Sestra

• USA The Nun (více)

Scraffy

Sklamanie. Horor od ktorého sa očakávalo hodne a bol najviac riešeným hororom roka 2018 som teda čakal hodne. Naprosto zabudnutia hodný horor o ktorom by sa ani nerozprávalo nebyť jeho slávnych predkov. Jednoducho horory od Wana sú slávne. Toto konkrétne je iba akýsi slabý odvar. Valak vyzeral byť fajn postava, avšak to opäť všetko dopláca na zlú réžiu a ešte horší scenár. Všetko je to plné klišé, že keď to pozerá človek, ktorý má už nejaké tie horory napozerané, tak sa jednoznačne pri tom nudí. Určité veci boli až smiešne, ako napríklad mníška zombík alebo svätý grál zobrazený, ako Kristova krv v sklenenej guli. Atmosféru si to síce zo začiatku budovalo, ale neskôr sa aj tá úplne vytratila. Výkony hercov sú zanedbateľné a jediné, čo môžem asi tak najviac pochváliť je výprava, ktorá je naozaj perfektná a určité miesta sú veľmi mysteriózne. Film s takýmto rozpočtom a možným úspechom by si zaslúžil určite omnoho lepší scenár a schopnejšiu réžiu. ()

Clark_Kent

Abych pověděl pravdu sestro, nějak extra jsem se strachy nepodělal. V Rumunsku se oběsila jeptiška, pravděpodobně ji sváděl z cesty neblahý démon Valak. Nemůžu si pomoct, tady na mě Valak neudělal tak hrozivý dojem jako třeba v Conjuring 2. Smrťákův make-up byl sice dobrej, ovšem ten příběh jaksi zadrhával nemělo to pořádnej náboj a scénky nedotažený. Svička zhasla hodně rychle a čekám, že víc zlovolnosti nasypou do očekávaného pokračování Conjuring 3. P.S.: Nebojím se své slabosti, neboť Silný je ve mně (sv. Alžběta od Trojice). ()

Knor

Zkrátka, není to taková pecka jako V zajetí démonů, ale nemám s tím vůbec problém. Kašlu, že je to plný ohranejch momentů, když to baví. To prostředí zapadlýho kláštera někde uprostřed Rumunska je naprosto dokonalý, ten příběh se mi líbil a přiznávám, že u několika momentů jsem byl docela vyděšenej. Mě se to líbilo, ne že bych to musel vidět několikrát měsíčně, ale určitě je to povedenej horor. ()

MAAUZ

Prostředí Rumunska, kostela, sklepení, hřbitova už bylo samo o sobě vyzívavé. Místy dost nepříjemné. Bohužel Sestra si neudržela nit a díky nepovedenému finále se z toho stala laciná sračka. ()

Kaja137

Začátek filmu mne zaujal, zbytek poměrně zklamal. Očekávala jsem trošku větší návaznost na film V zajetí démonů 2. V této "strašidelné" slátanině se občas nedalo pochopit, zda jde o skutečnost či nějakou noční můru. Duchařiny mám ráda, ale tady je, dle mého názoru, vše stupidně přehnané. Jedinou scénou, která mě bavila, byl odjezd z kláštera. Připomnělo mi to konec filmu Život, kde mne též nejvíce zaujala a pobavila závěrečná scéna. ()

playboy_05

Brutalne promarneny potencial...Takhle posrat pribeh jedne z nejzajimavejsich hororovych postav poslednich let je temer umeni. Film bez hruzy, bez lekacek, bez cehokoliv, co by na pribehu sestry dalo oznacit za zajimave. ()

Equilita

Som teraz trochu zmätená, pretože neviem, či sa už netočia naozaj desivé horory, alebo som z toho už jednoducho vyrástla. The Conjuring jednotka aj dvojka boli fakt kvalitné filmy a mníška tam tiež mala svoje miesto. Tento film síce mal zaujímavú atmosféru (parádny kláštor s cintorínom a les), ale to bolo asi jediné, čo malo potenciál. Scenár a hlavne celkový dej filmu, bol veľmi slabý a ani tie lacné ľakačky ma nevystrašili. ()

Meev

Tak vyloženě propadák bych to určitě nenazýval. Byla na to moc vysoká očekávání, to je vše. Koukněte se na to a... Ono je to komplikované. Na první straně stojí dobrý děj, na druhé straně předešlé 2 díly, které byly, ať si říká kdo chce co chce, dokonalé. Řekl bych... Špatné vcítění do děje a už od začátku mi nějaký šestý smysl říkal, že ve filmu něco nehraje. Vyklubal se z toto pro mě originální filmek, který má právo si říkat dobrý hororový film. Po zajímavý děj, přes hrádky s kamerou a mizením lidí a přes podle mě dokonalou tajností jeptišek. Na druhou stranu musíme brát v potaz napětí, u kterého mi to někdy skřípalo. Lekačky byly půl na půl. Některé veeeelmi dobré, některé veeeelmi špatné. Není to špatně natočené. Není to špičkově natočené. Je to jiné. Stejně by mě zajímalo, jak by to dopadlo, kdyby se režie svěřila opět do rukou Jamese Wana. 65-75%. ()

Zeno

Neni to moc taková ta strašící duchařina a V zajetí démonů to moc nepřipomíná. Spíš jsem si u toho vzpoměl na starýho dobrýho Hellraisera :D Ale špatné to neni, postavy sympatické, žádnou velkou logiku snad nikdo nečeká. Na jedno zkouknutí proč ne. ()

Brooks

Vďaka efektnej práci s hudbou a strihom sa človek veľmi nenudí a atmosféra občas dokáže vyvolať zimomriavky (vďaka kvalitnej interiérovej výprave a dobre vybranému kláštoru), ale dejovo sa jedná o rovnaký derivát hororových klišé, ako bola druhá Annabelle. Tentokrát navyše bez sympatických postáv a režijne nanajvýš rutinne spracovaný. ()

Kariya

Je fajn, že Valak coby ústřední démon celého světa Conjuring dostal svůj vlastní film. Škoda, že se nejmenuje Valak, ale vzhledem k výsledku je to dost jedno. Jsou jen 2 důvody, proč tomuto braku nechci udělit odpad. Zaprvé proto, protože existuje "horor" Hostel 2, kterému nemohu udělit cenu fekálie a zadruhé díky velmi dobrému námětu. Námět o tajuplném klášteře v rumunských lesích, který je opředen mýty a legendami a v reálu je zde skutečný jakýsi portál do pekla je fajn. Ale následné dění plné nelogických, nudných, amatérských a až infantilně strašidelných scén přivádí celý film s dobrým námětem do hlubin filmových pekel. Nic na plat, že většina filmu je ve tmě a že se má divák nakonec vyděsit faktem, že v kláštěře byli hrdinové celou dobu sami s tím zlem, když to celé nefunguje, nezapůsobí, nepřesvědčí. Doufám, že to jednou někdo přetočí, s ponecháním námětu, ale mnohem lepším a hrozivějším Valakem, bez infantilní sestřičky a trapných komických cirkusáckých kousků jako plivívání kristovy krve, či její samostatný výskyt zde. Těším se o to víc na Crooked Mana. ()

Alois88

Tento příběh se skutečně stal na americkém středozápadě v polovině 70tých let. Teda vlastně v Rumunsku a 50tých letech. Mám v tom zmatek. Skutečně mi to připomínalo Věřte nevěřte, hlavně kvalitou zpracování. I když ve Věřte nevěřte ty minipříběhy měly kolikrát lepší atmosféru a byly děsivější. V tomto filmu bránu do pekel otevřela bomba z 2 světové války. No a pak už tu bylo splácané úplně všechno. Bože, to byla píčovina, Amen! ()

Nelishka91

Velká propagace, velký bum...bohužel, to bylo to jediné, co bylo dobré. Tolik možností bylo, jak se pohrát s postavou zlého démona v podobě Jeptišky, ale přišlo mi, že se do toho zamotali. Zpracování bylo velmi pěkn, stejně jako kostými...ale ten konec? Jděte s prominutím do háje... ()

Lkn

Hm tak tohle se zrovna tolik nepovedlo.. Mohli z toho dostat mnohem vice. Mam pocit, ze tam nebyla zadna lekaci scena. ()

Annabelle se vrátí

Annabelle se vrátí