Ils

ViktorEl

Sympatickí herci, mrazivá atmosféra, výborná stopáž, ani chvílku nudy, čo viac si pri filme priať. Film, ktorý sa podobá ako to tu už mnohí užívatelia písali, ten začiatok, (strašenie v dome) na Motel smrti, pozdejšie na Jazero smrti. Film natočený za 30 dní to si zaslúži poklonu. Horor z francúzsko / rumunskej produkcie ďalšia poklona. Prečo slováci nevedia natočiť takýto film? Ukážka toho, že stačí tak málo, aby vznikol kvalitný a dobrý film. 65% ()

sNeDy

Tahle vlna filmů - jeden dům + pár lidí + nějaké postavy, pokud možno bez pořádného motivu + pojďme původní obyvatele trápit - už mě začíná štvát stejně, jako všemožné remaky starých filmů. Ačkoliv tu všude kolem čtu o atmosféře a strachu, u mě nic takového nepřišlo. Jen čekání na konec a přemýšlení nad tím, jak moc nelogicky se ještě můžou postavy chovat. I to přepínání žánrů je podivné - chvíli je to superhrdinský epos (jak jinak si vysvětlit to, že záporáci očividně potřebují nulový čas k přemístění se z bodu A do budu B), chvílemi parodie (to když se nechá první blbeček shodit z terasy, protože on prostě nemůže slečnu v klidu zneškodnit někde, kde je to bezpečnější), chvílemi komedie (vzpomeňte si na mě, až se bude random objevovat klika ve dveřích a zase mizet) a chvílemi duchařina (jinak by nemohli kluci přeběhnout před objektivem za zády postav bez toho, aby to někdo slyšel i v naprostém tichu nebo zmizet v lese i s halogenkou jen proto, aby mohla kamera udělat efektivní otočku kolem slečny, která se motá mezi stromy jak vítr v bedně). Celkem škoda, že největší tahák filmu je závěrečné odhalení "pozadí" pravdivé události. Kdyby s ním tvůrci víc pracovali, mohlo to být lepší. Takhle zůstává jen pocit, že jde o 77 minut příběhového nic, které má vzbudit hrůzu něčím, co už jsem stokrát viděl a o čem předem vím, jak dopadne. ()

nessbeal

Osobne ma to až tak neoslovilo, atmosféra, dobrá, ale už som videl dosť filmov s podobným námetom. Aj keď treba uznať, že podľa skutočnej udalosti dosť zaváži. Veľký dom, parta faganov od 10 do 15 rokov pekne sterorizovala a zabila ľudí žijúcich v ňom. ()

johnymdoe

Zcela nepochopitelně nadhodnocený film. Oni a Jezero smrti bylo lepší a to ne trochu ale hodně! Jediné co mluví pro Ils je, že vzniklo o dva roky dříve, takže originalitu mu nemůžu upřít. Ale Film co má hodinu 5 minut bez titulků. kde se z toho 30 minut neděje nic a ani pak to není žádný odvaz ani strach?... Nebavilo a to jak film skončil mě k lepšímu hodnocení nepřidalo. 40%, ale záměrně na čsfd jen jedna hvězda. ()

Matli

Atmosféra by se dala krájet, to zase ano, ale lacinost kamery byla znát a trošku mi celkový dojem kazila. Je ale příjemné vidět krátký horor, který vlastně splňuje vše co správný horor splňovat má (krom ty hysterky na začátku filmu). Před usnutím doporučuju :-) 54% ()

xargos

Pozor, komentář obsahuje SPOILER! Na začátku se to zdá být duchařinou, časem je to horor a očekávám, co budou padouši zač a ke konci se z padouchů vyklubou jen děti, co si chtěly hrát... Přímo ďábelský film, natočený v kulisách, které se o obměnami vyskytují v kdejakém hororu, ale ty proměny vnímání z pozice diváka jsou z většiny nepředvídatelné. Úsporná hudba, která vše podtrhuje, zvuky v okolí a psychologie - vše parádní. Dost podařený strašák na dobrou noc:) // Nápis Uhka, na plakátu zde umístěném, mne zaujal natolik, že jsem zapátral a zjistil víc, než jsem očekával a to, že to znamená totéž, jako francouzské Ils, nebo anglické Them. Jen bratia Slováci ten film uvádějí jako Nevinné beštie a Němci pod názvem Spiel oder stirb, což znamená Hraj nebo zemři. Oba poslední názvy jsou zbytečně spoilerovité. ()

M.Myers

Tak byt v kuzi obyvatelu domu, krve by se ve me nedorezal. Kvalitni francouzsky film, ktery jen dokazuje, ze americani jsou v toceni hororu uplny becka. ()

fr3ak

Takhle si představuji film s označením horor, vyšponovaná atmosféra, pasáže plné napětí a beznaděje, plus závěrečná pointa, která buď šokuje, nebo aspoň překvapí. Po všech těch rádoby hororech, které staví "hrůzu" samoúčelnou brutalitou (např. stále víc odpornější/stupidnější SAW), jsem konečně našel film, který mě příjemně překvapil. Otázka zní: Jak dlouho budu muset čekat na další stejně kvalitní kousek? Ani nechci hádat :-( ()

strikeman

Atmosférický horor, který nestaví na nechutnostech, oplzlostech nebo hektolitrech krve, ale na atmosféře strachu z neznámého a neviděného. V některých momentech (řekl bych až paralelách) jsem nabyl dojmu, že se zde silně inspirovali tvůrci Jezera smrti... Jinak velmi rozumná stopáž! 71% ()

bery71

Horor není zrovna můj oblíbený žánr, ale jestli je víc teakových jako Ils, tak se to asi brzo změní. Ve většině nových hororů totiž nejde o to, aby jste se báli. Prostě se lekáte. A to mě nebaví. Ale Ils jsou takový nejsou. Jsou žánrově čistí, to znamená, žádná romantika, žádné efekty, žádné přehnané výkřiky, žádní namakaní hlavní hrdinové, žádné kozaté hlavní hrdinky, žádný happy end. Tohle je jenom zábava. A pořádná. Bu Bu Bu. ()

agassi68

Úvod vynikajúci, no postupom času sa postavy začali riadiť známym hororovým klišé- idú tam, kde nemajú, telefón zrazu nefunguje, atď. Atmosféra solídna, aj to nebolo príliš dlhé, ale v podstate som len čakal, kto sú oni. A nepotešilo ma, keď som sa to dozvedel.. ()

S.Dedalus

už během úvodních titulků mi bylo jasné že to žádná velká sláva nebuda proč jinak by se potřebovali filmaři schovávat za tvrzení že je vše natočeno podle skutečné události to jasně svědčí o nedostatku vlastní invence a po celou dobu filmu je to znát né že bych se vůbec nebál nějaké to drobné šimrání zejména v první půli proběhlo ale odfláknutý scénář s ač velmi nečetnými přesto mizernými dialogy a dlouhosáhlé a nudné scény v duchu kdy už konečně někdo vyskočí z toho křoví vše uzemnily nakonec to nebyla zas tak velká hrůza díky zručné kameře a povedené výtvarné stránce jen jsem čekal víc ()

Deratizer

Tvůrci chtěli poukázat na hluboké zamyšlení, jak jsou děti citlivé a vnímavé a jak trpí nepozorností a arogancí dospělých lidí. Takže hrejte si s dětmi, nebo se vám pomstí. Z filmu jsem si nic neodnesl, podruhé netřeba vidět. ()

owwidius

Huhuhu, no tak toto bola kompletna stopaz v napati, take daco som uz dlho nezazil :) Namet je rovnaky ako v The Strangers a v podstate je to skoro taky rumunsky Eden Lake. O dost menej brutalne a 'disturbing', ale o to viac atmosfery to ma.. no ciste nervy :) Paradny horrorovy zazitok, 9/10 [#9/2012, rip] ()

GOREGASM

Poctivě mrazivá atmosférická jednohubka, která se správně drží v mantinelech všední reality, což jí jen dodává na působivosti. Výborná je potom i ústřední herecká dvojice, která dává svůj strach a psychické vypětí divákovi na vlastní kůži pocítit. Plně využitých 77 minut, jejichž hodnocení mírně snižuje jen pár děr v realismu a logice. 90% ()

Wargoo

Po porovnaní s Eden Lake o niečo slabšie, aj keď atmosféra bola úžasná. Pre mňa naj filmu bol samotný začiatok, kedy desivé ticho narúšali len nepríjemné zvuky rapkáča ! V Eden lake to bolo všetko na hrane únosnosti brutality, tu sa s nami film zahrával skôr po psychickej stránke. Skutočnosť, že išlo o film inšpirovaný skutočnosťou len nahráva nepríjemnému pocitu z teroru, ktorý pôsobili mladí, "hry" chtiví zasrani. Kvalitná atmosféra, európsky záver, palec hore ! 73,135% ()