Bojíte se tmy?

• Kanada Are You Afraid of the Dark?
Rodinný / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi
Kanada, (1990–2000), 36 h 43 min (Minutáž: 24–25 min)

Ross Hull, Daniel DeSanto, Raine Pare-Coull, Jodie Resther, Jason Alisharan, JoAnna Garcia Swisher, Elisha Cuthbert, David Deveau, Rachel Blanchard (více)

Série(7) / Epizody(91)

Série strašidelných příběhu s mysteriózní atmosférou, 30minutové napínavé příběhy s hororovým nádechem. Každý díl nový příběh. Bojíte se Tmy? (Pumiiix)

Recenze uživatele silentname k tomuto seriálu (2)

Bojíte se tmy? (1990)

Keď sa na tento seriál dívam dnes, tak musím povedať, že najlepšia na ňom bola úvodná zvučka. Tá bola skutočne desivá. Príbehy ako také mali pár strašidelnejších momentov (niektoré), no zväčša mi dnes už až tak strašidelné neprídu. Prečo teda dávam 5*? Pretože toto je seriál, ktorý ma k hororom dostal a vďaka nemu ma začali viac fascinovať. V druhom rade malo veľa príbehov slušnú dávku kreativity, ktorú dodnes viem oceniť a neustále som si hovoril, že by som chcel byť členom "Polnočného Spolku." Doteraz sa na to môžem pozrieť a oceniť to, o čo sa tvorcovia snažili. Pre mladých, je to podľa mňa vhodné na nalákanie hororových divákov. ()

The Tale of Station 109.1 (1995) (S05E03)

Nakoľko dňa 12.4.2022 odišiel do komického a hereckého neba veľký Gilbert Gottfried, uvažoval som, kde by som si ho mohol asi najviac pripomenúť. Možnosti by som našiel. Je tu film alebo seriál "Alladin", kde si ho môžeme pamätať v role Iaga, no nakoniec som sa rozhodol pre túto epizódu zo seriálu "Are You Afraid Of The Dark?". Dôvod je najmä ten, že to bolo asi jedno z mojich prvých stretnutí s týmto komikom a hlavne som chcel nájsť niečo, kde som ho mohol aj reálne vidieť a nielen počuť. A svojej role sa v tejto epizóde zhostil krásne. "The Tale Of Station 109.1" je pre mňa asi jedna z najpamätnejších epizód. Nápad, že existuje rádio stanica, ktorá pomáha mŕtvym prejsť na druhú stranu pokiaľ sa niekde stratia je zaujímavá. Vyzerá to zaujímavo a atmosféra v tejto epizóde je celkom silná. Na to, že ide o rodinný hororový projekt je to miestami celkom desivé. Najmä keď nášmu hrdinovi hrozí, že sa dostane na druhý svet skôr, ako reálne zomrel.  A čo sa týka Gilbertovej prítomnosti, myslím si, že to tu zvládol perfektne. Každá scénka s ním ma neskonale bavila. Bol vtipný, plný energie, no súčasne to podal spôsobom, kde som si miestami nebol celkom istý, čo z toho vo výsledku bude. To miesto, v ktorom pracuje je aj strašidelné, aj zaujímavé a myslím si, že sa s tou rolou absolútne stotožnil. A ten jeho smiech... myslím si, že je škoda, že si nikdy nezahral "Jokera." Možno by tomu vedel niečo pridať. A je treba povedať, že po ňom ostane celkom prázdne miesto. Neviem ako ho vnímali iní, pre mňa bol však Gilbert človek, ktorého by som si nesplietol s nikým. A ten jeho humor asi nebude vedieť nikto priniesť späť. R.I.P. Mr. Gottfried. Čo sa ešte týka ostatného... tak by som asi najviac kritiky venoval Zacharymu Carlinovi. Jeho výkon za Chrisa je skutočne vysoko chabý. Naopak sa v tejto epizóde objavila aj budúca veľká hviezda Ryan Gosling. Takže ak ste niekedy chceli vidieť Ryana ako mladého tínedžera, tu máte príležitosť. Hodnotenie: A Epizóda dostupná na zhliadnutie tu ()