Ring

Během týdne zemře za zvláštních okolností skupina teenagerů, která sledovala tajemné video. Jejich těla byla nalezena podivně zkroucená a jejich oči vypovídaly o tom, že viděli něco hrůzostrašného. Video se ve městě stane mýtem. Pozvolna ale neviditelná síla začne svým smrtícím prstem ukazovat na několik lidí, kteří nejsou schopni odolat své zvědavosti. Jednou z nich je cynická novinářka Reiko, která se brzy proti své vůli octne ve spirále nočních můr plných strachu z nespatřené všudypřítomné hrozby. Další ze strhujících hororů od dob filmu Vymítač ďábla plný nadpřirozena, které se dotkne každého nervu vašeho těla, je výtvorem zcela odlišného druhu. Kritikové ho nazvali jedním z nejděsivějších hororových filmů posledních let. Ring přináší tísnivou a napínavou atmosféru naplněnou nepřekonatelnou hrůzou a přesvědčivou přítomností nadpozemského zla. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

dobbin

Tady platí, kdo dřív přijde, ten dřív bere. A poněvadž jsem první viděl americký Kruh, máš smůlu Ringu. ()

pepino

No můj první pocit? Docela slabota. Kvality to má nesporné ale nějak to se mnou nezacloumalo. Jsou mnohem děsivější horory. Kdo viděl Shutter ,může potvrdit. A srovnání s remakem? Remake byl určitě vizuálně působivější a možná trochu strašidelnější a taky co se týče kostry příběhu jednodušší a srozumitelnější. ()

LuNaj

Asi jsem zatím nepřišel na chuť japonské kinematografii, neboť si nedokážu kloudně vysvětlit, proč se mi americký remake líbil více. ()

henrycruel

Originální verzi jsem viděl dříve než americkou, což jsem asi jeden z mála. Film sice vypadá dost lacině, ale má svoje děsivé kouzlo, kterým překonává kdejaký drahý a trikově zmáknutý horor. Mě svým příběhem neuvěřitelně zaujal! Teď jsem zvědav na remake. ()

AgnesDee

Konečně horor, který nehraje na děsivý make-up herců, kteří hrají nadpřirozené bytosti. Akorát jsem musela ubrat hvězdičku za dementní konání chlapů, kteří se k ženám chovají jako hovada. ()

majk_n

Trochu zklamání oproti očekávání. Je znát, že japonský styl filmování je pro nás hůře stravitelný. Co se námětu týče je výborný ()

Milivoj

Příběh o prokleté videokazetě už je pěkně profláknutý, ale přesto mi při sledování této japonské klasiky běhal mráz po zádech. A ještě dlouho se mi zdálo o nešťastnici se ztrhanými rysy a nehty, jak se ke mně plíží. Nebyly potřeba hektolitry krve a stejně jsem se bál když si na mě atmosféra sáhla ledovou rukou - a tak to mám u horrorů rád. ()

matoon97

Je to síce menej strašidelné ako remake, ale nemôžem povedať ťe som sa nebál. Čo sa týka hudby, tak to je jediné, v čom toto vyniká nad remakom. ()

elanista1

Tento slavny desivy japonsky horor nie je ani z polovice taky desivy ako sa to o nom rozprava, s vynimkou poslednych desiatich minut to je len mdle patranie po pravde odkial kazeta pochadza, kto su ti ludia na nej a ako sa zbavit kliatby, hororu je tu primalo. A bohuzial efekt aj toho malo hororu co tu je, je zmareny tym ze po prve, americky remake som videl ako prvy a preto to pre mna uz nebol šok, a po druhe kruh bol parodovany v serii scary movie a Sadako uz mam zafixovanu ako parodicku postavu, a je mi to luto. Tu by sa fakt zisiel mazač pameti ktori pouzivaju muzi v ciernom. Ale zaver je aj napriek tymto neoddiskutovatelnym faktom silnym zazitkom. ()

nemer

Zlo je tady přímo hmatatelné, což se většiny jiných horrorů (krom některých dalších japonských filmů a amerického remaku) vůbec netýká. I na mě ho bylo už trochu moc, ale tak Japonci jsou vesměs úchyláci (pardon za politickou nekorektnost), z mého evropského pohledu určitě (až zase někdo budete opěvovat japonský svět, zjistěte si reálie). Asi díky tomu točí nejděsivější horrory. Toto je jeden z mála opravdu mrazivých. Zpravidla všechny japonské horrory mi stačí vidět jednou, vícekrát po tom netoužím :) ()

blondboss

Tak toto je tá neprebádaná originálna klasika, na základe ktorej vznikol - dovolím si už teraz tvrdiť - americký remakový hororový kult. Tento japonský snímok priniesol dovtedy nevídanú ťaživú a hutnú atmosféru, ktorú síce Japonci nedokázali naplno pretaviť do ozaj atmosferického hororu, ale ako základ to poslúžilo naozaj bravúrne. Nakata nám naservíroval skvelý originálny námet, ktorý priniesol do sveta hororov nový pohľad a nové dimenzie strachu. 60 % ()

Valenta28

Ten nejklasičtější z klasických Kruhů. Žádný remake, žádná americká napodobenina. Zkrátka jeden z dokonalých japonských hororů. ()

HanzoBureshi

Sadako je prostě má druhá nejlepší postava, první je samozřejmě Kayako. Já mám prostě pro starší japonské horory slabost a baví mě to. Americký remake má lepší vizuál, lepší soundtrack, větší rozpracovanost, ale japonské legendy by se dle mého názoru nemají předělávat. Tohle je prostě ORIGINÁL, který si opravdu drží mou pozornost, má to super zvukové vřískající efekty, sympatické postavy. Hlavní dvojice byla samozřejmě nejlepší. Nanako Macušima byla super a Sanada byl klasicky cool. Není to snímek, který sedne každému a někoho bude určitě nudit a někomu přijde dost směšný, ale já prostě tohle říct rozhodně nemůžu. Mé hodnocení: 9/10 ()

bulawaio

Nadprůměrné, ale americký remake se mi zdál o třídu lepší. Ta pravá atmosféra přichází až v druhé polovině filmu. ()

YukiKaze

Originál je pouze jeden a o Ringu to platí dvojnásob. Měla jsem to štěstí, že jsem si mohla přečíst i knižní podobu, která mě nezklamala. :-)) ()

Remaková smršť: Oldboy, Poltergeist, Kruh...

Remaková smršť: Oldboy, Poltergeist, Kruh...

03.12.2011

Producent Roy Lee v tom umí chodit. Živí se téměř výhradně remaky a jejich sequely. Mezi jeho nejbližší projekty patří americká předělávka kultovního korejského Oldboye. Spike Lee začne natáčet v… (více)

Asie opět nabízí kung-fu a horor

Asie opět nabízí kung-fu a horor

06.11.2008

Dva tvůrci z Dálného Východu, byť naprosto odlišného zaměření, vládnou dnešní novince. Nejdřív je tady neúnavný, nezastavitelný a nestárnoucí (no dobrá, to poslední není tak docela pravda) Jackie… (více)