Jello Biafra

Pane jo!!! už dlhé roky sledujem horory, ale dávno sa mi nestalo u nejakého hororu, že by sa mi niektorý z nich zadrel pod kožu ako práve tento skvost. Príbeh natočený podľa skutočného prípadu zobrazuje rodinu, ktorá sa presťahovala do prekliateho domu a následne ju začali terorizovať pomstychtivé prízraky. Musím uznať, že námet originálny určite nie je. A originálne nie sú ani niektoré scény, ktoré si požičiavajú nápady od filmov Poltergeist (skupina vyšetrovateľov paranormálných javov) či Exorcist (posadnutá osoba). Ako celok však film pôsobí mrazivo a šokujúco. Už len to ako geniálne dokáže režisér pracovať s napätím, scénami ľakačiek či ako dynamicky pôsobí kamera. Z hercov tu dvojica Vera Farmiga (Skrytá Identita) a Patrick Wilson (Nite Owl z filmu Watchmen) predvádza pôsobivé herecké výkony. Na filme je najsilnejšie práve to, že už úvodnou scénou diváka doslova prišlápne a nepustí ho až do záverečných titulkov. Dokonca aj pred záverečnými titulkami sme konfrontovaní s fotkami skutočných predobrazov, ktoré boli démonmi terorizovaní. Na záver len dodám, že The Conjuring je fakt zručne natočený horor, na ktorý v blízkej dobe len tak nezabudnem. ()

Hugo01

Zase jsem se jednou odhodlal podívat se na horor..no a když se na ně dívám takhle zřídka, tak se přece nemůžu dívat na ty špatný. Conjuring nabízí výbornou atmosféru, kterou doplňuje senzační kamera ze všech možných úhlů. Skvělý noční zážitek..100% ()

Specs

Hlášky: Lorraine Warren: - "Pamatuješ, co jsi mi řekl o svatební noci?" Ed Warren: - "Dáme si to ještě jednou?" Lorraine Warren: - "Ne, potom. Řekl jsi, že nás dal Bůh dohromady z nějakého důvodu." & Rory: - "Zahrajeme si tleskanou schovku?" & Ed Warren: - "Ďábel i Bůh existují. A je pouze na nás, na lidech, koho si zvolíme a budeme následovat." ()

Styxos

V zajetí intenzivních řevu a strachu. Dobrý postavy, výborný lekačky a jako celek mě to dost děsilo (bavilo v tomhle případě asi není to správný slovo), byť nepřekvapilo. Ale určitě film ke který si dám tak dvakrát do roka pravidelně. ()

giovanni3

Tak zde byla opravdu hutná atmosféra a množství solidních lekaček. Herecké výkony zde jdou těžce hodnotit. Děj byl přecijen o jednom domu a jedné rodině, ale povedl se. Co mohu kritizovat je závěr od vymítání po titulky ten mne tedy nebavil čerpal z různých filmů a že by byl něčím "novým" se říci nedá. Hlavně za tu zmiňovanou atmosféra dávám hodnocení na 4z5. Dokonce jsem si i říkal, že já blbec jsem si toto pustil na noc. ()

Reanimated

Wan je mistr současného hororu a The Conjuring jeho pozici potvrzuje. Snímek má úžasnou "seventies" vizuální stránku. Sympatické herce a to nemluvím jen o duu Vera - Patrick. No a když už dojde na strašení, které je vždy vyvrcholením řádně našponované atmosféry, tak to stojí zato. Paradoxně nejmrazivější mi přišli momenty, kdy Warrenovi vzpomínají na své minulé případy. Je na tom určitá dávka nepříjemné autentičnosti... I přes všechny (nesporné) kvality mě však Insidious vyděsilo o hvězdičku víc. ()

Gyorgy

Já se taky přidávám ke straně, která bohužel čekala víc, ale nakonec dostala zase klasický příběh s domem, kde straší. Docela mi to je líto, protože Wan s Insidiousem dokázal, že prostě originalitu umí, lekačky, které nešly čekat za žádnou cenu, atmosféru, kterou dneska potřebuje nemálo hororů.. Máme tu terorizovanou rodinu, v ní posedlou matku a vystrašené dcerky, obrovský barák s temným sklepem, vymítání, čarodějnice, mrtvé ptáky, mrtvé psy i mrtvé děti z minulosti. Duchy a přízraky, stará prokletí, nenávistné čarodějnice. Oprátku, hrací skříňku, tajemný klavír, zastavující se hodiny, praskající žárovky nebo hrůzostrašnou panenku. Staré fotografie, autentické kamerové záznamy, mapy i novinové články. Kněze, chůvu i vyšetřovatele paranormálních aktivit. Zjeví se tu zkrátka všechno, na co si vzpomenete, což má neblahý výsledek v tom, že je toho prostě trochu moc. Pro nenáročného diváka, kterej se ještě bojí, to bude ví než týdenní zážitek, ale pro mě, jako pro náročného, který potřebuje to, co čekal, to bohužel nedokáže naplnit celkovou spokojenost. Zase ale nechci v žádném případě podlejzat, skvělá hudba, která tam chvilkami straší sama, herecké obsazení.. Na návštěvu do kina to rozhodně stojí, ale s tím, že fanoušek Wana bude stejně vyhlížet Insidious 2. // Druhé zhlédnutí mnohem lepší. Pevný 4 hvězdy, třeba to třetí vyzdvihne na pět! ;) :D ()

KR4T4S

Funkční lekačky s povedeným bubákem, jenže (bohužel) naservírované (vše doslova vysvětlené - obzvláště postava Rona Livingstona uprostřed filmu chodí a na všechno se ptá jak mentál: "A k čemu je toto?" případně "Co dělá tohle?") pro jednodušší (hororfilmů méněznalé a snadněji jej lze vystrašit -?-) publikum (úplně vidím ty hloupé OMG oči zakrývající vřeštící hysterické reakce). Horor mě má uzemnit a zarýt do křesla tak, že se nebudu ani moct napětím a strachem pohnout - to se tu až snad na cca dva momenty nedařilo. Strašení jakkoli povedenými šoky a lekačkami z blízka už mě dost nebaví a začínám se ho přejídat. Souhlas s komentářem uživatele Rob Roy (pouze v názor na Wanův Insidious mám opačný). Farmiga je tradičně super, Wilson prkenný, Livingston hraje psí oči, Taylor ok a děcka aspoň nejsou na ranu. Adoraci a hype kolem Wana tudíž naprosto nechápu, ale na druhou stranu úplně špatně si nevede a občas umí i mile a nápaditě překvapit. Lepší než Insidious. 55% ()

upson

Další horror pod taktovkou děsícího pátera Jamese Wana. Tentokrát s vynecháním zašlé teorie postupné gradace a decentního plašení diváka. Tady to na NÁS diváky vytasí od samého začátku až do úplného konce. A bylo to opravdu perfektně zvládnuté. Na rozdíl od filmu Rozsudek smrti právě od režiséra Jamese Wana, byl přechod z děsící duchařiny na drsný exorcismus pozvolný a nenásilný, kdežto u Rozsudku smrti se krimi proměnilo drasticky v násilnou akční řežbu. Tudíž by se dalo konstatovat, že režisér se naučil formovat scénář v jednotnou substanci s vyvrcholením ale zároveň se zachováním žánrovosti. Opravdu jsem se pobavil a polekal a to jsem také od snímku očekával :-) 85% ()

netahlo

Naprosta spokojenost. Nejlepsi ducharina za poslednich hooooodne let zpatky! Osobne to beru jako poctu starym klasikam jako Vymitac dabla, Omen atd. Pochopitelne se nejedna o revolucni namet, ale zkuste dneska vymyslet neco originalniho, aby to davalo hlavu a patu. A hlavne natocte to s takovou bravurou jako se to povedlo Wanovi! Po precenovanem Insidious (za co jsem mu dal tri hvezdy je mi ted zpetne zahadou) opet ukazal, ze to holt s nama, konzumenty napeti, proste umi. Videt to v nejakych dvanacti letech, tak se pochcavam jeste ted. To je ta nejlepsi pochvala, ktere jsem schopen :-) ()

peterpatrik

Tomúto sa dá vravieť HOROR, a nie ostatné horory, ktoré tvrdia, že sú. Pre mňa najlepší horor, ktorý som zatiaľ videl, neskutočná atmosféra a kamera. Prepracovanie bolo proste úžasné, pár krát mi niektoré scény nedávali zmysel no niečo mi ta nesedelo, ale aj tak tento film bol skvelý. 90% ()

pavcas

Strašidelná, uvěřitelná a dobře natočená duchařina, i když první půlka byla lepší než ta druhá. Ale paráda, očekávání splněno! ()

