V zajetí kouzel (TV seriál)

The Magicians

Drama / Horor / Mysteriózní / Fantasy

USA, 2015 - 2019, 37 h 36 min (Minutáž: 41–52 min)

Předloha:

Lev Grossman (kniha)

Will Bates

Stella Maeve, Jade Tailor, Summer Bishil, Arjun Gupta, Jason Ralph, Hale Appleman, Wayne Pére, Tembi Locke, Nesta Cooper, Louise Hradsky, Jeff Mortensen, Oliver Rice, Tony Giroux, Kacey Rohl, Olivia Dudley, Trezzo Mahoro, Brittany Curran, Emanuel Fappas, Karin Konoval, Rick Worthy, Michael Cassidy, David Call, Laura Fraser, Esmé Bianco, Kim Ormiston, Misty Ormiston, Charles Mesure, Anne Dudek, Lev Grossman, Hiro Kanagawa, Valerie Tian, Ingrid Nilson, Sachin Sahel, Spencer Garrett, Denise Crosby, M.C. Gainey, Keegan Connor Tracy, Amy Pietz, Jesse Luken, Adam DiMarco, Jessica Harmon, Brían F. O'Byrne, Lee Majdoub, Carmen Moore, Mackenzie Astin, Charles Shaughnessy, Nicholas Croucher, Oliver Bell, Mageina Tovah, Judith Hoag, Tom Amandes, Jonathan Scarfe, Katie Findlay, Marco Grazzini, Jesse Reid, Garcelle Beauvais, Colin Cunningham, Trevor Einhorn, Arturo del Puerto, Ryan Robbins, Laci J Mailey, Primo Allon, Daniella Evangelista, Amanda Brooks, Zahf Paroo, Emma Dumont, Miranda Edwards, Sunita Prasad, Kirsten Robek, Vivian Lanko, Alison Wandzura, Farrah Aviva, Grey Damon, Jamie Harris, Ava Telek, Ben Esler, Nico Evers-Swindell, Abby Miller, Bellina Logan, Imogen Tear, Seth Meriwether, Megan Peta Hill, Jordan Connor, Faran Tahir, Madeleine Arthur, Mik Byskov, Haig Sutherland, Rizwan Manji, Jaime Ray Newman, Marlee Matlin, Candis Cayne, Timothy V. Murphy, Ryan McDonald, Sean Owen Roberts, Bruce Blain, Alex Duncan, Beckham Skodje, Patrick Sabongui, Daniella Alonso, Julian Richings, Jason Simpson, Dustin Ingram, Michael Kopsa, Arthur MacKinnon, Dina Meyer, Arlen Escarpeta, Nicholas Coombe, Kylee Bush, Ben Wilkinson, Felicia Day, Sera Gamble, Kett Turton, Anja Savcic, Stephanie Nogueras, William Vaughan, Leonard Roberts, Michael Hogan, Andrew James Allen, Todd Thomson, Madisen Beaty, Michaela McManus, Alexandra Metz, Spencer Daniels, Dominic Burgess, Rose Liston, Yaani King Mondschein, Christopher Gorham, Harvey Guillen, Hannah Levien, Liam Hughes, Austin Eckert, Ricky He, Markian Tarasiuk

Pokud bych měl hodnotit čistě prvních pár dílů (kromě scény na konci prvního dílu, která je skvělá), pak bych hodnotil docela nízko a v tomto kontextu i dokážu pochopit, že se zde v komentářích objevují věty typu "po pár dílech vzdávám". Já jsem ale vydržel. Teď jsem na konci třetí řady a musím konstatovat, že The Magicians je seriál, který je díl od dílu lepší a lepší. Neotřelý vtip, celkem zajímavé postavy (postava Eliota je prostě fantastická..), velmi zajímavé nápady, které jakoby neznaly hranic - dost často vyvedeno ad absurdum, ale takovým způsobem, kterým vnitřně tleskám... jo.. tohle se povedlo.. důležitý je nevzdat to po prvních několika dílech a vězte, že budete odměněni velmi zajímavou a neortodoxní zábavou.. >׀(28.7.2018)

• zvolsi

Drama / Horor / Mysteriózní / Fantasy. Tak to sakra sem s tím, sem totální cílovka !! S očekáváním, že tohle bude něco, vlítnu na první díl a on je to druhořadej Harry Potter ze střední pro puberťáky ! :( Slovo horor se dá použít leda tak při popisu kvality scénáře a veškeré drama asi proběhlo při shánění toho pičuse co ztvárnil hlavní postavu, protože sehnat takovýhodle vocase to muselo být něco. Když se pak John McNamara, vyložený scénáristický mág, rozhodl udělat z hlavní postavy vypatlanýho, zamindrákovanýho a ustrašenýho čuráka, vznikla přímo hrůzostrašná kombinace. Dal sem ještě druhý díl, pro ujištění, že sem se nesplet a nesplet. Ano je to pičovina. Dokonce sem zkusil ještě pátý díl, v domnění, že už proběhne ta naprosto nečekaná proměna, neschopného emopičuse na nejtalentovanějšího borce. Ano v tomto dílu už se k tomu pomalu dostáváme, ale kunda je to furt stejná, takže naschle a za dva.(24.2.2016)

Ve spoustě věcech se to od prvních dvou knih značně liší (viz článek zde a zde, jsou oba v angličtině), ale to nemění nic na tom, ž seriál je to skvělý ačkoli samozřejmě není pro každého. Nedosahuje kvalit seriálů adaptovaných podle knižní předlohy jako například Hra o Trůny, ale má svoje vlastní kouzlo. Ono s adaptacemi podle knih je to dost těžké ať už jde o filmy nebo seriál. Vždy se budou v něčem zásadně lišit, nikdy nebudou na chlup stejné a nikdy nebudou úplně všichni spokojení. Ale já prostě tyhle malé (někdy velké) rozdíly miluji. Miluji, když se adaptace (ať už filmové nebo seriálové) v něčem liší takže mě vždy dokážou něčím mile (občas nemile) překvapit. Za mě 5 hvězdiček. Mimochodem to srovnávání s Harry Potterem jsem čekala, však sám autor knih na Harryho Pottera podobně jako samotný seriál dost odkazuje. Ale knihy o čarodějnických učních tu byli ještě před Rowlingovou a budou následovat i nadále - a to říkám jako velký fanoušek Harryho Pottera. Kniha i seriál jsou velmi odlišné, takže se nenechte zmást a neodsuzujte to jen protože tomu lidé dávají nálepku Harryho Pottera.(14.5.2016)

• Jeoffrey

Představte si moderního křížence mezi Harry Potterem a Letopisy Narnie a máte The Magicians. No ne na každého bude tahle kombinace fungovat, ale já mám rád obojí a tak mi to zřejmé vykrádání ani tak nějak nevadilo. Po pozření pilotu jsem si i myslel, že by to mohlo být zajímavé, mít to atmosféru a že hrdinové nejsou úplně marní (v tu chvíli bych tomu dal hodně silné 3*). Po 3 dílech jsem se však dostal k tomu, že se nudím, Quentin a jeho naříkání o tom, jak je magický svět jeho všechno začíná být až nepříjemné a ta jeho bývalá kamarádka, která mě ze začátku zaujala, se začíná chovat taky dost divně. Prostě jak jsem si říkal, že obsazení je docela sympatické, tak bohužel chování jednotlivých postav působí díl od dílu víc nepříjemně. Proto skončím po 3. díle, kdy tam dokážu ještě najít pár positiv, než abych riskoval, že se i tak slabý současný dojem ještě zhorší... 3,5/10(15.2.2016)

Po prvním díle, no možná prvním dvěma, jsem nevěděla, co si myslet. Neustále jsem říkala svému nejlepšímu příteli - já ti nevím, něco je na tom divného. Stále je, ale nějak si to člověk oblíbil. Možná je to hlavní postava, která není sladší než stevie jako v dalších nových fantasy serošech. Je to rovněž celkem nepředvídatelný děj a až na ty těžko uvěřitelné, podivné a až pervezně působící pohyby prsty sloužící ke kouzlení, se mi líbí, že je to poměrně propracovnaý svět. A tak se nemusím dívat jen na to, jak spolu někdo vrká nebo nevrká (i když se tomu zároveň nemohu ani vyhnout, yop). Až na závěrečný díl, ten jsem viděla třikrát a stále teď nevím, jak to vlastně dopadlo, jak mě nebavil. 3,5*(23.4.2016)

• - Předloha poskytuje pohled na Quentina (Jason Ralph) v 17 letech, zachovalo se tak prostředí, ale celkový obraz je přizpůsoben o periodu 3 až 5 let. Coldwater se tedy nechystá nastoupit na vysokou školu (undergraduate), nýbrž pokračovat ve studiu. (SvladCkelli)

• - V šiestej epizóde sa spýta Julia svojej kamarátky Hannah, či videla film Scanners (1981). (Marceloo)

• - Margo (Summer Bishil) se původně v knize od Lev Grossmana jmenuje Janet. Scénárista McNamara to odůvodnil, že v seriálu bylo už příliš postav, jejichž jména začínají na J. Lev Grossman se vyjádřil, že se mu jméno Margo v seriálu líbí. (Mitin)