Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

Ernie_13

Jesse a Walt sú dvojka, ktorej budete počas 6 sérii držať palce...aby nezomreli. Neskutočna vec, veľmi originálna. Niet čo viac dodať - treba zhliadnuť! ()

1mara2

Je jen velmi málo seriálů, které mě takhle chytly. V průběhu epizod se mi měnily několikrát, a to poměrně o dost, sympatie k hlavním postavám, které byly (jen tak mimochodem) napsány i zahrány úchvatně. K celý závěrečný sérii a především poslední epizodě už nemám moc co dodat, rozepisovat se v superlativech postrádá smysl. Řeknu jen jedno, Heisenberg umí. ()

mig21

Obsahuje spoilery!!! Asi nejlepší seriál, co jsem zatím viděl. Dokonale ztvárněný přechod od ušlápnutého učitele k bezohlednému vládci impéria... Všechny postavy měly co hrát, mělo to spád, žádná vata, epické zakončení. Jednou - ne brzy, ale ani za dlouho - si to dám znovu. ()

konysua

Měl jsem tu čest, shlédnout nejlepší seriál tohoto tisíciletí. Jak už bylo mnohokrát řečeno, první a druhá série rozjíždí všechen ten masakr a jen doufal, ať narazím na slabší díl, abych se mohl jít konečně vyspat. Marně. Takové dilema jako u Breaking Bad, jsem ještě nemusel řešit. Kdo je můj nej charakter, ať si ho můžu pověsit nad postel a obdivovat vše dobré i špatné co pro feťáky udělal. Každý z hlavních charakterů by vydal na další tučný seriál a já bych ho s chutí baštil. Skončilo to a to v rozumném poštu sérií (ne každému seriálu se to povede) a věřím tomu, že jednoho dne, mi plešoun v klobouku opět projasní mysl. 10/10 ()

Nepoviem

Dobre teda.Videl som už toho veľmi veľa.Rozmýšľal som,že to čo práve sledujem je najlepší film/seriál,ktorý som kedy videl.A áno Breaking Bad is a fucking awesome,biatch! Vince Gilligan má rezervované miesto v scenáristickom nebi.O tom niet pochýb.Tak nepredvídateľne,herecky zvládnuté,hudobne doplnené dielo,asi zostane neprekonané(dúfam,že nie). Druhá polka piatej série je najlepšie seriálové zakončenie.Dexter sa môže ísť schovať a sklopiť uši. ()

vipeerr

Hlavní hrdinové se z vaření krystalu v karavanu propracují až na vrchol drogové distribuce, sám Heisenberg nemá daleko k tomu aby jej oslovovali Done. A tyto okamžiky, kdy Mr. White má nad "konkurencí" nějakou výhodu, a chová se jako arogantní mafiánskej boss, mi lahodí nejvíce ze všeho :) Pravdou je, že jsem se tomuto zvěrstvu záměrně vyhýbal až do nedávna. Tedy do minulého čtvrtku (13.2.2014) a dnes je to den kdy jsem shlédnul finální tedy poslední díl 5. série. Myslím že k tomu nemusím ani víc říkat. Heisenberg a Jesse mi přirostli k srdci asi tak jako Sheldon Cooper nebo Dexter Morgan..BB má přesně to, co náročný divák od seriálu očekává. Má to v sobě akci,humor,smutek,radost,napětí i strach. Ačkoliv je v podstatě Mr.White záporák ve všem mu fandíte :) Je to naprosto zasloužených 5/5 podtržených. Yo, bitch, 100%! ()

RigorMortis

Klobúk dolu. Začalo to jedným dielom ako odporúčaním od kamošky, stal sa z toho jeden z mojich najobľúbenejších seriálov. Skvelo napísané postavy, je zaujímavé sledovať ich rozvoj počas sérií, k tomu sa pridáva skvelý príbeh, premena Waltera na Heisenberga a jeho nový imidž. Bonusom je pre mňa John de Lancie. Jedinou nevýhodou bola spočiatku "dlhá" stopáž na seriál, no zvykol som si. S kľudom Angličana 5/5. A Marie je riadna mrcha. ()

x_silver

Definitivním rozhodnutím pro 5* pro mě byla 8. epizoda 2. série. Dokonalý seriál s geniálními herci. Dexter sice pro mě zůstává nejlepším krimi/thriller seriálem všech dob, ale Breaking Bad Dexterově kvalitě dokonale oponuje. ()

