Volání mrtvých (TV seriál)

Tru Calling

Tru Calling

Dobrodružný / Drama

USA / Kanada, 2003–2005, 18 h 38 min (Minutáž: 26x43 min)

Eliza Dushku, Shawn Reaves, Zach Galifianakis, Matt Bomer, A.J. Cook, Jessica Collins, Benjamín Benítez, Jason Priestley, Evangeline Lilly, Alexandra Holden, Erica Durance, Kristoffer Polaha, Ryan Kwanten, Clare Kramer, Mary Elizabeth Winstead, Emily Holmes, Lizzy Caplan, Carly Pope, Reece Thompson, Missy Peregrym, Steve Braun, Chris William Martin, Chantal Conlin, Lauren Stamile, Dominic Zamprogna, Karin Konoval, Cobie Smulders, Leah Cairns, Miranda Frigon, Tinsel Korey, Chelah Horsdal, G. Michael Gray, Samuel Patrick Chu, Brenda Campbell, Lisa Marie Caruk, Matthew Harrison, Jesse Moss, Vincent Laresca, Jodi Lyn O'Keefe, Kal Penn, Hudson Leick, Ty Olsson, Mark Matkevich, David Lipper, Jeremy Guilbaut, Callum Keith Rennie, Michael Reilly Burke, Johnny Pacar, Greg Anderson, Wade Williams, Alaina Huffman, Andrea Anders, Eric Christian Olsen, Nate Dushku, Michael Trucco, Michelle Harrison, Nick Wechsler, Julia Benson, Sean Rogerson, Nicole Muñoz, Ben Cotton, Agam Darshi, William Sadler, Benjamin Easterday, Kaj-Erik Eriksen, Chad Krowchuk, John Reardon, Kimani Ray Smith, Johnson Phan, Adrian Holmes, Cotter Smith, Jesse Hutch, Woody Jeffreys, William MacDonald, Jennifer Spence, Mylène Dinh-Robic, Derek Hamilton, Layla Alizada, Marnie Alton, Jerry Wasserman, David Lewis, Andrew Moxham, Paul Becker, Alf Humphreys, Tamyra Gray, Alex Zahara, Michael Adamthwaite, Georgia Craig, Jana Mitsoula, Artine Brown, Mercedes de la Zerda, Jillian Fargey, Beverley Elliott, Kwesi Ameyaw, Chris Shields, Michael Roberds, Noah Beggs, Rondel Reynoldson, Tony Alcantar, Janet Pinnick, Rick Tae, Michael Teigen, Natasha Wilson, Maria Marlow, Sean Campbell, Kyle Cassie, Jaren Brandt Bartlett, Lorena Gale, Aaron Craven, Craig March, Sarah Deakins, Joey Naber, Ron Selmour, Lisa Waltz, Tori Anderson, Alison Matthews, Daniel Bacon, Craig Veroni, Alexis Llewellyn, Leanne Adachi, Kerri Smith, Rhonda Dent, John Haymes Newton, Victoria Tennant, Robert Wisden, Joe Flanigan, Leonard Roberts, Gabriel Olds, Patrick Gilmore, Rachael Bella, Brendan Fletcher, Shane Meier, Fred Ewanuick, Garwin Sanford, Christina Hendricks, Alec Newman, Devon Gummersall, William R. Moses, Rachel Hayward, Laura Leighton, Sonja Bennett, Jeffrey Dean Morgan, Courtnee Draper, Andrew Airlie, Liz Vassey, Parry Shen, Erick Avari, Maggie Lawson, Alistair Abell, Nancy Sorel, BJ Harrison, Eileen Barrett, Jason McKinnon, Dee Jay Jackson

Podle mého názoru velice zajímavý seriál. Seriál o dívce, která se vrací do minulosti, aby zabránila smrti nevinných lidí je velice zajímavé. Eliza Dushku na mě vždy dělala dobrý dojem. Docela mě zamrzelo,že seriál neměl ani dvě celé série, nejvíce mě však mrzelo, že skončil, nějak tak rozehraně. Nevím, proč nedotočili alespon druhou sérii, protože by to zato určitě stálo.(2.2.2012)

Opět obrovská škoda a to hned ve dvou věcech. Zaprvé tomuto seriálu u diváků ohromně škodí první "standalone" epizody, protože je to vskutku pořád to samé dokola. Všechno se změní kolem desáté epizody 1. série, kdy se děj začíná ubírat mnohem zajímavějším směrem, hlavním postavám se začínáme dostávat pod kůží a objevují se i postavy nové a s nimi nové a záhadné skutečnosti. Postava Jacka je kapitola sama pro sebe, protože toho člověk chápe a nenávidí zároveň a je to skvělá postavička, která zaměstnává mysl diváka sama o sobě víc než dobře. Konec první série znamená velký posun dopředu a dává najevo ohromný potenciál, který autoři začali využívat ve druhé sérii naplno. Jak už to v poslední době ale bývá, seriál, který přežije ze začátku slabší epizody, přehoupne se do skvělého tempa a děje a v nejlepším, kdy nám ukazuje další mnohé možnosti pokračování, prohlubuje postavy a všechno skvěle zamotává, je zrušen. A to je druhá věc, které je ohromně škoda. Pokračovat nastoupeném trendu, moje hodnocení by bylo pravděpodobně absolutní. 1. série: 80 %, 2. série: 90 %.(26.4.2010)

Tru by se ráda v budoucnu honosila titulem MUDr., ale o studiu lékařské vědy si může zatím nechat pouze zdát v divokých snech. Její nová práce v městské márnici jí zaručuje přísun dolárků do prasátka a svádí k tomu, že bude mít dost volného času na přípravu ke studiu. Jenže mrtvoly na Tru občas spiklenecky mrknou okem, otevřou ústa a vysloví neskromný požadavek na vrácení jejich života. Tru pochopitelně takové možnosti má, neváhá je použít, ale zároveň tak nějak přestává časově zvládat svůj soukromý život.(23.9.2009)

• Kharsh

Celá první první řada byla tak na 3 hvězdy, ale druhá mi už začínala lézt na nervy. Z počáteční nejsilnější zbraně, se nakonec stala zbraň likvidace - seriálu pochopitelně... ano, myslím tím vracení se časem a dotyčnou mrtvolku (osobu) zachránit. Ono by to tak nevadilo, že se to neustále opakuje, ale pak už nastávaly díly, kdy se vrátili časem třeba 5 x nebo 6 x a to tvoří dokonale nepřehledný sled událostí... Lepší dvě hvězdy.(13.1.2011)

Na kvalitu Tru Callingu výrazne vplýva ten neskutočne dementný dabing z STV 1.Inak je to seriál celkom v pohode,má slušné herecke obsadenie a vyzuálne na úrovni.Nevyváži to však slabý scenár bez štipky zdravého prístupu.Je zaujímavé,že Tru Calling vznikol v dobe,keď je každý seriál mimoriadne prekombinovanou záležitosťou(napr. Alias),ale tu sa scenáristi akoby vôbec nesnažili a preto veľa epizód vyzerá takmer úplne rovnako.Poteší však častá absencia happy Endu a obstojná atmosféra.Pri pozeraní však musíte vypnúť mozog a prehliadnúť slabšie herectvo.Dá sa to pozerať,ale nič extra to nie je.Je veľká škoda toho nevyužitého potenciálu.Keby sa Tru vydala na začiatku úplne inou cestou ako zachraňovať ľudí a postupom času by sa stala úplne zápornou postavou,mohol vzniknúť úžasný seriál. Tru Caling postupom času zapadne prachom a nikto si ani nespomenie,že niečo také existovalo.(5.2.2007)

• - Roli Tru psal autor Jon Harmon Feldman s myšlenkou na Elizu Dushku, ale nikdy si nemyslel, že by roli opravdu přijala. (novoten)

• - Role přítele Tru Davies (Eliza Dushku) byla nabídnuta Jensenu Acklesovi, který však odmítl. (J*A*M*A*L)

• - Po posledním díle první série se u FOXu rozhodli, že seriál zruší. Nakonec je ale zviklaly údaje o sledovanosti, které se ve druhé polovině sezóny zvýšily. K záchraně Tru pomohl také fakt, že přímý konkurent, seriál Přátelé, na stanici NBC končil svou závěrečnou sezónu. (novoten)