V zajetí kouzel

Drama / Mysteriózní / Fantasy
USA, (2015–2020), 47 h 15 min (Minutáž: 41–60 min)

Předloha:

Lev Grossman (kniha)

Hudba:

Will Bates

Stella Maeve, Jade Tailor, Summer Bishil, Arjun Gupta, Jason Ralph, Hale Appleman, Wayne Pére, Tembi Locke, Nesta Cooper, Louise Hradsky, Jeff Mortensen (více)

Série(5) / Epizody(65)

Seriál V zajetí kouzel, inspirovaný bestselerovou knižní řadou spisovatele Leva Grossmana, sleduje Quentina Coldwatera, nadaného, ale nešťastného dvacátníka, posedlého sérií fantasy románů o kouzelné zemi Filorii, které četl v dětství. Jeho nudný život se změní, když se nečekaně dostane na tajnou, velmi exkluzivní školu kouzel v severní části New Yorku, kde získá vzdělání v moderním čarodějnickém řemesle. Kouzla však Quentinovi nepřinesou takové štěstí a dobrodružství, o jakém snil. Ukazuje se, že fiktivní země z jeho snů skutečně existuje, ale je mnohem temnější a nebezpečnější, než si vůbec dokázal představit. (HBO Europe)

Turtle

Předesílám že jsem fanoušek geniální knižní předlohy od Leva Grossmana, kterou považuji za jednu z nejlepších věcí ve Fantasy za posledních několik let. K seriálu: Jsem si vědom toho, že při adaptaci je třeba trochu pozměnit formát ale tohle je směšné. Celé to prošlo procesem známým jako "Jerseyshorification" s absolutně nesympatickými nafrajírkovanými postavami. Navíc tempo vývoje děje je až směšně akcelerované. Některé věci, na které se v předloze čekalo až do konce první knihy byly silně naznačeny už v pilotní episodě. To je podle mne extrém i na seriál. Nejvíc mě pobavilo, když na škola která je z hlediska dekoru popsána jako "zaseklá v viktorianské době" vypadá jako moderná universitní kampus a studenti tam chodí s kelímky na kafe jak z posraného Starbucksu. Ve zkratce: Za první tři díly unylé, nezajímave a stádovitě konzumní. Pozn. Nevadí mi odchýlení od předlohy jako takové. To je u seriálu jaksi do jisté míry nezbytnost. Vadí mi, že tato adaptace předlohu okrádá o vše, co ji činilo v žánru vyjímečnou a zajímavou a dělá z ní tupovinu tak, aby se líbila co největší mase amerických děcek. ()

kecal

Totálně zamindrákovanej ubožák s xichtem Jasona Ralpha nás má nalákat na sledování seriálu o druholigových Bradavicích pro středoškoláky. Kterej kokot tohle vymyslel ? Jasně je to syfy, takže se žádné veledílo nedá čekat, ale proč si to takhle komplikujou to nechápu. Další průměrná syfy sračka a tentokrát ještě s blbě napsanýma a obsazenýma postavama. ()

Ryorka

to je taková hovadina až mě samotnou zaráží, že jsem byla schopná vydržet všechny odvysílaný díly. některé herecké výkony jsou k pláči ( konkrétně ta brejlatá bloncka ) ....taková Kelišová je proti ní na Oscara, ty rádoby muzikální vsuvky jsou taky dost mimo, hlášky a la čím oplzlejší, tím víc cool a jako ta Narnie měla být co ? Nicméně Elliot je skvělý a kupodivu mě zajímá i ten příběh. na žehlení je to dobrý. ()

anicca

Slabí, slabučkí herci...aj keď námet by mohol byť veľmi dobrý, taký Hary Potter pre dospelých, ale všetci sú slabí ako čaj, miestami dokonca až nesympatické... ()

milhaus7373

Docela zajímavě zpracovaný jako celek. Na podívání fajn, ale asi ani po deseti letech bych se na to znovu nedíval. Některé díly mě nebraly a klidně bych i bez nich o nic nepřišel ()

Shakal4972

Podmienky pre úspešný teenegerský sajrajt: Život na "koľaji", drogy, sex, alkohol, zgrupovanie sa, aspoň jeden pošahaný protagonista, sex a siahodlhé seánse o ľudskom vnútre. A sex. A krv všade naokolo a potom sex. ()

Berserkr1111

Totálně naprosto průměrný. 2,5 hvězdičky. Tahaj to přes sex. Postavy jsou totálně plochý a sexuální scény jsou jen tak decentně, korektně. Hra o trůny to táhne sexem mnohem líp. Minimálně 10x za díl řeknou slovo magie nebo magický. Je to na zabavení, když nic lepšího nemáš a brzy to pak zapomeneš. Naprostý průměr. ()