Volání mrtvých (TV seriál)

Tru Calling

Tru Calling

Dobrodružný / Drama

USA / Kanada, 2003–2005, 18 h 38 min (Minutáž: 26x43 min)

Eliza Dushku, Shawn Reaves, Zach Galifianakis, Matt Bomer, A.J. Cook, Jessica Collins, Benjamín Benítez, Jason Priestley, Evangeline Lilly, Alexandra Holden, Erica Durance, Kristoffer Polaha, Ryan Kwanten, Clare Kramer, Mary Elizabeth Winstead, Emily Holmes, Lizzy Caplan, Carly Pope, Reece Thompson, Missy Peregrym, Steve Braun, Chris William Martin, Chantal Conlin, Lauren Stamile, Dominic Zamprogna, Karin Konoval, Cobie Smulders, Leah Cairns, Miranda Frigon, Tinsel Korey, Chelah Horsdal, G. Michael Gray, Samuel Patrick Chu, Brenda Campbell, Lisa Marie Caruk, Matthew Harrison, Jesse Moss, Vincent Laresca, Jodi Lyn O'Keefe, Kal Penn, Hudson Leick, Ty Olsson, Mark Matkevich, David Lipper, Jeremy Guilbaut, Callum Keith Rennie, Michael Reilly Burke, Johnny Pacar, Greg Anderson, Wade Williams, Alaina Huffman, Andrea Anders, Eric Christian Olsen, Nate Dushku, Michael Trucco, Michelle Harrison, Nick Wechsler, Julia Benson, Sean Rogerson, Nicole Muñoz, Ben Cotton, Agam Darshi, William Sadler, Benjamin Easterday, Kaj-Erik Eriksen, Chad Krowchuk, John Reardon, Kimani Ray Smith, Johnson Phan, Adrian Holmes, Cotter Smith, Jesse Hutch, Woody Jeffreys, William MacDonald, Jennifer Spence, Mylène Dinh-Robic, Derek Hamilton, Layla Alizada, Marnie Alton, Jerry Wasserman, David Lewis, Andrew Moxham, Paul Becker, Alf Humphreys, Tamyra Gray, Alex Zahara, Michael Adamthwaite, Georgia Craig, Jana Mitsoula, Artine Brown, Mercedes de la Zerda, Jillian Fargey, Beverley Elliott, Kwesi Ameyaw, Chris Shields, Michael Roberds, Noah Beggs, Rondel Reynoldson, Tony Alcantar, Janet Pinnick, Rick Tae, Michael Teigen, Natasha Wilson, Maria Marlow, Sean Campbell, Kyle Cassie, Jaren Brandt Bartlett, Lorena Gale, Aaron Craven, Craig March, Sarah Deakins, Joey Naber, Ron Selmour, Lisa Waltz, Tori Anderson, Alison Matthews, Daniel Bacon, Craig Veroni, Alexis Llewellyn, Leanne Adachi, Kerri Smith, Rhonda Dent, John Haymes Newton, Victoria Tennant, Robert Wisden, Joe Flanigan, Leonard Roberts, Gabriel Olds, Patrick Gilmore, Rachael Bella, Brendan Fletcher, Shane Meier, Fred Ewanuick, Garwin Sanford, Christina Hendricks, Alec Newman, Devon Gummersall, William R. Moses, Rachel Hayward, Laura Leighton, Sonja Bennett, Jeffrey Dean Morgan, Courtnee Draper, Andrew Airlie, Liz Vassey, Parry Shen, Erick Avari, Maggie Lawson, Alistair Abell, Nancy Sorel, BJ Harrison, Eileen Barrett, Jason McKinnon, Dee Jay Jackson

1. série - 80% - Hrátky s osudem, časem a smrtí a v popředí všeho dění princezna Eliza ve slušivě civilním prostředí. Co si přát víc.. Extrémní počáteční nadšení ale časem opadlo, hlavně kvůli faktu, že ať se Tru nebo Harrison snaží první čtvrthodinu o cokoli, mrtvola zařadí zpátečku a můžeme začít napravovat chyby. Zlom ale nastává s příchodem Jacka Harpera. Nenápadný našeptávač má na svědomí proměnu mysteriózní teen vyšetřovačky na promyšlený příběh s náznaky základních fantasy archetypů. Závěr série pak nasazuje takové tempo, že její první polovina v tu chvíli vypadá jako nějaký vzdálený a úplně jiný seriál. 2. série - 80% - Život a Smrt v nesmiřitelné válce, která ale dostala příliš málo času na to, aby se mohla stát nezapomenutelnou. Díky tomu, že tentokrát chybí rozjezdové díly a hlavní dějová linka uhání rychle kupředu, by se zdálo, že Tru sahá po dokonalosti, ale stanice FOX jí podtrhla nohy. Šest dílů, které dovolila natočit z původně plánovaných třinácti, je sice skvělých, ale působí jenom jako ochutnávka z něčeho, co mohlo celému seriálu zaručit nesmrtelnost. Kvůli otevřenosti hlavní dějové linie, uspěchanosti vývoje postavy Jensena, cliffhangeru na závěr a znalosti toho, co mělo časem přijít, tak celkový dojem zákonitě klesá.(7.8.2009)

Je velká škoda, že TC nedostalo šanci na plnohodnotnou druhou sérii, která působí velmi nedotaženě a uspěchaně, a dost sráží kvality celého seriálu, jelikož přinejmenším první série je více než vydařená. Druhá série má velký nešvar v podobě několika rozehraných dějových linek, které ale nemohly být dostatečně rozvity, natož pořádně ukončeny.(24.6.2011)

Podle mého názoru velice zajímavý seriál. Seriál o dívce, která se vrací do minulosti, aby zabránila smrti nevinných lidí je velice zajímavé. Eliza Dushku na mě vždy dělala dobrý dojem. Docela mě zamrzelo,že seriál neměl ani dvě celé série, nejvíce mě však mrzelo, že skončil, nějak tak rozehraně. Nevím, proč nedotočili alespon druhou sérii, protože by to zato určitě stálo.(2.2.2012)

Aj keď trochu starší, ale predsa dobrý a zaujímavý seriál. Pekná myšlienka o zachraňovaní a pomoci druhým. Potom ako nezneužívať svoje dary a ako niesť dôsledky svojich činov a rozhodnutí. Po pár dieloch však nadobudol stálu šablónu, takže trocha začal nudiť. A koniec je fest neuzatvorený a nedokončený. Neviem či sa im minuli peniaze, ale je to škoda. Takže tento seriál je, podľa mňa, pre fajnšmekrov čo nepotrebujú veľa akcie ale stačí im pekná myšlienka a fajn príbehy.(12.11.2013)

• Kharsh

Celá první první řada byla tak na 3 hvězdy, ale druhá mi už začínala lézt na nervy. Z počáteční nejsilnější zbraně, se nakonec stala zbraň likvidace - seriálu pochopitelně... ano, myslím tím vracení se časem a dotyčnou mrtvolku (osobu) zachránit. Ono by to tak nevadilo, že se to neustále opakuje, ale pak už nastávaly díly, kdy se vrátili časem třeba 5 x nebo 6 x a to tvoří dokonale nepřehledný sled událostí... Lepší dvě hvězdy.(13.1.2011)

• - Eliza Dushku během natáčení pilotního dílu zároveňa filmovala seriál Buffy, přemožitelka upírů (od r. 1997). (megan017)

• - Role přítele Tru Davies (Eliza Dushku) byla nabídnuta Jensenu Acklesovi, který však odmítl. (J*A*M*A*L)

• - Přestože FOX původně v plánu na další sezónu uvedl 13 dalších epizod, v průběhu natáčení šestého dílu přišla společnost s tím, že tento díl bude posledním z celého seriálu. Herci a štáb se o zrušení dozvěděli poslední natáčecí den. (novoten)