Joan z Arkádie

USA, (2003–2005), 33 h 33 min (Minutáž: 42–46 min)

Tvůrci:

Barbara Hall

Joe Mantegna, Mary Steenburgen, Amber Tamblyn, Jason Ritter, Michael Welch, Becky Wahlstrom, Chris Marquette, Aaron Himelstein, Annie Potts, Kris Lemche (více)

Série(2) / Epizody(45)

Seriál zachytáva životné osudy Joan Girardiovej, jej rodiny a priateľov. Joan ale nie je až taký obyčajný teenager....Boh si Joan vybral, stretáva sa s ňou v "prestrojení" za obyčajných ľudí, akých má človek možnosť vidieť každodenne na ulici...Dáva jej rôzne rady a úlohy, avšak pomôže to Joan k lepšiemu životu, alebo vlastne niekedy ani nie ??? (lilina133)

Hrus

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Seriál mě hodně zaujal, místy je sice přehnaně sentimentální, ale i to se mě nějak líbilo. Bohužel nedovedu nějak zvlášť říct proč, není tu nic extra (i když základní premisa teenage girl mluvící s bohem je rozhodně zajímavá). Ale prostě dobře se na to dívá. Je to takové moje "Guilty plaesure". Po shlédnutí druhé série opravuji na tři hvězdičky pro mírnou repetitivnost a kolísání kvality jednotlivých epizod. Nicméně škoda, že se netočila třetí série, protože poslední díl druhé série rozhodně připravoval půdu pro zajímavé náměty, větší dějovou akci a taky pro herce Wentworthe Millera z Prison Breaku.*** hlavní role: Amber Tamblyn (Joan Girardi), Joe Mantegna (Will Girardi), Mary Steenburgen (Helen Girardi), Michael Welch (Luke Girardi), Jason Ritter (Kevin Girardi), Becky Wahlstrom (Grace Polk), Chris Marquette (Adam Rove) *** nejoblíbenější postava: Kevin ()

Kritik.

Nemôžem ohodnotiť niečo, čo nebolo dokončené! A je mi jedno, že dôvodom predčasného ukončenia natáčania je údajne neúspech u divákov. Nerozumiem, prečo sa (nielen v Amerike) točia seriály takýmto spôsobom: Natočí sa pilotný diel, následne sa zistí či majú o daný žáner a typ seriálu diváci záujem. Ak nie, viac sa už nenatáča. (Prípadne sa natočí jedna séria, potom MOŽNO ďalšia séria, potom MOŽNO ďalšia séria...) Chápem, že ide o biznis, ale čo je veľa, to je veľa. Najhoršie pre kinematografiu dnešnej doby je, že sa scenár píše dodatočne. Amazonka, Crusoe, Terra Nova, Joan z Arkádie, 100 Questions, Rodinka úžasných...všetko predčasne ukončené! Čo tak napísať scenár (CELÝ!) a potom natáčať? Z tohto dôvodu ma takmer nikdy nesklamú životopisné filmy a filmy natáčané podľa už existujúcej predlohy (väčšinou ide o staršie a overené literárne diela). Za to, čo stihlo byť natočené, dávam plných 5 hviezd. ()

rador

Seriál plný morálnych ponaučení, podaných celkom zaujímavou formou. Zaujímavosti: Arkádia je fiktívne mesto zasadené niekde v štáte Maryland *** Scény prvej série z predajne kníh boli natočené v Los Angeles. *** Friedmanovo krstné meno nebolo nikdy uvdené. *** Nehoda po ktorej ochrnul Kevin Girardi sa stala 9. Novembra. *** Luke Girardi oslavuje narodeniny 19.. novembra. *** Will Girardi získal 40. miesto v rebríčku "50 Greatest TV Dads of All Time" *** Will Girardi vždy pije zo šálky, na ktorej je fotka Joan, Luka, Kevina. *** V pôvodnom scenáry sa rodina Girardirových volala Delaneyová *** Stvoriteľka Joan z Arkádie - Barbara Hall - napísala pre seriál desatoro, ktoré nazvala : 10 prikázaní Joan z Arkádie, ktoré napríklad obsahovali : Zlo a dobro neexistuje, Boh nemôže presadzovať učité náboženstvo, Boh nemôže priamo zasahovať... ()

Melies

8 / 10 Štyri hviezdičky za tie príjemné popoludňajšie posedenia, plus silný nábeh na plný počet po prípadnom dôkladnejšom popozeraní a popočúvaní. Joan z Arkádie je jednoducho veľmi fajn seriál... a tu by som mohol aj skončiť, no keďže viem, že na ČSFD sú zaregistrovaní samí hnidopidi, ešte to trochu rozvediem: hm, áno, dievča, ktoré si tyká s Bohom a voľne tak parafrázuje známu historickú postavu, znie ako riadne predžuvaný námet na seriál, jeden z tých, ktoré odpočívajú vo veľkej hollywoodskej kartotéke a čakajú na svojich pätnásť minút slávy, ale ono to skutočne nie je až také zlé a vôbec to nevyzerá ako z prsta na nohe vycucaný žvást. Pán Najvyšší nestojí za svojou deus ex mašinou a neťahá hore-dole za páky, skôr komentuje a slúži ako boxovacie vrece, na ktorom si sympatická Amber Tambyn (neviď. fotku z ČSFD) vylieva svoju zlosť a zmätenie; samozrejme, ani ostatné postavičky neobišli nasucho a vedia zas pekne kresliť a citujú Shakespeara a sú jednoducho veľmi šikovné a cool, ale hej!, sledujeme seriál, nie sociálny dokument či trinástu komnatu. Navyše, vzťahy medzi nimi vyznievajú veľmi prirodzene a nenútene, možno až príliš, a keď aj nie, zachráni to nejaké to ponaučenie či pekná pesnička. Faktom však zostáva, že celý ten ansámbel kope za správny tím a tak im ich malé víťazstvá nezávidíme, ale prajeme, a ich prehry nás neraz silno dojmú (áno, áno, sem-tam sa von tlačila aj slzička, holt mám clivé obdobie). Ako som už povedal, je to jednoducho fajn seriál, pekne natočený, pekne zahraný a dobre myslený. Nestačí? Mne teda áno. ()

Blackberry

Momentálne neviem prísť na chuť a ani na myšlienku tohoto seriálu. Myslím, že tých pár častí, čo som videl, mi stačí odhadnúť na to, že to je seriál na poludnie, teda na čas, keď je pri obrazovkách cez deň najmenej ľudí. Proste nič ma nezaujalo. DOPLNENÉ 18.8.2008. Vidiac niekoľko častí navrch, lepšie pochopený zmysel seriálu a ja musím opraviť hodnotenie na terajšiu trojku. ()

• Nehoda, po ktorej ochrnul Kevin Girardi (Jason Ritter), sa stala 9. novembra. (rador)
  • Arkádia je fiktívne mesto zasadené niekde v štáte Maryland. (rador)
  • Stvoriteľka Joan z Arkádie - Barbara Hall - napísala pre seriál desatoro "10 prikázaní Joan z Arkádie", ktoré napríklad obsahovali: Zlo a dobro neexistuje, Boh nemôže presadzovať určité náboženstvo, Boh nemôže priamo zasahovať... (rador)