V zajetí kouzel (TV seriál)

The Magicians

Drama / Horor / Mysteriózní / Fantasy

USA, 2015–2019, 37 h 43 min (Minutáž: 41–52 min)

Předloha:

Lev Grossman (kniha)

Will Bates

Stella Maeve, Jade Tailor, Summer Bishil, Arjun Gupta, Jason Ralph, Hale Appleman, Wayne Pére, Tembi Locke, Nesta Cooper, Louise Hradsky, Jeff Mortensen, Oliver Rice, Tony Giroux, Kacey Rohl, Olivia Dudley, Trezzo Mahoro, Brittany Curran, Emanuel Fappas, Karin Konoval, Rick Worthy, Michael Cassidy, David Call, Laura Fraser, Esmé Bianco, Kim Ormiston, Misty Ormiston, Charles Mesure, Anne Dudek, Lev Grossman, Hiro Kanagawa, Valerie Tian, Ingrid Nilson, Sachin Sahel, Spencer Garrett, Denise Crosby, M.C. Gainey, Keegan Connor Tracy, Amy Pietz, Jesse Luken, Adam DiMarco, Jessica Harmon, Brían F. O'Byrne, Lee Majdoub, Carmen Moore, Mackenzie Astin, Charles Shaughnessy, Nicholas Croucher, Oliver Bell, Mageina Tovah, Judith Hoag, Tom Amandes, Jonathan Scarfe, Katie Findlay, Marco Grazzini, Jesse Reid, Garcelle Beauvais, Colin Cunningham, Trevor Einhorn, Arturo del Puerto, Ryan Robbins, Laci J Mailey, Primo Allon, Daniella Evangelista, Amanda Brooks, Zahf Paroo, Emma Dumont, Miranda Edwards, Sunita Prasad, Kirsten Robek, Vivian Lanko, Alison Wandzura, Farrah Aviva, Grey Damon, Jamie Harris, Ava Telek, Ben Esler, Nico Evers-Swindell, Abby Miller, Bellina Logan, Imogen Tear, Seth Meriwether, Megan Peta Hill, Jordan Connor, Faran Tahir, Madeleine Arthur, Mik Byskov, Haig Sutherland, Rizwan Manji, Jaime Ray Newman, Marlee Matlin, Candis Cayne, Timothy V. Murphy, Ryan McDonald, Sean Owen Roberts, Bruce Blain, Alex Duncan, Beckham Skodje, Patrick Sabongui, Daniella Alonso, Julian Richings, Jason Simpson, Dustin Ingram, Michael Kopsa, Arthur MacKinnon, Dina Meyer, Arlen Escarpeta, Nicholas Coombe, Kylee Bush, Ben Wilkinson, Felicia Day, Sera Gamble, Kett Turton, Anja Savcic, Stephanie Nogueras, William Vaughan, Leonard Roberts, Michael Hogan, Andrew James Allen, Todd Thomson, Madisen Beaty, Michaela McManus, Alexandra Metz, Spencer Daniels, Dominic Burgess, Rose Liston, Yaani King Mondschein, Christopher Gorham, Harvey Guillen, Hannah Levien, Liam Hughes, Austin Eckert, Ricky He, Markian Tarasiuk, Patricia Isaac, Cardi Wong, Latonya Williams, Mitch Ainley, Tom Wright, Emily Althaus, Leanne Lapp, Agam Darshi, Neil Grayston, Jackie Blackmore, Patrick Keating, Bethany Brown, Kelly Metzger, Sherilyn Fenn, Daniel Cudmore, Jolene Purdy, Zach Cherry, Jewel Staite, Ian Butcher, Arden Myrin, Joanna Going, Kasha Kropinski, Georgia Beaty, Miranda Frigon, Camryn Manheim, Ben Sullivan, Kwesi Ameyaw, Brian Markinson, Dean Marshall, Alex Weed, Chris Brochu, Olivia Norman, Gabrielle Miller, Matthew Kevin Anderson, Tara Karsian, Ambyr Childers, Gethin Anthony, Rukiya Bernard, Eric Tiede

Pokud bych měl hodnotit čistě prvních pár dílů (kromě scény na konci prvního dílu, která je skvělá), pak bych hodnotil docela nízko a v tomto kontextu i dokážu pochopit, že se zde v komentářích objevují věty typu "po pár dílech vzdávám". Já jsem ale vydržel. Teď jsem na konci třetí řady a musím konstatovat, že The Magicians je seriál, který je díl od dílu lepší a lepší. Neotřelý vtip, celkem zajímavé postavy (postava Eliota je prostě fantastická..), velmi zajímavé nápady, které jakoby neznaly hranic - dost často vyvedeno ad absurdum, ale takovým způsobem, kterým vnitřně tleskám... jo.. tohle se povedlo.. důležitý je nevzdat to po prvních několika dílech a vězte, že budete odměněni velmi zajímavou a neortodoxní zábavou.. >׀(28.7.2018)

Tenhle seriál je podle mě hrozně nevyvážený, něco na seriálu je perfektní, v něčem hrozně pokulhává. Největší plus pro mě je, že mam rád filmy, seriály na tohle téma, líbí se mi celkový námět. Úplně bych to nenazýval kopírkou HP, protože jedno z mála společných bodů je, že se obojí odehrává na škole magie a ve světě, kde existují póly Mudlové - Mágové. Naopak se mi líbí, že jsou The Magicians pojmutí trochu pro starší publikum, co se týče alkoholu, krve, sexu, mluvy, celkový styl je trochu víc dospělý. Co se mi už tak nelíbí je horší kamera a střih, ale třeba vizuální efekty jsou v rámci možností super. Mágové se dočkají i sezóny číslo 2 a myslím si, že bude ještě na co se těšit, kvalita se o trochu pozvedne a budu moct dát 5*.(2.4.2016)

Zpočátku rozjezd béčkovým stylem (chvíli jsem chtěla i přepnout), ale po shlédnutí 1.série mě lapili ! Čekání na 3. sérii bude těžké.A to podotýkám,že fantasty nemusím.Vřele doporučuji,chvíli nepřepínat :)------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tak dokoukána druhá série a nadšení neopadlo ! Suprový seriál !!! Za jedinou chybu považuji čekání na třetí sérii ! :)(4.11.2017)

Stejně jako u The Expanse mě zaujal popis, ale po pilotu sem si řikal, že to asi nedopadne a po pár dílech dropnu. Ale stejně jako u The Expanse se to luxusně rozjede. Perfektní směs fantasy a akce, trochu okořeněná vtipem, sexem, sprostou mluvou a nějakým tím mrzačením lidí. Seriál je plný narážek a hlášek z jiných filmů, seriálů a knih, takže se hodně bavím u jejich objevování. Stejně tak mě baví hlášky postav, takový černý humor. Alice je hodně sexy a pěkně se na ní kouká. Jediný, co trochu vadí je, že to neběží na nějaké tv pro dospělé (HBO, Showtime, Starz), přeci jen by nemusela být ta sprostá mluva tak tlumená, trochu víc krve a vnitřností by taky bodlo, když useknete ruce nebo někoho rozpůlíte, tak asi něco vyteče nebo vypadne a stejně tak i u sexu, by odvážnější scény potěšili. Seriál mě pohltil a finále bylo perfektní, už se nemůžu dočkat druhé série. Mezitím si čas krátím Grossmanovou trilogií. 2. série - Děj se odehrává z velké části ve Filorií, což je fantasy svět, který bych přirovnal k Narnii akorát v dospělé verzi. Máme tu spoustu magických bytostí, kde většina z nich jsou pěkný svině. Ve Filorii se řeší vláda království, války, obnova magie... Ve světě lidí jak odpravit Bestii. Samozřejmě je tu spousta absurdních a zábavných scén, jako když jeden bůh vykoná potřebu do magické studny a připraví Filorii o magii, kentaur léčitel a jeho obří výbava, nebo Penny, když příjde o ruce, tak se začne učit magii pomocí svěrače, drak a jeho hláška: „I eat you, i am fucking dragon.“, atd. Je toho spousta, stejně tak odkazů na všemožné filmy a seriály. Seriál taky docela přitvrdil a několik postav si prožije nepěkné chvíle (brutální znásilnění, přeměna v niffina, ruce co neposlouchají...). Celá série je super jízda a náramně jsem si ji užil. Finále bylo super a už sem zvědav na pokračování.(20.4.2016)

Po prvním díle, no možná prvním dvěma, jsem nevěděla, co si myslet. Neustále jsem říkala svému nejlepšímu příteli - já ti nevím, něco je na tom divného. Stále je, ale nějak si to člověk oblíbil. Možná je to hlavní postava, která není sladší než stevie jako v dalších nových fantasy serošech. Je to rovněž celkem nepředvídatelný děj a až na ty těžko uvěřitelné, podivné a až pervezně působící pohyby prsty sloužící ke kouzlení, se mi líbí, že je to poměrně propracovnaý svět. A tak se nemusím dívat jen na to, jak spolu někdo vrká nebo nevrká (i když se tomu zároveň nemohu ani vyhnout, yop). Až na závěrečný díl, ten jsem viděla třikrát a stále teď nevím, jak to vlastně dopadlo, jak mě nebavil. 3,5*(23.4.2016)

• - Předloha poskytuje pohled na Quentina (Jason Ralph) v 17 letech, zachovalo se tak prostředí, ale celkový obraz je přizpůsoben o periodu 3 až 5 let. Coldwater se tedy nechystá nastoupit na vysokou školu (undergraduate), nýbrž pokračovat ve studiu. (SvladCkelli)

• - Margo (Summer Bishil) se původně v knize od Lev Grossmana jmenuje Janet. Scénárista McNamara to odůvodnil, že v seriálu bylo už příliš postav, jejichž jména začínají na J. Lev Grossman se vyjádřil, že se mu jméno Margo v seriálu líbí. (Mitin)

• - V šiestej epizóde sa spýta Julia svojej kamarátky Hannah, či videla film Scanners (1981). (Marceloo)