Zmeškaný hovor

• Japonsko Chakushin ari (více)

Hrůzostrašný film ve stylu slavného Ringu (režie H. Nakata) a Nenávisti (režie T. Shimizu) je prvním Miikeho počinem na poli čistého hororu. Několik mladých lidí postupně obdrží na mobilní telefon záhadnou hlasovou zprávu z budoucnosti, v níž uslyší své vyděšené reakce z okamžiku vlastní násilné smrti...Nejen že tito lidé pochopí, jak krutý jejich konec bude, ale dozvídají se také přesný údaj o tom, kolik času jim zbývá. Objevme temnou stránku nástroje naší každodenní existence, jemuž bez obav svěřujeme svou absolutní důvěru: našeho mobilního telefonu! (oficiální text distributora)

dubinak

Tímhle se mi Miike asi moc nezavděčí, protože mě absolutně nezvládl vtáhnout do děje a stopáž pro mě byla zabijácká. Americký remake jsem viděla ještě před tímto a vzpomínám si, že to za nic nestálo, akorát se to dalo trochu lépe snést s délkou stopáže a hereckými výkony. Hrozně moc mi v poslední době vadí ta zmatenost, kterou Japonci zasazují snad do každého hororu, který natočí. Nebylo tomu tak akorát u americké Nenávisti od Takašiho Šimizu, kterou mám osobně z asijských hororů snad úplně nejradši, protože to bylo poprvé, když jsem se z nějaké hororové scény málem počůrala. Zmeškaný hovor byl pro mě tedy docela velké zklamání hlavně kvůli podivně vysvětlenému závěru a absolutního zkomplikování děje. Strašení sice nebylo marné, ale ne nejlepší. Nebyl to prostě můj šálek čaje. ()

forsythia

Já musela být v minulém životě Japoncem. Takových a podobných filmů bych mohla vidět mraky a asi by se mi nikdy neomrzely. Scény, jak jednotlivé oběti umírají, jsou skoro hypnotické a krásně gradují. Opuštěná nemocnice je úžasně strašidelné místo a třešnička na závěr... pardon, vlastně bonbónek... inu, sladký. ()

SeanLSD

Je mi úplne jedno, koľko týchto šikmookých duchárskych filmov som už videl, tie utopené, rozložené, neústupné, naštvané, sklamané a utrápené ženštiny s mŕtvymi očami ma dokážu vydesiť stále rovnako. A keďže Aziati dokážu slovo Horor spojiť aj so slovom Príbeh, a na rozdiel od ostatného sveta je to pre nich prirodzené, hodnotím ZMEŠKANÝ HOVOR rovnako vysoko ako iné, hoci aj veľa nového do žánru neprináša. Vyplašil ma ? Párkrát k posraniu. Zaujal ? A ešte ako ! Keď niekto hodí na scénu upíra či zombíka, tiež ma nezaujíma, že som ich už videl – ale čo s nimi podnikne. A Miike názorne predvádza, že aj tento žáner odkukal excelentne. ()

Cedr

Už jsem se trochu bál, že budu každému J-horroru dávat pět hvězd... Tohle je tak za tři a půl. Atmosféra ze začátku skoro žádná, myšlenka na první pohled trochu překomplikovaná, ale zas tak hrozné to není. Fanouškům asijkých hororů se to líbit bude, ostatním však asi moc ne. Musím se přiznat, že jsem čekal o něco víc... ()

cocrHeLL

Naprosto běžný trend japonských duchařin přelomu tisíciletí, se kterými se po velmi povedeném Ring nebo Ju-on (nebo Hong Kongské jednohubce "oko") následně roztrhl pytel a Chakushin Ari se rozhodně může přiřadit k těm povedenějším. Takashi Miike je parádní režisér (s docela chorobnou myslí, když se podíváme na jeden z největších jeho kultů Koroshiya 1 alias Ichi the Killer) a průměrný námět zpracoval velmi pěkně a vytřískal z toho maximum. Dívalo se na to moc pěkně a fungovalo to tak, jak mělo. Vypíchnul bych scénu z televizního studia - moc pěkný moment. ()

TO

No teda, splácanina! hrozná. Málo strašidelný, lekačka tak jedna, bez velké pointy, která to mohla zachránit. Rozhodně patří k horším japonským hororům. Zpatlat všechna klišé asijských hororů na jednu hromadu nestačí. ()

Raven0

Začátek se sice vleče a ani lekačky a atmosféra nijak obzvlášť nepotěší. To vše ale neplatí o druhé části, kdy párkrát pěkně zamrazí a ani nehezkému nadskočení ze židle se nevyhneme. Ani příběh není zrovna originální a nese se v duchu zažítých hororvých konvencí typu "nějaké dlouhovlasé zabijácké zlo, pátrání po příčině zla, nečekaný zvrat". Na druhou stranu, hezké asijské herečky (kterých je zde opět dostatek) mne asi jen tak neomrzí :-) ()

demented

Že by to bola úplna hovadina, to netvrdím. Aj keď je to trochu o hubu pozerať x-tú variáciu na to isté téma, stále sa to dá, pokiaľ to človeka nenudí. Tu sa však paní Nuda zakrádala až podozrivo často. Výtky mám aj k prílišnej monotónnosti - ku koncu to so mnou už poriadne lomcovalo a pri scéne v nemocnici som dokonca zaspal (čo sa mi zase až tak často nestáva) Možno keby si strihač vytiahol nožnice zo zadku a trošku dlhšie pracoval...bolo by to lepšie :) ()

Brain-D

Nemůžu se dívat na tu podhodnocenost. Krádež ne krádež...Takeshi Miike udělal špičkový horor, do kterého vnesl svoje režijní umění v plné kráse. Naprosto jsem chvílemi nedýchal a to se má prostě od hororu očekávat ! ()

lykan9

Zmeškaný hovor obsahuje jen opravdu málo zajímavých věcí, konkrétně tři. Pasáž v televizním studiu počáteční část v zavřené nemocnici a děsivou melodii. Jinak se jedná o nudný japonský horor, který není nijak děsivý. Zejména závěr byl zbytečně zdlouhavý a překombinovaný. Od Japonců jsem čekal rozhodně víc. ()

drackula

Už dlhú dobu neviem akosi filmom z Ázie prísť na chuť. Od zmeškaného hovoru som čakal niečo viac, avšak drvivá časť filmu sa odsýpa v klasických mantineloch, na ktoré už začínam byť akosi alergický. Niekto zomrel v obrovskom hneve (!) a z nejakého, do konca nevysvetleného dôvodu, začína terorizovať partiu mladých ľudí. To je asi tak všetko podstatné k príbehu, ktorý je rozfláknutý na skoro dve hodiny. Musí sa nechať, že niektoré pasáže a scény boli naozaj dobré, ako napríklad scéna v štúdiu, ale ako celok ma to viac-menej nudilo. Lepšie ako som čakal, avšak stále iba ničím výnimočný pozerateľný priemer s niekoľkými podarenými scénami. 60 % ()

Ravi

Existuje mnoho názorů na prapodivný konec. SPOILER Jeden například tvrdí, že Yamashita (ten týpek) po bodnutí odhalil vtělení ducha do Yumi (hlavní hrdinky) a zemřel. Poté se mu zdálo, jak tu malou vraždící dívku zachránil a pak byl nucen trávit svou verzi posmrtného života s Yumi, do které se převtělila ta malá holka. KONEC SPOILERU Ale nikdo nikdy vlastně nedostal vysvětlení konce ani z tvůrců, ani od nikoho jiného. Nestyďte se proto, že jste to nepobrali, já také ne, ale řekněme, že k filmařině patří nechat v divákovi onen divný pocit v žaludku, který hlodá, hlodá a hlodá. To film splnil na 100%. Ale i jinak jde o povedený, strašidelný a tísnivý horor o mateřské psychóze a překvapivém vysvětlení. Není to žánrovka z kategorie nejlepších, ale určitě stojí za shlédnutí 75% = 4/5 ()

silent cut

Ringu-Yoko-Ono-Poco-Loco... Až bude příště někde japonský horor za levno, asi ho tam nechám. Zmeškaný hovor je důkazem toho, že tsunami z východu opadá a je to dobře... Donedávna totiž mohli tvůrci profitovat z toho, že Japonosko je zemí exotickou a tak když zahrajete na flétnu a zaberete opuštěnou japonskou silnici s japonským domem na konci, bude to fungovat... A že to nedopadne dobře, protože ducha prostě ledničkou nepřiskřípnete... No... A dál? Nic dál... ()

pfa

Další z dobrých japonských hororů opět nezklamal. Nic nového, jen jiná (další) vize smrti. Tento horor by nemusel zklamat ani nepříznivce tohoto žánru. [7/1O] ()

Josefin

Takashi Miike zaválel, nebudu tu zbytečně rozebírat z čeho nabíral inspirace, už je to tu stejně psáno. Pán režisér se opravdu nezapře, bála jsem se opravdu dost, správná chvilka na puštění , noc musíte být sami doma, nejlépe, když ani měsíc nesvítí! Já se teda bála dost, zapůsobilo to na mě, že jsem usnout nemohla. ()

zolo23

Prečo 4? Jeden z mála japonských hororov kde originál je o mnoho lepší ako americká verzia. Dokonca i po vizuálnej stránke. ()

fiLLthe3DD

Není to vyloženě špatný horor - kupříkladu oproti japonským "Ringům" a sérii "Ju-on" je toto mnohem lépe natočené, herci jsou příjemní a poměrně i umí hrát. Navíc sem tam dojde i na nějakou tu nechutnost („amputovaná" ruka či hnijící mrtvola). Příběh je originální, ale někdy mi přišel až neskutečně stupidní (to, jak se hrdinové dozvídají nová a nová tajemství, trauma hlavní hrdinky, jenž je v úvodu načrtnuté a poté jakoby přidané do filmu či klasické japonské vlasatice a děsivé holčičky + závěr totální katastrofa)... Nebylo to ideální, ale vlastně se mi to i líbilo. 65% ()

sedm.1

Nejdříve jsem viděl docela ucházející Ring a pak naprosto dokonalé!!! Oko.Tyto dva snímky u mě zvedly velký zájem o duchařské filmy z východu a začal jsem se poohlížet po dalších šikmookých "atmosféřinách".Po dalších zkušenostech ale na rovinu musím říct,že to je skutečná bída.Oko byl skvost a Ring představil skutečně děsivou holčičku s dlouhými černými vlasy,ale to je tak vše.Zmeškaný hovor tak spadává do kategorie,kam jsem zařadil kromě již dvou zmiňovaných snímků všechny následující asijské duchařiny,do kategorie:opakující se nuda.Už těch malých zlých černovlasích holčiček mám dost.Co mi nejprve přišlo opravdu originální,nyní už jen Japonci,Korejci,Thajvanci,všichni ve svých dalších a dalších filmech už jen opakují a opakují,jen obměňují příběhy a předměty,na které by vše již viděné navlékly.Ve Zmeškaném hovoru to je mobil.Nic víc se k tomuto filmu nepotřebuje vědět.Východoasijští tvůrci možná umějí vytvořit atmosféru a i jejich základní myšlenky příběhu jsou vesměs originální,ale pokaždé se pak vydají tou již mnohokrát vyšlapanou cestičkou,na které přešlapuje smrtící dívenka s dlouhýma černýma vlasama. ()