Kejdlo

Příliš hororů jsem zatím neviděl, přesto si myslím, že jde o klasickou duchařinu, na které se nic výrazného nepokazilo a své diváky si rozhodně najde. James Wan rozhodně umí a nabízí slušné řemeslo, které rozhodně dokáže vystrašit. Zatím je to tak na 7/10, až uvidím v lepší kvalitě a prostředí, pravděpodobně přitvrdím. ()

Firebug

Více než nadprůměrná duchařina, která zdařile remixuje, cituje a možná i vzdává jakýsi pomyslný hold několika klasikám žánru. Příběhově tedy klišé až na půdu (nebo spíše do sklepa), ale kdo se s umem Jamese Wana už někdy setkal, tak ví, že ten chlápek je machr zejména v navozování napětí a tísnivé atmosféry, během které vám hned ze začátku naskočí husí kůže a do závěrečných titulků ta mrcha nesleze. To půjčování motivů tak nemám problém odpustit, protože vznikne-li z toho taková mozaika děsu a strachu (filmařsky navíc předloh zdařilejší) jako je The Conjuring, musí si to každý hororový fanoušek náležitě užít. Zasloužené 4*. Následuje SPOILER, spoiler… Trochu mě jenom mrzí, že se Wan drží staré dobré klasiky i v závěru, který mohl být překvapivější a lehce temnější. Na můj vkus tam mohlo být zkrátka trošku více mrtvých holčiček :-) ()

BMAJTZ

Rádoby horor podle skutečné události, ve skutečnosti pouze dobře natočené stokrát viděné duchařské téma. Vizuální stránka výborná a lekaček je zde taky dost, ale mě už tohle prostě asi nestačí. Hodnotím jako mírný nadprůměr kvůli dobře odvedené práci, ale chtělo by to už obměnit téma. ()

danca044

Opravdu dobrý horor. Snad nejvíce lekavých scén, co jsem kdy zažila. Pro dnešek mám splněno :) Herecké obsazení plně schvaluji a Vera Farmiga se mi zamlouvala jako vyšetřovatelka paranormálních jevů asi nejvíce. Filmů o ďáblu už jsem viděla hodně, ale tento se určitě řadí mezi ty nejlepší. ()

civrss

James Wan každým filmem zraje jako víno. Po pro mě skvělém a ohromně překvapujícím Insidious další špičková duchařina, která nešetří hutnou atmosférou. Na práci Jamese Wana se mi hlavně líbí, že vynechává klišovité a naivní lekačky, celé to má takový důmyslnější podtext. A nejhorší na všem je, že přestože už mám v žánru celkem nakoukáno a vím, kdy lekačka přijde, stejně se prostě leknu. V tomhle mě prostě zklamal Sinister a Conjuring zase potěšilo. A happyend mi nevadil, náhodou byl celkem příjemnou změnou. Nemusí pokaždý všichni chcípnout, tady se to točí hlavně kolem atmosféry. A ta má fakt šťávu. ()

Šakalík

Režisér James Wan je zárukou mimořádně kvalitní hororové podívané. Jeho duchařiny patří k tomu nejlepšímu ze světa strašidelného filmu, třeba Insidious považuju za jeden z atmosfericky nejlepších hororů poslední dekády. The Conjuring obsahuje všechny náležitosti, které dělají Wanovým filmům čest – jednoduchý, ale zajímavý příběh, úchvatnou atmosféru, brilantní finále a několik scén, které nahání husí kůži (exorcismus ve sklepě je neskutečné žrádlo). K nesporným kvalitám filmu přispívá i sympatická ústřední dvojice duchobijců FarmigaWilson, kterým to prostě věříte. Z mého pohledu si Conjuring zaslouží plné hodnocení – možná není bez kazu, ale veškeré nedokonalosti s radostí přehlédnu, protože TOHLE je přesně ten typ hororů, který opravdu můžu. ()

Zemi11

Takhle jsem se v životě nebál. Hodně syrové pojetí bylo rozhodně na místě. Nebyli to sousedi, nebyly to sny, byly to démoni. Silní démoni. Žádnej anžábment, žádné narážky. Tohle byla jízda po dálnici jasným směrem. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění