Zmeškaný hovor

• Japonsko Chakushin ari (více)

Hrůzostrašný film ve stylu slavného Ringu (režie H. Nakata) a Nenávisti (režie T. Shimizu) je prvním Miikeho počinem na poli čistého hororu. Několik mladých lidí postupně obdrží na mobilní telefon záhadnou hlasovou zprávu z budoucnosti, v níž uslyší své vyděšené reakce z okamžiku vlastní násilné smrti...Nejen že tito lidé pochopí, jak krutý jejich konec bude, ale dozvídají se také přesný údaj o tom, kolik času jim zbývá. Objevme temnou stránku nástroje naší každodenní existence, jemuž bez obav svěřujeme svou absolutní důvěru: našeho mobilního telefonu! (oficiální text distributora)

Cejny

Slušný japonský horor bohužel totálně zazdil a odrovnal český dabing, kvůli kterému jsem se během filmu ani trochu nebál, nebylo to napínavé, ale naopak jsem se docela hodně nasmál. Takže až to někde seženu v originále, tak už to snad bude lepší. Zatím ale nejsem moc spokojen a kladný dojem, který jsem měl z námětu, odrovnal dabing. 40 % ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé, u tohoto druhu hororu je důležité být první a tudíž originální. To ale byl japonský Ring v roce 1998 a první japonský Ju-on z roku 2000 a Temná voda 2002...Dokonce bych si troufal tvrdit, že tento film vykrádá i Terminátora 2 a to ve scéně s kukátkem na konci, když se z něj vysune ostrý kovový hrot. Největší slabinou tohoto filmu je překombinovanost děje, zmatenost střídání časových rovin a příliž mnoho podobných postav, přičemž všechny jsou jen nahrubo zmíněny a málokterá je představena nějak hlouběji. Já osobně jsem se díky tomu neměl šanci s kýmkoliv nějak ztotožnit, ani v postavách pořádně zorientovat. Pochválit nutno za několik velmi dobrých lekaček. Nicméně celková atmosféra na ponurosti a strašidelnosti už poněkud ztrácela. Takže celkově za 3,5*... ()

Balu...

Příliš japonská záležitost na to; aby mě plně pohltila - interesantních okamžiků je poskrovnu a dominují spíše dialogy; při kterých sem byl víc zaujat jazykem herců než jejich obsahem. I tak ale nevšední made in japan, přestože první příčka hororového žánru se v hodnocení ani nezachvěla.. ()

Ripley

Budu poprvé jemně sprostý.Když to tu čtu,tak vidím že někdo chválí někdo kritizuje,všichni chytří jak delfín s diplomem,ale všechna ta chvála a kritika se týká režie,hereckých výkonů,triků a pod.,ale dopr..le ať mi nikdo neříká že to napoprvé pochopil!!! ()

Vaklaf

Z. H. je dostatečně kvalitní horor ve stylu Kruhu nebo Nenávisti (Čim to asi bude? Že by byl japonskej?). Kromě trochu přemrštěné délky mu vlastně nemám nic moc co vytknout. Možná zpočátku jsem se trochu ztrácel v postavách, ale když víc prořídly, bylo to OK. Nicméně zrovna od Miikeho bych teda čekal něco osobitějšího, protože i přes nesporný kvality je to v podstatě klasická japonská duchařina. Vím, že to není moc fér, ale očekávání je holt svině. Mistr ujetosti se nějak zvlášť nevycajchnoval. Ale jinak doporučuju s klidným svědomím. ()

Burdock

Zas jedna z těch občasných kravin, který Takaši Miike točí snad jen kvůli hypotéce nebo když najde o víkendu trochu času :) ()

Junglista

No nic moc... kdyby se to na konci trošku nerozjelo (i když na japonský poměry hodně jemně), tak by to byla děsná nuda. Další z kategorie "zítra nebudu vědět o čem to bylo". ()

TERRORDROME

Ázijských hororov o duchoch vraždiacich cez mikrovlnku či toaster už som začínal mať plné zuby ale toto predsa nakrútil úchylák Miike tak to hádam bude nejak odlišné od zbytku. Nebolo. Teda celkom slušne rozohraté, najlepšie v scéne keď má byť jedno dievča zabité v priamom prenose pred kamerami, to som bol fakt napätý. Naopak najhoršie v nechutne tmavom závere v nemocnici, kde nebolo vidno ani prd a rozuzlenie, respektíve pointu som akosi nechápal nech som sa snažil akokoľvek. Ono je to aj tak jedno, neni moc o čo stáť, taký solídny priemer, rozhodne sú aj horšie. Japonci radi páchajú samovraždy a ešte radšej sa potom mstia zo záhrobia. Nabudúce by mohol byť naštvaný duch vo vibrátore, to by bol masaker! ()

willis

V posledních dvaceti minutách, místo napínavého vyvrcholení, nastupuje guláš plný nesmyslných scén v duchu tzv."překvapivých odhalení". ()

tenebrae86

Japonské duchařiny respektuji, ale mým šálkem kávy rozhodně nejsou. I tak, nebo možná právě proto, jsem byl zvědav, jak se s tímto tématem popere populární Takashi Miike. Téma mě, jak jsem čekal nezaujalo, ale právě díky skvělému režisérovi, je na co koukat. Jde o nadprůměrný film a v záplavě podobných japonských hororů jsem nic lepšího neviděl. ()

wampire23

Takashi Miike ukázal, že to v žánri hororu naozaj vie. Jeho osobitý štýl sa mi vždy páčil a fascinoval ma. Ducharské filmy s podobnou tématikou ma väčšinou nechávajú chladným a o strachu sa u nich hovorí minimálne. Avšak pri tomto kúsku som sa naozaj bál a chcel som, aby niektoré scény čo najskôr skončili (to mrazenie bolo ale pekelne príjemné). Myslím, že spolu so Shutterom a trošičku slabším Eye, je to to najlepšie z Východnej kinematografie v hororovom žánri. Toto sa Američanom nikdy nemôže podariť, ich duchariny sú na jedno brdo a diváka skôr unudia než vystrašia na smrť:D (možno až na výnimku Kruhu). Príbeh samotný je neviazanou variáciou na duchariny typu Ring alebo Grudge, poriadne šmrncnuté Final Destination. Ľakačky sú veľmi dobré, pod kožu sa zarývajúce a ani pointa nezamrzí. S čistým svedomím 75%. A teraz idem povymazávať čísla z telefónneho zoznamu:D. ()

Ulrich

Moje druhe setkani s Miikem a v naprosto odlisnem stylu, nez Ichi the Killer. Zde se opet ukazuje, ze jako reziser je skutecne spicka v kompozici libivych zaberu a pouziti zvuku k navozeni atmosfery. Bohuzel Hovor srazi skutecnost, ze scenar, je tak neoriginalni az beda a v dobe odehravajici se po Kruhu nas zde precejen nic neprekvapi. Ovsem nektere sceny samy o sobe jsou vymyslene a natocene opravdu originalne (vymitani ve studiu), atmosfera je taky spravne japonsky odosobnena a hutna a nekolikrat se mrazivy efekt skutecne dostavi. Celkove jde o solidni horor, ktery na divaka zapusobi o to vice, cim mene podobnych uz videl. Coz je ale dneska uz slozite. ()

mh.mail

20% - Další japonský horror ve stylu Kruhu. Tak já nevím, těžko jsem se v tom orientoval, za což do jisté míry může i pro nás evropany podobnost japonských obličejů, takže jsem se občas ztrácel v tom, kdo je vlastně kdo. Přiznám se, že pointu jsem vlastně nepochopil. No možná že jsem ji tak trochu podvědomě tušil, ale jistý si nejsem. Jinak mně to přišlo dost zmatené a vlastně i nelogické. ()

HonzyR

Co mi to jen připomínalo? Jo, já už vím :) #CernovlaseDlouhovlaseCinanky (tedy vlastně japonky, ale oči měly stejné a hysterické byly taky). Za mě neskutečně promrhaný potenciál.. __60%__ ()

warrenur

V 2018 uz prakticky nepozeratelne. Hlupe reakcie, afekt na urovni maximalnej, tak isto teatralnost, atmosfera tak biedna, ze ani jedna prvoplanova lakacka mi srdce nerozbuchala. Bieda. Neodporucam. ()

Puol

Treba zabudnúť na Kruh, Nenávisť a spol. a radšej sa ani veľmi nesnažiť pochopiť detektívnu zápletku s hľadaním pôvodcu kliatby. Zostane kvalitný atmosferický horor s miestami hustou atmosférou, najmä opustená nemocnica má grády. Tak 3,5*. ()