luciebenadova

Komentáře k seriálům nepíšu. Teda to jsem si řekla. Kdysi. Před Breaking Bad. Prostě vaření perníku je poezie. Je to to co děláte ne pro peníze, ne pro rodinu, ale čistě ze sobeckých důvodů. Aby jste měli alespoň pár dní z celého života pocit že žijete. Ještě jsem neviděl nic co by měla tak silný posun v chování postav a v jejich vývoji. Ty dvě ženský jsem na začátky nenáviděla. Na konci mi byly dost sympatický. Walt. U toho to bylo tak na střídačku. Nejdřív sympatickej frajer, pak hrozná svi*ě, na konci si zase získal kus mojí přízně. A Jesse, ten jedinej zůstal celou dobu takovej jako na začátku a to bylo jedině dobře. ()

kirmakX6on

Docela dlouho jsem váhal s pětihvězdičkovým hodnocením, protože jsem se nestal na seriálu "závislým". Ne tak jako např. na Battlestar Galactice (objektivně výrazně horší seriál) nebo na Game of Thrones. U perníkového táty..mi nějak nevadí nějakou dobu v dívání se přestat...a třeba na něj i zapomenout...a vrátit se k další sérii až po měsících...v podstatě náhodně kvůli tomu, že dělám místo na disku a narazím na tento nedokoukaný seriál (srov. s Game of Thrones, kdy si pamatuju datum začátku čtvrté série...na každý díl se dívám dvakrát, pročítám fóra, googlím další informace týkající sedmi království...). Tady prostě to iracionální nadšení není. Asi je to tím, že hlavní hrdinové jsou +/- normální +/- nevýznamní lidé (nikoliv např. králové, lidi s nadpřirozenými schopnostmi atd.) a příběh se odehrává v současnosti a na Zemi (nikoliv např. ve vesmíru). A mě tohle asi až tak nebere...realita. Ale objektivně, např. ve srovnávní s Dexterem, který si podle mě 4 hvězdičky zaslouží, je to o třídu lepší seriál, takže prostě nutně musím těch pět dát. Seriál je zajímavý, napínavý, děj je svižný, inteligentní...nechybí humor ani vážné scény. Na rozdíl od jiných delších seriálů, kde je v pokračovacích sezónách dobře patrné natahování kvůli zkomírající scénáristické invenci, zde se furt jede naplno. Tvůrci se nebojí zpracovávat stále nová témata, takže nuda zatím fakt nehrozí. Jednotlivé díly ani nepůsobí jako by vyšly z velkovýroby...každému je věnována nezmenšená a dostatečná pozornost, kterou si zaslouží. Je to vidět především v přirozeně působících dialozích (odhlédnu-li od humorných scének, které jsou samozřejmě trochu přitažené za vlasy, ale právě toje ten důvod, proč jsou humorné...) celkem bez hluchých míst a bez frází (naopak - v mnohých dílech lze vyloženě mluvit o propracované psychologii postav v pravém slova smyslu, tedy skoro až s osvětovým/vzdělávacím účinkem - nevěřím, že by některé dialogy scénárista mohl vymyslet sám, bez konzultací s psychology) a taky v kameře, s kterou si v rámci možností (jde o seriál...) kameraman někdy fakt hezky umělecky pohrává. Herci jsou také výborní...prostě...víceméně nemám, co bych vytkl. Takže nemůžu jít níž než na pět. Celkově (hodnocení po třech sezónách): 91% ()

I.T.I.S

Jestli by člověk měl vidět v životě snad jenom jeden seriál, tak je to právě tenhle. Neuvěřitelný svou atmosférou, scénářem, postavama, kamerou. Tady vás dostane snad úplně všechno. 10/10 ()

matusb

Áno možno som skorý, ale dlho som tento seriál obchádzal. Keď som sa k tomu dostal, za tri týždne som zhltol všetkých 5 sérií, pričom občas som sa musel doslova prinútiť prestať pozerať jednu časť za druhou. Pokiaľ nerátam také skvosty ako Bratstvo neohrozených alebo Pacifik (ktoré sú z úplne iného súdka), konštatujem že toto je suverénne najlepší seriál aký som kedy videl. Nemá jedinú chybu, každá séria a každá časť je tak skvelá, že som nechápal ako sa niečo takéto môže podariť niekomu napísať a stvoriť. Ak to ešte niekto nevidel, odporúčam je slabý výraz, proste toto je nutnosť vidieť. Ale upozorňujem, ak s tým raz človek začne, je to rovnaká závislosť ako ten modrý pervitín, okolo ktorého sa to točí :) ()

