Scarlett Johansson alias Black Widow se po dekádě v Marvel Cinematic Universe konečně dočkala svého prvního sólového dobrodružství, které však bude úplně jiné, než jaké doposud poznala. Skupina velmi nebezpečných lidí odhalila její už téměř zapomenutou minulost, a proto se musí vydat na cestu napříč celým světem, zatímco je pronásledována Taskmasterem – neúprosným zabijákem, jehož jediný úkol je zničit Black Widow. (Falcon)

Dzeyna

Taková ta kočičí klasika. Scarlett a Rachel nezklamou nikdy. Florence Pugh byla velmi příjemné zpestření. Přičemž ona spolu s Davidem Harbourem mě bavili asi nejvíc. Jejich vtípky byly skvělé a bez nich by to byl těžký podprůměr. ()

Kudly4

U Marvelu a DC to mám prostě a jednoduše tak, buď mě to baví a nebo ne. Nic víc v těchto filmech nehledám. Konečně má oblíbená kočka Scarlett dostala film pro sebe a nebylo to vůbec špatný, bavil jsem se, akce slušná, líbilo se mi to, dobrý casting - Florence Pugh (Slunovrat !!), Rachel Weisz a konečně se taky v něčem dražším ukázala Olinka, sice jako obluda, ale nevadí  :o) ()

Spinosaurus

Úplně stejně kvalitní film jako 90 % marvelovek, jenom hodnocení je výrazně nižší. Co se stalo? Že by si diváci během covidového půstu uvědomili, že už několik let koukají na to samé v jiných kabátcích? Ať to je jakkoliv, já se u filmu dobře bavil, což mi u marvelovek stačí. Čtvrtou hvězdu přidávám za toho luxusního Harveyho Weinsteina v roli hlavního záporáka. I propaganda se musí umět a tady se opravdu kvalitně vyřádili. ()

RUSSELL

Docela mě překvapilo, jak moc velký scenáristický bordel to byl – až se v něm ztratily i motivace některých postav, které díky tomu nějak jednaly jen proto, že se to zrovna vývoji příběhu hodilo do krámu. Paradoxně mě moc nezaujala akce – většinou byla dosti fádní anebo zbytečně hekticky roztřesená, i když to dané pasáže zrovna ani moc nevyžadovaly. Mnohem víc mě bavilo všechno ostatní kolem – což nevím, zda brát u Marvelu jako pozitivum. Žádný průser to není, pořád jde o kvalitní produkt, ale mrzí mě, že ničím výrazně nevybočuje, což značí, že Marvel čím dál tím víc zabředá do nějakého svého standardu, který sice neurazí, ale už ani příliš nenadchne. V prvních fázích univerza bylo více dbáno na to, aby každý jednotlivý film měl nějaké své specifikum, což se zhruba od vydání Ant-Man and the Wasp u sólo počinů vytrácí a je to škoda. Řekl bych, že film zaměřený na Black Widow přišel o pár let později, než měl. BTW: David Harbour jasný showstealer. ()

silentname

Tak trochu mám pocit, že "Black Widow" prišiel neskôr, než sme všetci chceli. Keby film prišiel roku 2017, mohol fungovať lepšie. No očividne boli rozbehnuté projekty, ktoré mali prioritu a tak sme sa ho dočkali s oneskorením pár mesiacov až roku 2021. Vo výsledku si myslím, že film je dobrý, no sú tu určité elementy, ktoré podľa mňa úplne zvládnuté neboli. V prvom rade ale pozitíva. Scarlett Johansson je vo svojej role skvelá. Dáva do toho všetko a myslím si, že Natashi rozumie perfektne. Úvod je skvelý, herecké výkony sú schopné a film má celkom slušnú atmosféru a spád. David Harbour si svoju rolu okrem toho užíva až nadmieru. Jeho výkon je fenomenálna komédia. A okrem toho prináša do toho aj niekoľko celkom slušných hlášok. Možno miestami nemusí toho humoru byť tak moc, ale funguje. Film však zlyháva v pár dôležitých bodoch. V prvom rade dramatické momentky úplne nefungujú. Prečo? Pretože vieme ako to celé dopadne. Videli sme udalosti z "Infinity Wara "Endgame". A tento film sa odohráva pred tými udalosťami. Takže keď prichádzajú silné a veľkolepé dramatické momentky, nemajú žiadnu silu. Lebo vieme, že Natasha to zvládne. Akčné scénky sú natočené okey, no musím povedať, že Marvel sa už ukázali aj ako schopnejší režiséri akcie. A potom je tu zloduch filmu, ktorého môžem ohodnotiť ako toho najnudnejšieho zloducha, akého Marvel kedy vo svojich filmoch priniesli. Myslím si, že toto prekonáva asi všetko čo doteraz priniesli. A je to celkom smutné. Pretože je vybudovaný ako veľký a schopný chlap. No vo výsledku je to skutočne len nuda. Tiež je tu niekoľko momentiek, ktoré podľa mňa úplne nedávajú zmysel, ale to viem Marvel filmom odpustiť. Neviem. Myslím si, že film mal potenciál, no svoj čas už prepásol. Vo výsledku celkom dobrý film, no čakal som predsa len niečo lepšie a silnejšie. Hodnotenie: B ()

Ratemus

No, rozhodně se nekoná o nějaký výborný a úžasný film a určitě to není tak skvělé jako Cap 2, ale ani žádný průser, to rozhodně ne. Je to lepší jak Cpt. Marvel nebo WW to ano. Ohledně akce, ta je skutečně drsná, celkově násilí je celkem syrové, nejspíš nejsyrovější a největší v celém MCU, ale bohužel, často je kamera roztřesená a souboje nastříhané zvláštně, ale nevadí. Určitě je to jeden z nejakčnějších Marvelovek, první půlhodina dokonce připomíná Bourna nebo MI. Postavy jsou skvěle napsané takhle zpracovanou rodinku jsme neviděli ani v Rychle a Zběsile. Humor mi zde nevadí, sedí tam skvěle a výborně doplnuje emotivní a vážné chvíle a neruší je. Za mě fajn marvelovka, možná si jí někdy pustím znovu, jelikož tyhle přízemnější marvelovky mám nejraději. ()

PetrPan

Se synátory v kině. Teď si říkám, co nového a objevného k průměrné a ničím překvapivé marvelovce napsat. Tak snad, nudil jsem se méně než bych čekal, kupodivu nejvíce při střetech s hlavním záporákem Taskmasterem. V tomto podání hodně slabý antagonista a SPOILER  final fight se srdíčkovým rozuzlením byl vysloveně největší slabinou celého příběhu, typické "Co to kurva..." Naopak hodně se povedla Jelena a celý ten "Dallas" kolem Natašiny rodiny, takový Red Guardian by si zasloužil i vlastní film. Akční scény celkově už v marvelovském vesmíru asi nikoho neohromí, i když třeba obrněný transportér (tank ne, kolego darkrobyku:-) se povedl.  Inu, žádný Venom ani Deadpool to nebyl. Pohádky mám holt raději onačejší, snesitelné to však bylo. tak zhruba na tři rudé hvězdy na hrudi. ()

Yoshitsune

Rozloučení s Natašou Romanov aka Black Widow, v jejím solo filmu, dopadlo realitivně slušně, ale mohlo to být lepší. A tady sou důvody, proč to dopadlo na čtyři hvězdičky. Nicméně kritiku si schovám až na později, nejprve chválu, Scarlett Johansson je ve své ikonické roli perfektní a nelze ji nic vyčíst, svoji postavu hraje uvěřitelně a je vidět, že si k té postavě, za ty roky už vybudovala osobní vztah a to je prostě skvělý. Ale i její filmová sestra, v podání Florence Pugh, je vynikající a dost často si film, krade pro sebe. David Harbour aka Red Guardian, je diváky dost často kritizován a je fakt že tady působí dost otravně, nicméně je tady zároveň nastíněno, že byl pod silným vlivem propagandy a jeho chování, bych přirovnal k Deadpoolovi, Rocketovi a nebo k tlustému Thorovi. Tyhle postavy na venek působí, jak že mají vše na háku a každý, kdo se jim snaží pomoct, tak toho "vtipně" urazí a zavřou se do skořápky, do které nikoho nepustí, takže doufám že Red Guardian, bude mít buď vlastní solo film a nebo se o něm v nějakém dalším filmu, více dozvíme, protože má co nabídnout. Rachel Weisz co by Melina, je tady tak trochu upozaděna, což je škoda, její postava je zajímavá a tak jako u Red Guardiana, doufám v nějaký další vývoj. Poslední herec, který stojí za zmínku je Ray Winstone, který bohužel dostal, ještě méně prostoru než Rachel a jeho postava, je nic neříkající záporák, kterých už tady byli stovky, je škoda že nemá žádnou hloubku a ani nelze k němu nic výrazného cítit. Co se týče akce, tak musím vychválit utěk z Budapeště, Natasha vs Černé vdovy a na rozpad Rudé místnosti, se taky moc hezky koukalo, akce neni sice tak agresvní, jakou nabízejí bratři Russovic, ale i tak je to kvalitní záležitost. Nicméně teď k té kritice, odhalení Taskmastera a jeho ne-motivaci, považuji za velké mínus, tím se vytratilo veškeré tajemno a do jisté míry i možnost z něho udělat, osobitější záporáka. Logicky, tak i finální souboj s ním, tedy neni souboj a to je prostě škoda, dost sem se těšil na onen velký souboj s někým, kdo hází štít jako Capitan America, střílí z luku jako Hawkeye, kope jako Black Panther a pohybuje se jako Winter Solider a onen finální souboj, sou tak jen dva úskoky a jedna smyčka okolo krku. Samotný příběh je takový průměrnější a líbilo se mi to s feromony, v komiksech to neni nic neobvyklého viz Daken, je škoda, že to tvůrci nezkusili udělat víc syrovější, tak jako byl a je druhý a třetí Capitan, kde ty příběhy, byť v jádru byli jednoduché, tak měli citelnější dopad na postavy a svět, takže to bylo něco, co se v budoucnu i odrazilo. Ale soundtrack, je tedy vynikající, úplně je z toho cítit ten komunistický nádech, tedy mráz, bolest, strach a totální nekompromisní beznaděj, v tomhle směru sem i uvažoval, že bych tam tu pátou přeci jenom vlepil, to aby soudruh Stalin měl radost, ale né, přeci jenom, ty negativní stránky sou dost silné. A s odstupem času, musím říct že i takový Captain Marvel, je podstatně lepší, nicméně i tak si tenhle film zaslouží hezké čtyři hvězdičky. () (méně) (více)

SeBig

Čekal jsem špionážní nudu, dostal jsem fajn zábavu s pěknýma holkama. Jen té akce a fightu mohlo být víc. Hlavně ke konci mi to přišlo urychlený jak kdyby se tvůrcum zaclo chtít srát a pospíchali. ()

Arsenal83

To bol ale akčňák. Dve baby sa tam vykecávajú dobre že nie hodinu a nezabúdajú pritom shitovať a fuckovať jedna radosť, aby sme všetci vedeli, že to sú už dámy 21. storočia. Pritom tie dialógy sú fakt, že až úbohé. Umelo tlačený feminizmus vyznieva tak málo prirodzene, že pôsobí skôr kontraproduktívne. Keď chabé ženské mlátia chlapov a vtipkujú o tom, že nemajú maternicu ani vaječníky, neviem komu má táto informácia slúžiť. Kto čaká nával akcie, musí sa pripraviť na tak 100 minút vykecávania, pričom dôvod na zasmiatie sa nájde maximálne jeden, keď si pánko obliekal ten tesný úbor. Najväčším pozitívom tak ostáva len hudobná vložka a to zlepšená verzia Nirvany – Smells like Teen Spirit. ()

Chrustyn

Další sólovka z Avengers univerza a bohužel jedna z těch slabších. Film začíná jako slušný akční thriller, ale i v té povedené první třetině, divák vidí chyby, převážně ze strany režisérky. Jako tomu bylo u Wonder Women i zde se režisérka soustředí na věci, které diváka u podobného žánru nezajímají a tak místo akce neustále řeší ženské a rodinné problémy a nebojí se dost zabředávat do vod feminismu. A když už na akci dojde, je až překvapivě nezajímavá až nudná a bez jakéhokoliv tvůrčího nápadu. Slabší 3* jen z toho důvodu, že jsem výrazně netrpěl a vlastně to docela uteklo. Není zde však nic, co by mě zajímalo a určitě nemám důvod vidět film znovu. ()

Marze

Vojenský thriller a rodinné drama s občasným humorem působí jako menší film. Nesmí chybět feministická nota. Zápletka není nic moc, ale je předvedena s lehkostí. Výbuchů je zde sice nadúroda, ale nálada se podobá až rodinnému filmu. ()

korbitch22

Možná Marvel Cinematic Universe zahýbal s celým filmovým světem a jeho filmy jsou nejvýdělečnější na světě, ale já mám rád jejich první fázi, něco málo z druhé a třetí je vyloženě zlo. První Avengers byly zjevení, nebo takový první Iron Man, Neuvěřitelný Hulk kdy hrál Hulka ještě Norton...to jsou pro mě úžasné filmové zážitky. Dobré příběhy, drama, slušná akce, takové dětské filmy pro dospělé. Potom začal Marvel točit slabá pokračovaní. Druhý Thor, Iron Man a podobný hovna co nestojí ani za 3*, nebo přebarvený píčoviny jako Thor Ragnarok, kdy se z těch filmů vlastně staly komedie. Black Widow je v tomhle obřím kolosu debilních píčovin konečně zase ten malý, poctivý kousek dobrého akčního filmu, kde se o debilech v pláštěnkách jen mluví, díky bohu. Žádný vesmírný lodě, píčoviny, žádní bozi a podobný sračky. Jen parta vylepšených lidí v pořádně nadupané akční jízdě. Připomnělo mi to Hulka nebo druhého Kapitána Ameriku. Scarlett je božská, rodinná linka docela slušná, příběh má super historii, Florence je sladká a David Harbour hláškuje jako démon. Tyhle menší Marvel filmy mají pořád svoje kouzlo a já je mám mnohem radši, než všechny ty obří barevné sračky pro dementy. 80%. ()

marhoul

Jedna za Budapešť. Co k tomu dodat? Předně nepatřím k zapáleným fandům či odpůrcům Marvelu, tuhle tvorbu vnímám jako ryze zábavnou/ odpočinkovou, pokud se vydaří, jásám, nepídím se po komiksových předlohách, jsem v tomto směru hodně latentní fanda, ovšem i já, v podstatě laskavá divačka zvesela označím tento počin za Festival projebaného času a to je na okurku co říct. Prdelačka Scarlett sice zhubla i kosti s kůží, zadnici má ale širokou pořád a možná zrovna proto ji často kamera zabírá na celé plátno, nicméně výrazný úbytek na váze provází viditelná zdecimovanost, únava, nemastnost, neslanost, však ta je aspoň velmi milá a s ojedinělým úsměvem sympatická. Ta druhá, byť hezká, ale v roli nesympatická, protivná jak osina kdesi, vypasená prdel  bez pasu, s krčiskem, jak můj kámoš hlavohruď Jarda, s prasečíma kytárama, tož tak to je morda do komiksu jak hrom s bleskem zároveň. Debilní scénář, nudný, bez humoru, špetky nadhledu, samozřejmě tematicky levotočivá, emancipační úderka, které chybí švih a oko zkušeného chlapa. Ploché, uondané, poplatné době, zbytečné a zapadnutelné. A rozhodně tomu nevyčítám detaily, jako že třeba scéna v budapešťském metru se v každém střihu odehrávala v jiné stanici, kdy se ani nesnažili vyretušovat názvy na cedulích. ...brďo, předevčírem jsme si dali první Avengers, to vám je jízda snů, zábava, biják!!! Nu što? Nu govno! ()

Jirka_Šč

Docela se mi líbilo. Jednak kvůli i ostatními vychvalovaném obsazení (David Harbour je můj oblíbený herec, Florence Pugh překvapila zajímavým charakterem), jednak proto, že civilnější pohled na Black Widow prostě není zlý. Jinak nekompromisní postava je začleněna do nitra rodiny, občas ztrácí iniciativu a ukazuje lidské city. ()

Stanislaus

Po zdrcující Endgame jsem se celkem dost těšil na opětovné shledání s "Nataškou", takže jsem vřele uvítal celovečerní "černovdovský film". Z hlediska hereckého ánsámblu se jedná o slušně obsazenou marvelovku, kde je každý ze čtyř hlavních herců na správném místě, přičemž jim uspokojivě přihrávají vedlejší postavy. Vizuálně se film předvede zejména v druhé polovině, která byla plná svižné a hezky přehledné akce, byť by se našlo několik "over-the-top momentů", které však musí divák u podobných filmů brát s rezervou. Scenáristicky je Black Widow v porovnání s MCU týmovkami sice o něco méně vrstevnatý kousek, nicméně i tak si tvůrci připravili pár pěkně překvapivých momentů. Rovněž chválím potitulkovou scénu a jsem zvědavý na navazující film. Slabší čtyři hvězdičky! ()

BMW12

Black Widow je jedna z mých nejoblíbenějších postav z filmové série Avengers. Myslím si však, že její sólový film měl přijít o pár let dříve. Tento snímek však hodnotím velice pozitivně, líbila se mi především akční stránka filmu, akce je skutečně perfektní a užíval jsem si ji. Příběh je také dobrý, jen tam bylo pár hluchých scén s rodinou, které trošku nudily. Ale jinak si myslím, že se jedná o důstojné rozloučení s Natashou. ()

virus10

Začátek famózní, chtělo by to ještě více z minulosti, vidět více výcviku a hlavně to jak Natasha ničila životy, než přešla k dobru. Místy hodně přehnaný, hlavně teda konec, ale jinak povedená Marvelovka. ()

honajz odpad!

Naprostý souhlas s verbalem. Jako sorry, ale když se dřív mydlily holky v bahně, bývalo to aspoň občas, trochu sexy. Ale tady se mydlej mezi sebou baby podsadité, s velkými zadky a tlustými stehny, a já mám jako divák věřit, jak jsou neuvěřitelně mrštné a pohyblivé a že přežijí pády z největších výšek, ač nejsou avengerkami atd., atd. Asi to k tomu směřuje, že místo Avengers budou brzy She-vengers. Jediné tři mužské postavy zde jsou vychloubačný ňouma, neustále spící ňouma dodavatel a stařík opojený mocí z toho, že dal holkám čuchnout chloroformu nebo podobné srajdy a ty teď údajně po celém světě řídí války a mír nebo tak něco obdobně abstraktního, co nedává smysl. Ostatně, ono tady nic nedává smysl, baby navíc ani moc pohledné nejsou, Scarlett vypadá jak krysí obličejík, ale furt se tady žvaní o potřebě rodiny - ale tak, až to zní jako parodie. Měl jsem to vypnout hned, jak si ta ségra začala stěžovat, že nemá dělohu ani vaječníky, takže nemůže menstruovat... Akce je tu asi čtyřikrát a pokaždé tak přehnaná, že se hongkongský John Woo může jít zahrabat. Jo, a zajímalo by mě, jak ta věc visela ve vzduchu? A nevadila třeba letadlům? Fakt by si paláce v nebesích žádný radar nevšiml? ()

anais

Začal bych tím, že tohle je asi o 1000% lepší film než Wonder woman. Prakticky ve všem. A je opravdu škoda, že s tím Marvel nepřišel dřív, ale až tak nějak zpětně (a ještě v době pandemie...). Není to dokonalý film, a ani v rámci Marvelu to nezkouší nic nového. Je to spíš taková poctivá sázka na jistotu. Ale výborně tu funguje obsazení celé "rodiny" - pro mě asi největší překvapení jindy televizní David Harbour se skvěle načasovaným komediálním timingem, a Florence Pugh, která je tak nějak přirozeně dobrá a cool. Jinak to trpí klasickými marvelovskými neduhy - dobře vystavěné první dvě třetiny a pak sešup k pompéznímu digibordelu... i přesto film funguje na emoční rovině a v pandemických dobách temna je fajn se do světa MCU po čase vrátit. ()

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

Ředitelé Disneyho jsou malicherní egoisté

12.09.2023

Ředitelé největších hollywoodských studií jako Disney mívají spíš status seriózních, velice inteligentních a logikou byznysu vedených lidí. Nový report televize CNBC ale tento pohled v případě Boba… (více)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (více)

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

Čína pokračuje v bojkotu marvelovek

01.05.2022

Naděje na čínskou premiéru Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství jsou zřejmě mrtvé, tamější autority totiž po kontrole filmu došly k názoru, že snímek neodpovídá té správné socialistické vizi… (více)