La Llorona: Prokletá žena

• USA The Curse of La Llorona (více)

La Llorona. Plačící žena. Děsivý přízrak uvězněný mezi nebem a peklem, stižený hrůzným osudem zpečetěným vlastní rukou. Celým generacím nahání hrůzu pouhá zmínka o jejím jménu. Když ještě žila, utopila v záchvatu zuřivého vzteku své děti, a když po svém hrůzném činu ronila slzy bolesti, sama se vrhla do zpěněných říčních vod. Nyní jsou její smrtící slzy věčné a těm, kdo v noci zaslechnou její posmrtný nářek volání, není pomoci. La Llorona se plíží ve stínech a loví děti v zoufalé snaze nahradit ty své. Během staletí její touha a nenasytnost roste... V Los Angeles sedmdesátých let minulého století se La Llorona plíží nocí – a pronásleduje děti. Sociální pracovnice, která ignoruje tajemné varování utrápené matky podezřelé z ohrožení svých dětí, se brzy sama i se svými dětmi ocitá v děsivém světě nadpřirozených jevů a bytostí. Vyvarujte se jejímu nekonečnému nářku... nezastaví se před ničím. Její muka nemůže nic utišit. Její duši se nikdy nedostane slitování. A před La Lloronou není úniku. (Vertical Entertainment)

andrewXx

Warner Bros. boli odjakživa synonymom kvality po všetkých stránkach. Keď sa pozrieme do minulosti a film dostal nálepku WB, teda začínal notoricky známym introm, na 99 % ste si mohli byť istí, že pôjde o kvalitu. Správy ohľadne ich vedenia nemám momentálne nasledované, ale mám taký pocit, že sa tam všetci postupne zbláznili. Vlna nepodarkov začínajúca na strane DC Comics sa posúva ďalej a zrejme zachvátila aj ďalšie horory. Ono to všetko vlastne začína už absurdným rozhodnutím, kde na režisérsku stoličku posadia neskúseného človeka, ktorý má za sebou jedno dve Béčka, prípadne dokonca aj Céčkové záležitosti a nechajú ho natočiť niečo, od čoho asi naivne očakávajú, že bude dobré. Marketing zatiaľ stále šľape pomerne fájn, preto si to vlastne všetci vždy pozrieme, ale sklamanie na konci skrátka nezakryje žiaden pekný plagátik ani dobre nastrihaný trailer či iný druh reklamy. Neskúsené ucho Chaves dostal príležitosť zažiariť, ale zhorel skôr, než sa film vôbec stihol poriadne rozbehnúť. Tuctové, bez základov, miestami hlúpe, sem tam pozerateľné. Podarilo sa tiež zopár ľakačiek, ktoré len skopírovali Jamesa Wanna, ktorý tu sedí na stoličke producenta. Aj keď všetci vieme, že keď to Wann nemá plne vo svojich rukách na stoličke režiséra, končí to priemerom až podpriemerom. Conjuring položil vynikajúce základy pre novodobé horory, ktoré dokážu vydesiť aj dnešného diváka, ktorý všade bol a všetko videl. Trojku dychtivo očakávam odkedy ju štúdio oznámilo. Ak ju však má točiť Michael Chaves, tak to vlastne môžu rovno zabaliť a aspoň ušetria prznenie inak úspešnej značky. Veľmi ma mrzí, že Wann na tretí Conjuring nemá čas, ale ono to raz muselo prísť. Jeho talent je pre ďalšie projekty Warneru doslova nepostrádateľný, tak skrátka nemohol zostať len pri hororoch. Možno to vlastne sám už ani nechcel. Každopádne jeho návrat do tohto žánru na poste režiséra ma veľmi poteší. Nech už pôjde o akýkoľvek starý či nový projekt. Teraz si vlastne uvedomujem, že tento komentár je z drvivej väčšiny o Warneri a Wannovi, ale ono si vlastne Chaves viac z mojej strany ani nezaslúži. La Llorona ponúkne trochu napätia, párkrát sa aj zľaknete, čo spôsobí zvuk a lacné jump scary, ale keď film preskočíte, neprídete naozaj o nič. ()

Naghavi

Shlédnutí online, nakonec jsem rád, že jsem prošvihl tento film v kině...Náznaky nějaké solidní atmosféry by tu byly, ale kurevsky nedotažené...No, nevím teda, jestli režisér tohoto snímku posere i chystané třetí pokračování V Zajetí Démonů, zbytečně tím zabije dobře rozjeté universum...Už poněkolikáté tvrdím, že James Wan se má vysrat na mimožánrové, leč úspěšné kšefty a znovu se vrátit k horrorům, ne jako producent, ale jako režisér, nejlépe s Whannelem jako scénáristou...Slabší trojka, nedosahuje ani průměrných kvalit Sestry, či dvojky Annabelle. ()

Ace.A.T.L.

Dost zklamání, oproti čekávání, ale úplnej propadák to nebyl. Plno věcí je nedotažených, plno věcí je nesmyslných klišé teče všude, jako slzy La Llorony. Člověkovi ani nedá tolik námahy, film sledovat jen jedním a půl okem, přičemž půl okem stíhá i něco bokem(mnou stvořená básnička byla neplánovaná). Očividnost, předvídatelnost, nedotaženost a nevyužití potenciálu mě víc jak na 3* nedostane. Je obrovská škoda, že se tvůrci čím dál víc nechaji dokopat k tomu, že zlo ukážou v celý svý kráse a tím totálně zničí to napětí a lidskou představivost, která působí ten mráz za krkem. To samý se stalo u Sestry. Mě by si někdo uvědomit, že tohle kazí celej film a finále pak neni nic než, pár minut čehosi, co už člověk sleduje jen jedním okem a strach 0. Takže za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Kushina

Neskutečně scary horor na bázi Annabele. Jediné v čem to bylo ještě děsivější je to, že se na nic nečekalo, zlo to hned rozjelo a ne jednou jsem se lekl jako svině. Motiv sice trošku neoriginální, ale hororová akce filmu nechyběla. A konec dobrý... Takové horory prosím častěji. 70%. ()

Saxos

Pár kladů se najde. La Liorona je opravdu vidět, žádný poryv mlžného oparu, ale věrohodně se pohybující postava. Na hororovou šablonovou odrhovačku má příběh celkem logičnost, spád i poměrné napětí. Nějaké atmosféra se také najde, pár lekaček, ale dost mizerný hudba. Prostě hororový průměr na jedno podívání, samozřejmě jen doma, žádné kino. ()

hony23

Tyhlety duchařiny fakt moc nemusím. Většinou sledujeme naprosto nudné vrzání, skřípání a hekání v potemnělém domě, občas proložené nějakou lekačkou, která má diváka uchránit před blížící se dřímotou. Ale tahle plačící pizda se s tím moc nesere a jde hned na věc, aby si připsala na pažbu další utopené fakany. Má to hutnou atmosféru i uspokojivý vizuál. ()

TesterX

Mám rád bubáky a každý nový kousek z horrového mystéria shlédnu s nadšením. Z Conjuring univerza mě nic extra nezklamalo, až poslední kousek The Nun, který i přes standardně slušnou řemeslnou stránku a hnusnou babiznu se nevěděl rozhodnout, jestli chce být horrorem, či parodií. No a po rozhárané jeptišce připlavala bába, co bulí v koutech, protože utopila svoje děcka. Už scény s pláčem, které mají vyvolávat mrazení, spíše rozesmějí. Nicméně pár lepších chvilek v první půli se najde a vysvitne naděje na aspoň standardní lekačku... ovšem do té doby, než se objeví kněz... a opět se z horroru stává fraška, kdy fakt nevíte, jestli to tvůrci myslí vážně, nebo se během natáčení zfetovali, nebo fakt nevím - každopádně se z toho stane trapárna těžkýho kalibru a nutkání takovou sračku vypnout brání jen fakt, že to třeba na konci aspoň něčím překvapí... což se nestane. Klišé, rádobyhoror, (ne)chtěná parodie, směšná bába, dementní postavy - nechápu, jak se takový shit zas mohl dostat do kin. Nejvíc mě z toho všeho děsí představa, že režisér tohohle braku bude mít na starost třetí Conjuring - z toho fakt se*u strachy. ()

BlackAdder87

Když u hororu málem usnu, tak je v něm asi něco špatně. Vcelku mdlý a nezáživný film, který až na pár lekaček nenabízí nic, co už nebylo zpracováno jinde a lépe. Na kletbách mě vždycky nejvíc bavilo vysvětlení jejich pozadí, čím propracovanější a překvapivější, tím lepší. Tady se toho o La Lloroně a její kletbě moc nedozvíme, což je docela škoda. Filmu moc nepomáhá ani zdejší krajně nesympatický vymítač s pohledem masového vraha. Jediné co mě potěšilo byl sekundující mistr Bra'tac pardon, chtěl jsem říct otec Perez v podání Tonyho Amendoly, toho vždycky rád vidím. Celkově tenhle film musí hodně zatínat své studené, mrtvé pracky, aby se udržel nad propastí podprůměru. ()

Tristanian

První cca půlhodina navnadila, potom se to rozpadlo. Postavy se chovaj tak debilně, aby scénář mohl bezmyšlenkovitě chrlit další "napínavou" scénu. Nejvíc vysvětlilo spojení s jiným debilním hororem. ()

Ondrew

Na tomto filme je najdesivejsie to, ze neprinasa absolutne nic nove. Zase raz tu mame babiznu, ktora to "drobatko" prehnala s mejkapom, a tak je zmachlena ako myval. Snazi sa o nejake to bububu, ale moc jej to nevychadza, resp. prakticky vobec nema bubakovsky potencial. A tak tu mame uskriekanu zensku v bielom proti socialnej pracovnicke. Nudny horor az HROZA. 10%. ()

david141474

Hned na začátek řeknu, že to byla strašná slabota. Děj byl naprosto nezajímavej až nudnej. Tohle bylo snad horší než Nun. Já osobně mám rád horory, je to jeden z mých nejoblíbenějších žánrů, ale většinou to jsou strašný sračky a někdy je to dechberoucí jako Nope a tady musím říct, že je to na té první straně. Je to celkem sračka, ale viděl jsem i horší skvosty. Lekačky naprosto nezajímavý. Soundtrack takovej nic moc. Samotná La Llorona je taky jedna z nejslabších monster z hororů. Postavy jsou taky nezajímavý, jediný dvě výjimky jsou oba otcové, ať už ten ze Španělska nebo ten kterej se objevil už v první Annabelle. 5/10 Některý horory stojí za prd a některým jsou dechberoucí, tenhle horor je na té první straně. ()

Tomiczekk

Po dějové stránce lehký průměr, ale po straně "bububu" jsem v kině občas sklopil oči, prostě to člověk čeká jak to přijde a oni to natahujou jak děckám punčocháče :D 75% komplet :-) ()

hanca.uh

Duchařský horor podle mexické legendy, který mnohé až tak úplně nenedchne, ale za mě celkem dobré a temných scén bylo akorát :-)). 75%. ()

bez1

La Llorona je horor plný lekaček, ale tak nějak očekávaných. Samotný příběh plačící ženy je ukázaný jen na začátku filmu a zmiňovaný letmo, ale není to špatný horor. Nenadchne, neurazí. ()

Accuphose

Co k tomu napsat, produkce Jamese Wana, čili takové klasické hororové béčko, kde vás nic moc nepřekvapí, ale alespoň to slušně odsejpá... Nic mě tu vysloveně neštvalo a ačkoliv ten námět není bůhví co, všechno víme a vidíme, tak i přesto to mělo nějakou atmosféru, byť je to poplatné tomu, že to vzniklo v Americe a pro Američany... 40% ()

La Llorona ovládla Velikonoce

La Llorona ovládla Velikonoce

22.04.2019

Nadpřirozený horor La Llorona: Prokletá žena, jenž je spin-offem k V zajetí démonů a zároveň samostatně stojícím filmem, ovládl v zámoří nejhorší velikonoční víkend za poslední dekádu a půl. Snímek… (více)