Volání mrtvých (TV seriál)

Tru Calling

Tru Calling

Dobrodružný / Drama

USA / Kanada, 2003–2005, 18 h 38 min (Minutáž: 43 min)

Eliza Dushku, Shawn Reaves, Zach Galifianakis, Matt Bomer, A.J. Cook, Jessica Collins, Benjamín Benítez, Jason Priestley, Evangeline Lilly, Alexandra Holden, Erica Durance, Kristoffer Polaha, Ryan Kwanten, Clare Kramer, Mary Elizabeth Winstead, Emily Holmes, Lizzy Caplan, Carly Pope, Reece Thompson, Missy Peregrym, Steve Braun, Chris William Martin, Chantal Conlin, Lauren Stamile, Dominic Zamprogna, Karin Konoval, Cobie Smulders, Leah Cairns, Miranda Frigon, Tinsel Korey, Chelah Horsdal, G. Michael Gray, Samuel Patrick Chu, Brenda Campbell, Lisa Marie Caruk, Matthew Harrison, Jesse Moss, Vincent Laresca, Jodi Lyn O'Keefe, Kal Penn, Hudson Leick, Ty Olsson, Mark Matkevich, David Lipper, Jeremy Guilbaut, Callum Keith Rennie, Michael Reilly Burke, Johnny Pacar, Greg Anderson, Wade Williams, Alaina Huffman, Andrea Anders, Eric Christian Olsen, Nate Dushku, Michael Trucco, Michelle Harrison, Nick Wechsler, Julia Benson, Sean Rogerson, Nicole Muñoz, Ben Cotton, Agam Darshi, William Sadler, Benjamin Easterday, Kaj-Erik Eriksen, Chad Krowchuk, John Reardon, Kimani Ray Smith, Johnson Phan, Adrian Holmes, Cotter Smith, Jesse Hutch, Woody Jeffreys, William MacDonald, Jennifer Spence, Mylène Dinh-Robic, Derek Hamilton, Layla Alizada, Marnie Alton, Jerry Wasserman, David Lewis, Andrew Moxham, Paul Becker, Alf Humphreys, Tamyra Gray, Alex Zahara, Michael Adamthwaite, Georgia Craig, Jana Mitsoula, Artine Brown, Mercedes de la Zerda, Jillian Fargey, Beverley Elliott, Kwesi Ameyaw, Chris Shields, Michael Roberds, Noah Beggs, Rondel Reynoldson, Tony Alcantar, Janet Pinnick, Rick Tae, Michael Teigen, Natasha Wilson, Maria Marlow, Sean Campbell, Kyle Cassie, Jaren Brandt Bartlett, Lorena Gale, Aaron Craven, Craig March, Sarah Deakins, Joey Naber, Ron Selmour, Lisa Waltz, Tori Anderson, Alison Matthews, Daniel Bacon, Craig Veroni, Alexis Llewellyn, Leanne Adachi, Kerri Smith, Rhonda Dent, John Haymes Newton, Victoria Tennant, Robert Wisden, Joe Flanigan, Leonard Roberts, Gabriel Olds, Patrick Gilmore, Rachael Bella, Brendan Fletcher, Shane Meier, Fred Ewanuick, Garwin Sanford, Christina Hendricks, Alec Newman, Devon Gummersall, William R. Moses, Rachel Hayward, Laura Leighton, Sonja Bennett, Jeffrey Dean Morgan, Courtnee Draper, Andrew Airlie, Liz Vassey, Parry Shen, Erick Avari, Maggie Lawson, Alistair Abell, Nancy Sorel, BJ Harrison, Eileen Barrett, Jason McKinnon, Dee Jay Jackson, Nicole G. Leier, Kurt Evans

Seriál začal poměrně velmi slibně. Pravda, časem se díly podle jedné šablony lehce okoukaly, nicméně pořád si zachovávaly určitý standart. Tedy dokud se do toho neobul Brandon Walsh, který mi do děje nijak nepasoval. Sice se seriál posunul směrem ku předu, ovšem způsobem dle mého poněkud nešťasntým. Můj názor evidentně sdílela i televizní produkce, která seriál předčasně ukončila, což byla škoda. Za mne 60%.(16.3.2017)

Obsahuje spoilery: "Pomoc mi!" Začal jsem se dívat jen kvůli Elize! Překvapivě povedený seriál, který sází na opravdu dobrý hlavní nápad. Doporučuji všem, kdo mají rádi cestování v čase a řešení problémů s příčinou a následkem. Škoda, že musel seriál předčasně skončit. Skončil, aniž by měl jakýkoliv závěr. A to poté, co se v seriálu objevil Jason Priestley coby smrťák byl setsakramensky zajímavý. - 90%.(13.3.2020)

• Kharsh

Celá první první řada byla tak na 3 hvězdy, ale druhá mi už začínala lézt na nervy. Z počáteční nejsilnější zbraně, se nakonec stala zbraň likvidace - seriálu pochopitelně... ano, myslím tím vracení se časem a dotyčnou mrtvolku (osobu) zachránit. Ono by to tak nevadilo, že se to neustále opakuje, ale pak už nastávaly díly, kdy se vrátili časem třeba 5 x nebo 6 x a to tvoří dokonale nepřehledný sled událostí... Lepší dvě hvězdy.(13.1.2011)

Aj keď trochu starší, ale predsa dobrý a zaujímavý seriál. Pekná myšlienka o zachraňovaní a pomoci druhým. Potom ako nezneužívať svoje dary a ako niesť dôsledky svojich činov a rozhodnutí. Po pár dieloch však nadobudol stálu šablónu, takže trocha začal nudiť. A koniec je fest neuzatvorený a nedokončený. Neviem či sa im minuli peniaze, ale je to škoda. Takže tento seriál je, podľa mňa, pre fajnšmekrov čo nepotrebujú veľa akcie ale stačí im pekná myšlienka a fajn príbehy.(12.11.2013)

Tru by se ráda v budoucnu honosila titulem MUDr., ale o studiu lékařské vědy si může zatím nechat pouze zdát v divokých snech. Její nová práce v městské márnici jí zaručuje přísun dolárků do prasátka a svádí k tomu, že bude mít dost volného času na přípravu ke studiu. Jenže mrtvoly na Tru občas spiklenecky mrknou okem, otevřou ústa a vysloví neskromný požadavek na vrácení jejich života. Tru pochopitelně takové možnosti má, neváhá je použít, ale zároveň tak nějak přestává časově zvládat svůj soukromý život.(23.9.2009)

• - Posledná natočená epizóda nebola nikdy normálne vysielaná, bola vysielaná iba ako súčasť "Tru Calling" Marathon stanice SCI FI Channel 21. januára 2008. (Mihail123)

• - Hlavním uváděným důvodem zrušení seriálu byl fakt, že společnost FOX chtěla zvednout sledovanost novým seriálem Point Pleasant, který by více pasoval k tehdy hýčkanému O.C. Ironií je, že Point Pleasant byl zrušen dříve, než bylo vůbec odvysíláno jeho třináct epizod. (novoten)

• - Roli Tru psal autor Jon Harmon Feldman s myšlenkou na Elizu Dushku, ale nikdy si nemyslel, že by roli opravdu přijala. (novoten)