Bojíte se tmy? (TV seriál)

• Kanada

Are You Afraid of the Dark?

Rodinný / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi

Kanada, 1990, 91x22 min

Ross Hull, Joanna Garcia Swisher, Colin Ferguson, Rachel Blanchard, Daniel DeSanto, Jacob Tierney, Jewel Staite, Jane Gilchrist, Asia Vieira, Christopher Castile, Dominic Zamprogna, Gregory Smith, Christopher Redman, A. J. Buckley, Laura Vandervoort, Andrea Lui, Aaron Ashmore, Stephen R. Hart, Jesse Moss, Matthew Edison, Amanda Walsh, Ryan Gosling, Myles Ferguson, Lexi Randall, Tegan Moss, Chuck Campbell, Jorge Vargas, Kimberley Warnat, Donny James Lucas, Charlie Hofheimer, Andrew Sardella, Jamie Elman, Nicole Lyn, Cara Pifko, Michael Barry, Françoise Robertson, Chris Nash, Serge Houde, Kaj-Erik Eriksen, Michael Caloz, Emmanuelle Chriqui, Jean Marie Barnwell, Tyrone Benskin, Stuart Stone, Natalie Radford, Ted Whittall, Frank Schorpion, Rachel Wilson, Kyle Alisharan, Cas Anvar, Matthew Smiley, Paul Hopkins, Evans Evans, Andrew W. Walker, Mia Kirshner, Neve Campbell, Elisabeth Rosen, Melissa Galianos, Dan Petronijevic, Natalie Hamel-Roy, Katie Griffin, Adam Kenneth Wilson, Ethan Tobman, Susan Glover, Joanna Noyes, Kathleen Fee, Fab Filippo, Terra Vnesa, Codie Lucas Wilbee, Jennifer Séguin, Jocelyne Zucco, Jason Cavalier, Felicia Shulman, Jennifer Irwin, Eleanor Noble, Jessica Welch, Pierre Lenoir, Mark Camacho, Michael Rudder, Dawn Ford, Tedd Dillon, Richard Dumont, Richard Jutras, Carl Alacchi, Michael Copeman, Don Jordan, Tom Rack, Gordon Masten, Lynne Adams, Melissa Joan Hart, Charles S. Dutton, Will Friedle, Tia Mowry-Hardrict, Tamera Mowry-Housley, Tatyana Ali, Eddie Kaye Thomas, Eugene Byrd, Tyler Labine, Gilbert Gottfried, Aron Tager, Martin Doyle, Inanna Sarkis, Andreas Apergis, Rebecca Drysdale, Justin Bradley, Alex Ivanovici, Lorne Brass, Arthur Holden, Liz MacRae, Harry Standjofski, Tim Post, Philip Eddolls, Jesse R. Tendler, Kyle Downes, Maia Filar, Edward Yankie, John Walsh, Erin Simms, Margot Finley, J. Adam Brown, John Koensgen, Ellen David, Aimée Castle, Sheena Larkin, Jason Tremblay, Steve Nguyen, Leni Parker, Joel Keller, Keenan Macwilliam, Martin Watier

Název, který říká vše... Vždycky mě tyhle mysteriózní náměty na seriály a filmy děsily ale zároveň fascinovaly a zůstaly navždy i s časopisy typu Enigma atd.mým zvláštním rituálem udržovat se v obraze a vědomosti, že je tu ještě něco co mě fascinuje podobně jako hudba nebo filmy. Pamatuju si celkově jen pár příběhů ale pokaždé mi běhal mráz po zádech.(26.3.2012)

Strašidelné příběhy pro děti - jemnější varianta "Krajních mezí", "Twilight zone" a podobných rádoby strašidelných bajek pro hojné masy TV diváků, co by u skutečného horroru potřebovali pampersky a pak by museli ještě půl roku spát při rozsvíceném světle. Máte-li otrlého potomka do 12-ti let věku, pak to pro něj po setmění bude zážitek (většinou). Mě už tahle soft horor série potkala v době, kdy jsem byla uvyklá daleko větším drsárnám... jsem holt úchylné morbído už odmalička. 55%(25.6.2010)

Keď sa na tento seriál dívam dnes, tak musím povedať, že najlepšia na ňom bola úvodná zvučka. Tá bola skutočne desivá. Príbehy ako také mali pár strašidelnejších momentov (niektoré), no zväčša mi dnes už až tak strašidelné neprídu. Prečo teda dávam 5*? Pretože toto je seriál, ktorý ma k hororom dostal a vďaka nemu ma začali viac fascinovať. V druhom rade malo veľa príbehov slušnú dávku kreativity, ktorú dodnes viem oceniť a neustále som si hovoril, že by som chcel byť členom "Polnočného Spolku." Doteraz sa na to môžem pozrieť a oceniť to, o čo sa tvorcovia snažili. Pre mladých, je to podľa mňa vhodné na nalákanie hororových divákov.(3.7.2015)

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů na legendárním Supermaxu. Úchvatná úvodní znělka, povedené a napínavé příběhy. Dnes už bych se jich však nejspíš nebála a také ukázky ze znělky na mě působí poněkud lacině:) Filmový vývoj udělal své, ale ta nostalgie a vzpomínky jsou nevyhasínající. "Děsí Vás příběhy o přízracích, bezhlavých jezdcích nebo klekánicích? Chcete opět prožít mrazení v zádech a strachy nevydat ze sebe ani hlásku? Už se bojíte? Měli byste! Další strašidelné příběhy Vám v seriálu Bojíte se tmy, bude vyprávět Supermax." :)(25.6.2011)

Tak tohle jsem jako malej miloval. Tenhle seriál mi myslím dost pomohl budovat kladný vztah k hororům, který mám dnes. Některé epizody byly samozřejmě slabší (některé snad i hrozné), ale většina byla velice povedená, ať už jde o skvělou atmosféru, příběh a nebo pointu. Na kanadský seriál dost dobré.(4.7.2010)