Volání mrtvých (TV seriál)

Tru Calling

Tru Calling

Dobrodružný / Drama

USA / Kanada, 2003–2005, 18 h 38 min (Minutáž: 43 min)

Eliza Dushku, Shawn Reaves, Zach Galifianakis, Matt Bomer, A.J. Cook, Jessica Collins, Benjamín Benítez, Jason Priestley, Evangeline Lilly, Alexandra Holden, Erica Durance, Kristoffer Polaha, Ryan Kwanten, Clare Kramer, Mary Elizabeth Winstead, Emily Holmes, Lizzy Caplan, Carly Pope, Reece Thompson, Missy Peregrym, Steve Braun, Chris William Martin, Chantal Conlin, Lauren Stamile, Dominic Zamprogna, Karin Konoval, Cobie Smulders, Leah Cairns, Miranda Frigon, Tinsel Korey, Chelah Horsdal, G. Michael Gray, Samuel Patrick Chu, Brenda Campbell, Lisa Marie Caruk, Matthew Harrison, Jesse Moss, Vincent Laresca, Jodi Lyn O'Keefe, Kal Penn, Hudson Leick, Ty Olsson, Mark Matkevich, David Lipper, Jeremy Guilbaut, Callum Keith Rennie, Michael Reilly Burke, Johnny Pacar, Greg Anderson, Wade Williams, Alaina Huffman, Andrea Anders, Eric Christian Olsen, Nate Dushku, Michael Trucco, Michelle Harrison, Nick Wechsler, Julia Benson, Sean Rogerson, Nicole Muñoz, Ben Cotton, Agam Darshi, William Sadler, Benjamin Easterday, Kaj-Erik Eriksen, Chad Krowchuk, John Reardon, Kimani Ray Smith, Johnson Phan, Adrian Holmes, Cotter Smith, Jesse Hutch, Woody Jeffreys, William MacDonald, Jennifer Spence, Mylène Dinh-Robic, Derek Hamilton, Layla Alizada, Marnie Alton, Jerry Wasserman, David Lewis, Andrew Moxham, Paul Becker, Alf Humphreys, Tamyra Gray, Alex Zahara, Michael Adamthwaite, Georgia Craig, Jana Mitsoula, Artine Brown, Mercedes de la Zerda, Jillian Fargey, Beverley Elliott, Kwesi Ameyaw, Chris Shields, Michael Roberds, Noah Beggs, Rondel Reynoldson, Tony Alcantar, Janet Pinnick, Rick Tae, Michael Teigen, Natasha Wilson, Maria Marlow, Sean Campbell, Kyle Cassie, Jaren Brandt Bartlett, Lorena Gale, Aaron Craven, Craig March, Sarah Deakins, Joey Naber, Ron Selmour, Lisa Waltz, Tori Anderson, Alison Matthews, Daniel Bacon, Craig Veroni, Alexis Llewellyn, Leanne Adachi, Kerri Smith, Rhonda Dent, John Haymes Newton, Victoria Tennant, Robert Wisden, Joe Flanigan, Leonard Roberts, Gabriel Olds, Patrick Gilmore, Rachael Bella, Brendan Fletcher, Shane Meier, Fred Ewanuick, Garwin Sanford, Christina Hendricks, Alec Newman, Devon Gummersall, William R. Moses, Rachel Hayward, Laura Leighton, Sonja Bennett, Jeffrey Dean Morgan, Courtnee Draper, Andrew Airlie, Liz Vassey, Parry Shen, Erick Avari, Maggie Lawson, Alistair Abell, Nancy Sorel, BJ Harrison, Eileen Barrett, Jason McKinnon, Dee Jay Jackson, Nicole G. Leier, Kurt Evans

Tru by se ráda v budoucnu honosila titulem MUDr., ale o studiu lékařské vědy si může zatím nechat pouze zdát v divokých snech. Její nová práce v městské márnici jí zaručuje přísun dolárků do prasátka a svádí k tomu, že bude mít dost volného času na přípravu ke studiu. Jenže mrtvoly na Tru občas spiklenecky mrknou okem, otevřou ústa a vysloví neskromný požadavek na vrácení jejich života. Tru pochopitelně takové možnosti má, neváhá je použít, ale zároveň tak nějak přestává časově zvládat svůj soukromý život.(23.9.2009)

Na to, že je to vlastně klasický koncept "case-of-the-week" seriálu, je Tru Calling docela nápaditý a se základním schématem si velmi dobře pohrává a kombinuje různé nápady, takže i přes stereotypní "náplň" to určitě není nuda. Obzvlášť, když se ve druhé sérii přitvrdí a už to zachraňování Tru tak pěkně nevychází. Škoda, že to utnuli tak brzy, protože příběhová linka se teprve až s druhou sérii začala docela rozjíždět. S postavami je to trochu horší. Eliza Dushku mi vždycky přišla poněkud umělohmotná a zatímco v Dollhouse to k ní sedělo, tady mě to její každodenní vstávání s dokonalými vlasy, líčením a nepomuchlanýma tvářičkama docela lezlo na nervy (ten díl, kde si ji každej pletl se striptérkou byl vlastně dost trefnej). Na bráchu průseráře jsem si ale rychle zvykl, na sestru ani moc ne (naštěstí se na ni postupně tvůrci vykašlali) a Zach je tu takový málo výrazný, což je trochu škoda. Postava Jacka Harpera to ovšem dost nakopla, byť se mi až do konce seriálu nijak zvlášť nepodařilo rozklíčovat jeho osobní motivace a jeho postava na mě působila hodně nevěrohodně. A jestli to byl scenáristický záměr či jen prostě fail se už asi nedozvíme.(21.10.2018)

Obsahuje náznaky spoilerů. Měli jste někdy fakt na nic den? Takový, co byste ho nejradši přetočili zpátky a udělali všechno jinak? Tru Davies (Eliza Dushku) takovou možnost má. Bohužel jedině ve chvílích, kdy ji o pomoc žádají tragicky zesnulí nebožtíci. Musím říct, že jsem tak úplně nevěděl, do čeho jdu, a proto se mi několik prvních dílů okamžitě zalíbilo. Nadšení ale s časem opadá hned z několika důvodů. Jednak skoro všechny díly jedou víceméně podle té samé šablony, ale především tvůrci vůbec neumějí pracovat s vedlejšími postavami. Krom Tru, jejího otravného bratra Harrisona a sympatického podivína z márnice Davise, je v seriálu hned několik dalších regularů, kteří jsou tam úplně zbyteční, akorát poukazující na nedostatky scénáristů (bez vysvětlení zmizelá a už nikdy nezmíněná sestra Meredith, o které se v pozdějších dílech tvůrci chovají, jako by nikdy neexistovala, je stoprocentně největší fail), a korunu tomu nasazuje fakt, že zrovna ve chvíli, kdy seriál našel svůj směr (se zápletkou točící se kolem Jacka Harpera a motivu zla a dobra), byl zrušen. To je docela škoda, ona soustředěná dějová linka odhalila, že Tru má větší potenciál, než se zhruba 14 zbytečných dílů zdálo. Promarněná příležitost.(20.12.2014)

Na tomto seriáli ma prekvapovalo čoraz viac, ako je možné, že hlavná hrdinka, ktorá zachránila nespočetné množstvo ľudí, ich po záchrane znova nikdy nestretla a rovnako, že nikdy nikomu nebolo jej správanie čudné, nikto sa v jej živote nehrabal a neprišlo k odhaleniu. Ako námet je to zaujímavé, napínavejšie to začalo, keď sa na scéne objavil jej pravý opak. Avšak čím viac som videla dielov, tým viac som mala pocit, že všetky diely sú svojou stavbou rovnaké. Už po pár dieloch nemá čím prekvapiť. 70%(28.8.2010)

Prečo také vysoké hodnotenie? Pretože mám proste Tru Calling rada. Každá časť sa mi páči, pretože každá časť má istý príbeh a to je super. Všetko sa to točí okolo Tru, čo je hlavná postava, ale to je fajn. Pretože jej život je zaujímavý, takisto aj ľudia v jej žviote - Daves je taký super, toho herca zbožújem... a Harrison:-). Nápad je predsa taký úžasný! To že ma mŕtvy človek požiada o pomoc a mne sa vráti deň a ja mám úžasný dar (prekliatie) zachrániť ho? V pravej podstate, dať mu život? A keď sa tam objaví Jack, má to už pravé grády. Zástanca pravidiel typu: No tak ho môžeš zachrániť, ale nechaj ho nech otrčí kopytá, pretože to tak "má byť" - to bol tiež dobrý nápad. Neodvažujem sa Tru Calling zrovnávať s nijakým iným seriálom. Som si istá že nejde o to najúžasnejšie seriálové dielo, poznám oveľa, oveľa, OVEĽA lepšie seriály typu Heroes, môj milovaný House, ale Tru je super seriál. 75%.(12.7.2010)

• - Po dvoch sezónach bol seriál zrušený. (Mihail123)

• - Přestože FOX původně v plánu na další sezónu uvedl 13 dalších epizod, v průběhu natáčení šestého dílu přišla společnost s tím, že tento díl bude posledním z celého seriálu. Herci a štáb se o zrušení dozvěděli poslední natáčecí den. (novoten)

• - Posledná natočená epizóda nebola nikdy normálne vysielaná, bola vysielaná iba ako súčasť "Tru Calling" Marathon stanice SCI FI Channel 21. januára 2008. (Mihail123)