Ils

mosnak

Mazec!!! Nejhorší je,že se tyto věci dějí čím dál častěji a to v mnohem vyspělejších zemích! Šel mi mráz po zádech! ()

aLPaC

Začátek mě bavil, ale to rozuzlení bylo sice šokující, nicméně mě to trochu nasralo. Vím, že je to teď celkem v módě, ale aby se z toho postupem času nestalo klišé. ()

Magika82

Nápad: Vynikající. Děj: Smysluplný a těžko předvídatelný (bonus). Herecký výkon všech protagonistů: Velmi dobrý. Hra s psycholockou stránkou diváka - překvapivě výborná. Některé mírné prolapsy, jsou tak celkově odpustitelné. Pakliže byl alespoň ze 70% natočen dle skutečné události, má poklona. Kdo má rád kvalitní psycholgicko-hororově laděné snímky, bude si u sledování tohoto snímku lebedit... Za mne 80% a tedy 4 hvězdy. ()

LordGrayDog

Nič moc. Film si za celú stopáž nevedel vytvoriť poriadnu atmosféru. Síce to trvalo len 77 minút, ale moc napätia som z toho nevycítil . Čistý priemer. ()

kukentipla

O čem to je? Neproniknutelné lesy rumunské přírody, starý rozlehlý dům. V něm dva mladí, zamilovaní lidé. Před prahem pak skupinka lidských rádobyexistencí, šířících paniku, zlo, strach, smrt. Co já NATO? Pokud skousneme klasická hororová klišé (hlavní hrdinové se dobrovolně rozdělí, obligátní bafačky, velký dům). Servírují nám autoři velice solidní horůrek (bál jsem se, místy až moc) se sympatickými postavami. Od začátku, filmem prostupuje hysterii strachu, jenž se vysmívá nejen bezmocným hrdinům, tak samotnému divákovy. Poslední dvacetiminutovka je pak lehce nastavenou kaši předešlého děje. Konec má však údernost deprimujícího poznání, že lidé někdy dokáží být zlý. Podobný film: The Strangers. ()

Illy

Film vás vcucne, sežvejká a nakonci vyplivne a vy budete rádi že sedíte doma na zadku a nejste kdesi v Rumunsku. Tady vás maximálně starej Brůna shodí do studny. K natočení filmu s hutnou atmosférou nemusíte mít bandu známejch jmen, triky a masky za statisíce, ale hlavně talent. Hutných 90% ()

bolan

Velice svižná jízda kde absence hlubšího děje vůbec nevadí. Je to tak jednoduchý a šílený film. Takhle se mají dělat horrory. ()

chalp

Toto by človek fakt nevymyslel, darmo najlepšie a hlavne najdesivejšie scenáre píśe sám život...a TheMaker tu ma fakt nechutný spoiler, takže radšej menej čítať a viac pozerať, pokazilo mi to minimálne tu jednu hviezdičku v hodnotení. ()

Ronaldo79

To zase jednou byla hra na moje nervy. Skoro po celou dobu nevíte, jestli se jedná o duchy, burany nebo cokoli co jsme již v žánru viděli až do okamžiku pointy, která je pro mě možná jedna z nejmrazivější, co jsem měl možnost vidět. Francouzi zkrátka vědí, jak postupně budovat napětí až na hranici únosnosti, vsází na hrátky se zvukem, kamerou a nesnaší se nám účelově cpát lekačky, které by zbytečně degradovali snímek. 10/10* ()

no2

8/10 - Zatímco u The Blair Witch Project mě "marketing" spojený s filmem nevadil, zdejší avízo o inspiraci "skutečnými událostmi" (vzhledem k tomu, ČÍM byl film inspirován) si mohli tvůrci odpustit a jeho mysterióznosti by to neuškodilo. Ba naopak - divák by tak zákonitě měl v první polovině více otázek, kdo vlastně jsou ONI (lidé? něco jiného?) a film by si víc užíval. To by ale byla asi tak jediná věc, která mi na tomto filmu vadila. Formálně dost podobné již zmíněné Blair Witch 'jedničce', strašidelné a hororové i přes absenci kečupu, vražedných 'hračiček', masek a podobných záležitostí. A na rozdíl od tématicky podobného, vychvalovaného britského Eden Lake (které já osobně nemám příliš v lásce) tohle má opravdu napětí a všudypřítomnou atmosféru strachu, navíc bez trapných nelogičností typu "nahrál jsem to na mobil, teď už ho musíme zabít". Tito fakani naštěstí toho moc nenamluví a po většinu filmu je doprovázejí různé prapodivné zvuky a skřeky (a nejspíš hra na zlé duchy). Konec možná prozrazuje až moc, ale chápu to, jeho snahou je šokovat. Společně s The Hills Have Eyes a Fritt vilt jeden z nejlepších hororů roku 2006. ()

Klajnik odpad!

Ačkoliv je to podle skutečné události, tak děj je seškrtán asi proto, aby vynikla atmosféra. Tu jsem však po celou dobu nepocítil. Kamera se třese, je tma a dva dospělý lidi utíkají před něčím. Zprvu se mi nechce věřit, že by je ohrožovali reální lidi a spíš to působí jak duchařina, ale později se z toho vyklube "sociální komentář", protože se ukáže, že zabíjela děcka. Je to však natolik prázdné, že jsem z toho neměl zcela nic. ()

jorgus

hned od zacatku je nejzajimavjsi na tomto kratkem horurrku to ze se to orpavdu stalo..i kdyz urcite ne presne..prvni polovina filmu, kde je seznameni s mladym parem a jejich vilou kdesi v lesich za Bukuresti je vyborna..postupne zuzovani prostoru ruznymi vykriky a zablesky svetel rovnez, bohuzel kdyz prijde na uz konfrontaci se zlem tak postavy bloudi mnoho minut lesem, sklepem atd..a divak se zacina nudit..aspon to zachrani depresivni konec:)sympaticky par + vyborna neotrela lokace + prvni polovina filmu - druha polovina filmu = tri hvezdy:) ()

Morico

Jeden z mála horových počinů, který jsem v poslední době viděl, jenž si nezakládá na brutalitě. Zvukové kulisy a celková atmosféra tohoto filmu je na nejvyšší úrovni, a tak film prožíváte s hlavními postavami na plno. Originalita a fakt o tom, že je film založen na skutečné události, která se navíc odehrála v ČR mi přivedla až k ***** Mohu jen doporučit, a to i těm, kteří hororům tolik neholdují. ()

KOZEL84

Nejspíš sem po přečtení zdejších komentářů čekal moc,protože zase taková pecka to teda nebyla.Nebál sem se snad jedinou vteřinu.Ne že by to ale byl špatný film.Snad nejvíc mě nasral konec kdy se ta chytračka asi chtěla protlačit skrz železnou mříž místo aby se otočila a zkusila se bránit.''Oni si s námi nechtěli hrát''.Jako Eden Lake.Když toto vidím tak bych si hrál moc rád.Takže mě to zase tak akorát vytočilo. ()

melloun

Strach z neznáma se podařilo udržet téměř až do konce a to je jedině dobře. Závěrečné odhalení bylo vskutku šokující a zjištění, že film byl natočen podle skutečné události, mi doslova vyrazilo dech (pokud je to teda pravda). ()

ViktorEl

Sympatickí herci, mrazivá atmosféra, výborná stopáž, ani chvílku nudy, čo viac si pri filme priať. Film, ktorý sa podobá ako to tu už mnohí užívatelia písali, ten začiatok, (strašenie v dome) na Motel smrti, pozdejšie na Jazero smrti. Film natočený za 30 dní to si zaslúži poklonu. Horor z francúzsko / rumunskej produkcie ďalšia poklona. Prečo slováci nevedia natočiť takýto film? Ukážka toho, že stačí tak málo, aby vznikol kvalitný a dobrý film. 65% ()