Sestra

• USA The Nun (více)

SoloHan

Od Mníšky, som čakal naozaj viac. Vynikajúce prostredie Rumunska, ale ten potenciál ci už prostredia ci už Valak, nebola celkom využitá...vyber hlavných postáv neurazí, všetko ale predčila Hudba, ta bola naozaj brutálna. Z toho konca som troska zmätený a to prepojenie s grálom a templarmi, no neviem...urcite lepšie ako Anabelle, ale určite horšie ako Conjuring (to bude veľmi ťažké prekonať) ()

dodo357

Abych byl upřímny, po Annabelle 1 a 2 jsem nečekal nějaký zázrak. Ale musím říct že mě film docela překvapil. Film se odehravá v Romunsku v jednom polorozpadlém klášteře, kde se oběsila jeptiška. Následně pošle Vatikán kněze na vyšetřování a k tomu mu přiřadí jednu jeptišku ktera nesloila ještě slib. Celý příběh má plus prostředí Romunska které přidavá na kráse filmů. Horší jsou i v některých částech lekačky, které jsou předvidatelné. Ale některé mě taky občas vyděsili. Velké a finalní plus jsem dal za vysvětlení co to je za démona a kde se z Romunska vzal někde v Londýně. Finalní plot-twist byl pro mě uspokujicí. Čekal jsem víc to je fakt, ale na druhou stranu musím říct že na tento film se vyplatilo jít. 4/5 hvězd. ()

KRAVKOID001

Pakliže si musím odpovědět (a po prvních obavách z přečtených recenzí) jestli bude zachován hororový nervydrásající zážitek jako u prvních dvou dílů V moci démonů, musím si odpovědět Ano. Hororově sugestivně negativně nabité prostředí Rumunského kláštera s vtipnými výstupy Frantíka mě docela udržely v pozoru při duchařské akčárně druhé poloviny filmu. Za mě 75 procent. ()

Filip1999

Od tohoto hororu nemůžeme v rámci lekaček a strašidelných částí čekat nic nového. Často se jedná o předvídatelné situace. Nelze však říct, že bychom se během filmu nudili. Příběh vás od nějaké 15 minuty nenechá příliš odpočinout a v duchu hororu se nese až do konce. Pokud tedy čekáte, že přijde vždy jedna lekačka a pak máte 20 minut nudného povídání, než se zase něco stane, jste na omylu. Příběh byl poměrně dobře sestaven a poskládán dohromady. Oceňuji i zmíněnou návaznost na V zajetí démonů. Není to sice horor století, ale rozhodně patří mezi ty lepší snímky. ()

MixlevPixle

Na Sestru jsem se hodně těšila a včera ji konečně také měla to potěšení vidět v kině. Musím říct, že moc nechápu zdejší pseudo intelektuální komentáře o automaticky generovaných scénářích a nízká hodnocení, protože tento horor se opravdu povedl. Děj se rozvíjí a rychle nabírá tempo, nenudila jsem se ani na okamžik a sledovala, jak si ústřední trojice poradí s panem Valakem. Líbilo se mi, že démon samotný se zjevuje už od začátku a nemá jen několika sekundový part na konci filmu, jako tomu bylo v předchozích filmech a považovala jsem to slabinu Conjuringu i série Insidious. Kvituji velké finále, které zobrazuje Valaka v celé jeho ohavnosti.Klášter parádní, atmosféra goticky mimořádná a vše navíc podkresluje dokonalá hudba. To, že se občas chovají postavy nelogicky a že se jdou projít do nejtemnějšího a nejohavnějšího sklepa všech dob, jim mile ráda odpustím, protože herci jsou vybraní výborně. "Frantík" mě nijak nerušil a "spoiler" ten konec jsem mu teda nepřála, přestože je to povedené vysvětlení, jak se Valak ocitl z Rumunska najednou v Londýně... Za mne velmi povedený počin této sezóny. A doufám, že Valaka zase brzy uvidíme. ()

swineee

Předchozí filmy na které Sestra navazuje jsem viděl, ale popravdě si nepomatuju o čem byly. Nicméně to zde nebylo moc překážkou, jelikož The Nun není horor o příběhu. Od začátku vás film drží v neustálém napětí. Nebojíte se však žádného ducha, nebo něčeho nadpřirozeného. Bojíte se toho co na vás bafne, nebo houkne, nebo spadne. Je to zkrátka film, kde bude každou chvílí nějaká "lekací" scéna. Tím se režisér a střih opravdu vyznamenali, protože mnohokrát jsem se opravdu lekl a to dost pořádně. Co však tomuto filmu úplně chybí, je příběh. Z mého pohledu téměř nulová pointa, bez jakéhokoliv poučení, nebo vyšší myšlenky. Za mě 3 hvězdy ()

LennyCowler odpad!

Opět jsem se ujistil, že dát na hodnocení zdejších uživatelů není uplně dobré, šli jsme s maželkou na to do kina a bylo to velké zklamání. Kdyby to byl náš první horor, tak bychom třeba byli i spokojeni, ale takhle to musím hodnotit pouze negativně, nebylo tam nic co by překvapilo, nic co už bych neviděl a těch pár lekaček to nezachrání. Souhlasím s uživatelem "pepo". Také jsem měl pocit, že je to jak Van Helsing. Také "SeBig" píše přesně jak to je. Celkově film probíhal asi takhle: Nuda, nuda, klišé, nuda,manželka usíná, nuda, klišé, klišé, probuzení manželky( proklíná se že naletěla a chtěla na tohle jít) nuda, nuda, hrůza, klišé,nuda, nuda. Opět zbytečné pokračování, tohle mělo zkončit dvojkou a dál už nic. Každý kdo má trochu vkus, dá od takového kýče ruce pryč. ()

Korra

Když už klišé, tak pořádně a neflákat to. Tohle naštěstí tvůrci věděli, a tak film působí skoro hammerovsky - starý hrad, bázlivý vesničané, kočár a koně, hřbitov radost pohledět a se strašením se neotálí - pěkně od začátku naservírovali, o co tady půjde. Nejlepší části filmu jsou interakce novicky s jeptiškami. Titulní jeptiška častým používáním ztrácí svoji děsivost, a ani ona nepřekonává scénu s modlením růžence... BTW jeptišky musely být docela borky s ocelovými nervy, když dokázaly žít s neustálou přítomností děsivého přízraku a vědět, že jednou... Jen škoda, že démon nakonec neposedl mladou novicku. Přece jen by tím byl jeho (její) origin o něco osobnější. ()

Dr.Miku

Ani neviem vyjadriť sklamanie nad týmto filmom, a tiež nad ľuďmi, ktorí to ohodnotili nad 3*. Tak veľmi som sa tešila, pretože Conjuring Universe vítam s otvorenou náručou, ale tak TOTO?! Sem by som to ani nezaradila, pritom neviem kde sa stala chyba. Tak začnem poporiadku. ad 1) cameá Sestry v predošlých filmoch boli strašidelné, hovorila som si "vlastný origin to bude šupa", ale nie, Sestra vo filme pôsobí druhorado, aspoň ja som mala ten dojem. Okrem toho najviac ma sklamalo, že jej origin tam vlastne ani nebol. 2) postavy nemali žiadnu charizmu, dokonca sestra Very Farmigy Taissa bola svoj tieň, keď si ju porovnám z AHS série. Kňaz - Miracle Hunter (WUUT? preboha povedzte rovno, že exorcista pre Vatikán!) - akoby z čerešne spadol, na každý trik sa nachytal, prenasledoval doslova tiene, ani raz vo filme neukázal štipku skúseností v rámci svojho povolania, no a najlepšie alebo skôr najhoršie na koniec- Frantík. 3) Frantíku, Frantíku - preklad mena veľmi utrpel, ale to nie je jediný problém "Frantíka". V každej scéne, v ktorej sa F. (ani to už nevyslovujem) objavil, horko-ťažko vybudované napätie filmu sa zrazu vytratilo do stratena. Ako by sa aj mohlo (napätie) udržať, keď sme Frantíka videli hneď v jeho 2.(?) scéne v spoďároch naháňať kury (pre ČR slepice). 4) Áno, priznávam, dvakrát počas filmu (v kine) ma odhodilo do stoličky - ale všetko len kvôli nasilu vytvoreným zvukovým efektom, ktoré mali jediný lacný cieľ - vyľakať. Nie napätie deja, nie Sestra, ale zvuky. 5) Finále bolo azda najväčším sklamaním, už som len očakávala koniec filmu, titulky a hajde domov. Takto nie. Dve hviezdičky dávam horko-ťažko za kulisy a atraktívne prostredie rumunského kláštora. ()

KahlaRenee

Ak ste nevideli filmy zo série V zajatí démona , tak ich musíte vidieť predtým, než sa budete pozerať na Mníšku, pretože tento film bude mať väčší zmysel Aj napriek tomu, že tento film sa odohráva pred filmami V zajatí démona. Mníška je o démonickej entite, zlomyseľný duch, samotne zlo a stvárnenie démona monom Valák. Valak bola mníška, ktorá mučila všetky dobré mníšky, ktoré žili v tomto kláštore v Rumunsku. Všetky mníšky boli zabité démonom Valakom okrem jednej mníšky, ktorá si vezme svoj vlastný život. Po tejto udalosti ,kňaz z Vatikánu a sestra, (ktorá sa chystá stať mníškou) boli vyslaný do opátstva svätého Carta v Rumunsku aby vyšetrili tieto udalosti. Veľmi sa mi páčilo, na tomto filme ukážka dobra proti zlu. Vo filme bolo veľa strašidelných scén a niekoľkých násilných a brutálnych momentov, ktoré má nútili vyskočiť z kresla. Veľmi sa mi páčili všetky tie temne scenérie z hradu. Tento film bol lepši , než som očakávala. Všimla som si, že niektorí ľudia , nemajú rad tento film. Pokúste sa nájsť čas na tento film namiesto toho, aby ste hľadali spôsoby, ako mu dať zlú recenziu. celkovo to bol výborný film. Mali by ste ísť pozrieť tento film. Nebudete sklamaní. ()

Boyled

Tak tento film byl jedno velké zklamání. Všichni v okolí byli nadšení a ujišťovali mě, že nic lepšího už neuvidím... no nuda strašná. Jednu hvězdu dám jen proto, že existují ještě horší filmy než je toto. ()

Solinek

Velkolepé reklamy, spoty typu horor roku a skutek hodně utek... Slabé, hodně slabé. Dalo by se říci ztráta času. Tento Béčkový film shazuje celou sérii Conjuring. ()

Luky.Sulo

Len pre info tento film je podla skutočných udalostí ... a kláštor sa skutočne nachádza v Rumunsku a bol bombardovaný počas 2 svetovej vojny ... dokonca sa viedlo aj reálne vyšetrovanie - Čiže scenár, réžiu a produktívne myšlienky dajte bokom . ... Myslím si že z toho všetci vytiahli maximum a robili čo mohli ...aby to vyzeralo celkom atraktívne ... za mňa spokojnosť... ()

Pixick

Na "sestru" jsem se těšil i netěšil. Poslední dobou je to s horrory v kinech "velký špatný" a tak jsem do kina šel už s tušením, že se opět zklamu. Jediné co mě drželo při životě byl fakt, že jsem se měl konečně dozvědět PROČ a dojít k vysvětlení událostí z "V zajetí démonů". A opět jsem se nemýlil. První 2/3 filmu se rozjížděly opravdu pomalu a i přes lekačky, kdy s sebou celé kino škubalo, já jsem jen tupě hleděl na plátno s hlavou opřenou o dlaň. Film se skutečně rozjel až v poslední půl hodině a i tak to bylo víc komické než (jak bych u horroru očekával) strašidelné a šokující. Ani očekávané rozuzlení událostí mě neuspokojilo, vysvětlení z "V zajetí démonů" bylo jen nemastné neslané a proběhlo jen v pár sekundách. Jediné pozitivum to má v tom, že jsem se opět utvrdil, že na dnešní horrory nemá smysl chodit do kina a upouštět žilou své peněžence. ()

r3musko

Tento horor si s logikou veľa starostí nerobí. Väčšina lakačiek pôsobí prvoplánovo, ale zato efektne. Chápem, že sa to cieľovej skupine (tínedžeri) páči. Mne ale chýbala jedna podstatná vec, ktorú som spomenul hneď v úvode. Keď sledujem horor, tak sa snažím premietať, čo by som spravil ja v takej situácií. Keď sa postavy správajú podobne, pomáha mi to vžiť sa do deja a pôsobí to reálnejšie. Šikovní filmári to spravia tak, že až takmer do konca filmu sa udalosti dajú vysvetliť logicky a nie je dôvod na paniku. Tento film je trochu iný. Hneď od úvodu servíruje udalosti, po ktorých by každý príčetný človek vzal nohy na ramená. ()

tomando1

ak čakáte zbierku horového cliché, predvídateľný dej a prvoplánove strašenie tak Mníška vás v tomto nesklame, naopak naplní až cez mieru únosnosti. Veľmi ťažko sa mi pri tejto novodobej hororovej srágote udržiavalo pootvorené oči. Je to skrátka ďalšia urážka z holy(v)údu pre diváka s čo len štipkou hororového vkusu. Nech tvorcom tohto trash-festu Carpenter odpustí...Amen sestra ()

Annabelle se vrátí

Annabelle se vrátí