Composter

Výborně fungující horor, který se obešel bez trapných lekaček a nechutného ničení lidských těl. Až jsem se divil, jak je možné zaujmout tisíckrát zpracovaným tématem "příběh podle skutečné události: dům, ve kterém straší". Napětí krásně vystupňované, herci sympatičtí (na to, že v duchy sužované rodině žilo 5 (!) holčiček, ani jedna nebyla protivně zahraná), triky nekazily děsivost (jako např. v Mama), soudtrack chvílemi uvolňoval (klasiky 60´a 70´) a chvílemi pěkně strašil (husinu nahánějící zvuky byly opravdu vymazlené). Z poloviny plný kinosál reagoval perfektně - prostě se tvůrci uměli trefit do většinového vkusu pro děs. Komu se líbily větší hororové produkce posledních let (Woman in Black a Sinister), bude potěšen. ()

latvar

Tak na tenhle film doporučuju zajít do kina, předčilo to i doposud můj nejoblíbenější horor Insidous. Kdo se rád bojí, tak Conjuring musí vidět. 90% ()

zolo23

Áno som spokojný a nadšený zároveň. Wan ma nesklamal ani tentokrát čo som prakticky očakával. Wan je talent, Wan je človek, ktorého si musíme vážiť pretože je jeden z mála režisérov, ktorý sa svojmu remeslu (takéhoto človeka hororový žáner potreboval ako soľ) naozaj oddáva a rozumie mu. Dobová atmosféra je geniálna, kamera je 50 % úspechu filmu, totálne Vás vtiahne do deja o hudbe ani nehovorím. Je zaujímavé, že z obyčajného tématu (duchársky - démonický horor, ktorý Vás v dnešnej dobe už prakticky nemá čím prekvapiť) Wan dokáže vyždímať maximum za čo ho náramne uznávam. Herecké obsadenie je trefné a je vidno že Wan vsádza na istotu v podobe "nedoceneného" Patricka Wilsona, ktorého mám v poslednej dobe docela rád. Nie neposral som sa strachom, ale jemné mrazenie som mal neustále a to je podstatné. Dajte prosím Vás "chlapcovi" poriadny rozpočet nech natočí niečo výnimočného, niečo strašidelného z čoho by som mal poriadny (možno posledný) veľkolepý filmový orgazmus. 95% ()

venca163

Na Conjuring jsem si zašel pěkně do kina a vůbec nemůžu říct, že bych litoval. Kdybych to měl ale shrnout, tak mi to vlastně přišlo hrozně podobný jako Insidious. Já jsem prostě, jako hororový analfabet, našel mezi filmy jen málo rozdílů a možná se mi Conjuring líbilo asi o kapku víc. Nebyly to jen výraznější herecký výkony, i scénář mi přišel dotaženější (i když prostě kdyby se mi stala jenom jedna z těch 50 děsivých situací, tak bych těžko jako 10-ti letý dítě si šel zase další noc v klidu lehnout k tý skříni :D). A palec nahoru za skvělý Wilsonovo kotlety! P.S. Jak já nesnáším tyhlecty hororový panenky, fujtajbl =). (80%) ()

manonfire

Miliarda klišé, podprůměrně vygradované scény, legrační masky, jedno z nejslabších vymítání historie a směšný happyend. Rutinní záležitost, kterou musím díky věhlasu jí předcházející zařadit mezi regulérní sračky. Jediné, co mě na filmu strašilo, bylo jméno režiséra, a tento předpoklad mě také, jako jediná věc na tomhle filmu, nezklamal. 20% ()

TroiMae

Viz koment od "Slarque". Fajny byli Vera Farmiga, Patrick Wilson a Lili Taylor. Snad jen "Americká kletba" je nudnější. Ale mám pocit, že tento film předčí i "Hrůza v Connecticutu". Natož SINISTER! Ano, CapsLock a vykřičník. ;o) ()

VAC0

Pořád jsem uvažoval nad 4 nebo 5 hvězdičkami. Po přečtení zajímavostí jsem se přiklonil spíše k 5. Proč taky ne. Je to určitě nejlepší horor za posledních pár let. Na dohled se mu přiblížil zatím pouze Sinister. Je to sice v daném žánru pořád jedno a to samé - démoni, exorcismus, atd. atd. Avšak jde o to, kdo z tohoto tématu vyždímá co nejvíce. A to se Wanovi rozhodně povedlo. Neviděl jsem to sice v kině, ale i tak jsem se (ne zrovna málo krát) málem připosral. Kvalitní výběr herců, skvělá kamera, povedené vykreslení 70. let, prvotřídní 'baf' scény a stupňující se atmosféra, která při finální scéně ve sklepě dokonale vygradovala. Klidně kruťte nad mým hodnocením hlavou, ale horory mám rád a tenhle byl pro mě po delší době hodně povedený. ()

