Malý Sheldon

• USA Young Sheldon (více)
USA, (2017–2024), 46 h 30 min (Minutáž: 18–60 min)

Iain Armitage, Zoe Perry, Lance Barber, Raegan Revord, Doc Farrow, Montana Jordan, Danielle Pinnock, Rex Linn, Valerie Mahaffey, Brian Stepanek, Melissa Tang (více)

Série(7) / Epizody(141)

Pro devítiletého Sheldona Coopera není snadné vyrůstat ve východním Texasu. Být největším géniem své generace, který vyniká v pokročilé matematice i vědě, totiž není vždycky výhodou, zvláště pak v zemi, kde mají svrchovanou pozici náboženství a fotbal. A zatímco se zranitelný, nadaný a poněkud naivní Sheldon vyrovnává se světem, jeho úplně obyčejná rodina musí najít způsob, jak se vyrovnat s ním. Jeho otec George se ze všech sil snaží uspět jako středoškolský fotbalový trenér i jako otec chlapce, kterému nerozumí. Sheldonova matka Mary zuřivě brání a opatruje svého syna ve městě, kam prostě nezapadá. Sheldonův starší bratr Georgie sice dělá na střední škole co může, ale je těžké být za frajera, když chodíte do stejné třídy se svým devítiletým bratrem. A nakonec je zde taky Sheldonova sestra, jeho dvojče Missy, jež někdy těžce nese, že se jejímu bratrovi dostává tolik pozornosti, ale zároveň je to jediný člověk, který může Sheldonovi spolehlivě říci pravdu. Během deseti let vysílání seriálu Teorie velkého třesku diváci poznali ikonického, výstředního a neobyčejného Sheldona Coopera. Tento komediální seriál nám skýtá příležitost nahlédnout do jeho dětství, kdy se vydává na svou nevinnou, ošemetnou a slibnou cestu k přerodu v muže, jímž se stane. (HBO Europe)

Franki69

Seriál pro takřka výhradně příznivce TBBT. Ostatním, které fenomén The Big Bang Theory minul, tohle spin-off prequel dílko spíš nedoporučím. Děj v podstatě každé epizody jeho scénáristé, stejní, kteří pracovali na TBBT, totiž splétají kolem některé z mnoha vlastností Sheldona Coopera, z jeho fóbií nebo příhod, o kterých v původním seriálu vyprávěl svým spolubydlícím. Young Sheldon je zkrátka plný „pomrkávání“ a drobných a častých eastern eggů, kterým porozumí jen zasvěcení diváci. A patřičně je docení. Pro ostatní to bude daleko obtížněji uchopitelná látka o nadprůměrně chytrém, a také superextra otravném devítiletém chytrolínovi s motýlkem, vyrůstajícím se svými „normálními“ sourozenci v rodině obtloustlého trenéra středoškolských fotbalistů a bigotně věřící křestanské matky v malém městečku Medford v Texasu. ** Při uvedení Young Sheldona jsem byl dost na vážkách, jestli to toho půjdu. Nakonec jsem na záměr tvůrců, vytvořit nikoli sitcomovou, ale spíš „průměrňákovskou“ podívanou z Sheldovova dětství po několika dílech přistoupil…a jediné co mě teď, po shlédnutí všech dílů mrzí je jaksi "neukončená" 3.řada a chybějící (byť avizovaná) řada č.4. Seriál drží pohromadě vynikající herci, vyborně rozehrané dějové linky mnoha dalších postav (vynikají babča a Sheldonova sestra/dvojče Missy) a nevtíravý, skoro až britský humor. A ty drobné „TBBT vsuvky“ jsou skvěle vymyšlené a příjemně celé to dílko koření. Jídelna Caltechu, dětští Leonard, Bernadette, Rajesh nebo Howard. A že jsem zmínil herce. Někteří si v TBBT zahráli. Nemyslím jen Sheldonova otce, uvedeného v místních zajímavostech. Ale také třeba učitelku hudební výchovy (v TBBT mořskou bioložku) nebo uštěpačnou zdravotní sestru, která byla hned v prvním díle TBBT, když si Sheldon a Leonard chtěli vydělat na kvalitnější připojení internetu… Prostě…tohle je seriál pro fans a 85% si rozhodně zaslouží. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. Mou nejoblíbenější postavou byl Georgie, jehož charakter prošel psychologickým vývojem. ()

Karbos

První 3 série super, pak to ale postupně začíná scenáristicky drhnout. V páté sérii už to začíná být hodně vyčpělé a tak se dočkáme i klasických námětů z telenovel, kde se řeší všechny ty trapný témata okolo nevěr, pomluv, včetně klišé jako "Jsem těhotná! A tobě je 17". Bohužel i zde platí, že seriál se nerozloučil, když měl. A tak sledujeme karikaturu v podobě torza kdysi fajn seriálu. Pro dobro a respekt k tomuto počinu pevně doufám, že nedojde za účelem zisku k dalšímu zprznění tohoto jinak solidního seriálu v podobě 7. 8. 9. a jiných sérii. ()

Heso

Většina z nás si během sledování Malého Sheldona, jenž vypadá jako malý Cristiano Ronaldo, jistě pokládá otázku, zda by tento seriál byl úspěšný, nebýt TBBT. Co by se stalo, kdyby se Malý Sheldon natočil ještě předtím? Mělo by to úspěch? Těžko říct… Nicméně za sebe můžu říct, že tohle se mi líbí víc, než TBBT. Každopádně v mnoha případech tu z mého pohledu Sheldon není až tak silný a děj hodně táhnou můj oblíbenec Georgie, Missy a táta, naopak slabší pasáže shledávám při výstupech mámy. Babča ději napomáhá jak kdy. Ale tak to bývá ve většině seriálů. Někdy mi přijde, že díl má kolikrát na můj vkus zbytečně zbrklé ukončení. Skončí se v tom nejlepším a řada věcí zůstane nevysvětlena. Občas se na to naváže v následujícím díle, občas ne. Taková shnilá třešnička na jinak vcelku povedeném dortu. ()

JudgeLemire

Seriál, který pro mě v mnoha ohledech předčil svého předchůdce. Absence umělého smíchu, změna času u prostředí i jasnější nutnost vývoje, díky kterému nehrozí stagnace jsou hlavní změny. Sheldnova rodina se také jasněji vyvíjí a nikdo není tu nikdo, kdo by mě štval. Vedlejší postavy jsou také skvělé, speciálně pastor. Děj je s každou sérií méně epizodický a mění se dynamika (Sheldon a nevyzrálý Georgie vs starší Sheldon a dospělejší Georgie). Nejlepší nástupce, jaký mohl být ()

nikinikiniki

Výborný seriál na zlepšení nálady a zasmání. Někdy člověk opravdu brečí smíchy. :) Skvělý výběr herců. Btw nikdy jsem neviděla Big Bang Theory. ()

Doffy

S Malým Sheldonem to jde od desíti k pěti. Některé epizody jsou vyloženě za 5 hvězdiček, u některých jsem se naopak tak nudil, že bych neváhal dát i 2 hvězdičky. Jako by se tvůrci nemohli rozhodnout, jak správně seriál uchopit. Doufám, že 2. série nabídne něco víc. ()

arianasko

Tenhle sitcom mi vyskočil na hlavní stránce při aktivaci HBO GO. A ačkoliv jsem neviděla všechny díly TBBT tak jsem se rozhodla, že tomu dám šanci, protože Sheldon přece musí být vždycky Sheldon! A musím uznat, že jsem si ho zamilovala ještě víc než při TBBT. Co mě však potěšilo ze všeho nejvíc, je to, že ačkoliv malý Sheldon je hlavní postava, seriál jen na něm nestojí. Výborně je napsaná i role malého dvojčete Missy, která se role zhostila neuvěřitelně. Meemow seriálu dodává naprostou korunu a každá scéna s ní znamená automaticky úsměv na tváři. Rodiče jsou takoví, jaké bychom všichni očekávali, a párkrát jsem měla dokonce slzu v oku při jejich konfrontacích se Sheldonem. (Obdivuji rodiče, kteří mají ‘‘trochu‘‘ jiné děti). Co se týká prostředí tak je vybudováno skvěle, stejně jako hlavní soundtrack. Takže když to shrnu je to vlastně moc příjemná a nenáročná podívaná, která má 75% velmi zaslouženě. 4* dávám s čistým svědomím a těším se, až zase zjistím něco z dětství Sheldona, co ovlivnilo jeho dospělé chování. ()

soukyd33

Velmi nadaný mladý teprve 11 let starý hoch, s neuvěřitelnou inteligencí (vysoké IQ). Jak se později v TVT dozvídáme, může za to eidetická paměť. Super je, že každá postava, má svůj charakter. Humor zde nechybí, ale vytváří ho zde jen tři osoby. 1. až 4. Série. Ani náhodou to není jako Teorie Velkého Třesku. Některé scény a informace dobře zapadají do Teorie Velkého Třesku. Sheldon v dětství prudí snad každého, koho potká. Hodně známého chování ale chybí. Zvedám hodnocení z původních 3 na 4 hvězdičky. Hvězdiček 4 ()

zekon

Napsat že tohle je lepší nebo stejně dobré jako TBBT může jen negramot nebo neznalec TBBT. Dětská komedie není sice špatná, nicméně ten vtip a pohotové reakce z TBBT tu nejsou a kdyby se seriál jmenoval Polákovi vyjde to nastejno. Seriál vhodný pro děti do 10ti let. Tohle je opravdu naprosto něco jiného s ukradením názvu/jména. ()

jammik

Výborný výběr herců a dobrá zábava. Kontrast mezi inteligencí a "normál" životem se spoustou vtípků a situací - je opravdu povedený:) ()

Ondak

Nápad s natočením života malého Sheldona mi nepřišel nijak zajímavý a říkal jsem si, že autoři jen chtějí ze značky teorie velkého třesku vydojit co nejvíc. Po shlédnutí, jsem ale musel změnit názor. Seriál je zábavný a nápad s představením rodiny Sheldona a postav z jeho života je perfektní. V druhé sérii je děj spíše zaměřen na vedlejší postavy a tím dle mě seriál trpí, ale pořád je to skvělá zábava. Znalci původního seriálu najdou některé odkazy a vysvětlení. Nedá se ale srovnávat s původním seriálem. Humor i děj je jiný a to může být pro fanoušky problém. ()

fricek12

Snaha přiživit se na popularitě Sheldona Coopera. Kdyby radši místo toho natočili další sérii BBT. Průměrná komedie. ()

Dusty56

Opravdu se mi nepovedlo pochopit, co za žánr je tenhle seriál. Prý to má být komedie, ale když se člověk zasměje za celý díl jednou, tak mi to úplně tak nepřijde. Další a ještě větší problém mám s obsazením. Mladý Sheldon je nevychovaný a povýšenecký a to opravdu hodně (tak moc, že to není vtipný, pokud to měl být záměr, ale je to ránu). Jeho otec mi pak přijde, že ani neumí moc hrát. Jeho matka je otravná a také chodí s nosánkem nahoru. Narozdíl od nich, babička a oba Sheldonovy sourozenci nezklamali, ale sami tento seriál z horšího průměru vytrhnout nedokážou. ()

flyer.nick

Sheldona všichni známe z TBBT, a jelikož tady dost dokonale převedli k životu jeho dětství o kterém v TBBT mluví prakticky neustále, tak ten tady neměl moc čím překvapit. Znali jsme i jeho matku a trochu i bratra, který je ale tady dost malý grázl. Zato jeho sestra je asi to nejlepší co seriál nabízí a dokáže pobavit stejně jako zabít už jen svým pohledem. Celkově mi to dost připomíná seriál Průměrňákovi, jen odehrávající se o pár let dřív. ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

31.12.2017

Favreau a mladý Sheldon

Favreau a mladý Sheldon

16.03.2017

Přátelé měli spin-off s Joeym, Teorie velkého třesku nám nabídne Sheldona. Rozdíl je akorát v tom, že tentokrát dostaneme prequel, v němž bude populárnímu hrdinovi 9 let. Ano, řeč je o dlouho… (více)