Iron Man

• USA Iron Man

Multimilionář a vynálezce Tony Stark je cynický bonviván a sukničkář, který po otci zdědil zbrojařské impérium Stark Industries a pokračuje v práci s jeho kolegou Obadiahem Staneem. Dodává americké armádě tzv. inteligentní zbraně a právě se chystá předvést zástupcům v Afghánistánu nový výrobek, extrémně ničivou raketu Jericho. Cestou z úspěšné prezentace, na níž se mu podaří uzavřít s vládou výhodnou smlouvu, je však armádní konvoj přepaden a zraněný Tony je zajat teroristickou organizací Deset kruhů. Je uvězněn v jeskyni v horách se vzdělaným afghánským lékařem Yinsenem, který mu zachránil život riskantní operací, když mu do hrudi voperoval elektromagnet, který brání střepinám, aby se dostaly k srdci. Teroristé Tonyho donutí, aby pro ně raketu Jericho vyrobil. Je zděšen, když zjistí, že jsou vybaveni jeho zbraněmi, a s Yinsenem se vrhne do práce. Nejprve vyrobí malý obloukový reaktor, kterým nahradí elektromagnet ve své hrudi, a poté se pustí do létajícího, vyzbrojeného brnění, které chce využít k útěku. Podaří se mu uprchnout, přestože Yinsen za jeho svobodu položí život. Tony okamžitě zastaví výrobu zbraní a začne tajně pracovat na vylepšené verzi bojového obleku. Netuší, že Obadiah je tím, kdo si objednal jeho únos, zmocnil se trosek prvního obleku a tajně se pustil do výroby vlastního modelu. (TV Nova)

frolish

Na tu stopaz trocha malo akcie, ale zase ma to sympatickych hercov, pribeh ktory bavi a (z velkej casti vdaka Downeymu) aj patricny cool naboj. 70% ()

chelsea17

Zřejmě nikdy nepřijdu komiksovým filmům na chuť, jelikož mě to vždycky zklame. Proč? Možná přílišné očekávání vzhledem k animovaným seriálům. Jenže si zase říkám, jestli to jde udělat jinak, poutavěji... Těžko říct ...hodnocení je ještě celkem mírné, ale budiž. Počet hodnocení: 52 344 ()

Rehooo

Pěkný akční snímek s Robertem Downey Juniorem v hlavní roli. Po delší době jsem viděl akční sci-fi film u kterého jsem se dobře bavil. ()

piranha

Hlavně ze začátku je to fakt svěží, vtipné, neotřelé. Pak to ztrácí grády a křečovité „jiskření“ s dlouholetou sekretářkou nefunguje. Závěrečné akční scény naštěstí neprotahovali do nekonečna, jelikož žádnou invenci v nich neprojevili. Trochu se bojím, že další díly už nebudou mít co nabídnout. ()

inachisio

Díky Downeymu a jeho skvělému a velice charismatickému projevu, kvůli němuž bych věřila, že ten oblek má někde doma schovaný, jsem ochotna přivřít jedno očko a ačkoliv mě to, že zase naprosto promrhali potenciál a možnost opravdu originální zápletky na jednoho jediného naprosto s klaďákem nesrovnatelného (co se týče síly i inteligence) záporáka, neuvěřitelně štve, přiznávám, že efekty, první polovina i většina herců dělají z filmu film, na který se dá dívat. ()

Aurus

Tenhle film je bomba. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké a hudba je výborná. Lokace kde se film odehrává např poušť tak ty sou velmi zajímavé a výborné. Obleky Iron mana jsou velmi dobré a na pohled vypadají vážně super. Za mě 9/10. ()

molcan2 odpad!

Hrozné, hrozné, hrozné! Koľkokrát vydržíme pozerať v podstate ten istý film znova a znova? Videli ste Supermana, Batmana, Batman začína, Batman končí, Batman začína a potom sa zastaví, Spiderman 1, 2, 3,5, 4, 5... Je to to isté - znova! Bohatý, nepremožiteľný dobrák, dotieravá krásna žena, spojenec, ktorý sa stal nepriateľom. Nekonečné výbuchy, "úžasné" špeciálne efekty, dejové línie, ktoré znášate ako desaťtonové závažie na srdci. V budúcich rokoch sa bude považovať za jednu z najväčších hlúpostí našej doby, že obrovské armády ľudí boli zamestnané tým, že za šialené náklady vyrábali takéto veci. Je to také nevýrazné, také predvídateľné, také korporátne - bezostyšný product placement - také militaristické - velebenie najnovších amerických pilotovaných a bezpilotných strojov na zabíjanie. Ani nezačínam o politike - USA zachraňujú "nešťastníkov zeme" pred vlastnými "zloduchmi"! Viete, videl som Jaskyňu žltého psa. Nič sa nedeje! Malé mongolské dievčatko stratí svojho psa a ide ho hľadať. Nespadne z útesu. Nie sú tam žiadne príšery, šialení zabijaci, autonehody ani výbuchy. Ale je to milé a krásne - moment, keď sa rozpráva so starenkou v jurte, je plný detského úžasu a ľudského tepla. Sledovala som dvoch ľudí, ktorí boli úplne iní, ale presne takí istí ako ja. Úžasné! Vtedy som si uvedomil, akú záťaž predstavujú filmy ako Iron Man v našich životoch. Dosť! ()

Hopkins

Konečně komiiks co se jim povedl zfilmovat. Sice si amíci neodpustili některe trapně dojemne a nelogicke scenky ale efekty a napad perfektni. ()

FilmWave

Do pohody. Podobně milé jako "Fantastická čtyřka" navíc s výborným hláškonošem Downey Jr. Akci by to chtělo ještě trochu nakopnout, přece jen "Transformers" to nejsou, ale od čeho by jinak byla pokračování. ()

wakeup

Tak jsem sel zas jednou do kina a to co jsem videl v traileru se mi dostalo i ve filmu. Akce, vtip, a hlavne ten extremne cool pohled iron mana. Stale jeste bastim tyhle filmy podle comixovy predlohy a tenhle se radi mezi tech par excelentnich jako jsou batman (ten novy, ne ty vesele barevne paskvily z minula) a spiderman. Popkorn sebou! ()

zelda82

Vzdycky sem si myslel, ze Gwyneth Paltrow je jen zakriknuta tuctova putka a Robert Downey mladsi jen hejsek, co na sebe strhne pozornost jen ve chvili, kdy obstastnuje nejakou tu placenou devu. Timto se jim obema omlouvam, protoze v Iron Manovi jsou uzasni-slecna Pepper je k nakousnuti a Tony Stark je milionarsky suknickar jak ma byt (aby taky ne, kdyz hraje sam sebe:)). A i kdyz komiksove filmy nikdy nedostanou Oscara za film roku, tak na ne budu znovu a znovu rad chodit-zvlast kdyz budou mit neco navic jako prave Zeleznak, ktery srsi vtipem a nadsazkou po celou dobu. ()

Axident

Hmno, popravdě řečeno, že bych byl úplně odvázaný, tak, jak mě navnadila očekávání, to zasejc né. Mazec jako Transformers to není rozhodně. Ovšem že bych se nudil, to ani minutu, bavilo mě to, ale suma sumárum, nic, z čeho by člověk byl paf. Downey byla dobrá volba, můj drahý Bridges coby plešatý, vousatý záporňák a vskutku k nakousnutí roztomilá Paltrow... Řekl bych, poctivé komiksové zpracování komiksu, nic víc, nic míň, víc jak tři nedám, k vidění doporučuji, milovníkům žánrům bezpodmínečně. ()

Ferelen

Ja komixové spracovania na filmové plátno žeriem všetky doradu. A Iron man nie je výnimkou. Ba naopak, skvele som sa bavil na trefných hláškach hl. hrdinu, akcie vždy dákej bolo, a záverečná scénka „boj plechoviek“ nemala chybu. I keď Iron man ešte nevytiahol všetky svoje esá z rukáva, a finálny súboj bol taký dosť na hrane, bude aspoň do budúcna vedieť, že pri súbojoch s plecháčmi treba len jedno... otvarák na konzervy (nie nadarmo ho má každý správny vreckový nožík). Takže Iron man, upgraduj svoj kostým... ehm... oblek, pancier alebo ako to nazvať a uvidíme sa v druhej časti. Tam sa ešte len ukážeš v plnej kráse. Už sa teším. ()

Vodny

Tyhle filmy mě baví. Je to podle komiksu, takže hlavní hrdina je tak trochu "idiot", ale přiroste vám k srdci. Je tam vtip, nadsázka a skvělý Robert Dawney Jr. Iron Man trochu připomíná Hellboye Nesmím zapomenout na hajzlíka Jeffa Bridges, který má snad 2,5 metru a hlavu přes půl těla. Úžasný. Nečekejte hafo akce, spíše něco skromnějšího na rozjezd. Pokračování budou určitě napěchována akcí až k prasknutí. Jo a Samuel L. Jackson po titulcích...příjemné překvápko, které mnohé naznačuje. ()

P.J.2

Od prvního traileru jsem od Iron Mana nečekal vůbec nic...proto jsem byl nadmíru překvapen když jsem vyšel z kina s ústama na zemi....Konečně po dlouhé době pořádný komix..Robert Downej Jr. je ve své roli nezapomenutelnej sukničkář s drsnýma hláškama a velkým charismem, který ho vynesly zase mezi hvězdy ()

optimus0s

Já z toho byl nadšenej. Ale chyběla mi tam ta akce. Jasně, honička se stíhačkami byla super, ale bylo toho málo. Nejvíc mě ale dostaly Tonyho hlášky. Už se nemůžu dočkat dvojky. ()

Mary19

"Pravda je... že jsem Iron Man." Tobey Maguire - Spiderman, Christian Bale - Batman, Robert Downey Jr. ??? ......... Iron Man!!! Další velmi kvalitní podívaná, ve které sice není mnoho akčních momentů, za to tu je hláškující Tony Stark, krásná asistentka Pepper Potts a velmi příjemná "komorní" atmosféra. Režisér Jon Favreau nevsadil na velkolepost, za to se zaměřil na vývoj osobnosti a na vztahy mezi postavami. Mně se to tak líbilo... 80% ()

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (více)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří