Iron Man

• USA Iron Man

Multimilionář a vynálezce Tony Stark je cynický bonviván a sukničkář, který po otci zdědil zbrojařské impérium Stark Industries a pokračuje v práci s jeho kolegou Obadiahem Staneem. Dodává americké armádě tzv. inteligentní zbraně a právě se chystá předvést zástupcům v Afghánistánu nový výrobek, extrémně ničivou raketu Jericho. Cestou z úspěšné prezentace, na níž se mu podaří uzavřít s vládou výhodnou smlouvu, je však armádní konvoj přepaden a zraněný Tony je zajat teroristickou organizací Deset kruhů. Je uvězněn v jeskyni v horách se vzdělaným afghánským lékařem Yinsenem, který mu zachránil život riskantní operací, když mu do hrudi voperoval elektromagnet, který brání střepinám, aby se dostaly k srdci. Teroristé Tonyho donutí, aby pro ně raketu Jericho vyrobil. Je zděšen, když zjistí, že jsou vybaveni jeho zbraněmi, a s Yinsenem se vrhne do práce. Nejprve vyrobí malý obloukový reaktor, kterým nahradí elektromagnet ve své hrudi, a poté se pustí do létajícího, vyzbrojeného brnění, které chce využít k útěku. Podaří se mu uprchnout, přestože Yinsen za jeho svobodu položí život. Tony okamžitě zastaví výrobu zbraní a začne tajně pracovat na vylepšené verzi bojového obleku. Netuší, že Obadiah je tím, kdo si objednal jeho únos, zmocnil se trosek prvního obleku a tajně se pustil do výroby vlastního modelu. (TV Nova)

Tr3n

R. Downey Jr. se pro roli Iron Mana snad narodil. Na jeho charisma stojí většina filmu. Ani ostatní herci však nezůstávají pozadu. Trošku zamrzí celkově sterilní pojetí zpřístupňující film i mladšímu publiku. Určitě by neuškodily dospělejší akční scény a nějaká ta krev na podlaze. Takhle "pouze" čtyři hvězdičky. ()

Skytavka

Spíš slabé čtyři... Ale přesvědčil mě(neznalce:)) až teprve fakt, že Iron man je natočen podle komiksu. Jinak bych se asi dala slyšet, že z toho páni filmaři udělali pěknou frašku, nehledě na ten trapný kostým. Měla jsem pocit, že jsem se vrátila do dob želvích nyndžáků:D Co se týče Roberta Downeyho, doufám, že ho uvidím ještě ve více filmech. Trošku mi připomíná mého oblíbeného Johnnyho Deppa. 3 a 3/4 ()

lobo87

Skvelá komiksová jazda s originálnym Iron Manom. Robert Downey Jr. si postavu superhrdinu, zhýralého magnáta a geniálneho vedca užíval naplno a ja som si užíval jeho neopakovateľné a skvelé herectvo. Zaujala aj úvodná pol hodina a následný zrod Iron Mana. Postavu záporáka si skvele strihol Jeff Bridges. Spolu s jemne očarujúcou Gwyneth Paltrow sa tvorcom podaril skvelý kasting. Iron Man je zatiaľ vrcholom zo série Avengers. Svieže, dynamické, vtipné, energické, vizuálne pútavé a so štýlovou hudbou. Gratulujem. Takto má vyzerať komiks na plátne.... 85% ()

Veena.cz

Pro postavu Tonyho Starka mám obrovskou slabost, ale těch 5* prostě nemůžu! Nemůžu, protože Avengers jsou lepší a nemůžu je stavět na stejnou úroveň. Ale stejně je to nejlepší z pre-avengers snímků a i Avengers jako takoví jsou prakticky stejná vlna. Existovat seriál Iron Man s Robertem v hlavní roli, pouštím si ho do žil každé ráno. Každopádně pro mě 4,5/5 a to především kvůli postavě, ne kvůli zfilmování. ()