JK77

Zacal som to sledovat az v roku 2014 na Dajto (nemam sajnu kolko serii planuju vobec dat, snad vsetko), takze takto: 1seria mi zial usla, skoda, snad sa k nej este nejak dostanem! 2seria **** aj ked som prvu vynechal, zatial nemam pocit zeby mi to malo chybat. Je to peckove a ako citam komenty mam sa naco tesit. Serial som vlastne zacal sledovat z dovodu ze to ma vraj najlepsi final celeho serialu. ()

yaqwsx

Opravdu ohrané téma - to bylo to první, co jsem si řekl, když jsem se trochu dostal do tohoto seriálu. Něco ve mě však chtělo pokračovat - to něco cítilo skrytý potenciál tohoto seriálu. Už dlouho mi tak moc nepřilnuly k srdci seriálové postavy - naposledy se tak stalo u Dextera. Skvělý scénář, který ukazuje přerod osobnosti člověka. V podstatě jako u Dextera i zde je anti-hrdina, kterému jsem však postupně přestával fandit. Často mi docházel dech při některých momentech. Úžásné scény, které dokonale vykreslí postavu během obyčejného rozhovoru a grandiózní finále jsou to, co dělají tento seriál opravdu výjimečným. Pokud bych měl něco vytknout, tak rozhodně občasné momenty stylu "Já jsem jsem chemik, já jsem bůh a nastartuji auto!" ()

darthvader77

"Promiň na co ses mě to ptal. Ooooh, ano ano na tu blbou plastovou nádobu cos měl koupit. Víš kyselina fluorovodíková nerozleptá plast. Jinak ale rozpustí kov, skálu, sklo, keramiku, jak sám vidíš." anebo "V jedný věci se pleteš, tohle není droga." Originální příběh, tohle teda vážně nebylo, aby padesátiletý rakovinou posedlý stařík začal vařit drogy se svým bývalým, trošičku debilním studentem na fetách, aby mohl zajistit rodinku až umře. Do toho se mu spoustu věci posere, musí dávat pozor, aby náhodou na něco nepřišla manželka, její všetečná sestra, nebo švagr, co dělá ke vší smůle na protidrogovým. No a aby toho nebylo málo, ještě se musí starat o pógly z místního podsvětí, aby ho neoddělali za cílem levného zisku. Takže úžasný příběh, který je perfektně zrežírován a napsán, již úvodní hasiči-policajti, dává tušit, že autoři srší nápady. Herci brilantní a Brayn Cranston těžce vládne. Senzační kamera, která má opravdu dobré záběry a jde v ruku v ruce se zvrácenou poetikou. Tento seriál, bych pouštěl dětem, aby věděli, proč je důležité studovat chemii a proměna Waltera Wightea v Heisenberga si v ničem nezadá s proměnou Anakina Skywalkera v Darth Vadera. :D 1. SÉRIE 100% Vygradované dějové zvraty a na oba hlavní hrdiny se toho valí stalé víc a víc a jen tak tak stačí uniknout. Navíc nás druhá řada zavede i do soukromí ostatních postav Skyler, ale hlavně Hanka(skvělé cameo Dany Treje). Finále řady opět parádní. 2. SÉRIE 100% 3. SÉRIE Těžko říct, co chválit více dialogy, přerod Walta, herce prostě je toho tolik, já snad jenom na závěr dodám, že Galea mi bylo líto a že po tomhle hodně pochybuji o mé lásce k mému W. W. 4. série Gus Fring je magor, jeho bacsktory potěšila, zápletka s kartelem a Mike je prostě moje oblíbená badass postava, ale finále s bombou na vozíčku dokonalé 5. série Jedno z nejlepších seriálových finále všech dob, dokonalý konec, Hra o trůny bledne závisti. Chudák Jessie tohle si opravdu nezasloužil a Mike Erhmauntraut vlastně taky dost líto, ale nejvíc mi bylo líto Hanka Schradera Jsi ten nejchytřejší člověk, kterého znám a přesto jsi příliš hloupý na to, aby si věděl, že si se rozhodl před deseti minutami. Epic Smutný a nejlepší ending. A The Shield rozhodně dostalo důstojného oponenta. ()

HEED

Kultovní série jdoucí si po své vlastní ose. Od vařičů, pro vařiče. Vynikající herecké obsazení, prostory a všelijaké špinavé zákoutí. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis