Avengers: Infinity War

• USA Avengers: Infinity War (více)
USA, 2018, 149 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Lukin413

První polovina filmu je zábavná, ve druhé přijdou epické momenty a film se začne táhnout. Finále je nezapomenutelné. ()

sirien

Po shlédnutí sem to viděl tak na 4*, dávám 5* jako a) docenění celého mezi-závěru předchozí ságy a b) jako uznání toho, jak hrozně těžké muselo být narvat tolik postav naráz do relativně (!) rozumně sestaveného příběhu. Zezačátku to bylo fakt dobrý, pak když se děj dostal do Wakandy to začala bejt vcelku bezduchá a ne moc zajímavá řezačka... ale pak se to zase vyšvihlo nahoru samotným závěrem. Po vcelku osvěžujících a nových prvních filmech MCU je tohle po dlouhé době, co jsem měl dojem že jsem zkouknul víc, než generickej Marvel komiksák podle šablony - klišé nebyla nutně dodržována, film překvapoval, postavy umíraly (bohužel některé co bych nechtěl a naopak ne ty, které bych chtěl nejvíc, ale co už), byl tam suprovej záporák (bohužel jeho plán je fakt padlej na hlavu a pokud se díváte pozorně, tak nesnese ani první pohled, ale dřívější Marvel filmy už v tomhle zvládly selhat i o dost víc), byly tam i nějaké zajímavé vztahy a jejich vývoj (bohužel se dostal prostor jen pro pár postav) a závěr byl dokonce i skutečně překvapivej. Film je pouze pro ty co viděli předchozí filmy a v tom případě to je poměrně must-see. Pokud vás tahle série z většiny minula, tak tenhle film klidně vynechte (nebude mít svou hodnotu plus se v něm neztrácí čas ani představováním ani vysvětlováním. Vůbec.) ()

Vazbič

Kdo nemá nakoukané předchozí díly, bude ne zcela ztracen, ale o mnohé ochuzen. To ale není výtka, naopak je fajn, jak to v průběhu těch let a filmů vše zapadá dohromady. Z Thanose se jim podařilo udělat docela sympatickýho záporáka na to, že se pokoušel vyvraždit půl vesmíru. Většina postav tam měla docela power creep, Thor, Iron man a hlavně Scarlet Witch konečně dostala boost. Naopak Vision byl ještě víc useless, než v Civil War. Tělo z adamantia, infinity šutr v hlavě a povodil si ho tam kdejakej pěšák. Otázka je, zda maj koule ty mrtvé postavy nechat mrtvé. ()

Eratashi

4 hvězdy jen za odvahu tvůrců, že dospěli k vytvoření filmu s takovým koncem. Bravo. Jinak asi už jsem viděla příliš mnoho akčních filmů, že už mě ty bojové scény ani nebavily. Líbil se mi charakter Dr. Strange, který, i když věděl, co se stane, podstoupil to. Škoda, že u něho se druhého dílu asi v životě už nedočkám... ()

godycz

nejvipnejsi na teto slatanine byl TRPASLIK. ps: souhlasim s nazorem hlavniho zaporaka. lidi je jak ......hodne. pridavam hvezdu za necekany konec. ()

Bozvav

Děsná slátanina, ve které kromě monumentální bitky nebylo vůbec nic. Scénář slabý jak moucha na biolitu, vše zmatené, neucelené, spousta logických nesrovnalostí. Film Avengers: Infinity War svým rozmachem a monumentálností sice předchozí části série hravě strčí do kapsy, rozhodně to však neznamená, že se jedná o lepší film. Zdá se, že si tvůrci ukousli větší sousto, než byli schopni strávit a vzniklo dílo, jehož šíře a ambice jsou větší, než kolik dokáže filmové plátno při běžné délce filmu pozřít. Něco, co k mému zklamání je rádo, že sotva drží pohromadě a alespoň v základních parametrech napětí a rytmu funguje. Za mne obrovské zklamání a to jsem ani neměla nijak extra velké očekávání. 50% tak, tak ()

kamigava

Proč to má tady skoro 90 %? Nechápu...nebavilo mě to o moc víc než průměrný Age of Ultron. Čekal jsem větší nářez podle toho přemrštěného hodnocení. Celé to bylo moc roztahané a někdy i nudné. Znovu bych na to nešel, to raději zajdu potřetí na Hana Sola, který mě bavil od začátku do konce. ()

