Grace a Frankie

(seriál)
  • USA Grace and Frankie
Trailer
USA, (2015–2022), 46 h 11 min (Minutáž: 25–35 min)

Jane Fonda, Lily Tomlin, Sam Waterston, Martin Sheen, Brooklyn Decker, Ethan Embry, June Diane Raphael, Baron Vaughn, Craig T. Nelson, Geoff Stults (více)

VOD (1)

Série(7) / Epizody(94)

Kamarádky nejsou, ale když jim manželé utečou jeden s druhým, slušňačka Grace a excentrická Frankie si v příběhu nominovaném na Emmy k sobě cestu najdou. (Netflix)

Trailer

Pajky3

Grace and Frankie je příjemná pohodovka, která je bravurně obsazená. Celá hlavní čtveřice jsou herecká esa, která za sebou mají řadu velkých rolí, skvělých výkonů a diváckých cen, což samozřejmě s velkou grácií prodávají i v tomto seriálu. Chemie mezi nimi funguje naprosto bezchybně. Seriál začíná tím, že pánové oznámí svým manželkám, že by se chtěli rozvést, aby mohli žít spolu. To donutí Grace a Frankie, aby se postavily na vlastní nohy a budovaly si něco pro sebe. Zatímco Sol a Robert se připravují na společný život. Nejprve sice z donucení, ale postupem času se Grace a Frankie stávají nerozlučnými parťačkami. Grace a Frankie není sitcom, který by vyvolával záchvaty smíchu. Spíš jde o hořkosladkou komedii, kdy postavy prožívají podzim svých životů a mají chuť s tím ještě něco udělat. A takhle to funguje na výbornou. Jak už jsem říkal, hlavní čtveřice je úžasná a jejich postavy jsou komplexní. Postavy jejich potomků jsou o něco méně propracované a působí jednorozměrně, to jim však nutně neubírá na zábavě, nekompromisní Brianna nebo naivní Coyote dokáží pobavit. ()

rt12

Určitě jsem se bavila, i když s přibývajícími sériemi to začalo být kostrbatější. Už jen za výkon obou hlavních představitelek a jejich dialogy - klobouček dolů. Jak už je to bohužel nutné zastoupení homosexuálů je zde , alespoň na začátku celkem vtipně řešeno, že se jedná o bývalé manžely. Každým dílem mě , ale víc a víc s...y. O to víc jsem se těšila na ty dvě potřeštěné a léty nezlomené ženy. ()

BarryLyndon

NETFLIX did it again? Že se ještě divím. Strašně příjemný překvápko. Vlastně překvápko? S tímhle parádním castingem by mne asi bavilo sledoval i 10 hodinovou improvizaci na libovolné téma. Oscarová Jane Fonda a Lily Tomlin předvádějí parádní výkony, asi pro našince hlavní hvězda Martin Sheen už na sto let dopředu dokáízal svoje dramedický kvality v Západním křídle, no a Sam Waterson, tady stačí napsat jenom Newsroom. :) Není to uplně čistokrevná komedie a už vůbec ne sitcom, tohle je moc fajn odlehčenější dramedy. Strašně mne to baví i když je to papírově hrozně gerontofilní. Před prvním dílem zjišťovat minimum informací. 9/10 ()

jezurka42

Have you ever wondered if Ben and Jerry make more than ice cream together? Tragikomický průvodce životem lidí, kteří jsou již dvacet let za rčením "život začíná po padesátce". Zamilovala jsem si roztěkaného Sola, romantického Roberta, sarkastickou Grace i křehkou Frankie. Seriál uzavřel své vyprávění finální sedmou sérií a člověk zpětně vidí, jakou transformací si nejen hlavní postavy, ale i celý příběh prošli. Netlix přišel s vítanou a především příjemnou změnou, kdy postavil celý seriál na těch, kteří jsou většinou přehlíženi. Díky za to. Za těch pár let jsem dostala tolik rad, poučení a vzpomínek, že bych je za nic na světě nevyměnila. Doufám, že jednou také najdu ke Grace svoji milovanou Frankie. Once you see the real me, you are gonna run for the hills. ()

Davies182

PILOT: Divadelní komediální masterpiece, zadaptovaný Netflixem do neselhávajícího dialogového seriálu: něco takového se nám tu nejspíš rýsuje. Živoucí postavy, peprné hlášky, sarkasmus a zároveň cit pro těžkotonážní dramatické vsuvky. Stojí a padá to na ústředním kvartetu hollywoodských es, po první půlhoďce zatím palec nahoru. Kdy si jen na to na celé najdu čas, safra?!? ()