Ring

Během týdne zemře za zvláštních okolností skupina teenagerů, která sledovala tajemné video. Jejich těla byla nalezena podivně zkroucená a jejich oči vypovídaly o tom, že viděli něco hrůzostrašného. Video se ve městě stane mýtem. Pozvolna ale neviditelná síla začne svým smrtícím prstem ukazovat na několik lidí, kteří nejsou schopni odolat své zvědavosti. Jednou z nich je cynická novinářka Reiko, která se brzy proti své vůli octne ve spirále nočních můr plných strachu z nespatřené všudypřítomné hrozby. Další ze strhujících hororů od dob filmu Vymítač ďábla plný nadpřirozena, které se dotkne každého nervu vašeho těla, je výtvorem zcela odlišného druhu. Kritikové ho nazvali jedním z nejděsivějších hororových filmů posledních let. Ring přináší tísnivou a napínavou atmosféru naplněnou nepřekonatelnou hrůzou a přesvědčivou přítomností nadpozemského zla. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Jenislávek

Když to srovnám s americkym remakem, tak to na mě působilo o 100% líp :) žádny přeplácany efekty, ale proti tomu skutečně děsivá záležitosť. ()

Nocturno culto

ještě celkem dlouho po skončení filmu jsem se odtrhával od televize,velice sugestivní a děsivý snímek,narozdíl od nepodařeného amerického remaku... ()

West

Jak někdo může srovnávat americkou verzi s tou originální. Japonskou jsem viděl jako první a musim říct, že jsem byl z toho filmu celkem dlouho vyděšenej. V americký mě vše přijde strašně nahraný (kůň co skáče z trajektu - je jasně vidět počítačová nedokonalost , apod.) kdežto u Japonský verze je vše tak uvěřitelné a děsivě vážné. Jen ta videokazeta a linoucí se zvuk ze sluchátka mě nahání takovou hrůzu že mi stojí vlasy na hlavě. ()

Mik_e

Provedením jistě lacinější než americký Kruh, můj dojem z originálu je přesto pozitivnější. Myslím, že Ring je působivější po hororové stránce, některé momenty fungovaly. Přišlo mi, že se zkrátka tvůrci Ringu soustředili víc na prosté budování atmosféry. Na druhou stranu, jedná se o japonský film - pojetí je více mysteriozní než u amerického bratříčka, a zrovna u tohoto filmu jsem nadpřirozené schopnosti postav nevítal zrovna dvakrát. Hlavní protagonistka prostě super, ale Naomi Watts v remaku nebyla o nic horší. Nakonec tedy mohl rozhodnout pomyslný duel obou zpracování prostý fakt, že u Kruhu jsem měl velmi vysoká očekávání a byl jsem zklamán. Zde jsem projistotu nečekal nic a dostavilo se vcelku příjemné překvapení. ()

Hellknight12

Originálny snímok od Japoncou je docela fajn počin. Film je natočený podľa predlohy, ktorú bohužiaľ nepoznám ale chystám sa na ňu. Film má 96 min. Máme tu skvelú hudbu, ktorá vytvára dosť hustú atmosféru od začiatku do konca. Herci sa snažia ako vedia a je to aj vidno. Mne sa o niečo viac páči remake ako originál ale aj originál má niečo do seba. Film môžem rozhodne odporučiť, každému kto má rád ázijské ducharské filmy. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

rivah

Film vyznívá přirozeně i tajuplně jako thriller. Působivé a nevysvětlitelné tajemno prosakuje dějem. ()

src

Predloha americkeho Kruhu stavi na jinych vecech nez jeji remake. Oproti nove verzi neni kladen takovy duraz na kazdy detail (role videokazety je vicemene zatlacena do pozadi, detektivni patrani se v podstate nevyskytuje), klasickych lekavych momentu je dosti malo (i kdyz o "ocku" se mi bude zdat jeste asi hodne dlouho). Taktez hlavni muzska role ma vetsi vahu nez v americke verzi, a role syna je zatlacena do pozadi. Konec je o neco logictejsi a zrejmejsi. Herecke vykony jsou uchazejici, pricemz nejvice se mi libil vykon hlavniho muzskeho hrdiny. ()

wito

japonsky original ma fascinoval skoro tak ako americky remake. moj dojem z tejto verzie je akysi jednoduchsi, priamociarejsi a vlasata dama hrozostrasnejsia ako v remaku. ()

hero_bk

Protože americké verzi jsem dal pět a nechci to měnit, a o téhle verzi nemůžu říct, že by byla horší, musím dát taky pět. Zejména závěr se mi tady ale líbil mnohem víc... ()

Miagy

jedine, čo sa mi páčilo bol záver. Nič iné mi nepripadalo fajn. Remake z USA tentoraz prekonal original...Neviem si pomôcť, ale tieto japonské horory sa mi nie vždy páčia. ()

Shredder

Tentokrat americky remake vyhrava na plnej ciare. Japonsky original je ovela jednoduchsie a menej kvalitne remeselne spracovany. Chyba mi tu ta depresivna az mraziva atmosfera, to vsadepritomne napatie. Japonci nedokazali v tych klucovych momentoch pritvrdit a nechat ich vyvrcholit do desivosti. Vo Verbinskeho verzii s kazdym ubudajucim dnom atmosfera hustla a bolo citit ako strach a napatie narasta, zatial co v Nakatovej ubiehaju jeden za druhym bez signifikantnych zmien a okrem prebiehajuceho vysetrovania zahady sa nic nedeje. Jednoducho povedane vo vsetkych aspektoch je americkach verzia lepsia, ci uz porovname kameru, hudbu, naraciu, herecke vykony, ci ine faktory. Ked uz dojde ku samotnemu vyvrcholeniu, Sadako sa so Samarou nemoze porovnavat. Nebyt originalneho Ringu, nevznikol by neskor vynikajuci remake ani dalsie skvosty hororovej kinematografie ako Grudge, One Missed Call ci The Eye, ale napriek tomu ho nemozem hodnotit lepsie, pretoze oproti svoji nastupcom posobi len ako hruby nacrt. ()

Snathoras

Ach bože to byla, ale blbost...Tohoto jsem se měl bát? Dyť tam nebylo ani čeho se bát...každopádně horrory nikdy nebudou mým kouskem dortu (no co šálek kávy/čaje je moc mainstream). ()

Kozy9

Konečne som si našiel čas na to, aby som si v kľude pozrel jeden z legendárnych japonských klasík, ktoré sa dočkali aj zhotovenia amerického remakeu, ktorý väčšina už dávno videla. Otázka ale znie: Je japonská predloha kvalitnou matkou novšej dcéry ale je to iba hlúpy pokus o horor, ktorého kvality preukázal až remake? Ring od japoncov je (tak ako ste už predpokladali) naozaj kvalitný, no nanešťastie iba na úrovni remakeu. Zatiaľ čo američania spravili kvalitný dosť psycho horor, japonci svoje dielo poňali ako vždy svojsky a špecificky, čo sa prejavilo všadeprítomnou atmosférou japonského štýlu (je to atmosféra a prvky, ktoré spoznáte hneď pri každom japonskom filme). Americká verzia je viac akčnejšia, no aj logickejšia, zakladá na tom, že hlavná protagonistka mala psychické tajumplné problémi a preto aj trpela. Japonci spravili miernejšiu akciu, s pomalším rozbehom a menej hustou atmosférou, postavy sa správajú menej reálne, ale na druhej strane to je možno klasické správanie ľudí východnej kultúry, a čo je najdivnejšie, malá je v ázijskej verzii viac menej dajaká nadmieru čarovná a jej schopnosti sú fantasy. Taktiež príbehy sa mierne odlišujú, ale podstata je tá istá: Všetkým sa všetko vráti, len niektorý nevinný to schytajú spolu s hriešnikmi. Ring je nadpriemerný horor, dal základ iným filmom a vo svetovej kinematografii má pekné miesto, mierne nedostatky ho odďalujú od dokonalosti, ale 100% nie je nikdy nič a preto: 80%. ()

Tormentor665

Japonská verze je na rozdíl od americké, zaměřené hlavně na efekt, docela střídmá a sází spíš na silné momenty, kterých ale není tolik. Většina přítomných myslím viděla dřív americkou verzi, takže se těžko posuzuje, která je lepší. Není to rozhodně špatné, ale abych se u toho dusil strachy (jako u Noroi, Nenávisti, Marebita či Nightmare Detective), je to trochu málo. ()

Knor

Tak jsem si doplnil vzdělání a konečně viděl tenhle kult a jeto pecka. Přiznávám, že americký remake s Naomi Watts se mi líbí přece jen o trochu víc. Možná, že kdybych viděl tenhle orginíl jako první, mluvil bych jinak, ale stalo se. líbí se mi, že tady nejsou vůbec žádný zbytečnosti, film šlape od prvních minut a nepolevuje na napětí. Příběh Sadako je děsivej a odkrývání kletby funguje. Určitě tenhle horor doporučuju, patří ke špičce japonskýho i světovýho hororu. ()

mato:-)

Tak abych se bál telefonů ještě týden po shlédnutí to se mi ještě nestalo. Celou dobu sledujete průměrný horor a na konci to najednou přijde, vy pochopíte pointu a bude vám z toho celkem špatně, podmínkou je nevidět před tím americkou verzi a pustit si film o samotě a nejlépe pozdě večer. Oproti americkému remaku je zde lepší konec a netradiční japonské prostředí taky dělá své. ()

dobbin

Tady platí, kdo dřív přijde, ten dřív bere. A poněvadž jsem první viděl americký Kruh, máš smůlu Ringu. ()

Remaková smršť: Oldboy, Poltergeist, Kruh...

Remaková smršť: Oldboy, Poltergeist, Kruh...

03.12.2011

Producent Roy Lee v tom umí chodit. Živí se téměř výhradně remaky a jejich sequely. Mezi jeho nejbližší projekty patří americká předělávka kultovního korejského Oldboye. Spike Lee začne natáčet v… (více)

Asie opět nabízí kung-fu a horor

Asie opět nabízí kung-fu a horor

06.11.2008

Dva tvůrci z Dálného Východu, byť naprosto odlišného zaměření, vládnou dnešní novince. Nejdřív je tady neúnavný, nezastavitelný a nestárnoucí (no dobrá, to poslední není tak docela pravda) Jackie… (více)