Sentido

Vizualni atrakce nefungujou. Dialogy jo(!), vetsinou. A zahozena rouska nesmrtenych trademarku je taky ku prospechu veci. PS—Nad solovkama jsem hul zlomil uz davno, navzajem se jeden bez druheho obejdeme. ()

Saur.us

Nejdelší a nejvelkolepější ze všech tří Avegers filmů. Zároveň i s nejvážnější a nejhlubším příběhem, který je ale v dobré rovnováze s humorem. Za ta léta se nám skupinka Avengerů i postav okolo rozrostla na úctihodnou armádičku a až na pár vyjímek, které mají domácí vězení, jsou mrtví nebo v důchodu nám je zde nabízejí všechny a mnohdy skoro najednou. Skvělá první polovina grande finále (a polovina nejen příběhová ale i věcná). Tady už přestává veškerá sranda. A to i když mají Hulka. ()

TheSpearCZ

Tak Marvel zde nasazuje snad úplně vše, co za ty poslední roky budoval a vyplatilo se... z většiny. Konečně pořádně propracovaná a akcí našlapaná marvelovka, přesně jak má být. Humoru se tu najde sice méně (Drax i tak perlí), poprvé se našel kvalitní záporák (Josh Brolin je bůh, po mega druhém Deadpoolovi i Sicariu se znovu vytáhl a potvrzuje, že rok 2018 je jeho rokem). Jen ta závěrečná potitulková scéna s Captain Marvel mě moc nenadchla a upřímně se celkem bojím dalšího dílu, ale zároveň tam ten hype je, takže si na to asi budu muset stejně počkat. Čisté 4* ()

Gastovski

Těšil jsem se hodně na tento spektákl, jelikož ze všech stran jsem unisono slyšel slova jako: nejlepší, epický... Bohužel není to nejlepší marvelovka a epická už vůbec ne. Co se týče Thanose nemám sebemenší výtky, avšak jeho badass potenciál ukradl "kočkovací konglomerát" Avangerů. Kočkovací proto, jelikož marveláckým postavám je ve filmovém konzumním podání odepřena epičnost a osudovost. Tvůrci se zkrátka bojí zatlačit na pilu. Ano, některé postavy zemřou, ale čeká nás druhý díl, a myslím si, že se dočkáme zmrtvýchvstání. Po druhém dílu možná přehodnotím hodnocení, ale velmi se bojím, kam až se posune ona hranice "epičnosti" v závěru. Ale abych jenom nehejtil: AvIW jsou obstojnou popcornovku, která nikterak neurazí a svůj zábavní účel dozajista splní. ()

Cermbo

Jedna věc je hodnotit film hned po zhlédnutí a druhá udělit hodnocení či recenzi až s odstupem času. Po prvním dokoukání jsem tam z důvodu silných emocí hned napálil 5 hvězd... Ale ve skutečnosti když se nad tím člověk zamyslí, nejde o nic světoborného. Ano áčkový herci, ještě lepší efekty atd.., z technického a řemesleného hlediska není co vytknout. ALE je to pořád o tom samém a mě to upřímně unavuje... Chápu náctiletý děcka, ale já na tohle asi fakt nejsem. Každá Marvelovka, kterou jsem kdy viděl od Iron Man 1 je pro mě čistě lehce nadprůměrná spíš průměrná záležitost, u které se prostě nudím, ať to byla trilogie Thora, nebo Kapitána Ameriky. K Infinity War samotné, celej film se poměrně dost táhne a samotný zakončení, byť je poměrně epický, tak je naprostej fail vědět, že támhle za půl roku přijde Spiderman 2 s Hollandem, kde je mladík živ a zdráv.. Stejně tak x dalších postav. Tímto tento "epickej vyvraždovací" konec naprosto postrádá smysl a kazí celé univerzum, když to utnou v polovině rozdělaného finále a vy stejně víte, že to ve výsledku skoro nic neznamená. Prostě jsem z tohohle už unavený a není to nic pro mě. Marvel filmy za poslední roky považuji za čistě průměrné záležitosti, ke kterým už absolutně nemám potřebu se vracet. Aktualizace - Po zhlédnutí Endgame musím říct, že Infinity War se mi líbilo snad o chloupek víc, protože ten depresivní/dramatický zážitek mi sedl víc než optimistická pohádka. ()

drozdy1

Tento komentář píši s bezmála ročním zpožděním, protože jsem do této chvíle nevěděl jak ohodnotím tento film. Když jsem tenkrát šel do kina na premiéru Avengers: Infinity War byl jsem natěšený jako dítě o Vánocích. Marketingovou kampaň prostě MARVEL vždycky uměl a v tomto případě to platilo dvakrát. Všude obrovský hype a člověk se nemohl dočkat. A jak to dopadlo? Budu upřímný, že když film skončil byl jsem nadšený, ale po tom co jsem tento film za nějakou dobu vstřebal musím říct, že jde vlastně opět o klasický vzorec marvelovských filmů, které už více než deset let známe a je to prakticky to samé v bleděmodrém - a přesně tohle se mi potvrdilo i po opakované projekci. Avengers: Infinity War si hraje na to, že je jinačí než předešlé filmy tohoto univerza, ale přitom sazí na jistotu, která maximálně vybočuje docela předvídatelným koncem, který je sice osudový, ale neefektivní, protože díky budoucím projektům studia víme, že takto to opravdu neskončí. Máme tady přehršel postav, které se navzájem potkávají, plnohodnotnou (ale určitě ne nejlepší) akci a zatraceně cool Thanose, který dostal opravdu dost prostoru na plátně a je to znát. Hlavní tři dějové linky se docela povedly, ale velmi chválená Thorova linka mě tedy spíše lehce nudila. Ostatní dvě dějové linky jsem si užil, ale docela mě zklamala závěrečná bitva ve Wakandě, na kterou nás film celou dobu připravoval. Na můj vkus skončila dost rychle, ale řemeslně se povedla. K hereckým výkonům se asi vyjadřovat nemusím, protože herce známe již z předešlých let a všichni už moc dobře víme jak umí své role zahrát. Celkově jsem spokojený, ale o nejlepší marvelovku se tedy rozhodně nejedná (to je Winter Soldier) co se týče zážitku - tak ho mám asi podobný z Avengers: Age of Ultron z roku 2015, který je docela dost lidma odsuzovaný, ale za mě se docela povedl. Hodnocení: 80%. ()

Darren98

Russoovská obdoba prvních Avengers si rozumně po vzoru Batman v Superman vystavěla solidně vynikající spleť čtyř pestrých dějových linií. Vítězně si mě ve všech směrech získala Thorova triumfální God-of-War pouť, jež odvádí pozornost i od působivého kontrastu Iron Mana s Thanosem. Zklamání mi pak pouze ve Wakandě přivodila jediná defensivní mise, kde stěží vyprchávaly dojmy o příběhově nadbytečné bitvě a jednolitému promarnění jejích vojáků. Jinak počáteční gradace se nejen po první půli zastaví v perlícím Vormiru, ale s náskokem nejvýraznější absurdně geniální „14 000 605“ scéna ji dokáže do druhé půle divákovi nabudit stejně tak jako i zcela zrušit. 90% ()

inachisio

Pro spoustu lidí je to přeplácané a upřímě ani já nejsem zastáncem divných modrých a velkých a hnusných lidí ničících svět. Tady ale musím opravdu velice pochválit množství a hlavně kvalitu skvělých vtipů. Výborná oddechovka a přehlídka vtipných scén zahraných skvělými herci. ()

ROCK,THE

Bratři Russoovi si přáli aby recenze od fanoušků kteří film uvidí v předpremiérách neobsahovali spoilery, dodržím tudíž jejich prosbu a napíši jen své několikanásobné nej... NEJIKONIČTĚJŠÍ NEJNAPÍNAVĚJŠÍ NEJEPIČTĚJŠÍ NEJEFEKTAMI NABITĚJŠÍ NEJHRDINAMI OBSAZENĚJŠÍ PROSTĚ... DECHBEROUCÍ TAK TAKOVÝ JSOU NOVÝ AVENGERS:INFINITY WAR ()

Sydonai

Asi se stanu terčem haterů, ale to je dříve či později úděl nás všech. Nejedná se o špatný film, ale nenašel jsem tu nic co by mě vyloženě nadchlo. Akce odsýpá, postavy na plátně se střídají, ale po 150 minutách odcházím z kina s vlažným pocitem neuspokojení, že jsem měl problém tomu filmu věřit (akor jeho konci)...inu, řekneme si asi více za rok. 70% ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina