Iron Man

• USA Iron Man

Multimilionář a vynálezce Tony Stark je cynický bonviván a sukničkář, který po otci zdědil zbrojařské impérium Stark Industries a pokračuje v práci s jeho kolegou Obadiahem Staneem. Dodává americké armádě tzv. inteligentní zbraně a právě se chystá předvést zástupcům v Afghánistánu nový výrobek, extrémně ničivou raketu Jericho. Cestou z úspěšné prezentace, na níž se mu podaří uzavřít s vládou výhodnou smlouvu, je však armádní konvoj přepaden a zraněný Tony je zajat teroristickou organizací Deset kruhů. Je uvězněn v jeskyni v horách se vzdělaným afghánským lékařem Yinsenem, který mu zachránil život riskantní operací, když mu do hrudi voperoval elektromagnet, který brání střepinám, aby se dostaly k srdci. Teroristé Tonyho donutí, aby pro ně raketu Jericho vyrobil. Je zděšen, když zjistí, že jsou vybaveni jeho zbraněmi, a s Yinsenem se vrhne do práce. Nejprve vyrobí malý obloukový reaktor, kterým nahradí elektromagnet ve své hrudi, a poté se pustí do létajícího, vyzbrojeného brnění, které chce využít k útěku. Podaří se mu uprchnout, přestože Yinsen za jeho svobodu položí život. Tony okamžitě zastaví výrobu zbraní a začne tajně pracovat na vylepšené verzi bojového obleku. Netuší, že Obadiah je tím, kdo si objednal jeho únos, zmocnil se trosek prvního obleku a tajně se pustil do výroby vlastního modelu. (TV Nova)

Radiq

Myslím, že všechno už bylo o tomhle filmu řečeno. Jeff Bridges prostě geniální záporák. A místy trochu ironickej. Super začátek marvelího cinematic versmíru. Co mi vadilo, tak Starkovo máchání rukama ve vzduchu, když ovládal 3D projekce svého systému a to, že Jarvis je tak inteligentní, že si s ním může povídat. ()

otík

Ačkoliv film působí velmi skromně, jde o vynikající akční jednohubku od Marvelu, blockbaster, jaký se ne vždy povede. Je to obdobné jako s Transformers - je to blbůstka, ale natočená tak dobře a pohodově, že se člověk nemusí starat o své hrdiny a jen jim spokojeně fandí a užívá si každé minuty filmu. Pravda, bez Downey Jr. by to bylo poloviční, ale třeba Paltrow je kouzelná a Bridges si po dlouhé době zahrál ve velkofilmu a rozhodně se mu jeho part povedl. Jsem navýsost spokojen. A nezapomeňte se dodívat až na konec závěrečných titulků - pro fajnšmekry krásný odkaz na dvojku. ()

Flyer

Dost velké zklamání. Robertovi sice nemůžu upřít fantastické charisma a herecký um, ovšem kromě něj mě na tomto filmu takřka nic nezaujalo. Příběh byl tuctový, maximálně předvídatelný a plný žánrových klišé, akce skoro žádná a když už, tak velice mdlá (tzn. uzpůsobená hlavně pro děti) a hlavní záporák totálně nezajímavý. Kromě toho mi přišlo trochu trapné, jak se film snažil poukazovat na zahraniční politiku USA. Dobře, možná to autoři pojali s trochou nadsázky, ale vzhledem k tomu, že film je přístupný už od 12, resp. 13 let, tak si dokážu představit ta děcka, jak s každým zabitým muslimem vyskakují ze sedadel a řvou "To bylo coooool!" Z takové US propagandy ruku v ruce s heslem "kdo není s námi, je proti nám" je mi, upřímně řečeno, docela smutno. A o to víc mě mrazí z toho, že Iron Man se jinak tváří jako nenáročná rodinná podívaná. ()

3n3my

Na mňa až veľmi šablonovitý a ľahko predvídateľný príbeh. A neohúrili ma ani robotické čačky-mačky. To si, priznám sa, radšej ešte raz pozriem Transformers. ()

moviefilm

Komixové filmy môžem, a tak som si (hned, ako sa mi naskytla príležitosť) pozrel aj Iron Mana. Veľa som si od neho nesľuboval, a ani som veľa nedostal. To, čo stojí pri Iron Manovi za reč, sú predovšetkým EXCELENTNÉ efekty, kamera, strih a zvuk (práve vdaka nim sú skvelé akčné scény také skvelé). Iron Man je podľa mna až príliš dlhý na to, aby dokázal celé dve hodiny zaujať. Boli tu scény, ktoré boli úplne zbytočné (vyznamenanie Tonyho Starka). A práve absencia týchto scén by moje hodnotenie zvýšila minimálne o 20%. Iron Man je jednoducho nudný komixový film, ktorý sa ani zdiaľky (svojou kvalitou) nepriblížil Spider-manovi, tobôž nie Batmanovi...40% ()

bk81

Podobný pocit jako z Hulka. I když o trošičku lepší. Šlo to, ale ještě tomu něco chybělo k dokonalosti. ()

wendelin9

Po dvou letech od vzniku jsem se konečně i já dostala ke skvělé story o geniálním milionáři Tony Starkovi.. Přiznávám, že začátek mě trochu překvapil. No, "začátek", bez mála téměř polovina filmu :), která se odehrává v poušti - v jeskyni - v zajetí (což v žádném případě není výtka, v mém případě spíše plus).. O to víc, jsem si pak ale užívalá dechberoucí návrat "železného muže" v již dokonalé podobě, který začal všem natrhávat pr.. ehm.. dávat na frak :). Iron Mana 2 jsem sice v kině prošvihla, ale těším se na něj alespoň na DVD (i přes to, že podle hodnocení je slabší než první díl). ()

Deyw

Super filmek podle super komiksu :) co víc chtít ? herci sedí jako vyšitý..nedovedu si představit někoho jinýho než Downeyho jako iron mana..fakt ne a tenhle problém mam i u temnýho rytíře -- respektive jokera :) Těšim se až uvidim Iron Mana 2ku :) update 18.8.16 - je to porad bomba...muj oblibenec z komiksu ve filmu se skvelym hercem, kterej je proste iron man...ach jak si pamatuju jak sem cetl casaky a uchcaval ztoho stejne jako ted z filmu..krasna vec, ktera potesila, bomba rozjezd, kterej dojel na maximum ultimatnim tretim dilem...acdc rocks! mozna nejlepsi komiksova movie serka ?! muze bejt! ()

Sabrewulf

Jeden nejmenovaný uživatel na adresu Iron Mana podoktnul, že "nevystrelí zo sedačky spider-manovskou dynamikou a veľkoleposťou" a že je "nechutne nezávadný, rodinný, až detský" a taky že by "to chcelo viacej cynizmu a „dospeláckeho nadhľadu“"........ Zvláštní, právě tyhle popisky sedí úplně přesně na infantilně infantilního Spider-Mana. Naopak Iron Man má občas ten správný cynizmus a i přes nereálné komiksové scény působí reálně a dospěle (v rámci možností samozřejmě). Příjemné překvapení. P.S. Už jen finální tiskovka kope prdel PeterpřizdisráčParkerovi. ()

HorrFi

Na tohle jsem se koukal z donucení a opravdu nechápu jak takováhle sci-fi kravina se může vejít do 200 nejlepších filmů na čsfd :):)Hold jsem asi jinej, ale ty hlášky Roberta Downeya udělaly ze sci-fi pí**** průměrnej film z mýho pohledu :)Muset to povinně vidět podruhý asi spácham radši sebevraždu :) ()

URBAN

Chtěl bych být Tony Stark a kdo by taky nechtěl má peníze , ženy , jachtu a hlavně je superhrdina , superhrdina který se jen tak nevidí pro roli iron mana si nemohli vybrat lépe jak Downeyho prostě má charisma které kde kdo nemá jenže charisma není všechno a chvílemi mi připadalo že si film zakládá pouze na tomto prvku a chtěl jsem strhnout hvězdičku , ale víte co já ji tam nechám ( 3.5.13/PC ) ()

Nivenx

Oproti svým kolegům Spider man, X men je Iron man pouze průměrným přídavkem k těmto komiksovým blockbusterům. 55% ()

dr.fish

Ač nejsem příznivcem těchto komiksových sérií, natožpak Downeyho jr., Iron Man je pro mne překvapení. Film je dobře napsaný, vtipný, akce je tak akorát. Výhodou je jeho přehlednost, což se o Avengers říct nedá, a nenudí jako Thor. Jedná se v podstatě o oldschoolový akční film, výborní herci, kteří hrají své role tak, že se jim to dá věřit. To už je dnes i vzácnost. Pobavil jsem se. 80% ()

panMartin

Lepší než jsem čekal. Razantní nástup studia Marvel na velká filmová plátna! Není pochyb o tom, že Iron Man je jeden z nejlepších co poslalo do světa Marvel. Co se týče samotného příběhu, není zde moc co očekávat, ale zápletka se všemi zvraty či hlavním padouchem rozhodně nezklamou a zaujmou. Nadupaná akční jízda doprovázená vtipnými řečmi Downey Jr. který byl dobrou volbou, protože je sympaťák a to napomáhá filmu, padouch v podání Jeffa Bridgese je brilantní. Mimochodem Gwen Paltrow v tomhle filmu vypadala moc dobře. Perfektně zpracovaný komiks. ()

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (více)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří