La Llorona: Prokletá žena

The Curse of the Weeping Woman

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2019, 93 min

• lopata555

Bože! Príspevok môže obsahovať spoiler! Máme tu krásnu mladú ženu ktorá si žije pokojný život s manželom. majú krásne deti a nič im nechýba. Potom ale zistí, že manželovi chutí aj iná vagína ako tá jéj. Spraví pomstu. A to žiadnu obyčajnú. Utopí vlastné deti a aj seba :o. A potom ako zlý zlý hnusný duch zabíja aj ďalšie deti. Pomsta za neveru ako vyšitá ... scenárista smekám pred tebou si naozaj frajer! klobúk dole.(19.4.2019)

Veľký režijný debut Michaela Chavesa "The Curse Of La Llorna podľa mňa nakoniec prináša dávku sklamania. Myslím si, že film má pár dobrých momentiek a snaží sa o to, aby vybudoval nejaký strach, no môj problém v ňom tkvie vo fakte, že postavil všetko na absolútnych klišé. Ukážem vám tu 2 scénky z dvoch filmov, ktoré v podstate ukazujú o čom vlastne hovorím. Ak ste film videli, alebo vám nevadia názorné ukážky, niečoho, čo by mohol byť spoiler, tak kliknite "sem" a "sem". Presne toto isté sa v podstate udeje aj v tomto filme a dosť mu to pre mňa uberá body. Ak som už niečo niekedy videl, prípadne ak si z toho už 15 rokov dozadu robil iný film srandu, tak niečo trošku nefunguje. Prvá tretina filmu je podľa mňa celkom dobrá. Bol som zvedavý čo sa bude diať, spoznávame postavy, dostávame sa do príbehu, no akosi som neporozumel, prečo Patricia nepovedala Anne, čo sa deje. Možno by ju mohla mať za blázna, no minimálne by sme sa k niečomu dostali. No potom proste niekam odíde, nechá Annu nájsť dvere a potom sa sčista jasna zjaví a zrazu je všetko zle. Kam zmizla na ten moment čo Anna chodila po jej byte? Neviem. A potom postupne prechádzame k jej rodine, na ktorú sa La Llorna upne (z absolútne stupídneho dôvodu) a strašenie pokračuje. Je tu pár fungujúcich scénok, no potom je tu aj veľké množstvo nefunkčných scénok. Napríklad bábika pred dverami je podľa mňa asi najväčšia stupidita celého filmu. Scénka na povale, keď si Llorna ide pre deti je urobená tak teatrálne a scénka kúsok na to, do ktorej je zapletený kríž vyzerá fakt viac divne. Okrem toho film občas chce uvoľniť atmosférou nejakou komédiou. A viac sa filmu darí tým atmosféru zabiť. Nemyslím si, že ide o najhorší hororový film čo som videl, no rozhodne neponúka dosť na to, aby som ho ocenil. Myslím si, že fanúšikovia hororu si zaslúžia niečo lepšie. Hodnotenie: C(20.4.2019)

Je tu pán duchovný, ktorý sa raz stretol s akousi bábkou. V tomto prípade je to akosi nelogické, nechcem spoilerovať, ale je to tak. Stretol. A potom? Plačúca žena, je kvalitný zdroj strašidelnej ´´zábavy´´ a má svoje plusy. Tie ale niesu až tak plusové. Ide síce o zatiaľ najlepší tohtoročný kinoprírastok do tohoto žánru, ale berte to ako karhanie a nie chválu. Chcete sa ale naozaj báť pri slzách tejto nešťastnej matky? Odporúčam radšej atmosférický a naozaj mrazivý LA MALDICIÓN DE LA LLORONA ( 1963 ).(18.4.2019)

Velmi povedený snímek plný tmy a dobrých herců. Napjatá atmosféra se nenásilnou formou drží celých 80% filmu. Děsivé pozadí všeho se odráží od lekavých momentů na všechny strany a doplňuje tak pochmurnou náladu příjemné duchařiny. Bílé šaty zhrzené nevěsty vždy odehrají svou roli stejně perfektně jako zčernalé slzy na bílé tváři, práce se světlem a tmou, svíčky, černovlasé krásky, vyděšené děti a jako třešinka na dortu samozřejmě bývalý kněz a jeho neortodoxní metody. Tohle známe, je to dost klasika, ale funguje to. I tentokrát to vyšlo. Rozhodně doporučuji zajít si do kina, které celou atmosféru násobí.(20.4.2019)

Po "Sestře" tady máme další příspěvek do "The Conjuring" univerza, tentokrát inspirovaný skutečnou legendou o takzvané Plačící ženě. Tahle zlá paní začne ohrožovat děti jedné milé sociální pracovnice a je z toho velmi slušná hororová podívaná (hlavně díky uvěřitelným hereckým výkonům, což u dětských herců vůbec není samozřejmost). Bohužel dojde na závěrečnou třetinu à la "vymítání v domě", kde se postavy začnou chovat dost hloupě a vy se místo strachu dění na plátně spíše vysmíváte. To ale nic nemění na tom, že jsem velkou část stopáže zírala do země, protože jsem velký strašpytel a tady se lekalo i za bílého dne. Skoro 4*.(18.4.2019)

• - Natáčení skončilo v listopadu 2017, natáčelo se v Kalifornii. (Varan)

• - Za několik desítek let bylo zaznamenáno několik příběhu smrtí děti se spojitostí La Llorona (Plačící žena). (ARI50)

• - Tony Amendola, který vylíčil otce Perézeve filmu Annabelle (2014), v tomto filmu hraje stejnou roli. (rafix)