Ils

Soweek

.......aneb další z těch, kteří nepotřebovali vysoký rozpočet a Hollywood k tomu aby z vás za jednu hodinu vyděsili všechno co máte. ()

nightevan

Perfektní! Výborné lekací momenty (párkrát jsem sebou trhnul dokonce i JÁ!), moje oblíbené hororově klidné záběry (les, dům, podzemí), mizení a objevování se, přesná míra násilí a krve... A ta atmosféra! Nebýt to na základě skutečných událostí, řekl bych kouzelné... 5* ()

BMAJTZ

Hodně efektní horůrek a parádní konec. Je to sice klasické téma, ale není to pojato tak komerčně jako kdejaký rádoby americký horor, který si zakládá na stoprocentním sexismu a nechutnosti. Pár výhrad bych k tomu měl, páč likvidace a znovuoživení padouchů šla hodně mimo mě, ale i tak parádní podívaná. ()

Šakalík

Wow! O co je to kratší, o to je to lepší. Já jsem nejprve viděl americké The Strangers s Liv Tyler a čekal jsem něco podobného, ale Ils je teda o dvě třídy lepší. Práce kamery a především nasvícení jednotlivých scén je dechberoucí a v kombinaci s mimořádně působivými interiéry je tenhle nedlouhý snímek skutečný klenot. Už samotný prolog je hodně povedený, ale přesto to je jen slabý odvar oproti tomu, co se zanedlouho odehraje v odlehlé usedlosti kdesi v Rumunsku. Scénář na nic nečeká, nic moc nevysvětluje a poměrně záhy odstartuje úchvatný boj mladé dvojice o holý život. Atmosféra je náležitě tíživá a temná a ti dva nešťastníci jsou docela sympatičtí, takže jim člověk celkem přeje, aby se z té šlamastyky vysekali, i když se tak nějak dá tušit, že to asi nedopadne. Nóó, po delší době dávám plný počet. ()

toffy

Zase sa budem drzat mojho stareho znameho: Neznami herci + neznamy reziser a je na svete super film! Horor vazne nepotrebuje krv ani primitivne americke kulisy, staci mu super stary dom v lese a uplne genialne zvuky a hudbu. Palec hore! ()

Cejny

Vymakaný horor s výbornou mysteriózní atmosférou a především závěrečnou pointou a rozluštěním celého děje. Rozhodně takovéhle mystery můžu doporučit těm, co nemají v lásce krvavé horory, exploitation a podobné úchylárny, protože ničeho takového se vám zde ke koukání nenaskytne. Solidní 4 a půl hvězdičky a 85 %. ()

OughJay

Hororu jako žánru se snažim už dost dlouho vyhejbat, protože kvalitní kousky aby v dnešní době člověk pohledal. Většina upadne do fádnosti a vrcholem je v nich pár lekaček, na který člověk beztak časem zapomene. Ils jsou ale konečně tou vyjímkou potvrzující pravidlo. Ty zhruba tři čtvrtiny filmu, kdy je divák v absolutní nevědomosti o tom, kdo nebo co to ty dva uprostřed lesa terorizuje, jsou fakt elektrizující. Dokonce i mě se chvílema svíraly půlky a to už je co říct. V kanále už to pak ztratí to kouzlo tajemna, ale závěrečná scéna s autobusem je opět lahůdkou nade vše. Od Francouzů vážně precizní práce, jak se světlem, se zvukama, tak s hereckym ansáblem. Na těhle 77 minut rozhodně jen tak nezapomenu. ()

sedm.1

4* s dost odřenejma ušima. Úsek filmu, který se odehrává v domě byl skutečně parádní, nevídaně napínavý, mrazivý, dechberoucí, zde si autoři zaslouží obrovskou pochvalu, já u toho snad ani nedýchal, moc,moc povedená část. Tvůrci dokázali výborně využít pocitu strachu z neznáma, zároveň se jim i podařilo dostat maximum z prostor velkého, starého domu, plného potemnělých chodeb, různých koutků a koutečků a i díky práci s kamerou navodili vážně děsivou a tajemnou atmosféru. Ovšem to, co se dělo předtím a potom, to mělo k dění v domě bohužel dost daleko. Úvodní scéna s autem ok, byla sice též hodně napínavě natočená, ale její smysl pro zbytek filmu mi přišel jaksi zbytečný a jakoby tím chtěli tvůrci pouze jen natáhnout jinak ve výsledku stejně krátkou stopáž. Co mě ale zklamalo ještě o trochu víc, bylo, když se postavy dostali z domu. Šlo sice pořád o, pro vytvoření napínavé podívané, velmi příhodné exteriéry, ale autorům se už nepodařilo navodit tak povedenou atmosféru a spíš už mi to přišlo jen jako jemná křeč. Závěrečná pointa pak byla sice zajímavá, ale že by mě tedy odbourala, to fakt ne. Ale zkrátka naštestí pro celý film, právě mou opěvovaný úsek z domu tvoří většinovou stopáž, takže na nudu prakticky vůbec nedojde a můj celkový dojem z Ils je tak opravdu pozitivní, škoda jen té jemně kolísavější úrovně strachu a napětí mimo dům. ()

upson

Vzhledem k tomu, že film byl zjevně natáčen s velkou láskou k řemeslu a jeho potenciál byl využit v maximální možné míře a s přihlédnutím, že se bezpochyby jednalo o urputnou honbu za sponzory tohoto filmu(obdivuji snahu a pracovitost nezávislých řemeslníku v oblasti filmu), nemohu jinak než za 4 hvězdy. Malý velký film, kterých není na každém rohu deset. :-) 70% ()

herr_carter

Film s dobře budovanou atmosférou a lehce překvapivým a depresívním koncem,pokud se to opravdu stalo, tak to potom potěš koště, haranti............moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Tejkina

Kdyby nebylo toho konce, hodnotila bych to nejspíš jako průměr, protože musím přiznat, že mě to chvilkama nudilo, i když atmosféra byla dobrá, lekačky dle mého názoru slabší. Ale za ten konec přidávám čtvrtou hvězdu, to jsem fakt nečekala. ()

DavidS.

Mrazivá atmosféra reálného boje o přežití, kdy dodatek "podle skutečné události" celou hrůzu jen umocňuje stejně jako krutá pointa. Výborně obsazeno a skvěle natočeno. ()

bari68

Mediálne a komerčne známejší je bezpochyby remake The Strangers s hviezdnejším obsadením a celkovým spracovaním.Ono na takúto menšiu dejovú porciu stačí aj komornejšie prevedenie.Bolo to aj viac tajuplné so správnou thrillerovou atmosférou.K lepšiemu hodnoteniu som sa ale nedopracoval z dôvodov chvíľkovej nudy,ktorá vzhľadom na dlhší úvod a krátku minutáž bola mínusom.No a nezabúdajme, že aj keď išlo o sfilmovanie skutočnej udalosti, tak v hororovo-filmovom svete neide nič nového pod slnkom.3,5* ()

SkyLukey

Pro mě jedno z největších překvapení poslední doby. Kde můžu žádat o přídavek? Ils je kvalitně husté psycho pocházející z Evropy, což mě těší nemálo. Perfektní prostředí Rumunska samo o sobě je skvělou volbou vzniku podobných hororů. Na podobnou dokonalost zkrátka američané nemají. Ils je skvělý film založený né tolik na vizuálních efektech, ale především na audiovizuálních efektech, což je nejdůležitějším prvkem při tvorbě takového atmosférického skvostu. ()

Pollock

Celkově - už samotné téma filmu je velmi drsné a ne každý si ho asi bude chtít pustit. Úvod se mi líbil velmi, hlavně záběry kamery - opravdu zajímavé - je vidět, že si tvůrce alespoň trochu vyhrál. Ona celkově atmosféra filmu je rozvláčná a zdlouhavá, rozhodně nečekjte potoky krve - ve filmu zemře lidí co bys na prstech jedné ruky spočítal - o to zde ale asi tvůrci vůbec nešlo. Během snímku jsem několikrát v duchu musel utrousit bože to je ale krá... no a ten manžel to je ale idiot.... takže mi to začalo sklouzávat do lehčího béčka. Co ale musím uznat,je že pan režisér si uměl vybrat skvělé prostředí a zároveň uměl podat napětí filmu pěkně naservírované na talíři, ovšem po krajíčkách, které si ať chcete nebo nechcete musíte postupně ukrajovat. Jsem na vážkách mezi 3-4, ale budu zlej - myslím, že pokud se pan režisér chopil myšlenky filmu, kterou na konec sám otevřel - šlo to natočit více realisticky, aniž by musel přikrášlovat efekty, kdy něco neznámého v mžiku odtáhne tělo někam pryč - to už je totiž nereálné... ()

xaver

Takováto pitomost přece nemůže být podle skutečné události. Leda že svědkové jsou uprchlí pacienti psychiatrického ústavu a režisér, který utekl s nima to pak podle jejich vyprávění natočil. ()

PfefferSalz

Pokud vedle sebe postavíte Ils a They (s Liv Tyler), bude se Ils jevit jako našlehané kapučíno z luxusní restaurace a They jako kafé z automatu. Takže tak. ()

klukluka

Koukám, že ve slovenštině to pojmenovali Nevinné beštie. Že jsem na to nekoukal ve slovenským znění... půlku napětí bych si mohl odmáznout, stejně by ho ještě pořád zbývalo dost. Ne, ten název Oni byl v tomto případě vážně mnohem vhodnější, protože můj "strach" byl založen do značné míry na otázce "kdo to po nich jde?". Kdybych věděl, že nevinné beštie, neřkuli dokonce malé děti, měl bych po dojmu. Z hororu by se v tu chvíli nejspíš stalo něco jako sociální drama. Pak by mě zajímalo hlavně to, proč se ty děti chovaly takto nedětsky? Nějací Caucescovy ústavní nezbedníci? Takhle z filmu vyplynulo, že 2 kluci za svoji "hru" zaplatili životem. Z lesa vybíhali další 3 a jedna holčina. To už nebyla až taková přesila... Ale ať to nějak ukončím. Bylo to napínavý, ne že nebylo. Ta herečka mě očarila, přitom už jsem ji v několika filmech viděl a tam jsem si těch jejích dokonalých zadností nevšiml. Jinak nevím, jak a kde žili ti skuteční Clémentine a Lucas, ale jestli si v Rumunsku pořídili něco takovýho, tak si vážně koledovali. ()

iXtr3m3

Hlavná konkurencia pre Eden Lake. Filmársky podľa tunajších expertov možno na vyššej úrovni, zato Eden Lake malo sympatickejšie obsadenie. ()