Reklama

Reklama

Cizinci: Kapitola 1

  • USA The Strangers: Chapter 1 (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Film sleduje mladý pár, který cestuje napříč zemí, aby spolu začal nový život. Cestou se jim porouchá auto a jsou nuceni strávit noc v odlehlé chatce v lese, kde se stávají kořistí tajemné skupiny maskovaných cizinců. Režisér Renny Harlin představuje novou hororovou trilogii, která vychází ze snímku Oni (2008), inspirovaného skutečným příběhem. Hlavní hrdinka se stane obětí bez jakékoliv zjevné příčiny, nejspíš proto, že byla ve špatný čas na špatném místě. Jak se s tím vypořádá a kdo jsou ti maskovaní cizinci a jaká je jejich motivace, to nám postupně odhalí tato napínavá hororová série. (Donart Film)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (7)

fisus 

všechny recenze uživatele

Se slzou v oku jsem vzpomínal, jak jsem před pár lety v kině sledoval druhý díl téhle série a bavil jsem se akcí ( i když hodně přehnanou ) a dobrým osmdesátkovým soundtrackem. V tomhle filmu nebylo nic. Napětí, akce, hudba.... nebylo se čeho chytit. Kam se poděl ten Renny Harlin, co uměl udělat poctivou akci i v béčkových filmech? ()

R.O.man 

všechny recenze uživatele

Klasicky scenar, herecke vykony prinajlepsom priemer, lakacky moc nefungovali. Prislo mi to take osumele a nevyrazne, proste nic nove. Asi len preto ze mam rad podobne scenare, kde sa nieco pokazi, pokafre alebo nieco nevyjde podla planu a film sa potom odohrava v tajuplnom a strasidelnom lese, tak asi len preto 3*. Zaujimavy zaver, kde to vyzera ako keby sa natacal TV serial na pokracovanie. Village Cinema Glenorchy - uto 28.maj 2024 ()

Reklama

AndrewNewman 

všechny recenze uživatele

Film bez deja, bez strachu, bez atmosféry. O nejakých hercoch škoda hovoriť, hlavnej dvojici za tú predvedenú tuposť prajete smrť už od začiatku, ale ťažko fandiť aj lotrom, pretože sa takisto správajú, ako by tam ani nechceli byť. Extrémne ťažkopádna vec, ktorá ma každý svojim momentom pobavila, nie vydesila. V podstate každý diel Vreskotu je oproti tomu higlight a starec Harlin si mal pred natočením tohto braku pozrieť Karanténu smrti, aby videl ako sa takéto jednohubky majú točiť. Jednu hviezdu pridávam zo solidarity ku kameramanovi, ktorý ako jediný odviedol svoju prácu. Inak je ale tento film na úrovni odpadu. Prípadné pokračovanie je výsmech celého slasher žánru. ()

filmy_horor 

všechny recenze uživatele

Cizinci: Kapitola 1 je neprávem odsuzovaný film, který je haněn za to, že se příliš podobá originálnímu filmu. Je jasné, že existence tohoto filmu asi zatím nedává smysl, ale zbývají ještě 2 kapitoly. Film samotný je napínavý, zábavný a velmi rychle uteče. Ústřední dvojice je sympatická a přejete jim dobrý konec. Příjemné překvapení. 8/10 ()

jara12 

všechny recenze uživatele

The Strangers Rennyho Harlina je remake hororu z roku 2008, který se snaží navázat na atmosféru domácího teroru, ale přináší málo nového. Film sleduje mladý pár  v opuštěném domě, kde jsou pronásledováni třemi maskovanými vrahy. Zatímco originál vynikal plíživou atmosférou a anonymitou útočníků, remake trpí nedostatkem logiky a zbytečnými rozšířeními zápletky. Herecké výkony jsou solidní, ale film postrádá hloubku a inovaci, což vyvolává obavy, že plánovaná trilogie bude jen opakováním toho, co už jsme viděli. ()

Galerie (70)

Zajímavosti (2)

  • Film obsahuje mezititulkovou scénu. (Gucak)
  • Natáčelo se v okolí Bratislavy na Slovensku, a to v Lozorně a Stupavě. (Duoscop)

Reklama

Reklama