Wbcko

Možná jsem byl jenom unavený nebo to chce prostě vidět na plátně. Přestože jsem velký posera, tak mě nechal Conjuring naprosto chladným a největší mrazení v zádech jsem měl během úvodní znělky (nepřeháním). Asi celkově na tenhle typ filmů plný duchů a jiných paranormálních jevů nejsem a to tuplem když se tváří jako skutečný příběh. Kdyby se zůstalo u vrzání podlahy, zabouchnutých dveří, chladu, smradu a halucinací třech dcer, prostě jevů co se dají jakž takž vysvětli, asi bych byl spokojený a tak nějak ochotný přijmout, že může být příběh inspirovaný skutečností.. Když začali ale lítat vzduchem první lidi přivázaní na židli musel jsem se chytat za hlavu a film ztratil poslední špetku uvěřitelnosti. Je mi líto pane Wan, Saw miluju ale tohle prostě nebylo pro mě. Těším se příště. ()

Aberforth

Najlepšie je nič nečakať a vtedy je človek prekvapený, no ja som čakal veľa od režiséra Saw a nič extra neprišlo, čo sa príbehu týka. Je to tak tuctový námet že tuctovejší snád ani neexistuje, ale aj tak musím uznať že to perfektne vystihol a niečo čo už všetci poznajú zobrazil úplne perfektne. Konečná scéna s vyhánaním diabla bola určite jedna z najlepších na filovom plátne a jednotlivé lakačky mi nedovolili ani dýchať no na konci som čakal zvrat a nič neprišlo a takisto som nepochopil niektoré rozvinuté scényi ktoré sa neskončili a nemali pre film žiadny význam. Nabudúce prosím viac zvratov a krajšiu hudbu, no i tak hodnotím vysoko. ()

standsiller

Obsahuje momenty vyvolávajúce nervózne pulzovanie krvi v tele. Na jednej strane som bol spokojný , že atmosféra mala veľa spoločného s kvalitou, ale na druhej strane sa mi nedá prehliadnuť fakt, že réžia pracovala s dosť vyžmýkanými schémami napätia. Jedná sa bez pochýb o kvalitnejší horor, ale nepomôžem si . Schody, nočné košele, dvere, zvuky, hodiny, detaily na čas, (nad)prirodzené ruchy , čudesné a intenzívne zvuky, nechýbali ani skeptické postavy ktoré znásobovali efekt strachu. Koniec koncov relatívne dobrý horor, ale nič viac. ()

tommmy89

Vzhľadom na recenzie, kasový trailer a všetko to haló o tom filme v kinách som dosť sklamaný. Čakal som omnoho viac. škoda, tak len 3* ()

jefff

Ještě teď je mi špatně. V zajetí démonů je vskutku intenzivní hororový zážitek v pravém slova smyslu. Přesně takto má vypadat kvalitní žánrová špička. Lekaček tolik není, ale budovaná atmosféra neustále graduje až k famóznímu konci. Wan si za svého dvorního herce zvolil Patricka Wilsona a je to volba výborná, stejně jako Vera Farmiga. Insidious se mi líbilo ještě o chlup víc, ale stejně jde o jeden z nejlepších hororů posledních let. ()

Madlene

Zpracováním a postupným budováním napětí jeden z nejlepších hororů poslední doby...vlastně taková pohodová odpolední podívaná... ()

Akret

Americká rodinka si koupí ztrouchnivělý dům s výhledem na jezírko, dříve patřící dost majetnické čarodějnici ze Salemu. A tak přijdou dva vymítači ďáblů a všechno dopadne dobře:D ()

jenik71

Tenhle horor neobsahuje nic víc, než bylo několikrát viděno v jiných podobných titulech. A přesto bych ho zařadil mezi ty kvalitnější a zajímavější. Má výbornou atmosféru, několikrát jsem se příjemně polekal a v některých scénách mi po těle nebylo nejlépe. Jakmile jsou v podobných filmech hlavními aktéry děti, pocit strachu se obvykle ještě umocňuje. Jenom nějak nemůžu uvěřit, že je tohle podle pravdy. Námět možná, ale pochybuji, že to takhle nějak bylo. To však nic neubírá na kvalitě tohoto titulu. ()

Pecival

Natočení je to docela pěkně, ale všechno už tisíckrát viděný. Prostředek je navíc takový unylý, tam se neděje nic a i závěr by mohl mít slušnější grády. Pár šik scén samozřejmě je, ale chtělo by to víc. ()

moukey

Je to dobrý, ale na konci totálně chaotický. Všichni jenom řvou a běhaj, a rádi k tomu vypadaj uplně stejně, takže sem se nedokázal moc orientovat. Nečekanej závěr, kde mateřská láska zvítězí nad bubákama z pekla, mi vehnala slzy do očí, a blitky do krku. Taky jsem si oddychnul, že je to natočený podle skutečný události, a já mám pinďoura. Ze záhadnejch důvodů strašidla vždycky posednou ženský.. asi jsou to prostě krávy. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění