Cizinci: Kapitola 1

• USA The Strangers: Chapter 1 (více)
Trailer 1

Film sleduje mladý pár, který cestuje napříč zemí, aby spolu začal nový život. Cestou se jim porouchá auto a jsou nuceni strávit noc v odlehlé chatce v lese, kde se stávají kořistí tajemné skupiny maskovaných cizinců. Režisér Renny Harlin představuje novou hororovou trilogii, která vychází ze snímku Oni (2008), inspirovaného skutečným příběhem. Hlavní hrdinka se stane obětí bez jakékoliv zjevné příčiny, nejspíš proto, že byla ve špatný čas na špatném místě. Jak se s tím vypořádá a kdo jsou ti maskovaní cizinci a jaká je jejich motivace, to nám postupně odhalí tato napínavá hororová série. (Donart Film)

Trailer 1

LIVINGDEAD

Bože, jít na to do kina.....tak se asi ukoušu nudou. Tolik nesmyslných situací. Tak ji někdo pořád bouchá na dveře a ona si pustí desku, zahraje si na klavír a ještě si dá jointa. Ani jeden u sebe nemá mobil a přitom v dnešní době má telefon každý u sebe zvláště ve vyhrocených situací. A ten chlápek, takovou bačkoru jsem ještě neviděl...Slabých 40% ()

Arsenal83

Natiahnutá verzia Oni mi prišla lepšia ako tí oní, lebo aspoň tu nie je Liv Tyler a neskuvíňa ako zmyslov zbavená. Naopak Petsch sa svojej role chopila dobre, ale u mnohých prinesie sklamanie asi to, že je dosť zjavné, že 4 a pol hodinový materiál o tom istom príbehu zrejme veľa nového neprinesie. ()

R.O.man

Klasicky scenar, herecke vykony prinajlepsom priemer, lakacky moc nefungovali. Prislo mi to take osumele a nevyrazne, proste nic nove. Asi len preto ze mam rad podobne scenare, kde sa nieco pokazi, pokafre alebo nieco nevyjde podla planu a film sa potom odohrava v tajuplnom a strasidelnom lese, tak asi len preto 3*. Zaujimavy zaver, kde to vyzera ako keby sa natacal TV serial na pokracovanie. Village Cinema Glenorchy - uto 28.maj 2024 ()

Mamlas

Film nepřináší nic nového, žádnou invenci či nápad. Začne to tím nejklišoidnějším klišé - osoba běží po lese, kdosi ji honí, osoba kostrbatě běží, ohlíží se, běží, zakopne, je dohnána a zabita. Jakékoli násilí, nelze to pojmenovat gore, je samozřejmě mimo kameru. V tomto čajíčkově slabém a vyčpělém duchu s neodmyslitelně nesmyslným chováním postav a snad všemi dostupnými klišé to pak pokračuje celou dobu. Na zabití zde máme tentokrát jen dvojici - jakýsi ňouma muž a žena s odpudivě vyhřezlými rty. Pak už jen koukáte na to, co jste 100x viděli, a nudíte se k smrti. ↘️ 22% ()

AndrewNewman

Film bez deja, bez strachu, bez atmosféry. O nejakých hercoch škoda hovoriť, hlavnej dvojici za tú predvedenú tuposť prajete smrť už od začiatku, ale ťažko fandiť aj lotrom, pretože sa takisto správajú, ako by tam ani nechceli byť. Extrémne ťažkopádna vec, ktorá ma každý svojim momentom pobavila, nie vydesila. V podstate každý diel Vreskotu je oproti tomu higlight a starec Harlin si mal pred natočením tohto braku pozrieť Karanténu smrti, aby videl ako sa takéto jednohubky majú točiť. Jednu hviezdu pridávam zo solidarity ku kameramanovi, ktorý ako jediný odviedol svoju prácu. Inak je ale tento film na úrovni odpadu. Prípadné pokračovanie je výsmech celého slasher žánru. ()

• Natáčelo se v okolí Bratislavy na Slovensku, a to v Lozorně a Stupavě. (Duoscop)
  • Film obsahuje mezititulkovou scénu. (Gucak)