LordMack

Člověk by ctěl dát pět, jenže na to, že tu máme chlapa v kovovém brnění, se nám ten chlápek moc málo rve. Uvítal bych více akce. A když už, tak aspoň závěrečnou bitku mohli udělat lépe, nebylo to ono. Proto "jen čtyři". Robert Downey jr. už tenhle film udělal epickej jen svou přítomností, ale prostě to na konci nedotáhli (a co si budeme povídat, tím samým trpí dvojka). ()

SheldonShamy

Hlavní hrdina je jeden z největších výrobců zbraní pro armádu na světě. Vyrábí zbraně hromadného ničení, rakety, pistole... Při ukázce nejnovějšího výrobku, nebo spíše na cestě zpět, ho zajmou teroristé, kteří si přejí, aby jim jednu zbraň taky vyrobil. Jak se z pustiny, z níž není návratu, dostat? No přecejako Iron Man! Neuvěřitelná přehlídka moderních technologií aneb kam až můžeme zajít a jak těžké je říci ne. ()

jack_scott

Byť je to ptákovina, RD Jr. to šíleně drží. Nebýt jeho, a skvělého herectví - on prostě JE Tony Stark, tělem i duchem - tak dam filmu tak 40%...No, možní i víc kvůli efektum, ale to je tak všecko. Zato Jeff Bridges- no wtf? Taková ubohost! Jelikož je Tony Stark mou nejoblíbenější postavou z Avangers, tak dávám nakonec **** a 75%. ()

elanista1

Ked som to prvykrat videl, tak som zrejme nemal najlepsiu naladu, lebo som to v polovici vypol a s odstupom casu hovorim, ze to bola dost velka chyba. Iron man je proste obrovska zabava, a da sa povedat ze aj doslova. Cely cas si film drzi bezpecny nadhlad a nikdy nespada do bahien prilisnej serioznosti a to je na tom najlepsie, lebo niektore filmy pochovovava prave to. Tony Stark vedie dva zivoty, a dobra sprava je, ze ani pri jednom nie je cas na nudu. Jeho "ludsky" zivot je sympaticky a vtipny a dialogy ktore vedie su doslova kultove a vyvolavajuce radost. Myslim teraz bezne rozhovory, lebo je aj druha stranka a to tzv. technicke dialogy, ktore su plne odbornych vyrazov a pri velmi vysokej rychlosti reci sa mi stavalo ze som nepochopil vyznam vety. Ale nakoniec to az tak nevadilo, nic mi neuslo. Na moj vkus az privela pocitacov a tazkej techniky. Jeho druhy zivot je plnsi adrenalinu a aj akcie, ktora tvori hlavne gro scenara. Tesil som sa na akcne zakoncenie, ale taku epickost som necakal. Ak druhe pokracovnie zacne tak ako skoncilo toto, tak sa mam na co tesit. Kazdopadne styri hviezdy su vela, tri zas velmi malo. "Teraz tuzim len po dvoch veciach. Cheesburger a ... - Tak to by stacilo - ... - nie to co si myslite, chcem zvolat tlacovu konferenciu." ()

Envy55

Nikdy som nebol veľký fanúšik Iron-mana. Po Zhliadnutí tohto filmu sa stal jedným z mojich najobľúbenejších hrdinov. Môže za to najmä postava Tonyho Starka, ktorého skvelo zahral Robert Downey. Chrli jednu hlášku za druhou a naozaj sa na to oplatí pozerať. Jednoznačných 5*. ()

