Avengers: Infinity War

• USA Avengers: Infinity War (více)
USA, 2018, 149 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Marys

Stálo za to čakať. A môžeme čakať ďalej. Pre tých, ktorí nie sú zarytými fanúšikmi celej série, to nemusí byť taká slasť, pretože filmu mierne chýba výstavba a ide sa priamo do 2 a pol hodinovej akcie. Tí, čo ale majú Marvel v krvi, nemôžu inak, než za plný počet. ()

suzanne1997

Celé kino zůstalo po jeho skončení jako opařené. Všichni jsme nevěřícně hleděli na plátno a říkali si: to si z nás jako dělají srandu? Film nebyl nejhorší, nechyběla akce a všechno, co k Avangers patří, jen ten konec mne opravdu naštval. Tvůrci mají jediné štěstí, že film příští rok pokračuje. Jenom díky této skutečnosti mu nedávám odpad!. Myslím, že i český dabing se docela povedl, jenom nový představitel Spider-mana mi neseděl. Ale to je jenom můj problém. Doporučení se ode mne čtenář komentáře nedočká, ale podle počtu procent si myslím, že se na něj většina lidí stejně podívá. ()

Ant_Antony

Hrdinové padají, jak přezrálé hrušky... Avšak na mě jejich smrti působí stejně, jako ta Affleckova v Pearl Harbor... Čistý kalkul, nic víc... (opravdové budou maximálně dvě a i tak bych se divil) Netvrďte mi, že tu reklamní mašinérii Marvelu pořád žerete? Digibordel jak v Transformers, naleštěnej, nic víc... Pořád je však IW lepší jak AOU či poslední Thor nebo Spiderman. PS: chudák Hulk... To co z něj Marvel v posledních filmech dělá, je fakt k pláči ()

cingi.t

Asi mám divné obdobie. Možno som dospela. Komerčné filmy mi lezú krkom a tie od Marvelu jedinečne. Ale som ten typ, čo keď niečo začne pozerať, tak to aj dokončí. KTO mal vedieť, že to naozaj bude nekonečné a natiahnuté ako babkine gaťky?! Infinity War len ťaží z pôvodných filmov a neprichádza stále s ničím novým ani lákavým. Nebudem spoilerovať, ale odstrániť jednu z hlavných postáv naozaj nezaujímavým spôsobom ešte pred úvodnou titulkou? Nič to so mnou nespravilo, žiaden šok ani slzička nevyhŕkla proste slabota. Ako keby filmy od marvelu stratili ten feeling, ktorý ich robil niečím super. Zo superhrdinov sú patetickí slabosi, čo poserú každé druhé rozhodnutie. Tvorcovia asi čakajú, že zakaždým keď sa na plátne objaví otrepaná postava štýlu Kapitánko a BlackWidow, tak všetci začnú tlieskať a ešte k tomu tie predpotopné dialógy. Avengers sa stali televiznou reality show, kde sa radšej nepýtajme účastníkov na názory, lebo ich IQ klesá pod hladinu 80 a ešte sa aj snažia nútene byť vtipní! Nie vážení. Spraviť z toho niečo podobné Ragnarocku sa bohužiaľ nepodarilo. Jeidná vtipná postava bol Hulk a to sa odmietal zjaviť. A koniec ma proste dostal do kolien, ach keby to len nemalo už ďalšie pokračovanie.. Herecky a akčne nadupovaný priemer . 3* ()

Milky.

Dle očekávání brutálně epické, trikově dokonalé a humorně vyplněné. Asi ale budu až přílišný hnidopich a prostě si to neodpustím. Zaprvé byla jednotlivá dějství až otravně předvídatelná, zadruhé Wakanda prostě nefunguje. Možná když proti sobě nabíhaly kmeny a dělaly uga buga v Pantherovi tak to ještě šlo. Ale prostě nedá se brát vážně, když proti mimozemské supersci-fi invazi naběhne pár desítek černoušků s oštěpama a dělá to uga buga podruhé. To se nezlobte, ale to už není ani k smíchu. Postavy se v boji chovají naprosto nelogicky (nasypeme kobercové bombardování na pár bubáků před štítem místo na pár stovek, když se valí dovnitř) a jak je v komixech zvykem tak místo použití těžké techniky se prostě rubají holýma rukama s tisícovou armádou. A samozřejmě otravná šprtčernoška u královského kmene uga-mebuga přechytračí i studované vědce a udělá z nich šašky. A další dvě věci....narozdíl od ostatních na mě ten konec prostě nezabíral...zaprvé kdyby zabíjeli postavy postupně a dramaticky, mělo by to nějaký emocionální dopad a temnotu. Takhle když prostě vyzmizíkujou několik postav během chvilky tak ani Spidermanovy slzy to prostě neutáhnout a je to takové celé plytké, povrchní...dočasné. Tím víc, když se tvůrci snaží u postav, které "jakože zabíjí" vytvořit u diváka nějaké emoce, a přitom se divák už těší jak na pokračování filmů těch konkrétních postav půjde třeba další rok do kina a zná datum jejich premiér. Žádné z těch smrtí se prostě nedá věřit. Ale tohle zabíjení postav Marvelu nikdy nešlo, takže budiž. Film jel ve všech ohledech v poslední třetině jen na půl plynu, Thanos má skoro neomezené možnosti a hraje si tam s někým na pěstičky jen aby to šlo natahovat a natočit. Co musím pochválit je naopak konečně pořádný, silný uspokojující záporák. Tohle o sobě mohl zatím říkat snad jen Loki. Takže parádní drahá popcornovka, kterou jsem si opravdu užil a rád si pustím nějaké scény doma znovu. Ale na 5 hvězdiček to určitě není. Pokud teda nejsem mladší nebo fanatik do Marvelu. A ano...motherfuckujicí Fury byl naprosto parádní tečka. Mimochodem jak je možné, že Marvel takhle brutálně popřel sám sebe? Potřebovali zaměstnat Tyriona nebo co? Celý Ragnarok byl o tom, že Thor je bůh sám o sobě a kladivo jej mělo jen naučit zacházet se silou a najednou dělá kdovíco aby získal nové nebo alespoň sekeru, protože bez ní je hovno? Navíc mu jako náhodou předhodí náhradní oko aby se vlastně zase tak moc nestalo? Takže teda Asgard je pryč, ale na všechno ostatní sereme a uděláme si to podle sebe. Tak to jděte do prdele! ()

Ollie235

,,Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this..." Konečně jsem se dočkal toho, co mnoha zábavným marvelovkám chybělo k dokonalosti - pořádného záporáka. Infinity War je totiž kromě přehlídky superhrdinů především koncertem Thanose, žhavého adepta na nejlepšího komiksového padoucha. Filmu dále velmi prospívá rozdělení na několik dějových linek, kdy se na plátně naráz objevují jen některé postavy a samozřejmě tradiční marvelovský humor. I při dvou a půl hodinách stopáže a nemilosrdné vizuální smršti navíc děj dává smysl a ani chvíli nenudí. Nevybavuji si, kdy jsem naposled viděl lepší marvelovku a jestli vůbec. ,,Motherf..." ()

Spacecore

Konečně se filmovému průmyslu podařilo dostihnout komiks! Až nyní ! Dávám plných pět hvězd, bez debat. Byl to masakr, nářez, emočně vypjatý film. Dlouho jsem neviděl takové tempo, dusnou atmosféru a skutečné obavy o osud hrdinů a i vesmíru. Věděl jsem, jak to dopadne, četl jsem komiks, ale film mě usadil, cítil jsem to, kvůli čemu čtu komiksy. Takle to má vypadat. ()

geimz

Toto je Thanosov film. A Avengeri sú len otravní šváby, ktorí hlavnému hrdinovi poletujú okolo hlavy a snažia sa prekaziť jeho plány. Vďaka tomuto prístupu je Thanos bezkonkurenčne najlepší villain, aký bol v MCU predstavený. Russovci dokázali takmer nemožné - ukočírovať to kvantum superhrdinov do jedného veľkého blockbusteru bez toho, aby to pôsobilo preplácane, uspechane, či umelo, a to súčasne s dokonalou akciou, vtipmi, ktoré sú vtipné, dramatickými scénami, ktoré fungujú, chémiou medzi postavami, ktoré sa doposiaľ na plátne nestretli a osudovosťou a emocionálnym nábojom, ktoré v marvelovkách doteraz chýbali. Už úvod filmu naznačí smerovanie deju, a popri pár odľahčených scénach sa ide až do konca na doraz, kde každá jedna postava dostane priestor na to, aby zažiarila. Infinity War popri všetkých nadupaných akčných scénach a výbornej charakterizácii Thanosa ako postavy na záver pridáva ešte jeden luxusný bonbónik, ktorým je samotné zakončenie, ktoré je na pomery komiksoviek nevídané a z ktorého som mal na chvíľu husiu kožu. Je zrejmé, že tento status quo nezostane zachovaný, ale čo do dopadu na diváka nemá tento moment v MCU konkurenciu. ()

Mikino00

Skutečný velkofilm. Avengers jsou nabití dějem, neustále se něco děje napříč celou galaxií a každá postava má svůj vyčleněný prostor. Líbilo se mi postupné kráčení k nevyhnutelnému konci, kde se zapojili v několika dějových liniích všichni Avengeři a jejich interakce, vtípky a souboje tvořily zábavnou podívanou. Vyloženě pochválit pak lze Thanose a prostor, který je věnován jeho snažení, motivům i obětem. Ve výsledku právě tento aspekt dělá z Infinity War výjimečný film. Poněkud mě zklamal konec, kdy bezúčelné bitvy s minimem smyslu či náznaku choreografie, tak nějak vyšuměly a byly jen překlenutím k trochu překvapivému zakončení. ()

Gumrice

Skvělý zážitek z kina. V jednu chvíli jsem si nebyla jistá, jestli nesleduju Star Wars (což rozhodně není na škodu) a celkově mě to hodně bavilo. Oceňuju skvělýho záporáka a množství superhrdinů, kteří drželi moji pozornost po celou dobu projekce. Jak už tu bylo řečeno, i za sebe říkám, že Strážci by mi stačili jako zpestření a nemuseli by mít svoje vlastní filmy, ale to je jen můj názor. A trochu mě mrzí ten Hulk v tomhle dílu. Sečteno podtrženo, byla jsem nadšená a jsem sakra zvědavá na pokračování, protože WTF?! Co to sakra Thanos udělal? ()

Yardie

No, co k tomu říci... Takovou pecku jsem nečekal! Za mě zatím nejlepší Marvelovka. Od začátku do konce jsem seděl přikovaný v sedadle, skoro jsem se nehnul. Měl jsem trošku obavy z množství postav, jestli to nebude jako když pejsek s kočičkou dělali dort. Ale ono ne, právě naopak. Vše má své opodstatnění, své místo v soukolí. Líbily se mi jednotlivé dějové line, kdy každá má něco do sebe a není to takové jednotvárné. Výborné střídání akce, humorných momentů a vážných momentů. Pár jich tam bylo opravdu silných bych řekl. Výborný záporák. Celkově ta myšlenka, pointa, motivace postav, resp. záporáka. Vše prostě šlape, člověk se třeba i zamyslí. Akce parádní, ani mi nepřišlo, že by jí tam bylo nějak extra moc, tak přirozeně, ne na sílu. No a konec - ten byl pekelný. Netradiční závěr, včetně titulků... To jsem čučel. Už se těším na příští rok! Tohle se neskutečně povedlo! Z kina jsem už dlouho nešel s takovým pocitem. Velká spokojenost! Howgh! ()

H4ku11

Utiahnuť takýto kolos dá riadne zabrať a bál som sa, že to zle dopadne. Našťastie to u mňa pretrhlo skepsu z posledného obdobia MCU. Páčilo sa mi, že sa hneď vrhlo na boj a Thanos sa s nikým moc nepáral. Strážcovia Galaxie boli opäť tí vtipní, Thor sa pchal do ich partie a nie do ich náladového revíra a bol zase sám sebou. Stark so Strangeom si pekne arogantne a naduto laškovali za prítomnosti dobrých nápadov mladého Parkera. Aj keď som čo to už videl v trailere, príchod Rodgersa na scénu mi prišiel epický. Ostatní hrdinovia a boje odohrávajúce sa všade možne tiež stáli za to. Thanos je zatiaľ najlepším záporákom MCU, i keď by som možno ani nepovedal, že je zloduch a sám by som bol na jeho strane, pretože nemá v hlave úplne nasrané a jeho šialenstvo má opodstatnenie. A ako málo občas stačí ku šťastiu, napríklad lusknúť prstom. ()

mosnak

Veliké očekávaní se změnilo v trochu zoufalý pohled na konci filmu. Ano Avengers jsou opět brilantně natočený filmový materiál a mě přišlo, že to neskutečně rychle uteklo. Viděl jsem desítky youtuberskych videi kde se snažili internetový nadšenci přijít na to kdo umře. A jelikož nesnáším prvního Avengera a měl jsem nějaké klepy o tom, že by snad mohl zarvat on, tak jsem se na film hodně těšil. Proto ta jedna hvězda dole. Ale já doufám, že příští rok to bude za plný počet - 80% ()

Marius_ss

Predpremiera filmu vyšla na moje meniny, no odolal som a šiel som nan až v sobotu a to rovno do Bratislavy na IMAX premietanie ( u mna 1x v živote - nemohol som si vybrat lepšiu premieru v tejto krasnej sale). Jeden z najočakavanejšich filmov historie konečne dorazil a .... nesklamal, dokonca milo prekvapil velmi zručnou režiou. Bratia Russovci sa mi pozdavali už od čias Captaina Americu 2, trojkou ma totalne dostali, no toto mala byt aj pre nich vyzva. A oni sa s tym popasovali na jednotku. Naplnit asi najvyššie očakavania ake sa kedy do akehokolvek filmu vkladali (od SW:TFA som očakaval skor hranie na nostalgicku strunu), to klobuk dole + ak si k tomu pridame najlepšieho zaporaka MCU, nič ine ako ***** mi nevychadza. Nie je to možno čistych 100%, ale to ma u mna zatial len jeden film ;) Držim palce k 2 miliardam v tžbach, možno aj viac, tento film si to zasluži, aj ked skutočne si dokažem odcenit a ohodnotit až po pozreti Avengers 4. ()

Dr Lizal

Tohle se těžko hodnotí. Rád vidím co nejvíc Marveláků pohromadě, ale chápu, že je nejde všechny uhlídat (ukázat v celé své kráse). Thanos borec, Spíďa borec, Thor borec, Strážci borci, Dr.Strange borec, ale nechápu proč furt žije Vdova (kozy, tělo ksicht, tak jo no, chápu) a co předváděli Vision a Hulk? Ti, co mohli nadělat největší paseku, se chovali jak malé, 13leté indonéské prostitutky. Black Panther má koule jako lev, a to má jen blbé elasťáky...Kapitán USA je nebojácný jako vždy, ale na všechno je nesmrtelně sám. 4 hvězdy je až moc...škoda. A další škoda je, že vůbec nebyl vidět Drax!!! ()

aLPaC

To, co se Lize Spravedlnosti nepovedlo, se tady povedlo náramně. Konkrétně mám na mysli ukočírovat všechny ty hlavní postavy, kterých je zde skutečně mraky, dát všem tak nějak stejně prostoru a seřadit je do jednotlivých skupinek. Thor je opět vážný, Tony a Star-Lord baví jako vždy, nový image Kapitána taky super. V podstatě nemůžu říct o jediném hrdinovi, že bych ho neměl rád. Tenhle film je ale spíše o Thanosovi, který je dle mého názoru nejlepší záporák ze všech MCU filmů a hned v první scéně ukáže svou sílu. Závěrečná bitva byla mostrózní, ale to, co po ní následovalo bylo sice odvážné, ale nedojalo mě to, navíc když víte, které další filmy se chystají, asi vám dojde, jak se to tak nějak plus mínus v druhém díle vyřeší. Proč tedy nakonec nedám plný počet? Je to pro mě tak na hraně, ale možná i kvůli tomu hajpu a mému vysokému očekávání to úplně nenaplnilo to, co jsem chtěl a očekával. Takže tak 4,4 hvězdy. Jo a od Alana Silvestriho bych čekal víc. ()

Imrwere

Dlouho jsem si říkal, kdy asi tak přijde čas, abych mohl napsat hodnocení díla, které jsem zhlédl před třemi týdny a musím říct, že jsem z toho, jak se lidově říká, "furt vyndanej". Pořád na mě film působí, jako bych ho viděl včera a pořád se mi mísí myšlenky, co si o něm mám myslet. Ale něco na rovinu přeci jen říct můžu. Tohle byla marvelovská ejakulace, chcete-li vyvrcholení. A to ještě nekončíme, bratři Russové nám ukázali a stoprocentně ještě ukáží, kde má kanec p … však tuhle frázi všichni moc dobře znáte. A teď k filmu samotnému. Tvůrci do nás v opravdu velké míře nahustili to, co nám předkládali posledních deset let v menších infůzích. Ale tohle byl tedy nášup. Do kina jsem šel s ohromně velkým očekáváním a tak jsem si myslel, že mě jen máloco dokáže překvapit a nebo dokonce zaskočit. A jak jsem se mýlil. Prvních dvacet minut jsem se nezmohl na nic víc, než jen sedět s otevřenou hubou a kochat se dávkou akce. Vtipu také nebylo vůbec málo a za čas strávený v sále jsem si smíchem prodloužil život o několik let. Zejména připojení Strážců Galaxie v čele s "Králíkem" Rocketem (ten mě bavil neskutečně) k již známému týmu byl hodně dobrý krok vpřed. Rozplývat se nad všemi postavami rozhodně nebudu, to bych mohl psát do nekonečna. Každá z nich předvedla svůj standard a nezklamala žádná. Snad jen Hulkovi se na scénu nějak nechtělo, ale o to větší prča to mezi jím a Brucem byla. Pozastavit se ale musím nad titánem Thanosem. Ještě nikdy jsem se nikde nesetkal se záporákem, jako je on. Je lidský, má srdce, projevuje emoce a přesto hodlá svou mocí pouhým lusknutím prstu zničit půl vesmíru? Tak to je neskutečná bomba a právě i on je jedním z větších důvodů, proč se těšit na pokračování. A že těch důvodů vůbec není málo. Už jen to, co jsme viděli v afterovie vypovídá o důležitosti příchozí Cpt. Marvel, jež se nám stihne představit ve vlastní sólovce. A svůj prostor rozhodně musí dostat také nyní chybějící Ant-Man, který bojoval na trošku jiné frontě. A sám za sebe musím říct, že nyní očekávám také důležitý nástup zeleného kolose Hulka, protože jeho síla týmu chyběla. Ale konec s domněnkami, nechme se překvapit. Já nemohu jinak, než film hodnotit plným počtem, jelikož až tak rozčarován a opit emocemi s adrenalinem jsem dlouho z kina nešel. Podtrženo a sečteno, všichni jsme se stali svědky vytvoření díla, které přepíše kinematografické dějiny. Páni Russové, pokračování do nás, prosím, naperte stejně tak, jako Infinity War. ()

Zombi

Parádní završení marvelácké komiksové dekády. Russoovým se podařilo ukočírovat spoustu hrdinů v jednom filmu a neslevit z parádní akce, zajímavého příběhu, vtipu a přidat fůru osudovosti a nejlepšího záporáka, jakého komixy od Marvelu kdy měly. Jednotlivá setkání hrdinů jsou splněným snem většiny fanoušků, první půlka je dost vtipná, ale zároveň to nepřehání a netlačí na pilu jako třeba třetí Thor, druhá půlka je pak vážnější a osudovější, s pořádnou akcí. Závěr nechal kino ztichlé. Super za 5 hvězd. ()

Sygauras

V kině jsem prožila 2 orgasmy (doma potom ještě další) To se mi snad ještě nestalo a když to celé skončilo, ještě 10 minut jsem měla pocit že mi v hlavě mozek nechce připustit že je konec. Až to příští rok uzavře Infinity war II určitě to obrečím jak malé dítě. O koupi BR nemusím ani přemýšlet. Jako u všech Marvel filmů, je to 100% věc. Ani po druhé návštěvě kina (i s orgasmy) jsem nenašla nic co by mi vadilo. Nestydím se za to že se mi tyhle filmy líbí. Ani trochu. A co mě překvapuje čím dál víc, je skutečnost že z časem zrají i starší filmy. Měla jsem u pár filmů výhrady a viděla jsem chyby a hlouposti ale když se teď dívám na, třeba Thora 2, což je vážně nejslabší film, musím sama sobě přiznat že ty 3 hvězdy které dostal, jsou teď nějak jakože velmi silné a skoro jsou to 4 hvězdy. Nevím o čem bude Infinity war II ale už teď vím že překoná všechno co jsem kdy viděla. ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina