spokojenější než u spousty dalších mnou čtyřhvězdičkovaných Marvelů, ale dokonalý to nebylo. A pro lidi, kteří nejsou odkojení comicsem - pozor, tohle jsou jiní Avengeři než ty poslední. Tohle jsou Avengeři, kde fialovej kulobrad kosí planety pomocí rukavice s kamínkama. To jsou Avengeři, kde Thor musí zaject do kovárny pro kladivo. Prostě plnou parou do Comicsova u Pohádkové lhoty, buď sbohem "civilní" a (dejme tomu) realistická Civil war. A mě se to líbilo a já byl napnutej a já si to užíval. Jestli budete i Vy, těžko říct... A teď už jen smeknu před Russoovými, jak se jim to povedlo dát do kupy, zařadím s A:IW do zlatého fondu deštivého sobotního odpoledne a sednu si a budu netrpělivě vyhlížet rozuzlení příběhu. ()

Copcorn

Co mne potěšilo je úchvatný vizuál. Jinak: Málo prostoru pro jednotlivé postavy. Velmi velmi velmi slabý děj a zároveň dlouhá stopáž. Klasické Marvelovské hraní na velké drama přetnuté často nevtipnou hláškou (což mi občas vadilo), ale to nelze pokládat přímo za výtku. Prostě klasicky vystavěná Marvelovka. Řemeslně však výborné a Marvel si drží svou kvalitu. Můj velmi dobrý kamarád definoval naprosto bravůrně celý ten hype okolo Infinity War : BYLO TO TAHÁNÍ ZA thaNOS!! ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina