Zmeškaný hovor

• Japonsko Chakushin ari (více)

Hrůzostrašný film ve stylu slavného Ringu (režie H. Nakata) a Nenávisti (režie T. Shimizu) je prvním Miikeho počinem na poli čistého hororu. Několik mladých lidí postupně obdrží na mobilní telefon záhadnou hlasovou zprávu z budoucnosti, v níž uslyší své vyděšené reakce z okamžiku vlastní násilné smrti...Nejen že tito lidé pochopí, jak krutý jejich konec bude, ale dozvídají se také přesný údaj o tom, kolik času jim zbývá. Objevme temnou stránku nástroje naší každodenní existence, jemuž bez obav svěřujeme svou absolutní důvěru: našeho mobilního telefonu! (oficiální text distributora)

Naushika.

Příběh místy tak nějak vykonstruovaný a nelogický, ale dobře natočený, gradující a držící pohromadě. Ona strašidelná a lekací stránka funguje výborně (nastartuje se moc pěkně už během prvních minut filmu), v intelektuálnějších hlubinách příběhu nalezneme v japonských hororech obvyklý mýtus "vyhořelého mateřství" i nějaké myšlenky z východních filosofií. ()

Rathalos

Ak mam byt uprimny,tak som ocakaval ovela viac,prva polovica filmu bola dost nudna a ukecana,stopaz mohla byt o nieco kratsia,lebo som mal pocit,ze to nema koniec,no zachranila to druha polovica,ktora uz mala taku tu pravu atmosferu i napatie a este namet musim pochvalit,fakt originalny,takze suma sumarov priemer mojimi ocami a to zvonenie na mobil sa mi lubilo...:-) ()

kohut

Napriek neoriginalnemu nametu na mna tento film fungoval a mozem vrelo doporucit fanusikom hororu. Podobne ako ostatni ludia, som si pocas sledovania velakrat uvedomil, ze toto odniekal uz poznam. Ale potom som si povedal, ze what the heck, bojim sa poriadne a hlavne sceny v opustenej nemocnici stoja za to. Aj keby tocili japonci same filmy o kliatbe dlhovlasej zeny ktora umrela v studni alebo kde, tak aj tak im americania nebudu stacit. ()

Hovado odpad!

Bohužel,ale mě už přijdou dost trapné tyhle japonské horory,které dle mého názoru jsou už jen na jedno brdo.Já neznám jedinej japonskej horor,kde by nevraždil někdo ze záhrobí a nebo někdo,kdo zemřel otřesnou smrtí.Kruh jak japonskej tak i americkej byl dobrej.Nenávist jak by smetla,ale tohle akorát v jiným podání?Nééé oprvadu néé.Film je šíleně natažený jak ttrenky po 20 letech.Atmosféra divná nevystrašující.Scény,které volají po nějakám scénickém vyvrcholení a niiiic,jen čekáte a čekáte a ono nic nepřichází.Hodně se rozmýšlím jestli film hodit do odpadu nebo tu jendu hvězdu mu dát z milosti za myšlenku vřaždit přes mobil!Ale asi se přikloním k odpadu,protože jsme se opravdu hodně nudil! ()

Leoric

Tvoření kultovních filmů jde Mikemu jak vidno dobře, třebaže pro mne Chakushin Ari takový poprask není. To nic nemění na faktu, že na filmu odvedl kus dobré práce, dokázal vytvořit strach z těch nejbanálnější věci, a to je právě téměř vždy to nejfunkčnější řešení. Škoda jen, že nevlastním v telefonu onu vyzváněcí melodii, kterou děsí náctileté školačky ve svém dílku. :) ()

Ygnor

Nelíbilo, čekal jsem více.... Ono někdy kvantita nad kvalitou vždy nezvítězí a natočit šest filmů za rok je hodně i pro takového hypermanika, pro kterého mám v některých jeho zásecích nestoudnou slabost. ()

dandislav1991

Hele fakt po dloooouhy dobe horor. kde jsem se ten strasidelnejm scenam nesmal, ale mel misty i nahnano! smekam. jen me mrzi pro me trochu zamotanej konec. Ale treba mi jen neco uniklo no. ()

lakart

Dobrá děsivá atmosféra, zajímavá kompozice jednotlivých záběrů, originální zápletka minimálně v první polovině filmu. Bohužel pro mě nejednoznačný příběh, místy nelogičnosti a nepochopitelný konec. Myslím, že to mohlo dopadnout lépe, ale i tak se jedná o slušný horor. Opět se potvrzuje, že na druhé straně světa umějí tento žánr přeci jenom trochu lépe. 65% ()

Likan7

Z japonských hororů mám respekt. Je to sice stále na jedno brdo, ale faktem zůstává, že žena (holčička) a delšími vlasy a vykulenými oči, co visí ze stropu nebo se k Vám prostě pomalu přibližuje, je strašidelná, nebo minimálně nepříjemná. Funguje to v Oku, Nenávisti, Kruhu a tak bych mohl pokračovat do nekonečna. Jenže Zmeškaný hovor mezi tyto příklady rozhodně nepatří. Příběh je triviální a nudný, jenže film hlavně není strašidelný! Je to přes 100 minut trvající nuda, která Vás bude pokoušet vyděsit, ale to Vás dříve uspí. 1 ()

Hellknight12

Film je ževraj podľa knižnej predlohy ale ja som nenašiel ani knihu ani audioknihu, takže neviem. Príbeh je zaujímavý a jednoduchý. Atmosféra filmu je veľmi dobre zvládnutá aj to hlavne vďaka hudbe, ktorá je tiež dobrá. Na atmosfére pridáva aj príbeh. Kto by chcel počuť svoje posledné slová tri dni pred smrťou?! Herci sú fajn a ich výkony sú nadpriemerne. Snímok svojim spracovaním trochu pripomína filmy: Nenávisť, Oko a Ringu. Čo je za mňa len pozitívne. Celý film má celkom rýchle tempo, počas, ktorého sa stihne vybudovať dobrá atmosféra aj charaktery postáv, teda aspoň tie hlavne o vedľajších je škoda reči. ()

Ravenus

I když je Miike můj velký oblíbenec, tak mě one missed call moc nenadchl. Z Kruhu si výpůjčil až moc nápadů, opravdu jsem se lekl jenom jednou a příběh byl ke konci trochu zmatený. Ale film má i svoje světlé stránky (scéna ve studiu a v nemocnici), takže jsem se celkem bavil. ()

DjMetal

Ako som predpokladal...totalna nuda...pozeral som to. A videl som aj americky. Japonsky ma vobec nebavil.absolutne nic. Ziadne strhnutie, ziadne poriadne kriky,nic. A ani som nevedel kto je kto...vsetci su rovnaki (myslim tich japoncov). Dufam ze vyjde II. cast americkeho aby som si to pozrel,lebo vazne nemam naladu na tychto...Pre mna su to neni horory. Mozno to vymyslia,ale nevedia to zahrat, ani poriadne spracovat. Americania to okopiruju,ale maju to lepsie. A inak aj ta zvucka...to co bolo??:D:D....japonsky-to bolo ako ked otvorite hraciu skrinku so sperkami,alebo dietatu ked pustite ten kolotoc nad hlavou aby zaspalo....Americky- o dost viacej strasidelne ako japonska...mi husia koza behala po tele. A co myslite?? Od ktoreho rezisera mam zvucku na mobile na sms?? Takashi Miike alebo Eric Valette??..... ()

Zombiepod

Jeden z najlepších ikonických japonských hororov s modernou tématikou skombinovanou s fenomenálnou "vlasovou" mániou. Výborná mrazivá atmosféra a slušne odvedená herecká práca si ide svojou cestičkou na divákovu psychiku aj bez hektolitrov krvi. Má to však svoje muchy, nelogické či akékoľvek iné, ba dokonca aj prázdne a klišovité miesta, ktoré tam nemajú čo hľadať. Napriek nedostatkom jeden z mojich obľúbených hororov východnej produkcie, na ktorý sa americká verzia len sotva pretlačí.Mimochodom, to zvonenie som mal pár týždňov aj ja a niekedy ma dokázalo príjemne vydesiť :) ()