Scarlett Johansson alias Black Widow se po dekádě v Marvel Cinematic Universe konečně dočkala svého prvního sólového dobrodružství, které však bude úplně jiné, než jaké doposud poznala. Skupina velmi nebezpečných lidí odhalila její už téměř zapomenutou minulost, a proto se musí vydat na cestu napříč celým světem, zatímco je pronásledována Taskmasterem – neúprosným zabijákem, jehož jediný úkol je zničit Black Widow. (Falcon)

oveckaoa

Viděli jste trailery? Gratulujeme viděli jste takřka celý film jediné co dokázal Marvel skrýt je hlavní záporák na druhou stranu je to podobně zbytečný chlápek jako ten v Ant Manovi a Wasp (ani nevím jak se tam jmenoval). Už poúvodní scéna je tak tupá , že překoná několikanásobně celý scénář Wonder Woman 1984 posuďte sami Ross obklíčí Black Widow ona mu zavolá ať jí dá pokoj , že s Avengers skončila nyní si řeknete bude nějaký boj, ale chyba lávky odejde ven a konec scény k čemu to tam vůbec bylo je mě záhadou. V celém filmu je jediná vtipná scéna jak Yelena pokouší parodovat Scarletini pózy pak je zde jedna polovtipná scéna o moči jinak nic. Spousta lidí tu chválí Red Guardiana , ale já na něm nevidím nic úžasného , ani nic vtipného. Taskmaster bohužel nevyužitý všechny scény s ním jsou taky v traileru nečekaně jinak poslední scéna je tak velký úlet , že strčí do kapsy celou sérii Rychle a zběsile.  Čekal jsem nějaké vysvětlení proč Black Widow otočila v Civil War a šla na stranu Kapitána Ameriky kdysi prý bylo v plánu, že za ní došel Iron Man něco jí řekl a ona šla na opačnou stranu ani to zde není a nikdo nic ani nezmíní o Budapešti zde padnou dvě věty . Mimochodem pokud Vám je konec povědomý tak právem je to úplně ten samý co byl v Kapitánovi Amerika Návrat Zimního Vojáka. Ani potitulkovka to nezachrání jelikož má potenciál, ale všichni víme jak se vymrví  viz seriál Falcon a Winter Soldier nebo origin  Zimního Vojáka. 60 procent jediné v čem je to lepší než takový Ant Man a Ant Man a Wasp je akce. ()

Dreaker.24

Tak konečně dostala black widow svůj solo film, ktrerý mě zklamal lehce v očekávání, asi jsem to čekal trochu jiné, ale nic ztrašného, Marvel bude zřejmě i nadále pokračovat ve své svižné jízdě,  těším se na další  povedené Marvelovky. ()

anli

Tak tu máme první velký film po dlouhé koronavirové pauze.Je to velká radost opět sedět v kině ,to je bez diskuse.Máme tu sólovku Marvelu ,která se zaměřuje tentokrát na Natašu a vlastně to ,jak se dostala k Avengers a vše okolo ,včetně její rodiny.Scénář je poměrně dospělácký ,temný a hodně destruktivní.Děj se opět opírá o ovládnutí světa padouchem a je potřeba ho samozřejmě zničit.S Natašou prožijeme téměř všechny světlá místa ,o kterých jsme nevěděli ,včetně dětství.Film připomíná a inspiruje se Bondovkami už jen tím ,jak často mění místo a lokace.Na můj vkus příběh velmi často přeskakuje v čase a prostoru a někdy je divák mírně zmatený.Myslím ,že Marvel chtěl toho ve filmu hodně ,důkazem je i jeho délka ,neb 140 minut na akční komiksovku je opravdu hodně a vyžaduje to perfektně našlápnutý příběh.Tady to chvílemi zachraňuje poměrně hodně postav a samozřejmě perfektní vizualizace ,výprava ,kamera a perfektní 7.1 zvuk.Jelikož jsme v komiksovém světě ,postavám se nemůže skoro nic stát a vydrží vše ,stejně jako tady moc neplatí zákony fyziky ,to nám ale přece vůbec nevadí ,myslím,že to právě chtějí diváci vidět.Naposledy si zde užijeme Scarlett Johansson,protože film častěčně navazuje na "Avengers:End game" ,kde ,jak víme ,Nataša zemřela ,protože se obětovala ,takže tu uvidíme i nezbytnou scénu na hřbitově.Celkově jsem si film užil a díky tomu ,že jsme dlouho do kina nemohli ,nejsem tak moc kritický ,i když bych mohl vytýkat hlavně mezery ve scénáři a přílišnou upjatost a místy zbytečnou bombéznost ,ale neudělám to.Jsem rád ,že máme filmy na které můžeme do kina zajít a snad nám to nějakou dobu vydrží.Dávám slušných 70% a opět upozorňuji ,jak je u Marvelu zvykem ,neodcházet před koncem titulků. ()

Zek

Je pravda, že jsem příběhově čekal úplně jinou dobu a spíš bych chtěl vidět, jak se Natasha dostala k Shieldu, ale i tak se mi film hodně líbil. Red Guardian mě bavil a doufám, že se sním ještě někdy setkáme. Přece jenom, bych ho rád viděl, jak se setká s Cap. Amerikou. Rachel Weisz  moc prostoru nedostala, což je velká škoda, tak snad se sní, ještě někdy potkáme. Při dopadu udělá Black Widow pozu, tak na tohle, je na internetu už několik let spoustu vtipů a dát to do filmu, kdy si ještě Yelena zní dělá srandu, tak to nemělo vůbec chybu. Jediné co bylo absolutně tragické, byl nevyužitý potenciál Taskmastera. Jako když se odmaskoval, tak jsem si jen řekl WTF. Vůbec nechápu, jak takovou vynikají postavu z komiksu, může někdo zabít tímto způsobem. ()

elanius

(58/2021) / Odmysliac si veľký budget, ktorý ma Disney k dispozícii z toho vychádza Black Widow hodne biedne. Príbeh, scenár a väčšina hereckých výkonov hlboko v béčkových vodách. Zbytočný film, hlavne keď už vieme čo bude nasledovať, postava Black Widow sa neposunula vôbec nikam. (4/10) ()

hroubek

Větší spokojenost, než jsem po prvních dojmech a trailerech čekal. Black Widow je zajímavá postava a sám jsem byl dost překvapený, že jsme na její samostatný film čekali, tak dlouho (na úkor méně známých postav). A hned na začátek přiznám, že to čekání stálo za to. Kevin Feige jako producent moc dobře ví, co dělá a ukazuje celému Hollywoodu, že on je v tuto chvíli jednička mezi producenty. Feige a jeho tým neponechali nic náhodě a servírují, nám vyvážený a dobře odvyprávěný film. Mnozí z Vás budou očekávat klasickou marvelovku. Jenže tohle není klasická marvelovka, alespoň ne první hodinu. Z mého osobního pohledu to je jedna z nejdospělejších marvelovek plná přesahu a jistých myšlenek. Dost mě sedlo, že to má temnější atmosféru, nádech thrilleru a špionážních filmů. A opravdu hodně moc mě mrzí, že to nevydrží celý film. Je vidět, že v MCU mají stále nastaveno to, že ve filmu musí být velkolepý konec plný digibordelu. Zde, kdyby bylo komornější finále, tak bych jásal jako malý kluk o Vánocích a hlavně by to sedělo k náladě celého filmu. To, že Black Widow musí splňovat nějaké „standarty filmů od MCU“ jí ve výsledku podráží nohy. Dost příjemně mě překvapila režisérka Cate Shortland , která to ukočírovala velmi dobře. Scény v jejím podání mají spád a fungují. Od dialogů, přes chemii mezi herci až po atmosféru. Jen ta akce lehce drhne, jelikož je tlačená na sílu a snaží se být zbytečně velkolepá. Tady by to chtělo více komornosti. Scarlett Johansson je v této roli skvělá a podává dobrý výkon. Florence Pugh si krade skoro každou scénu pro sebe a hodně mě bavila a těším se až jí uvidím v dalších filmech. Rachel Weisz a David Harbour mají mezi sebou dobrou chemie a parádní dialogové výměny (Harbour dělá většinu vtipů ve filmu a má taky nejvtipnější scény). Tady musí pokývat a zatleskat, že humor zde není tolik tlačený na sílu a většinou funguje, tak jak má a není trapný jako jinde. Black Widow se jako film povedla. Není bezchybná, ale funguje mnohem lépe, než jiné filmy od MCU. Rozhodně jí prospělo, že je dospělejší, temnější a má myšlenky, které jsou v současné době dost citlivé. Bavil jsem se a prakticky jsem dostal více, než jsem čekal. Trochu mě zklamala akce, záporák, který není využitý a konec, jenž je až moc sluníčkový po tom všem, čím si postavy prošli. Pokud jste fanoušci komiksů a Marvelu, tak rozhodně běžte do kina. ()

Wade

Moje neoblíbenější herečka co hraje postavu co mám rád ve svém sólo filmu. Co by se mohlo pokazit ?  Skoro všechno. Film měl určitě vzniknout o dost dřív tak o 5 let dříve to byla Scarlet na vrcholu. Dále Natasha Romanoff je člověk a i když vycvičený v perfektního zabijáka furt jen člověk. Ve filmu na mě působila jako někdo úplně jiný. Pokračujeme -- akce a souboje jsou vcelku fajn, ale po půlce filmu přišel až moc okatý digitální bordel, který mi do filmu prostě neseděl. Daleko radši bych si dal nějaký poctiví špionský film s jednoduchou akcí. A nakonec kapitola Taskmaster ten byl ve filmu nevyužitý a vlastně totálně zbytečný + ještě zbytečně ********.  Nebudu ale jen negativní, protože Florence Pugh a Scarlett byly povedená dvojka a Harbour v jeho roli pobavil a to je vlastně to nesmutnější v akčním filmu byla za mě nejvíce podařená humorná stránka. Velké zklamaní a jen za 3 hvězdy .. 50% ---- 5/10 IMDb ()

Brain-D

Nečekal jsem nášup jako "Infinity war", ale Marvel nějaké kvality už nastavil ať už ve filmech i v seriálech za doby korony, které jsou slabší, ale né slabé jako tohle. Snad přes rok chystání a možných dodělávek a ono to dopadne takhle...Kvalitativně se to svým zasazením "Superhrdinů" nutí srovnat s filmy s Kapitánem Amerikou, ale vůbec se nechytá. Scarlett Johanson mi přijde už taková unavená a její sestra mí své kouzlo, ale jako důstojný sekundant mi to nepříjde. Taskmaster v podobě záporáka též zklamal. Nejlepší momenty ve filmu pro mě byli snad jen záběry na Scarlett, která jen tak někam kouká na moře. 40% ()

Timak

Mně se to líbilo. Feminismus je z toho hodně cítit, ale to se dalo čekat. Že Marvel uchopí Taskmastera tímto způsobem, to je nečekané a je jen otázka, jak to bude dál. Ovšem chemie mezi Florence a Scarlett na úrovni Falcona a Winter Soldiera - takže dobrý. Humorná část vynikající (díky Davide) a akce dobrá. Lehce nelogičnost vzhledem k předchozím dílům MCU je patrná, ale to je u Marvelu už tak trochu zvykem. Každopádně hodně solidní film, na který se určitě ještě někdy rád podívám. ()

VasaX

Black Widow je bonus pro fanoušky hladovějící po MCU, nad kterým se nesmí přemýšlet, protože je děravý jak vrtulník zasypaný kulometnou palbou. I přesto to má ale spoustu fajn prvků a svým způsobem se to dalo natočit jinak, lépe, dramatičtěji a byl by z toho lepší film, ale asi by pak nezapadal do tohohle portfolia. Různé humorné a parodické reakce na halvu Black Widow jsou tak oprávněné, ale to neznamená že je to trash. Jako blockbuster to funguje, ale slabin je v tom pořád více jak dost. ()

VanTom

Kostrbatě roztlačovaná zápletka mě ne a ne přesvědčit o své opodstatněnosti: příběh nedůležitý, záporáci nezřetelní, akce předigitalizovaná (hlavně automobilová honička, v monumentálním závěru to nevadilo), humor obvyklý (ale David Harbour se zaskvěl, to zas jo), pročež opravdovou hodnotu vytáhla jen v mezích rodinné, především sesterské dynamiky – úžasná Jelena (neodolatelná Florence Pugh) utvořila s Natašou perfektně sehranou dvojku. Otevřeně "feminní" přístup mi vytanul na mysli až v uvědoměle pozitivním konci (osvobození černých vdov; Taskmaster, bú!), kde se cílilo na city #MeToo divaček, jinak OK. Black Widow si svou sólovku zasloužila a jsem za ni rád, o tom žádná, jen nemusela tak mechanicky a bezezbytku vyplnit prefabrikovanou škatulku. [Viděno v kině – Cinestar Anděl ATMOS] ()

Sany33

Príbeh: Natasha sa musí vysporiadať s hriechmi svojej minulosti aby mohla čeliť hrozbám z prítomnosti. Herecké obsadenie: Nestáva sa to často, hlavne vo filmoch od Marvelu, ktoré nesú v názve meno hlavného hrdinu aby bol zatienený vedľajšou postavou. tu sa to ale podarilo. Postava ktorú hrá Florence Pugh (nar. 1996, Velká Británie) je vynikajúco napísaná s množstvom výborných hlášok a predovšetkým veľmi dobre zahraná. Prevedenie: Je to klasická Marevlovka kde sa opäť hráme na záchranu sveta prd zloduchom. Akurát tento raz je to celkom nudné a pripomína to skôr akčné filmy z minulého tisícročia. Pocity: V globále nie je filmu moc čo vytknúť nakoľko je prezentovaný ako akčný film. To bezpochyby je ale ak máte na svojom obale nálepku Marvel, diváci proste čakajú, že budete zdvíhať latku a nie ju podliezať. preto sa mi zdá, že v Black Widow išlo zas iba o to aby s fanúšikov univerza vymámili dáky ten dolárik navyše. Pridaná hodnota: Priemerný akčný film, ktorý nijako nedopĺňa MCU a jeho pozretím/nepozretím nemáte čo stratiť/získať. 47% ()

ondraondra

První polovinu filmu jsem si užíval. Hodně mi to připomínalo Mission Impossible (skákání na letadlo, běhání po střeše, honička na motorkách), ale potom se něco zvrtlo, akce se dočista vytratila a já se začal trochu nudit. Taky je škoda, že Taskmaster byl hodně nevyužitý a zapomenutelný, stejně jako spousta MCU záporáků. Naštěstí je tu Red Guardian, který si mě získal a celý film táhnul na svých bedrech. Ostatní postavy jsou fajn, ale že by mi nějak přirostly k srdci se taky říct nedá. Je to prostě fajn Marvelovka, která pro mě ničím nevyniká, takže ji asi nepotřebuju vidět znova. Chtělo by to víc té akce. Trochu mě mrzí, že jsem si po tak dlouhé době bez kina nezašel na něco lepšího. 5/10. ()

drackula

Bolo naozaj veľmi príjemné byť po tak dlhej dobe opäť v kine. A fakt, že sa môj "kino život" vzkriesil práve na novej marvelovke beriem ako bonus. Black Widow ma nesklamala. Prvá polovica by bez problémov fungovala aj ako samostatný špionážny film mimo akéhokoľvek univerza. Funguje tu akcia, príbeh, herci a ich úlohy... Keď sa však na scéne ukázal David Harbour začalo sa to občas zadrhávať a strácalo to všetko to čaro z úvodu. Naopak, Florence Pugh si pre seba ukradla značnú časť filmu a chémia medzi ňou a Black Widow bola skvelá. Z Taskmastera sa dalo možno vyťažiť o niečo viac, ale som rád ako zaujímavo pracovali s touto postavou. Druhý CA: Winter Soldier sa síce nekoná, ale má to k nemu relatívne blízko. Kino určite nevynechajte! 80% Cinemacity Eurovea ()

JohnSmith

Sólovka Black Widow nebyla vůbec špatná. Sice ten závěrečný pád Rudé komnaty byl i na Marvel trochu přes čáru, ale jinak jsem se velice dobře bavil. Akce, tempo, lehký humor, prostě tak jak má marvelovka vypadat. ()

Jaro.Krafcik

Marvelovka po dvoch rokoch, nedali sme ju v kinách, ale nutne už by Slovákom trebalo službu disney+, možno príde ešte koncom roka. Teraz k filmu. Akcie dostatok, herecké obsadenie výborne, takisto upravený soundtrack nirvany nemal chybu. Už to patrí k tým slabším marvelovkam ako napríklad taká captain marvel. Na jedno pozretie úplne stačí. Povedzme si úprimne, ak by tam nebola Scarletka idem s hodnotením o trochu nižšie. 4* ()

dragon94

Jedním slovem meh. Prvních 45 minut slibuje docela dost. Temnější pojetí filmu, Taskmaster jako velice zajímavý záporák, Yelena jako dost zajímavá postava.. No a pak začalo přicházet jedno zklamání za durhým. Scénář je fakt hloupí, a občas zbytečně přepálený, závěrečné vtípky s Red Guardianem jsou až rušivě infantilní. Nevtipné, neoriginální a ještě působili oproti zbylému tónu filmu jako pěst na oko. Taskmaster zůstal stejně jako většina postav dost nevyužitý. O Natashe jsme se v podstatě nedozvěděli vůbec nic co bychom už dávno nevěděli. Takže vlastně nakonec jediným plusem zůstává Yelena, která mě opravdu bavila po celou dobu filmu a určitě jsme jí neviděli naposledy. Co se potitulkové scény týče, tak z ní nejsem příliš nadšený. Pokud takhle bude vypadat budoucí směřování MCU, tak to potěš koště. No nic nezbývá než doufat, že se Shang-Chimu povede udat budoucím MCU filmům mnohem lepší směr, než jaký nám byl představen zde a ve Falcon and Winter Soldier, neboť oba dva projekty jsou dost promrhaným potenciálem. 3* 50% ()

JustMeeKatie

Byla jsem děsně natěšená, zvědavá, ale taky jsem měla strach, že sólovka s mou oblíbenou členkou Avengers nakonec má očekávání nenaplní. Asi si dovedete představit, jak jsem byla ráda, že k tomu nedošlo. Tu velkolepou, dvouhodinovou jízdu jsem si užívala od začátku do konce. Skvělé akční scény, parádní hudba, sympatické nové postavy a konečně film s ruskými špionkami podle mého gusta... Já jsem z Black Widow prostě nadšená a proto v hodnocení dávám plnou pálku. Myslím si, že jde o kvalitní a důstojné rozloučení s Natašou, byť by asi bývalo bylo lepší, kdyby film přeci jen dali chronologicky po Civil War a ne až o pět let později. Ale já jsem hlavně ráda, že ten prostor Nataše konečně dali a jsem zvědavá, jakým směrem se vydá její nástupkyně. ()

mkubalikova

Pokud by si černá vdova udržela tempo a ksicht první půlky, tak je to jedna z nejlepších marvelovek. Takhle to spadlo zde na ČSFD do modrých čísel, kam to podle mě nepatří, ale není se čemu divit. 80% ()

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

12.09.2023

Ředitelé největších hollywoodských studií jako Disney mívají spíš status seriózních, velice inteligentních a logikou byznysu vedených lidí. Nový report televize CNBC ale tento pohled v případě Boba… (více)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (více)

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

01.05.2022

Naděje na čínskou premiéru Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství jsou zřejmě mrtvé, tamější autority totiž po kontrole filmu došly k názoru, že snímek neodpovídá té správné socialistické vizi… (více)