Nemocnice na kraji města po dvaceti letech

• angličtina Hospital at the End of the City Twenty Years On
Česko, 2003, 12 h 27 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Hynek Bočan

Scénář:

Petr Zikmund

Kamera:

Ivan Šlapeta

Josef Abrhám, Ladislav Frej st., Josef Vinklář, Jana Štěpánková, Eliška Balzerová, Iva Janžurová, Josef Dvořák, Daniela Kolářová, Ladislav Chudík (více)

Epizody(13)

V novém pokračování se znovu shledáme prakticky se všemi hlavními postavami Dietlovy nemocniční ságy. Pochopitelně – primář Sova (Ladislav Chudík) už není ve svém pokročilém věku středem dění. Na jeho místě však stále pevně stojí primář Arnošt Blažej (Josef Abrhám). I jemu už táhne na šedesátku a to je důvod, aby se za sebou ohlédl, aby bilancoval svůj život. Jenže Blažej rozhodně ještě nekončí a nachází v sobě stále dost sil, aby znovu zvedl prapor – nejednou i za ty druhé. (Česká televize)

Boudyy

Bočan je můj oblíbený režisér, avšak pokračování NNKM se mu vůbec nepovedlo. Absolutně nevýrazné dějové linie, hloupé dialogy, nevýrazné osobnosti ve vedlejších rolích. Jediná hvězda za duo Topfer-Hrzánová. ()

brzozin

Když jsem to sledoval, říkal jsem si. Bože, tohle připomíná Esmeraldu. To bude nějaký omyl. Ne ne panáčci. Žádný omyl. Tohle byl první pilot dnes tolik populárních českých telenovel. Kdybychom od toho tehdy všichni sborně utekli, tak jsme dneska nemuseli sledovat ty sračky, co se na nás valí. Chyba. ()

mosem

k výrazně rozdílnému hodnocení mezi původní nemocnicí a tímto "pokračováním" lze říci pouze toto: jedna hvězdička jen ze sentimentu. ()

subic

Poctivě jsem si to oddíval a z nostalgie dávám jednu frčku. Filmařsky dejme tomu, herecky nic moc, senilní Dvořák a týpci jako Brousek nebo mastňák Krajčo tam dělali co? Scénář je teda něco ukrutného. Po tomhle by asi těžko někdo mohl najít odvahu na pokračování. ()

ostravak30

Každé pokračování po tolika letech ať už se jedná o filmy nebo o seriály má jedno společné. Narvat do pokračování všechny herce z původní verze. Ono je to sice fajn podívat se, jak si vedou postavy v nové moderní nekomunistické době a jak se vyvíjí, ale pominu-li kvalitu herců a budu-li mluvit pouze o postavách, vždy vidíme totéž. Většina postav jsou vlastně potencionální důchodci, přesto zůstávají neustále na svých pozicích, někteří i povýšili, přestože většina z nich by v reálném životě již pobírala důchod a sledovala telenovely. A tak nám tvůrci nastrkají do děje jejich syny, dcery a vnuky. Ne, nemůžu si pomoct, ale takováhle pokračování nefungovala ani u filmů jako třeba Bony a Klid ani u jiných seriálů, například Sanitky. Děj je spíše nostalgické vzpomínání a bez starého dobrého Cvacha a Štrosmajera je děj nudný a nezáživný. ()

niska98

No, upřímně zas taková tragédie se mi to nezdálo. Ale když to srovnám s původními díly, tak je to slabé. Se mi zdá, že se nic nestalo v podstatě. ()

Squib

Je to rozvleklé, pomalé, o ději se jenom mluví, vše se odehrává mezi díly. Zatímco první série "nemocnice"mi běžela jako kulisa, tato slátanina už neběží vůbec.V pondělí televizi vypínám těsně po zprávách o počasí.(Tam se aspoň něco děje...) ()

Max Q. odpad!

Svět se změnil. Už nikdy nebude stejný. U sledování původních dílů se už navždy budu bát, že po nich nasadí i tenhle děs. ()

Cannabis odpad!

vařit z vody a těžit jen z fenomenálního seriálu??? jak vidíte, to opravdu nejde... očekával jsem všechno, ale takovouhle hrůzu? to tedy opravdu ne... =( ()

(fjw)

Ne, to opravdu ne. Velmi slabé, herecké výkony někde na bodu mrazu a hlavně velmi mizerný scénář. Autoři by zasloužily pověsit. Akorát hudba se mi líbila. ()

Toumyk

Trapný pokus o navázání na původní Nemocnici. Opravdu jen naivní zápletky, hodně povrchní. Zkrátka o ničem. Jediné co stojí zato sledovat jak se nám herci za těch 25 let změnili... ()

viruscrack

Přiznejme si. Čekali jsme katastrofu, jelikož původní seriál byl na tehdejší dobu kultovní. Ale i tak jsme museli být mile překvapeni, že se toto pokračování dalo sledovat. Musím ale přiznat, že pokud jsme doma propásli jeden díl, vůbec nás to nemrzelo. ()