Panelák

Slovensko, 2008, 1221x45 min

Scénář:

Andy Kraus

Diana Mórová, Marián Miezga, Juraj Slezáček, Božidara Turzonovová, Vladimír Kobielský, Mirka Gális Partlová, Branislav Bystriansky, Róbert Jakab (více)

V roku 2008 prinesie na televízne obrazovky nový seriál televízia JOJ, ktorý síce nijako nenadväzuje na veľmi úspešných Susedov, ale majú čo-to spoločné. Hlavným tromfom a zároveň osobou, ktorá má zaručiť divácky úspech, je Andy Kraus, ale tentoraz už len v pozícií scenáristu a pred kamerou bude hlavným lákadlom veľmi populárna herečka z predchádzajúceho seriálu Susedia Viki Ráková. Seriál Panelák má obsahovať desať hlavných hrdinov v rámci piatich rodín a bytov a sledovať ich osudy. Príbeh seriálu sa začína odvíjať príchodom novej postavy Agáty ( stvárňuje ju už zmieňovaná V. Ráková), ktorá sa do veľkomesta prisťahovala z vidieka a prostredníctvom ktorej budeme poznávať ďalších obyvateľov paneláka a teda susedov novoprisťahovalkyne.

Prvá klapka pri nakrúcaní má dátum 14. januára 2008 a už v pondelok 18. februára 2008 bude odvysielaná prvá časť seriálu. Pôvodný zámer počíta so zhruba 200 dielmi (oficiálne uvádzané je 193 tridsaťminútových dielov) a preinvestovaných má byť cca 130 miliónov korún. Ale tieto čísla sa budú istotne meniť v závislosti od ukazovateľov peoplemetrov (teda diváckej priazne) a slovenský divák je pomerne nevyspytateľný a preto bude zaujímavé sledovať, akú dlhú životnosť bude mať nový seriál. (pravo)

AdamesWWE

[6/10] Panelák je úspešný seriál, ktorý ma baví a ked´ večer v telke nieje nič iné tak si to občas zapnem, má to zaujímavé príbehy medzi postavami, vtipné momenty, perfektných hercov. Samozrejme to nieje žiadna dokonalosť, v rámci našej tvorby to nepatrí k tomu najlepšiemu, niektoré veci sú až detinské, ale dá sa nato povzniesť. A ešte mne osobne dosť prekáža postava Božidary Turzonovej, ale inak je to hereckými hviezdami nabité dosť, nájdu sa tu aj zaujímavé postavy, aj zábavné. Ale vedel by som si predstaviť život aj bez tohto seriálu, hlavne ma mrzí, že Kraus kvôli tomuto prestal spolupracovať s Marcinom a je naozaj hlúpe a smutné zároveň, že v posledných sériach Kraus čerpá niektoré námety alebo vtipné scénky so svojich úspešnejších relácií. ()

Paity odpad!

Slováci ukazují, že nejsme jedinní, kdo točí totální blbosti. Takže mi máme svou stupidní Ulici, oni mají svůj pitomý Panelák, kde každý s každým .............. vaří. ()

Angelino

Štvrtá séria a stále to ide ďalej, takže zjavne úspešný projekt. Keďže moja priateľka to občas pozeráva,nejakému dielu sem tam nevyhnem. No a postupne zisťujem, že to nie je zďaleka najhorší produkt, ktorý v našich komerčných televíziách môžeme nájsť. ()

ondrula

Je zajímavé, že co si pamatuju, tak při sledování nějakého nahodilého dílu slovenského komediálního seriálu mi bylo vždycky strašně smutno. Nejdýl jsem to vydržel ještě coby harant u seriálu Silvánovci (vysílal se někdy v devadesátých letech), což mohlo být tím, že tam hráli Diana Mórová a Marián Labuda, což jsou dost talentovaní herci, anebo možná tím, že tehdy nebyl internet a tedy ani dostatek kvalitní komediální konkurence pro srovnání, každopádně to byla taky nehorázná kravina. Po dlouhých letech jsem zase pro změnu viděl náhodou kus epizody Paneláku a zase mi bylo smutno. Slováci asi holt maj podobnej komediální talent jako Rusáci. ()

kri.tino

Jediné čo presviedča o jednej hviezdičke sú Partlovej kozy a Luknárov smiech. Inak od Pé až po Ká splachujem do Wé Cé. ()

janesX odpad!

Ako prvé ma napadlo, že čas nie je až tak lacný, a teda že tento Panelák nie je hoden ani len komentára. Opak je ale pravdou, no nebude to ľahké, keďže by som sa chcel vyhnúť vulgarizmom. Vytrpel som si zopár dielov, po ktorých sa vždy dostavilo silné nutkanie vymazať TV JOJ z môjho TV príjmača. Napokon k tomu aj došlo. Tento (hanbím sa povedať že slovenský) seriál existuje z jediného dôvodu, tým je byznis pre niekoho. No a všetko ostatné (písanie, natáčanie, diváci) je druhoradé, nepodstatné a rutina. Ale až tak sa nečudujme - veď Panelák je ako vizitka tejto doby Slovenska, ako symbol dnešnej slovenskej politiky namierenej proti vlastným, kde je všetko na hovno a divák/občan je až posledný chudák, čakajúci na samom konci rebríčka hodnôt, zoradených podľa dôležitosti. Ešte čosi k obsahu: tí naši herci sa chodia do Paneláku najesť a napiť, no hlavným mínusom (okrem toho že s plnou pusou sa nerozpráva) je fakt, že v každom inom reálnom paneláku na Slovensku sa toho deje viac, navyše zaujímavejšie a zábavnejšie ako v tomto. No, aspoň že pár nezamestnaných našlo prácu. odpad! ()

Blader589

Tento seriál sledujem od samého začiatku.No však má dosť chýb ale to mi občas prekáža ale nie je to až tak aby som ho prestal sledovať.Zaujal ma už od začiatku.Niektorý herci ktorý v tomto seriály hrajú sú fakt dobrý.Scény sa tu nájdu i zábavne ale aj akčné. ()

seko0408

prve serie (cca 2-3) boli celkom fajn. Taky priemerny pohodovi serial na kazdodenny vecer. Ale toto co z neho spravili teraz ? na to sa neda pozerat. Ten doslova nasilny humor to je hnus -_- . ()

peto580

najlepšia slovenská sračka :D A 3 hviezdy len pre to že to nieje otravné takým spôsobom ako zvyšok zúfalých pokusov o tvorbu niečoho. ()

klokyn

Je mi do plaču. Myslím si, že mnoho ľudí, napríklad tu hodnotiacich by to natočilo lepšie. Ďalší odpad, Slovensko sa z týchto sračiek tak ľahko nedostane. Nechápem, ako sa to dá natočiť tak hrozne, je to grc. A tie malé dvojičky, na to sa nedá pozerať... Celkovo sa na to nedá pozerať, ak toto zaboduje u divákov, tak začnem natáčať podobné sračky aj ja a tiež sa budem snažiť zarobiť na slovenskej debilite. (Snáď nikdy som nenapísal takýto silne negatívny komentár, ale toto je už priveľa). //// Prídavok po 60 odvysielaných dieloch: Kvalita naozaj stúpa, aj keď forma je rovnako žalostná. Väčšina hercov sa snaží, niektorí dokonca hrajú veľmi slušne. Ale Ráková v hlavnej úlohe bol najväčší omyl, mne sa zdá, že to neherectvo snáď len predstiera (nepochopím, ako mohla v Susedoch tak zaujať). Ordináciu v ružovej záhrade to už prekonalo, ale stále je tento seriál veľká bieda. Veľmi slabé 2 hviezdičky. ()

Phillo

Opäť debilný scenár, trápne dialogy a "inštrumentálna" hudba z čias verejnoprávnych. Lenže, herecké party sú až na výnimky (deti a nešťastná Ráková) skvelo zahraté (a hlavne obsadené) a konečne sa nejaký slovenský seriál nehrá na veľké umenie a citovú drámu. Konečne sa pri slovenskom seriáli necítim trápne a to mi k mojej osobnej predstave papučovej kultúry a stráveniu pohodlnej hodinky pred telkou bohato stačí. ()

Jiu

Taká argentínska telenovela najhlúpejšieho druhu v podaní slovenských hercov. A absulútny držiteľ rekordu v množstve záberov mikrofónu nad hlavami hercov na diel. (raz som dokonca zazrel ako zvukár dal Koleníkovi po hlave) ()

Furmi

Najprv som tu mal 3* ako priemerný, ničím nezaujimavý ako ani ničím nevybočujúci seriál od ostatných. Ale to sa týkalo len prvej série, tam sa ešte dali tie dialógy a zle herecké výkony vydržať, a týkala sa hlavne bežného ľudského (Slovenského) života zo všetkymi kladmi i zápormi. Ale táto druhá je už ťažký podpriemer v ktorom sa už nerieši nič - príšerné rozhovory, už absolútne nepresvedčivé výkony a nič neriešacie hlavné postavy. Je to už proste bez nápadu a diel za dielom sa my páči čím ďalej tým menej a vidím to tak že keď bude tretia zíde to na 1* alebo až na odpad!. 38% ()

cutugno

Slovenská nekonečná telenovela s dementným dejom. Videl som prvých asi 170.časti a povedal som si A dosť! Je to priveľmi dlhý seriál a myslim si že zbytočne. Ak by scenár častí ktoré už boli odvysieláné, troška prepracovali tak aby vznikol 60.dielný seriál tak to by bola pecka. Verím tomu. Zbytočne naťahované,nápady dochádzaju.! Pôsobý to na mňa akoby niekto chcel za každu cenu mať tento seriál na obrazovkách. Ale prečo, už nieje čas na koniec? ()

poet

Myslím že aj tí herci si uvedomujú v akej hovadine hrajú ale doba je zlá a kasa je prázdna tak sa im ani nečudujem... Bohužiaľ veľmi na výber nemajú tak si možu akurát vybrať medzi telenovelami. Som zvedavý kolko vody ešte pretečie kým sa dostaneme na uroven serialov ako dva pol chlapa alebo Dr. House :) ()