Ils

Figuto

Malí bastardi běhají po kanálech a v lese, sem tam si někoho zabijí. A co? Možná se něco takového stalo, ale nevím proč o tom točit film, zvlášť když to nejdřív vypadá na mimozemšťany, trochu hororově a pak se z toho vyklubou (ne)obyčejní spratci. Nuda, zahozený čas. ()

Fixa

Jsem rád, že jsem nečetl zdejší komentáře, protože většinou v první větě prozradí, kdo "ONI" jsou. Kdybych to tušil hned od začátku, byl bych docela ochuzen o pointu, na které film dost stojí. Takhle jsem pozoroval snímek, ve kterém filmaři vytvořili dokonalou atmosféru plnou strachu, vytvořenou právě tím, že mladý pár NEVÍ, kdo na ně útočí, proč a kolik jich je. Vše je natočeno jednoduše, bez nějakých zvláštních efektů a tak film působil velmi reálně a nenechal mně chladným. A to jsem ani nevěděl, že je natočen podle skutečné události. Scénáře života bývají mnohdy horší, než smyšlené příběhy. PS: Jen nechápu lidi, proč žijou uprostřed lesa v obrovskym zchátralym baráku. To si vyloženě o to říkaj ()

lamice27

Výborně! Takhle už sem se nebál hodně dlouho, nebýt toho, že divák na konci na 100%vi o co tam šlo,dal bych 5 ale stejně i tak skvělej kousek při kterém se od začátku do konce dá bát :) ()

baronGrga

Jeden z filmů založených na fenoménu dlouho neukazovaného a tedy neznámého zla. Nic víc by divák čekat asi neměl, ale ačkoli mě drtilo logiku postrádající hlasité hulákání hrdinů na útěku před takřka dokonalými, všudypřítomnými, mazanými a zákeřnými "ils", těch několik opravdu výživných a povedených scén pomáhá utvářet víc než slušně atmosférický celek. ()

Lumpicek1979

Přibližně stejný film jako americké ONI s Liv Tyler, také podložený na skutečné údalosti, Ten zvuk řehtačky je opravdu děsivý a bylo to dost napínavé. ()

saabrina000

ze začátku to bylo napínavé, a čekali jste že celý děj bude napínavý a budete se bát,od chvíle, jak po domě běhali ti divní lidé, tohle by ještě šlo, ale jak utekli z domu do lesu a dál., začalo to být trapné a vůbec se to nepodobalo hororu. a konec uplně zklamal.. ()

Skoveta

Tohle bylo vážně hodně dobrý. Nechybělo tam napětí, akce, děj, a v neposlední řadě ani tajemno. Hodně na mě zapůsobilo to, že divák až do konce nevěděl kdo je vlastně terorizuje. ()

Daeneryss

Čekala jsem víc...Atmosféra výborná, herci dobří, ale bohužel za týden si budu pamatovat jen, že kupovat dům uprostřed ničeho není dobrý nápad.Chápu vysoké hodnocení ostatních jen na mě tento smímek neudělal dojem jak jsem předpokládala. ()

Booman

Jak už napsal POMO, srovnání s Eden lake se přímo nabízí. Oproti Eden lake se Ils drží v daleko realističtějších mezích dětských zabijáků. Trapnost a nesmyslnost se tomuto filmu tedy poměrně obstojně vyhnula, což jim můžou tvůrci Eden lake pouze závidět. Nicméně i tak jsem měl nervy drásající pocit strachu, který mě nutil usnout už někdy od půlky filmu, což je pro horor velké plus. Prostor pro vraždění moc nebyl, takže taky nic a z filmu jsem měl pocit jak kdyby se odehrával ve třech scénách a byl konec což na druhou stranu vlastně nebylo ani tak na škodu. A mysteriózní horor se na ten štítek na přebalu asi dostalo nějak omylem. Takže hodnotim rumunskou snahu o slušnej thriller a ta byla dobrá. Prostě když chce člověk vidět slušnej horor s dětma v hlavní roli, tak by si měl vybrat něco jako Děti. ()

tommco

Výborný thriller so slušnou dávkou napätia, ktoré sa najmä v prvej polovici dalo krájať. Umiestnenie a kulisy na jednotku, pointa bola pre mňa síce očakávaná (hlavne keď ju v podstate vyzrádza slovenský preklad názvu), ale u týchto samoúčelných filmov to nevidím ako problém. 75% ()

BREDKA

I když nejsem zrovna příznivcem hororových filmů, tento jsem si s ohledem na jeho původ s očekáváním pustil. Už z počátku mě zarazila jeho relativně krátká stopáž, což ovšem po shlédnutí kvituji tvůrcům s povděkem, protože se nesnažily za každou cenu natahovat mé napjaté nervy ... a neokousaných nehtů taky už moc nezbylo. ()

Chobotano

Chtělo to malinko větší akceleraci, na pouhých 77 minut to mělo na můj vkus poněkud rozvleklý začátek - a zaměstnání hlavní hrdinky, které nemá s dějem nic společného, mě tedy fakt nezajímá. Ovšem pak se to rozjede a atmosféra je opravdu sugestivní - sám někde na chatě bych se na to v noci fakt nedíval - a z faktu, že je to podle skutečné události, opravdu mrazí... Velmi slušné a dobře udělané, 70%. ()

Patrix000

Začatek me moc enbavil nejak sem nechapal a co tam jde a kdo jsou oni pak sem to vecer vypl se strachu že se budu bat ale konec me velmi dostal a muže se to stát komukoli kouknete na to a pochopite ale rasný to je!!! ()

golemek

3,5*... velmi slusna podivana... jen skoda tech nelogicnosti, jak byva u takovych filmu zvykem... nejak se to napeti musi vybudovat :-) ()

Kanal

Velice kvalitní snímek plný strachu. Starý dřevěný dům, ve kterém jakýkoliv pohyb způsobí zapraskání a šramot navodí hutnou atmosféru ihned od začátku. Celkově se mi líbí jak je celý snímek zvukově natočen. Při kvalitním domácím ozvučení si vychutnáte každé mrazivé zaskřípění toho úžasného domu. Ze začátku na diváka působí lehká nevědomost - s čím, nebo s kým mají dva hlavní hrdinové tu čest, což považuji za plus. Závěrečných 20 minut se odehrává v lese a v podzemních chodbách. Zde bych filmu udělil menší mínus, jelikož atmosféra byla mnohem lepší v domě. Celkově hodnotím film velmi kladně, hlavně za super atmosféru. Bohužel nevím proč, ale možná jsem očekával o trošku víc. (80%) ()

sevila

Napínavá atmosféra a strach se na diváka valí hned po prvních pár minutách od spuštění. Stísněnost a panika je herci podaná v takovém stylu, že všechny tyto emoce prožíváte s nimi. Pustit si Ils v noci při deštivém počasí, po*eru se strachy 100%. I přes typické a nelogické jednání hlavních hrdinů a jednoduchý děj mi běhal mráz po zádech - a to hlavně v závěrečné fázi filmu. ()

Danielyk

do polovice som váhal tak medzi tromi alebo štyrmi hviezdičkami.. ako však dej pokračoval jasne som sa rozhodol pre tri.. nakoniec to vystačilo pre "no brain" hlavných hrdinov len na 2.. načo celú cestu utekala keď sa na konci tunela poddá a vzdá sa malému faganovi? ()

luukaas

Bez delší předehry hezky na věc. Miluji filmy, které drží diváka v neustálém napětí, tento snímek je důkazem. I když se nestane nic tak ve finále se přihodí úplně všechno. Trochu, jsem nechápal posledních 20. minut, ale ve finále mě to všechno hezky do sebe zapadá. Jj, jen to podtrhuje zkaženost dnešní mládeže, co nerozeznají skutečnou realitu svých činů. ()