Muž z Vysokého zámku

• USA The Man in the High Castle
USA, (2015–2019), 36 h 6 min (Minutáž: 45–70 min)

Tvůrci:

Frank Spotnitz

Předloha:

Philip K. Dick (kniha)

Alexa Davalos, Rupert Evans, Luke Kleintank, DJ Qualls, Rufus Sewell, Michael Rispoli, Carsten Nørgaard, Conor Leslie, Rick Worthy, Hank Harris, Ron Roggé (více)

Série(4) / Epizody(40)

Recenze uživatele Foltest k tomuto seriálu (45)

Loose Lips (2016) (S02E08)

Hodně povedený díl. Na čtyří hvězdy ho vytáhl Smith a bravurní závěrečná scéna. Smith se pro mě pomalu stává hlavní postavou celého seriálu. ()

Detonation (2016) (S02E09)

Takřka perfektní epizoda. Především proslovy a závěr. Pořádně se to rozjelo a já jsem na těšený na poslední díl. Konečně jsem zhruba pochopil, jak je to s těmi filmy. Všechny ty alternativní reality jsou sice zajímavý nápad, doufám ale, že se to tvůrcům nevymkne z rukou a zvládnou tuto dějovou linii nějak přijatelně ukočírovat. ()

Fallout (2016) (S02E10)

Prakticky bezchybný závěr. Vše do sebe zapadlo. Na pět hvězd díl vynesla skvělá Juliana a její závěr s jediným nesobeckým činem. Konečně také vygradoval celý boj o moc a hold říše byl vyloženě epický moment. Líbil se mi ten ukázaný kontrast mezi Smithovým vzestupem a zároveň největším pádem. Jednoduše skvělá epizoda. Konečně jsme také zjistili původ filmů a doufám, že alternativní reality budou v další sérii důkladněji prozkoumány. ()

Série 3 (2018) (S03)

Zatím jednoznačně nejnepovedenější série. Přesto jsem však byl spokojen. Především se vyjasnilo prakticky vše, co mohlo diváka ještě mást a my tak konečně rozumíme všemu, co se v seriálu děje. Některé věci v druhé půlce série mi přišly vyřešené velmi zkratkovitě. Typicky jde o Himmlera a lesbickou filmařku. Rozuzlení jejich příběhů bylo rozhodně přinejmenším podivné a tvůrci si měli dát více práce s budováním jejich závěrečného partu. Série ale stejně obsahuje i spoustu skvělých momentů. Například Himmlerovy projevy nebo asi nejlepší okamžik série (aspoň pro mě), tedy smuteční obřad ve škole za Thomase. Zajímá mě, jak bude příběh dále pokračovat a už se těším na další sérii. ()

Imagine Manchuria (2018) (S03E02)

I přes mírně pomalejší tempo si epizodu užívám. Zatím jde o stále jen takový úvod do děje a představení postav a zápletek. Obřad za Smithova syna byla výborná scéna. Nevím proč, ale velmi se mi líbí všechny scény, kde je ta režisérka z Leensbornu. Doufám, že její postava se dočká nějakého pořádného vývoje. ()

Sensô Kôi (2018) (S03E03)

Smith jen potvrdil, že je hlavní postavou celého seriálu. Jinak opětovně jsem s dějem spokojený. Pomalu se z toho začíná stávat sci-fi. Doufám, že tvůrci všemu tomu cestování nastaví jasná pravidla. ()

Sabra (2018) (S03E04)

Hle, teplí už infiltrovali i nacisvět, a to se seriál tak dlouho držel. Přál bych si, aby to Smith už konečně pořádně rozjel. Konec epizody byl alespoň řádně napínavý. ()

The New Colossus (2018) (S03E05)

Tak ten konec jsem opravdu nečekal. Jinak Smith se konečně rozjel, i když si dokážu představit, že to možná mohl vyřešit nějak chytřeji. Bohužel jsem nepochopil, proč musel zemřít Raeder. ()

History Ends (2018) (S03E06)

Závěrečná scéna byla již tradičně velmi povedená, plná kontrastů. Také se mi líbí, jakým vývojem prošla Juliana. Možná už ani nebylo potřeba, aby to tvůrci zdůrazňovali prostřihem na její první zabití. Povedená epizoda držící se standardu seriálu. ()

Excess Animus (2018) (S03E07)

Na standard seriálu šlo o velmi slabý díl. Nic pořádného se v epizodě nestalo. ()

Kasumi (Through the Mists) (2018) (S03E08)

Z rodinných třenic Smithových začínám být unavený. Přesto to bylo o něco lepší než předchozí nepovedená epizoda. Potěšilo mě, že na závěr se objevila i nějaká akce. ()

Baku (2018) (S03E09)

Závěr dílu byl pro mě enormně překvapující. Stále jsem čekal, že protagonista odcestuje, ale nakonec k ničemu takovému nedošlo. Díl se mi líbil, i když je pravda, že na epičnost druhé série to asi nemá. ()

Jahr Null (2018) (S03E10)

Stále cítím nutnost třetí sérii porovnát se sérií předchozí. Ta je bohužel kvalitativně úplně někde jinde. Přesto můžu říct, že jsem si závěr užil, i když například rozuzlení s Himmlerem, stejně tak s lesbickou filmařkou, se mi zdálo zkratkovité. ()

Série 4 (2019) (S04)

Věřím, že čtvrtá série si se závěrem seriálu poradila důstojně. Ano, sice využila spoustu scenáristických zkratek, kdy do hry zničehinic zařadila spoustu nových postav, o kterých divák nikdy předtím neslyšel a scenáristům se prostě jen hodilo, když je tam měli. Přesto jsem ale spokojený. Celou sérií se nesla již dávno známá jediná pravda, že celý seriál je vlastně o jediné postavě, a to o Johnu Smithovi. Jeho část příběhu mě zajímala nejvíce a byla podle mě i nejlpépe zpracovaná. Specifikem této série byl rozhodně narůstající vliv Kida na příběh, jenž si ukrajoval stále více času a na závěr i velmi zajímavě vyvrcholil. Kido obecně i v průběhu série prošel velmi zajímavým charakterovým vývojem, která postavě přidala na propracovanosti. Obecně tak můžui říct, že se mi závěrečná série moc líbila. ()

Hexagram 64 (2019) (S04E01)

Povedená epizoda, jež se poměrně obstojně vypořádala s časovým skokem děje. ()

Every Door Out... (2019) (S04E02)

Další díl, jenž mě jen ještě hlouběji utvrdil, že Smith je prostě hlavní postavou celého seriálu. Všechny scény s ním jsou vynikající. Líbí se mi i náhled do života inspektora Kida. Obecně je dobré, když je ukázáno, že i prakticky záporáci mají nějaké hlubší cíle, než jen být prostě zlí. ()

The Box (2019) (S04E03)

Jednoznačně nadprůměrný díl. Velmi povedeně se povedlo zpracovat celou akci na aukci. Čtyřmi hvězdami ale hodnotím díky skvělému závěrečnému dění s alternativním Smithem, protože to bylo prostě DO-KO-NA-LÉ. ()

Happy Trails (2019) (S04E04)

Opět velmi povedená epizoda. Himmlerova návštěva slibuje obnovené politikaření v samotné Říši. Těším se, jak se děj vyvine. ()

Mauvaise Foi (2019) (S04E05)

Zážitky Johna Smithhe si pro sebe ukradly celou epizodu a zároveň z ní dělají nesmírně emotivní počin. Opravdu vynikající dílo. ()

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse