Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Filmový příběh o populárním superhrdinovi ze stáje DC Comics odhaluje původ Arthura Curryho (Jason Momoa), napůl člověka, napůl obyvatele bájné Atlantidy, kterého jeho životní cesta přiměje čelit pravdě nejen o tom, kým ve skutečnosti je, ale zároveň prověří, zdali je hoden stát se tím, pro co byl zrozen… králem. (Vertical Entertainment)

Diskuze

Kodousek

Kodousek (hodnocení, recenze)

higuain

Neomlouvej se, já jenom píšu, že jsem dala 5 a že se nevozim po Aquamanovi, protože občas tu člověk něco napíše a hned je zle 😉

Kodousek

Kodousek (hodnocení, recenze)

higuain

Jo já tomu věřím, vždyť i někteří autoři včetně samotného Stana Lee pracovali pro MCU i DC svého času. Ty charaktery v comicach se inspirovali. Kupříkladu Namor _ Aquaman

Sigebert

Sigebert (hodnocení, recenze)

Kodousek

Nemyslím si, že by se tam něco kopírovalo. Ten film naráží na spoustu filmových klasik a je to vidět. Nevím jaký si ročník a jestli to v tom vidíš, ale s tím Marvel první nepřišel. A takhle čaruje i v komiksech, sase otázka, jestli sleduješ jen MCU nebo čteš i komiksy. To samé, jako tvrdit, že Aquaman je kopírka Black Panthera O.o Neber to nijak útočně :) Není to tak myšleno ;) 

na příspěvěk reagoval Prometheus69, Kodousek

Kodousek

Kodousek (hodnocení, recenze)

Ratemus

Já myslím, že ty přehnaný emoce jsou zbytečný. Pak otevreš diskuzi že se něco dozvis a hádaj se tu o exkrementech a sexuálních praktikách

na příspěvěk reagoval Sigebert

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

Kodousek

Chápu, jak to myslíš, ale to, že Scarlet Witch byla dřív ve velkofilmu pořád nemění nic na tom, že ty postavy a jejich schopnosti ("kouzlení rukama") byly vymyšlený dávno předtím. A v tomhle případě byla Mera o něco dřív. Jestli byla nějakou inspirací pro vznik Scarlet Witch, to samozřejmě netuším, vzhledem k datu jejich vzniku to ale stěží mohlo být naopak. A co se týče hudby, tak Aquaman tam měl mimo klasický soundtrack složený Gregson-Williamsem kolik písniček? 2-3? Navíc to byly moderní věci (i ta Africa byla nějaká nová předělávka), zatímco soundtrack ke Strážcům galaxie tvoří především retro hity. To je (alespoň pro mě) velký rozdíl.

na příspěvěk reagoval Prometheus69, Kodousek

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Kodousek

V pohodě, dokud nepřijdou ti tři kašpaři a neposerou celou diskuzi tak je to prakticky jedno a nikdo nikoho neuráží

na příspěvěk reagoval Kodousek

Kodousek

Kodousek (hodnocení, recenze)

higuain

Věřím, že Mera je starší postava v comicu, kdo ale zná MCU i DC, tak tu inspiraci tam prostě vidí jelikož Scarlett byla zfilmovana dřív. A inspiraci v GoG promiň, ale tu v tom hudebním doprovodu, který vlastně komizuje vážnou situaci, sorry taky to tam vidím. Nicméně dala jsem 5, tak klid nikdo se tu nenaváží.

na příspěvěk reagoval Ratemus, higuain, higuain

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

Kodousek

No technicky vzato postava Mery pochází z roku 1963 a Scarlet Witch z roku 1964, takže s tou inspirací to bude spíš naopak. A hudba mi teda podobná s GoG fakt nepřijde.

na příspěvěk reagoval Kodousek, Prometheus69

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

Kodousek

 Kdybych to měl všechno setřídit co všechno je tam z MCU "podobny" tak bych to musel vidět jestě po třetí a to se už nechce. :D

Ale adi nejvyraznějiší je Atlana v té Stracené říši... Jako by vypadla z Quantum Realm... :D

Je tam i ta scéna z Ragnaroku... Jak se porad otáčel. 

Ne počkej! To bylo v jiným filmu. :DDD

na příspěvěk reagoval Kodousek

Kodousek

Kodousek (hodnocení, recenze)

Prometheus69

Jo tak jasný, úvodní scena kopie Winter Soldier, Mera má inspiraci ve Scarlett witch s tím kouzlenim rukama, potom crazy hudební doprovod alà Guardians of Galaxy. Black manta byl takový Killmonger od DC and many more. Ale fakt uprimnych 5* fakt

na příspěvěk reagoval Prometheus69, higuain

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

Kodousek

No tak doufam že až tak do detajlů fakt ne... :D 

Jedna Reinkarnace Ragnaroku dobra, ale nemyslím si že by to z jinou postavou mohlo fungovat podobně? :)

na příspěvěk reagoval Kodousek

Kodousek

Kodousek (hodnocení, recenze)

Veřejně tu prohlašuji, že jsem teamMarvel, ale dávám zasložených 5*, tentokrát si to DC fakt zaslouží a snad bude pokračovat stejně.

na příspěvěk reagoval Prometheus69

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Dnes Crew ohlásili na příští rok Ligu spravedlnosti díl 3 a 4 a ještě Liga spravedlnosti vs sebevražedný oddíl díl 2.. respektive část 2... leden květen a srpen

na příspěvěk reagoval Prometheus69

Související novinky

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (více)

Gunn začíná čistku DC filmů

Gunn začíná čistku DC filmů

08.12.2022

James Gunn a producent Peter Safran byli nedávno vybráni jako noví šéfové rebrandovaného DC Studios pod studiem Warner Bros. Discovery a jeho ředitelem Davidem Zaslavem. Gunn, který před pár dny… (více)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Nový šéf společnosti Warner Bros. Discovery David Zaslav už nějaký ten pátek pracuje na zásadních změnách, kterými by chtěl přispět k nové éře nejen na poli filmů, ale i seriálů, her, a celkově… (více)

Reklama

Reklama