Iron Man

• USA Iron Man

Multimilionář a vynálezce Tony Stark je cynický bonviván a sukničkář, který po otci zdědil zbrojařské impérium Stark Industries a pokračuje v práci s jeho kolegou Obadiahem Staneem. Dodává americké armádě tzv. inteligentní zbraně a právě se chystá předvést zástupcům v Afghánistánu nový výrobek, extrémně ničivou raketu Jericho. Cestou z úspěšné prezentace, na níž se mu podaří uzavřít s vládou výhodnou smlouvu, je však armádní konvoj přepaden a zraněný Tony je zajat teroristickou organizací Deset kruhů. Je uvězněn v jeskyni v horách se vzdělaným afghánským lékařem Yinsenem, který mu zachránil život riskantní operací, když mu do hrudi voperoval elektromagnet, který brání střepinám, aby se dostaly k srdci. Teroristé Tonyho donutí, aby pro ně raketu Jericho vyrobil. Je zděšen, když zjistí, že jsou vybaveni jeho zbraněmi, a s Yinsenem se vrhne do práce. Nejprve vyrobí malý obloukový reaktor, kterým nahradí elektromagnet ve své hrudi, a poté se pustí do létajícího, vyzbrojeného brnění, které chce využít k útěku. Podaří se mu uprchnout, přestože Yinsen za jeho svobodu položí život. Tony okamžitě zastaví výrobu zbraní a začne tajně pracovat na vylepšené verzi bojového obleku. Netuší, že Obadiah je tím, kdo si objednal jeho únos, zmocnil se trosek prvního obleku a tajně se pustil do výroby vlastního modelu. (TV Nova)

Filmárik

Pravdupovediac zveriť takú megalomániu akou je Iron Man rutinérovi akým je Jon Favreau to chce fakt odvahu. Na druhej strane aj keby to točil väčší babrák tak po boku Roberta Downey Jr. je to tutovka. A tak sa aj v Iron manovom prípade stalo. Všetko sa však točí kolo hlavného hrdinu (prečo by aj nie napokon) ktorý to svojím neuveriteľným charizma celé drží v pohode vysoko nad vodou. Záverečná klincovačka na tlačovke ma proste odrovnala. ()

sandis

Ale tak nebylo to tak hrozné, jak jsem čekal. Hluchých míst tam sice bylo poměrně dost. Občas hlavní postavy zrovna nehýřily intelektem. Na druhou stranu poměrně pěkné provedení a nápad. Délkou zcela jistě přetažené. 7/10 ()

Adm.Nelson

Oddýchol som si, dobre sa zasmial na niektorých Starkovych hláškach a užíval si Downeyho herectvo. V rámci žánru výborné, na druhej strane zase ničím výnimočné, neprekvapí vás to žiadnym veľkým zvratom. Po zhliadnutí slabšej dvojky ostávam na 8/10. ()

fisikk

K tomuto filmu, už není opravdu co dodat. Nespočet dobrých komentářů hovoří za vše! Tak jen nejlepší hláška: Někdy se musí utíkat dřív, než se začne chodit. ()

jab

Další hrdina, který mi přirostl k srdci. Železný Muž stojí za shlédnutí už jen z důvodu, že ho hraje Robert Downey Jr. 80% ()

IvcaG

Velice vydaření snímek, který mne usadil do křesla a nedovolil vstát. Robert Downey Jr. jako Iron Man je prostě úžasný. Ale na druhou stranu tu tento žánr byl již několikrát a tento film nijak, zřetelně nevybočuje z řady můj verdikt 80% ()

Wargoo

Super. Konečne nenarodený, ale stvorený SUPER HRDINA. Robert Downey sa v tejto úlohe našiel, veď sčasti hral aj sám seba, sebecký ožran zakukaný do seba. Aspoň tak vraj pôsobil v súkromí. Ja osobne som najviac žral tie Starkove hlášky, hlavne pri konštruovaní Iron obleku... To ako sa bavil so svojimi elektronickými pomocníkmi..: Darujem ťa Univerzite... :) To ma fakt rozosmialo. Celkovo film dopadol v rámci mojich očakávaní, čiže veľmi dobre. Priamočiary dej, ktorý by oko a aj myseľ diváka nemal zmiasť, sympatické herecké obsadenie. Bridges bol opäť pôsobivý, dlhonohá Paltrow sa tam celkom hodila, Howard je OK všade kde je no a Downey Jr. - ten dal opäť slušne o sebe vedieť, po Tropic Thunder jeho ďalší dobrý výkon. 5***** a 85,735 % ()

Puol

Obstojný rozjazd ďalšieho komiksového superhrdinu a to si myslím, že tieto prvé diely to majú fakt ťažké, veď vytvoriť vierohodne chlápka bez superschopností ktorý lieta v železnom brnení rýchlejšie ako stíhačka a dokáže... Najväčšiu zásluhu na symatickom vyznení filmu má mňa Robert Downey Jr., hlavne keď je v polohe playboya. No uvidíme, či sa dočkáme sľúbených Avengers. ()

PepeCCM

Nejsem zrovna moc velký fanda komiksů, ale Iron Man se sakra poved! Film je sice celý postaven na charismatu Roberta Downeyho Jr., ale vadí to? Mně rozhodně ne. ()

Amplifier

Hodně dobrý začátek a i celý průběh, ale závěrečná pasáž, kdy se objeví bastard s ještě větším oblekem a zase vyřvává: ,, já jsem mnohem silnější a modernější než jsi ty,, to už tu bylo tolikrát, že se Iron man zase propadl někam do průměrných výšin. To mě hodně zamrzelo 60% ()

xavierr13

Tak toto je klasický prípad toho, jak zahodit skvelý materiál. Nehovorím, že film nie ej do určitej miery ohromujúci - ale na skvelé efekty som v poslednej dobe už zvyknutý...a čo je tam dalšie? Nič! Pristihol som sa, asi v polovice filmu, ako si hovorím : kedi už to konečne začne? a v tedy som si uvedomil, že to už je ten moment. Vôbec ma to nechytilo, aj keď by to mala byt moja krvná skupina. Mam pocit, že by toto mohol byt akýsi úvodni film k nasledujúcemu seriálu - to by som ešte bral. Ale takto, na supermovie je to štrašne málo. ()

bulbasaur

Vysoký nadpriemer čo sa filmu podla komiksu týka. Skvelé...SKVELÉ vizuálne efekty a skvelý Robert Downey Jr. tiež . Zábava sa počíta. Pozriem isto este raz ()

strikeman

V poslední době produkuje Hollywood jednu zdařilou komiksovou adaptaci za druhou (i když i pár paskvilů se najde) a od dob prvních Supermanů a Batmanů, Darkmanů či Flashů je znát obrovský posun nejen v trikové stránce snímků, ale také v celkovém pojetí, atmosféře, v pečlivém výběru herců. Iron Man se jednoznačně veze na této nové vlně. 85% ()

bery71

Postavu Iron mana jsem si nikdy nezamiloval, tak jako jiné postavy Marvelu a DC. Bylo mi nesympatické, že se musí super hrdina opírat o techniku. Ale to co v komiksu nebo seriálu působí nudně je ve filmu velmi působivé. Detailních záběry na oblek a i ostatní vybavení v dílně Tonyho Starka jsou sice efektní, ale kromě nich a solidního výkonu Robert Downey Jr. jsem nic zajímavého nezaznamenal. ()

MarleyCZ

Velmi povedené přenesení komiksu do světa filmu. Vítečné vizuální a zvukové efekty mě uchvátily. Robert Downey je v součastné době jedním z nejoblíbenějších herců v Hollywoodu a svými výkony udává proč. Zpracování filmu je výtečné Jon Favreau se opravdu snažil a je to vidět. Doufejme, že pokračování tohoto filmu nepřinese zhoršení. 85% ()

mala_kea

Nuda, nuda, nuda..Akce téměř nulová a nebýt občas trochu jemného humoru, jednalo by se o nehorázný klišé kousek. Rozhodně film nemá ani na Spidermana ani na Batmana a to je už co říct..Tyto komiksové filmy by měly skončit, nebo se jednou stane něco strašného ()

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (více)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří