Ring

Během týdne zemře za zvláštních okolností skupina teenagerů, která sledovala tajemné video. Jejich těla byla nalezena podivně zkroucená a jejich oči vypovídaly o tom, že viděli něco hrůzostrašného. Video se ve městě stane mýtem. Pozvolna ale neviditelná síla začne svým smrtícím prstem ukazovat na několik lidí, kteří nejsou schopni odolat své zvědavosti. Jednou z nich je cynická novinářka Reiko, která se brzy proti své vůli octne ve spirále nočních můr plných strachu z nespatřené všudypřítomné hrozby. Další ze strhujících hororů od dob filmu Vymítač ďábla plný nadpřirozena, které se dotkne každého nervu vašeho těla, je výtvorem zcela odlišného druhu. Kritikové ho nazvali jedním z nejděsivějších hororových filmů posledních let. Ring přináší tísnivou a napínavou atmosféru naplněnou nepřekonatelnou hrůzou a přesvědčivou přítomností nadpozemského zla. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Morholt

Perfektně natočenej horor - koukal jsem na to s otevřenou pusou od začátku až do konce. Navíc ten japonskej styl hraní tomu filmu dodává takovou divnou divnou atmosféru, která tu ponurost celýho příběh ještě víc zvýrazňuje - oproti tomu na mě byla ta americká verze moc "barevná" až "veselá". No a když lezla Sadako z televize, tak jsem měl oči navrch hlavy a když jsem to pak vypnul, zazrnila mi televize a do toho mi zavolal kamarád, jestli půjdu na jedno, tak jsem dostal málem infarkt. ()

Seabeast

Na všemi opěvovaný horor, který není radno si pouštět sám doma a v noci, to bohužel není takové terno. Údajně hrůzu nahánějící japonský originál má trochu nevýhodu v tom, že tolika děsivými momenty nedisponuje. Pravda, zpracování je vkusné a zvuková složka pěkně doplňuje tu obrazovou, ale úzkost Ringu moc nezpůsobí. Tři hvězdy mi připadají málo, ale na plný počet to rozhodně nebude. ()

svik

Každopádně nepotěším příznivce a nadšence tohoto snímku. Je pravdou, že jsem film nedokoukal do konce - bylo to úmyslne bylo to na mne moc veliké psycho. Nevim jestli bych mohl potom usnout a vůbec někdy si potom zapnout Tv, ale ten kousek co jsem viděl stál za to tak proto **** ()

villon17

Film mi poskytnul lepší vysvětlení než americká verze, to je jednoznačně plus, ale zbytek musim přiznat, že mě víc oslovil v zámořským podání - bylo to mnohem strašidelnější, víc jsem to prožívala a neměla jsem pocit, že koukám na scény jak vystřižený z divadla, protože Japončíci zkrátka moc hrát neumí, všechno zbytečně přehrávají, tady vyloženě byly uplně schizofrenní scény, kdy chvíli postava byla klidná a vzápětí hystericky vyváděla. Škoda, Amíky jsem za ty věčný remaky pomalu odepisovala, ale tady mi dokázali, že to občas přece jenom zvládnou líp. ()

corpsy

Tým, ktorý to ešte nevideli, ale videli americký remake rovno poviem, že budú z tohto snímku mierne sklamaný. Dej je značne pomalý a ľakačky niesu také efektné, teda aspoň oproti remaku. Tým ostatným - je to neuveriteľne silné a mrazivé dielo, ktoré vytvára svojím ťahavým štýlom neskutočnú atmosféru, gradujúcu do šokujúceho finále. Nespavé noci sú zaručené. ()

Cimr

Jsem opravdu jediný, kdo považuje japonský originál za strašidelnější, řemeslně lépe zvládnutý a zkrátka celkově lepší film? U americké předělávky jsem se sice sem tam bál, ale nepůsobil na mě celou stopáž tísnivým dojmem, tak jako originál. Hudba, herecké výkony, všechno mi tu přijde excelentní. I ten záznam na kazetě je děsivější v japonštině. Nebo aspoň mě rozhodně víc vyděsil chlápek ukazující kamsi mumlající cosi s pytlem přes hlavu, než americký žebřík opřený o dům. Také konec mi tady přišel víc "katarzní", víc usazující. Tenhle film je svižný, sugestivní, má atmosféru.. a ano, je pekelně strašidelný. Jeden z mála hororů (teď mě napadá snad už jen Osvícení), co bych si sám v noci v opuštěné boudě uprostřed lesa vážně nepustil. ()

fcreading

Výrazne najlepší je tento diel v ktorom je velmi pekelná atmosféra až priam strašlivá že sa výrazne vylakáte pri niektorých scénach. Sadako v tomto dieli je strašidelnejšia a herci sú v pohode. 90 percent. ()

Pirkaf

Sadako je pevnou součástí japonské popkultury, často se na ni odkazuje, a tak je tento film vlastně povinností pro každého, kdo se o japonskou kulturu zajímá. Určitě zajímavý fim s výbornou atmosférou. A ani mě nemrzí, že jsem neviděl americký remake. ()

Hamaradža

Suzukiho kniha (nečítal som, ale rád by som) bola nepochybne komplexnejšie a sofistikovanejšie napísaná, americká verzia zas oplývala dychvyrážajúcim audiovizuálom, ktorý nás veľmi efektne strašil ako deti. Táto, japonská filmová adaptácia, je skôr priemernou žánrovkou, dnes už neveľmi zaujímavou, no určite významnou pre popkultúru, ktorú obohatila fenoménom Sadako, Samary, Kayako a nespočtom iných démonických dievčatiek s čiernymi vlasmi zakrývajúcimi tvár. ()

Dont

Tentokrát musím říct, že remake zvítězil nad originálem na plné čáře, byť byl ve velké výhodě z důvodu obráceného pořadí projekcí. Je to už pár let, co jsem viděl Kruh, ale styl, jakým byl natočen, jen tak nezapomenu. Byl děsivější (zajímavější videonahrávka, např. motiv žebříku na půdu, dále obrázky kruhu, strom atd.) a v odhalování tragické minulosti propracovanější. Mnohem více také zapojil malého chlapce, který dával strašidelné atmosféře další rozměr, který jsem tady postrádal. Ring není vůbec špatný film, ale prakticky vůbec se není čeho bát, až na pár záběrů v závěrečné třetině. Je to spíše mírně nadprůměrný mysteriózní thriller. ()

fmash

Dlouhou dobu jsem Ringu odolával ze strachu, že budu mít potíže ustát tu hrůzu, ze které mi bude kapat pot do piva takovým způsobem, že se ten mok znehodnotí. Dobu tak dlouhou, že už jsem z doslechu a z různých narážek dávno znal pointu i velkou část děje. Jaké bylo moje překvapení, když se z filmu vyklubala decentní duchařina s příjemnými herci a navíc hezky natočená. Skoro jsem byl zklamaný, že jsem se nebál. ()

Petroff

Svýho času, v období americkýho remaku, byli všichni z Kruhu nějak mimo, a já nikdy nepobral proč... Příběh je stupidnější, než ve většině béčkovejch filmů, ať už v japonský, nebo americký verzi. Japonská alespoň vypadá relativně hnusně, co si tak pamatuju nějaký ulámatý nehty a podobně... Asi jsem to nepochopil, nevim... každopádně je mi to jedno... ()

Tyckin

Paráda, nedokáži si představit nic lepšího před spaním na dobrou noc :-) Kruh jsem prvně viděl kdysi ten americký v kině a nebylo to vůbec špatné. Posléze ze zájmu jsem shlénul i ty tři japonské abych si doplnil "vzdělání" - jenže tehdy ještě prakticky neposkvrněn asijskou tvorbou jsem nebyl schopen docenit jejich styl práce. Takže nyní s odstupem asi 13 let již jako jedinec se slušně rozvinutou diagnózou choroby zvané asiofilie (ach ty jejich krásné ženy...) si pouštím Kruh znovu a oceňuji kvality tohoto snímku. Miluji atmosférické horory, neviditelné zlo, napětí, drobné lekačky, tajemno, záhady, všudypřítomný strach a tíseň bez potoků krve - a přesně toto Kruh nabízí, děj vás zcela pohltí a zvuková stránka je úchvatná - nádherná práce (zejména 5.1. DTS má něco do sebe) a ač vám občas ty nepříjemné zvuky až trhají uši, hororové a tísnivé atmosféře přispívají nemalou mírou. ()

easaque

nostalgické +3* nostalgické srovnání dvou hororů, které jsem viděl ještě v době, kdy jsem hltal všechno a moc si nevybíral ;-) Kruh beru ještě do hromádky těch koukatelných hororů, kde neodletují kusy lidských těl a vnitřností a budují spíš na tajuplné mysteriózní atmosféře. První jsem viděl americký remake a o tom japonském jsem totiž ani nevěděl. Bylo to v letním kině a byl to pro mě tehdy skvělý zážitek. Přišel mi nápaditý a dobře natočený. Až po delším čase jsem zjistil, že má svůj předobraz a tak jsem si ho ze zvědavosti našel. Zpětně musím uznat, že se to američanům tentokrát povedlo líp s jedinou výjimkou, a to je závěr. Ten mi přišel u japonského drsnější a děsivější. Asi jsem viděl i pokračování, ale to už nesahá popisovaným filmům ani po paty. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

cariada

Hodně dlouho mě trvalo než jsem se dokopal se na tohle podívat. A musím říct, že je to na japonský horor hodně solidní. Atmosféra je hustá a pěkně depresivní, pustit si kazetu se vzkazem , že do týdne zemřete a ještě k tomu zazvoní telefon. Příběh prostý, ale o to víc se pak rozvíjí a má řadu nečekaných zvratů a řada lidí umírá, jenže jak se zbavit kletby? ()

Silverluv

Jsem nakonec rád, že jsem nejdříve viděl americký remake. Ten na mně zapůsobil o něco více. Originálem jsem trošku zklamán. Každopádně však skvělý a originální námět, temná a mrazivá atmosféra. Pro mě jeden z nejlepších hororů vubec, i když je japonské zpracování o něco chudší. Někomu to však může vyhovovat a vychutná si originál lépe než remake. ()

Remaková smršť: Oldboy, Poltergeist, Kruh...

Remaková smršť: Oldboy, Poltergeist, Kruh...

03.12.2011

Producent Roy Lee v tom umí chodit. Živí se téměř výhradně remaky a jejich sequely. Mezi jeho nejbližší projekty patří americká předělávka kultovního korejského Oldboye. Spike Lee začne natáčet v… (více)

Asie opět nabízí kung-fu a horor

Asie opět nabízí kung-fu a horor

06.11.2008

Dva tvůrci z Dálného Východu, byť naprosto odlišného zaměření, vládnou dnešní novince. Nejdřív je tady neúnavný, nezastavitelný a nestárnoucí (no dobrá, to poslední není tak docela pravda) Jackie… (více)