J0ke3R

Jeden z nejlepších komiksů, ne-li NEJLEPŠÍ! Robert Downey Jr. si celý film ukradl pro sebe a je to jen dobře. Jeho šarm, vtip a charisma dělají z tohoto filmu něco víc než jen komiksový film. ()

m.xFuck

Jednoduché, přehledné a naprosto předvítalné. Hlavní hrdina od první chvíle nesympatický, arogantní, do sebe zahleděný kokot (vážně jsem jedinej čech, kterýmu to někoho připomíná?). Přerod v kladného hrdinu jsem mu věřil asi jako Kalouskovi s Nečasem, že budou bojovat proti korupci PCHÁÁÁ. Navíc to v mnoha ohledech popírá logiku, techniku, fyziku a fyziologii. Gwyneth by zasloužila oskara za tu mimořádně debilní, naivní, blonďatou husičku. Celkově je to slabý film s pitomoučkým scénářem, ale přišlo mi to docela zábavné Tři stáry a víc ani Ň. Z čeho byl ten první exoskelet, že ho souvislá palba z Browning M2 HB nerozflákala na sračky? ()

Thovt

jen zašnu, jak je možný, že Marvel takhle válí, zatímco projekty DC končej zpravidla tak neslavně. odlehčenost Iron Mana je příjemně neokoukaným přístupem ke komiksový adaptaci, která poslední dobou čím dál víc těžkne snahou o moderní mytologii ()

Anez99

Opět nějaké ty efekty a hlavní postava, která kypí sarkasmem a humorem. Tohle film pozvedá na vyšší úroveň. Charismatický Robert Downey Jr. dává roli vše a film natočený podle komiksů Marvel má nápad. ()

BenchPress

Zatímco DC začal až v poslední době do kin sypat "aspoň" jeden film za rok, tak Marvel už v této sérii pokračuje o něco déle. S některými jejich výtvory se asi jen tak neztotožním a musím říct, že do Iron Manů se mi teda vůbec nechtělo. Bál jsem se, že bude zpracován šíleně komiksově, a že to v podstatě bude jen dvouhodinová nuda o tom, jak Tony vlastně vůbec nechce být Iron Manem. A ejhle, už první díl mě z toho pocitu vyvedl. I když ten pocit se pak trochu vrátil (viz. komentáře k pokračování série). Úvod (teď už trilogie) vyšel poměrně nedávno a musím říct, že mě mile překvapil. Režie a scénář sice není nějak zázračný, ale co je nejdůležitější, díky vtipným scénám a HLAVNĚ výbornému Robertu Downeymu nenudí. Ano, opravdu. Celou trilogii táhne ve většině míst pouze jedna postava. Ale sakra, proč bych si měl stěžovat? Je to přece film o Iron Manovi. Dal bych i plný počet, ale na to film neměl ten správný náboj a vlastně, i přes dva záporňáky, ani z jednoho nešel pořádně respekt. 4/5 i za skvělý závěrečný soundtrack od Black Sabbath. THE TRUTH IS, I´M IRON MAN! 4/5. ()

waltosin

Iron man není tak pro mě oblíbený, jako jiní superhrdinové, ale bavil jsem se takže dobrý, ta maska je ale luxusní. 75% ()

prochy95

Na tomto filmu se mi především líbí skvělé obsazení. Každý herec dokázal skvěle vystihnout svou postavu. Samozřejmě, že nejlépe se se svou postavou zžil Robert Downey jr., role šarmantního a sarkastického milionáře mu naprosto sedla. Bezvadně zahrál tu změnu charakteru postavy, kdy se z nesnesitelného člověka mění na někoho, kdo myslí i na ostatní. Dále mi opravdu sedl výběr hudby k filmu. Nakonec bych chtel pochválit skvělé kostýmy všech těch různých obleků, které se opravdu povedly. K příběhu nemám co říci, protože to byla taková klasická marvelovska zápletka. ()

Charlinka

Po druhém zkouknutí musím přiznat, že je to povedený film. Narozdíl od třeba takových Avengers je zde mnohem méně zbytečných bojů a explozí. Samotná závěrečná bitka je jen asi čtvrt hodin dlouhá a zbytek filmu se spíše zabývá Tonyho genialitou. Gwyneth, kterou inak moc nemusim mi tady sedí o RDJ ani nemluvě. Jeff Bridges je samozřejmě hvězda jako vždy. ()

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (více)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří