Iron Man

• USA Iron Man

Multimilionář a vynálezce Tony Stark je cynický bonviván a sukničkář, který po otci zdědil zbrojařské impérium Stark Industries a pokračuje v práci s jeho kolegou Obadiahem Staneem. Dodává americké armádě tzv. inteligentní zbraně a právě se chystá předvést zástupcům v Afghánistánu nový výrobek, extrémně ničivou raketu Jericho. Cestou z úspěšné prezentace, na níž se mu podaří uzavřít s vládou výhodnou smlouvu, je však armádní konvoj přepaden a zraněný Tony je zajat teroristickou organizací Deset kruhů. Je uvězněn v jeskyni v horách se vzdělaným afghánským lékařem Yinsenem, který mu zachránil život riskantní operací, když mu do hrudi voperoval elektromagnet, který brání střepinám, aby se dostaly k srdci. Teroristé Tonyho donutí, aby pro ně raketu Jericho vyrobil. Je zděšen, když zjistí, že jsou vybaveni jeho zbraněmi, a s Yinsenem se vrhne do práce. Nejprve vyrobí malý obloukový reaktor, kterým nahradí elektromagnet ve své hrudi, a poté se pustí do létajícího, vyzbrojeného brnění, které chce využít k útěku. Podaří se mu uprchnout, přestože Yinsen za jeho svobodu položí život. Tony okamžitě zastaví výrobu zbraní a začne tajně pracovat na vylepšené verzi bojového obleku. Netuší, že Obadiah je tím, kdo si objednal jeho únos, zmocnil se trosek prvního obleku a tajně se pustil do výroby vlastního modelu. (TV Nova)

Hapretor

Jsou filmy, na které se vyloženě těším. Iron Man rozhodně patřil mezi ně. Po zkouknutí jsem ale nebyl naplněn. Moje očekávání bylo někde jinde. Comics neznám, nemohu tedy srovnat, ale film mě rozhodně nenadchnul. Uvítal bych o hodně víc akce Iron Mana v terénu, ne jen jednu zápletku. Bylo to takové načančané a Downey Jr. mně zkrátka není sympatický tady a ani jako herec jinde. Souboj dvou Iroňáků na konci není tak záživný. Tam si pan Favreau mohl vyhrát víc. Pár fórů, pár akčních úseků, pár hezkých slečen, připitomělý robůtek "Trubka", samotná výroba Iron obleku (která mě bavila nejvíc) a high-tech pomocník "Jarvis" (který mi byl sympatičtější než Downey) dává dohromady u mě jen podprůměrnou popcorn akční pohádku pro dospělé. Jsem zklamán a dvojku už nechci. Pokud chcete zabít dvě hodiny času a nelámete si hlavu s tím, jak má vypadat pořádná movie jízda o obleku, co spasí svět, koukněte na to, ale nečekejte žádný zázrak. Škoda, že jsem speciálně na toto chtěl jít do kina a dal za to ty prachy. Příšte, u podobných počinů, si počkám na DVD. ()

Akana

Komiksových adaptací jsou už desítky, ale tahle patří určitě k nadprůměru. Velmi dobře obsazené, vtipné, akce a efekty nepřebíjejí příběh. Scény výroby a zkoušení obleku mě kupodivu bavily víc, než jeho nasazení v praxi. Film, který mi dech nevyrazil, ale dovedu si představit, že až se mi to rozleží, mohl bych jít s hodnocením i kousek výš. 70% ()

Toka

První část filmu byla fakt hodně dobrá, pak to lehce spadlo do klišé, ale nebylo to tak jak sem se obával že to bude. Prvky vtipnosti sou samozřejmostí, soundtrack ve spolupráci s Hansem Zimmerem.. Sherlocka Holmese sem viděl dřív než Iron Mana a musím uznat, že Robert Downey mladší je skutečně vynikajícím hercem. ()

Mbeast

Takhle si představuju popcornovou zábavu! Ne žádní Transformers 2 nebo něco podobnýho. Downey Jr. je sázka na jistotu a Gwyneth Paltrow je sladká. Navíc Jeff Bridges je překvapivě dobrej záporák. Nenáročná celovečerní jízda, jak se sluší a patří. ()

kacirek_

Nemám nic proti komiksům, ale tohle??? Dát si popcorn a bezduše na to čučet, to možná, jenže to není nic pro mě, takže NUDA. Pořádná akce skoro žádná, vtipů poskromnu a jeden nesmysl za druhým (když ho sestřelila protiletadlová střela, tak sem se začala smát nahlas). Neubráním se srovnání s Transformers, kteří byli vtipnější, koukatelnější a akčnější. Dala bych hvězdičky dvě, ale ta třetí je za hudbu, která byla na filmu jedina povedená. Zkrátka a jasně - BATMAN je jen jeden a silně pochybuji, že ho kdy někdo přetrumfne!!! ()

*Colorado

Tak tahle role Robertu Downey Jr. fakt sedla. Sympatická Gwyneth, nesympatický Jeff Bridges a dost příležitostí se zasmát. Jojo, tohle se mi líbilo. ()

DHDV

Velké překvapení, do kina jsem šel z očekávání, že do stanu klasické „pokažené“ komiksové dílo. Ale silně sem se pletl. Robert ztvárnil postavu naprosto fantasticky a ostatní herci mu silně notovali. Občasný humor byl také příjemní zpestření a myslím, že je lepší humor než nějaké divné grimasy v obličeji… Příběh byl jednoduchý a rychlý- ano v jednoduchosti je síla. Pro mě za 5hvězd! ()

Vakomlok

Iron Man mě baví, Robert Downey Jr. si roli vyloženě užívá a sedne mu jak ulitá. Vůbec ke castingu se nedá moc namítat, stejně tak triky jsou velice povedené. Trochu mě ale zklamaly akční scény, čekal jsem je mnohem nadupanější a dalo se z nich vymáčknout víc. To je ale jediná výtka k Tonymu Starkovi a teď netrpělivě vyhlížím dvojku. ()

Rockerman

Protože mám R.Downeye rád, tak jsem se toho filmu trochu bál. Myslel jsem, že to bude jeho nejtrapnější role a tak jsem shlédnutí tohoto filmu odkládal. Nakonec jsem si dodal odvahy a nelitoval jsem. Robert zvládl svou roli se suverenitou jemu vlastní. Určitě to není žádný propadák. Film se dost líbil 75%. ()

sadlokan

Ani sem se pořádně nevšimnul že se zase zachraňuje Amerika.Ty vychytávky vyrábí přenáramný!A jedna hvězda de na to finální"sabbatský"přiznání,vůbec muzika dobrá. ()

RedDuck

Plecháč má rozhodně charisma, i ostatní herci se snaží. Do průměru ho ale sráží nevýrazné prostředí a stylizace, velmi kolísavá kvalita dialogů. Samotné akce, nijak dechberoucí, je přitom málo...tak nám tu zbývá tak trochu variace na DrHouse. ()

hazaba

Výborně zpracovaný komiks s charismatickým Robertem Starkem a krásnou Gwynteh Paltrow. Jen jsem si říkala, který ze dvou záporáků je větší zloduch :-) ()

Ukubumbahoo

Bál jsem se dost toho, jaký Ironman bude. Bylo to hlavně tím, že u některých jeho předchůdců, bylo první setkání častokrát špatné (Batman, X-man, Hellboy). Bůh žehnej Favreaovi, který Ironmana vystřelil do výše hvězd a rozzářil s ním filmové nebe komiksových hrdinů. Ironman je namyšlený, sebevědomý, odvážný, bohatý, (prý i) pohledný, inteligentní, imaginární a často i šílený. A to se mi líbí! ()

Heroine

Ani nemám slov pro to, jak moc mne štve všechna ta agresivní propaganda kterou nám v Iron Manovi servírují. Žel jsem ale takový blázen do komiksových filmů, že nemůžu dát nižší hodnocení. Navíc mi přijde Downey jako výborný typ na Tonyho Starka, takže něco málo plus. Ale kdyby nám pořád nevnucovali tu myšlenku, že čím máme lepší zbraně, tím jsme více v bezpečí, líbil by se mi Iron Man víc. ()

Olík

Navrch huj, vespod fuj! Kde jsou ty zlaté časy, kdy se stavěl příběh nad efekty?!?!:( Nerozumím hodnocení ČSFD – snad za povedeného záporáka Jeffa Bridgese, snad za Downeyho – muže majícího jedno z největších charisma pod sluncem, možná za dokonalou šedou myšku Gwyneth Paltrow, nebo za trochu netypického komiksového hrdinu – nevím, pro mne pouze za dvě hvězdy. ()

Trešlson

Když jsem byl na Iron Manovi v kině hned u jeho uvedení ani ve snu mě nenapadlo, co všechno odstartovalo... Marvel tehdy vsadil všechno na jednu kartu se jménem Robert Downey Jr. a povedlo se. Dnes už máme dvanáct filmů, tři seriály, nějaké ty kraťasy a hlavně universum tak rozsáhlé a komplexní, jaké nemá v kinematografii obdoby a Marvelu může dnes opravdu každý jen závidět, protože plány ještě zdaleka nekončí a ještě nějaký ten rok nás budou hezky zásobovat. ()

Folky

Vrchol je jinde, ale i tak jeden z nejlepších filmů od Marvelu. Hlavně díky Robertu Downey Jr., který má charisma jako málokterý klaďas, a taky skvělému scénáři. ()

boul

Nejsem velký fanda komix film, ale Marvel se mi začíná líbit a myslím si, že hodnocení je na místě. Tony Stark aka Iron Man mi seděl skvěle dohromady jako Downey Jr. a jeho humor s líbeznou kráskou Paltrow. Myslím, že na film se někdy zas podívám a nepatří do sekce filmů podívat-zahodit. 80% ()

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (více)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří