Ant-Man a Wasp

• USA Ant-Man and the Wasp (více)

Filmový svět studia Marvel se rozrůstá o snímek Ant-Man a Wasp, který je novou kapitolou o superhrdinech, kteří se umějí zmenšovat. Po událostech filmu Captain America: Občanská válka musí Scott Lang čelit následkům svých rozhodnutí nejen jako superhrdina, ale i otec. Sotva se mu podaří najít rovnováhu mezi osobním životem a povinnostmi, které má jako Ant-Man, objeví se Hope van Dyneová a dr. Hank Pym s novou naléhavou misí. Scott musí znovu obléci zmenšovací oblek, naučit se bojovat po boku Wasp a pomoci jí odhalit tajemství z minulosti. (Falcon)

Echelon1

Goodbye logic, And I... Will always love you. ♪ Toto je taká blbosť. Taká blbosť. Ale ten „feeling“ filmov tohto žánru z pred 15-20 rokov! Zasadenie prostredia do bežného mesta a minimum farbičkových MARVEL farieb je svieža kombinácia. Žiadna súčasná digitálna sci-fi patlanina, kedy má človek dojem, že sleduje CGI trailer na PC hru. Okrem toho, ten spomínaný „feeling“ kinematografie na zlomku 21. storočia je asi ešte viac cítiť v štruktúre deja, ktorý sa takmer nikdy nezastaví, nestagnuje na jednom bode, a ktorý má viacero liniek (totálne klasicky napísaných v danom štýle) postáv s vlastnými cieľmi a motiváciami. Ešte aj tie dialógy a humor priam sršia filmami tej doby. V akcii potešili hlavne malé autíčka. Ano, je to do tretice kravina, ale pre predaj popcornu to stačí. 3* z dobrosrdečnosti. ()

majec4

Bolo to fajn, aj ked mi trochu vadilo, ze zaporaci boli slabsi. "Fazova" slecna mi od zaciatku neprisla nejako extra nebezpecna. Mala sice okamihy, kedy to fakt vyzeralo, ze zacne divocina, ale "Morpheus" to stale vie :-). Goggins ma sablonovy ksicht zaporaka, ale nedostal nejako extra priestoru, kedze sa musel delit s dievcinou. Keby je to na mne, tak volim jeho ako hlavneho zaporaka a trochu viac by som ho vysinul. Inak vsetko fungovalo a film nemal nejake slabe miesta. Pacila sa mi Evangeline, prislo mi to akoby bola ona v hlavnej ulohe. Rudd v ulohe pomahaca a otca bol skvely a opat raz ma presvedcil/ pobavil. Pacili sa mi narazky na Civil War, ale aj digi Pfeiffer. Najviac bolo ale serum pravdy, dalo sa na tom dobre zasmiat. Pena a jeho slovny naklad je tiez zaruka srandy. Keby je to miestam o cosi ostrejsie, tak idem do plneho poctu. Ocenujem, ze aspon nejaky superhrdina zachranuje namiesto celej galaxie iba obycajnu digital maminu :-). ()

Flopik

Pokračovanie sa podarilo na výbornú. Rýchly dej, vtipné hlášky určite sa poriadne nasmejete v tomto ohľade Michael Pena výborný.Pôvodné zoskupenie sa nezmenilo to ma len teší , jedna akcia za druhou , nenudí to a hudba super.Trošku mi chýbal nejaký záporák poriadny. Koniec krásne prepojený s Avengers. Ja som sa bavil 5* istých avšak jednotka bola asi lepšia. ()

nonick1

Zábavnosti jedničky tento díl nedosahuje ani omylem. Ani omylem. Naléhavá mise? Jako by za producenty přišla se scénářem partička vědců z CERNu, pouštějící se na tenký led záludností a paradoxů kvantové fyziky (kterou se - marně - snaží divákovi nějak vysvětlit a objasnit). Ovšem základní paradoxy filmu zůstávají nepovšimnuty a dělají z něj nechtěnou parodii: za vše hovoří úsměvné zmenšování celé budovy (teoreticky možné), se kterou lze následně odejít jako s kufříkem (tak tady už jsme u kresleného Toma a Jerryho)...Film nemá pořádný děj ani vtip, akcí je zde jako šafránu, zdá se, že byl natočen jen proto, že už prostě existovala smlouva na dva díly. S bídou dvě hvězdy za vizuál a pár "zvětšovacích" scén. ()

Antaeus

Zábavné, aj keď miestami infantilné, ale nad moje očakávania (pravda, boli dooosť nízko). A to priznávam nerád, ale dieťa vo mne sa bavilo. A tak som sa bavil s ním. A hrala v tom Lilly, takže aj otecko vo mne si mal čo užívať. Takže zábava pre celú schyzofrenickú rodinku. ()

M1k9

Tohle jsem neměl vidět. Je to obyčejná požvejkaná žvejkačka, kterou si lidi narvou do huby a umírají slastí. Teď seriózně, film nepřináší ani špetku nového, natož zajímavého. Ant-Man byl "docela zajímavý" koncept ve světě superhrdinů, ale proč se sakra točí pokračování, když neví jak ho pojmout. Výdělky stranou. Je to zvrácené. Až budu mít trochu času, tak posnižuju hodnocení podobným *****, ať to je fér. Dělám to hlavně pro svůj zen. 2/10 ()

Israha

Druhý Ant-Man jede úplně na stejné vlně, jako jednička, jen má více postav, více dějových linií a v důsledku toho také lepší tempo a méně hluchých míst - proto mě v konečném výsledku bavil více, než jeho předchůdce. Vypíchl bych dvě věci - jednak je to opravdu hodně velká sranda (která si navíc mezi všemi marvelovskými filmy našla svůj specifický styl, založený na buddy chemii a místy až sitcomově položených dialozích - takže žádná teenage infantilita á la Spider-Man, bezuzdná, vědomě přepálená magořina á la Guardians či třetí Thor, ani suché, sarkastické narážky Tonyho Starka, ale v rámci MCU naprosto svébytný přístup k humoru) a druhak perfektní akční scény, které nejsou možná tak epicky nasnímané, ale zase geniálně využívají schopností superhrdinů i superzáporáků a doslova hýří kreativitou. Jen tomu chybí zloduch, který by opravdu navodil pocit ohrožení (jeden z přítomných je jen komická figurka, ti ostatní ani zloduši v pravém slova smyslu nejsou), a nějaký opravdu silný moment, který by ukázal, že byla snaha o víc, než jen o nezávaznou taškařici na vyplnění času mezi dvěma díly Avengers. Ono je ale nejspíš stejně pravda, že žádné větší ambice s tímhle filmem ani nebyly... ()

Snake.Charmer

Odlehčená Marvelovka jak má být. Spousta nápadité akce, humoru a skvělé herecké obsazení. První potitulková scéna je jednou z nejzásadnějších a nejepičtějších v historii univerza! Druhá pak jednou z nejbanálnějších. :) ()

rexino

Marvelovska zábava môže byť. Ale tak maximálne s vypnutým mozgom. Tona lazy-writingu (ten záverečný healing... wtf??) zakrývajúci sa za fancy pojmy (sami povedali, že iba pred všetko dávajú "kvantové"), pár cringe, nezáživný až priam otravný záporak. Lilly pristanú nové vlasy oveľa viac, narozdiel od iných mám pocit, že Paul Rudd sa aj teraz cítil vo svojej roly OK a pasuje mu a humornú stránku zachraňoval Michael Peña. ()

Monisek

Ano, zadna perla kinematografie to zrovna neni, ale mne se to libilo. Jednicka byla fajn a tohle ji celkem zdarne sekunduje. Proste takova oddechovka, na kterou jsem se dlouho tesila a zklamana nejsem :-) Prvni potitulkova scena je smutna, i kdyz jsem to cekala, druha vtipna a Stanovo cameo opet nezklamalo. ()

Saur.us

Nejen u Capa a Thora se z prvních dílů poučili ale i u Ant-Mana se to povedlo. Žádná velká záchrana světa se nekoná, spíš jen malá rodinná krize ale v kombinaci se skvělým humorem se Ant-Man pomalu dere na špici mezi ostatní velké Avengery. ()

TheSpearCZ

Druhý Ant-Man si jede víceméně ve stejných kolejích jako první díl. Pořád to funguje jako komedie, vtipy zde rozhodně nechybí (Michael Peña je prostě borec) a celkový příběh také není špatný. Co už mi malinko vadí je fakt, že ten film je dělaný pro menší děti a je to znát bohužel. Vypadá to jako, kdyby chtěl Marvel rozdělit fanouškům superhrdiny... "Ant-Mana dáme dětem a dospělý si vezmou Deadpoola". Každopádně i tak se jedná o super film a i potitulková scéna je podařená. Slabší 4* ()

Bozvav

Dost slušných hlášek, akce i sympatických situací. Bohužel děj jako celek dost bída a místy už mi to přišlo zbytečně natahované. Za mne 65 max. ()

Darren98

Dvojnásobně zábavné a dynamicky skvěle vyvážené dobrodružství se jednoduše sestavilo z nejúčinnějších možností sequelů, tvůrci tedy mimo druhého protagonisty nezanevřeli na potenciál ústředních schopností ani dopřání prostoru nejzábavnější z vedlejších postav. Ukázková letní komedie navíc snažně vytěží poslední zbytky zážitku svým jedinečným zasazením do děje MCU v dosud nejpůsobivější potitulkové scéně. 84% ()

sirien

Jakože... o poznání slabší 4* než u prvního dílu... ale pořád 4*. Podle hesla Guardians of the Galaxy 2: "A co ste čekali"? - nečekal sem nesmysly a dostal sem dobrej superhero-heist film. Popravdě ta heist část byla dost možná o něco lepší, než v jedničce. Problém byl, že děj byl takovej... ne "nekompaktní", ty tři dějové linie spolu fungovaly a prolýnaly se velmi dobře. Ale nějak tomu chybělo z kraje nějaký nakopnutí všech těhle tří linek, aby člověk v tom heist duchu hned věděl, o co tam půjde. Neřikám hned prokecnout všechna překvapení na začátek (Ghost...), ale prostě dát vědět, že některé věci v tom filmu (překupník) nebudou jen epizodní a že se na ně člověk může těšit. Jinak jako velmi dobrá dvojka, rozhodně - navazující sympatické postavy, nepřehnanej humor... ()

Kit Harington míří mezi Eternals

Kit Harington míří mezi Eternals

24.08.2019

V Kalifornii v těchto dnech probíhá D23 Expo, takový malý Comic-Con studia Disney, a tak není divu, že internet zaplavují informace týkající se nové streamovací služby, Star Wars a samozřejmě Marvelu… (více)

Venom díky Číně předčí Spider-Mana

Venom díky Číně předčí Spider-Mana

10.11.2018

Fanoušci filmového Venoma si asi můžou začít mnout ruce. Zdá se, že studio Sony totiž po nečekaném úspěchu hláskujícího antihrdiny s tváří Toma Hardyho (Dunkirk) oznámí pokračování každým dnem.… (více)

Paul Rudd vs. dvojník

Paul Rudd vs. dvojník

13.08.2018

Paul Rudd (The Fundamentals of Caring) momentálně dobývá kina ve dvojce Ant-Mana a příští rok bychom ho měli spatřit ve čtyřce zatím nepojmenovaných Avengers. Mezitím se ale čerstvě upsal novému… (více)

7. Filmový víkend ČSFD je tady

7. Filmový víkend ČSFD je tady